Eksterni hard problem

giselle

Primećen član
Poruka
911
Komp ne prepoznaje externi hard, na njemu lampica gori, komp pusti zvuk za usb ali ga ne prepoznaje. Model je Fujitsu Siemens YSRU005290 80 gb.
Moze li mi iko reci u cemu je problem i sta da radim? :(
Ne radi ni kada promenim komp...
 
Auuu zemljace, ajde ako moze neki eksterni al' easy problem, ovo bre mnogo tesko! :lol:

Utakni ga u USB onako kako rece da se cuje da je... da prostis, usao. Pa onda idi ovako. Nisi rekla koji je OS u pitanju, ali ok. Ako je Windows XP, idi u Control Panel > Administrative Tools > Computer Managment. Ako je Windows 7/Vista, prosto otvori Start Meni i samo kucaj Computer Managment.
Kad stignes u taj Managment videces sa leve strane stavku Disk Managment, klikni i dobices u sredini ekrana gore listu particija (C: , D: itd...), a dole listu diskova prikacenih na komp. Tu spadaju i interni i eksterni diskovi (sa sve flashevima). Ne znam koliko diskova imas, ali po gigabajtazi prepoznaj koji ti je koji. Poenta je da bi tu morala da vidis prisutnost prikacenog eksternog diska. Ako ga nema, najverovatnije da sam disk nesto ne radi kako treba. Ako ga vidis, ali ne vidis njegovu particiju, znaci da ti se nesto zeznuo fajl sistem.
Ajde vidi to, pa pisi kakvo je stanje.
 
ev i ja da pitam posto mi se razbio laptop,ali hard je isto tako ziv kad se prikaci na jedvite jade na kabl..oseti se da vrti ali ga je win samo jednom vido i nema ocitavanja..znaci mora da se otvori i prebaci u drugo kuciste..vakumom nekim valjda..ko to radi i za koje pare?ima oko 100gb da se prebaci
 
:rida:ma iebes hd nego da spasem ako se nesto spasti moze:sad2:

Pročitaj ovaj tekst i biće ti malo jasnije zašto je to teško. Ali, ali, ako ti ovakva firma to i spasi budi siguran da će ti to debelo naplatiti..

http://www.helpdisc.hr/hard-diskovi-cro

Imaš tamo i cjenovnik u pdf formatu i te cijene su otprilike takve i u Srbiji, samo treba kune da konvertuješ u dinare ili eure i znat ćeš koliko košta spašavanje podataka sa oštećenog hdd-a
 
Poslednja izmena:
pa da znam otprilike mi rece lik da ima neko ko bi to naplatio 15ak soma..nije da to nemam nego mi treba jako puno vremena da ponovo napakujem..to sam bukvalno danima preslusavao i pakovao muziku sa 100tine diskova znas koji smor:neutral:
 
Tesko da ce ti bilo ko u servisu nesto uraditi. Ako je pod garancijom, reklamiraj ga, dobices nov najverovatnije. Ako nije, male sanse su da ce iko prihvatiti da ti servisira to, a najverovatnije da uopste nije isplativo servisirati.
 

e Hvala :) zanima me jel normalno,npr. pise da je slobodno 465GB,i ja prebacim na njega nesto od 3 GB-pise da je slobodno 462GB. Ja to sto sam prebacio,kad obrisem,ono i dalje stoji 462GB i ja kad opet nesto ubacim na njega,ono oduzme memoriju opet,kao da ono predhodno nisam ni brisao... da li je to normalno? ili mozda nepravilno brisem? sta bi mogao biti uzrok?
 
e Hvala :) zanima me jel normalno,npr. pise da je slobodno 465GB,i ja prebacim na njega nesto od 3 GB-pise da je slobodno 462GB. Ja to sto sam prebacio,kad obrisem,ono i dalje stoji 462GB i ja kad opet nesto ubacim na njega,ono oduzme memoriju opet,kao da ono predhodno nisam ni brisao... da li je to normalno? ili mozda nepravilno brisem? sta bi mogao biti uzrok?

Normalno je, podaci se potpuno obrišu kada se hdd formatira ili kada uključiš skrivene fajlove pa obrišeš iz kante...
 
Normalno je, podaci se potpuno obrišu kada se hdd formatira ili kada uključiš skrivene fajlove pa obrišeš iz kante...

pa kako cu onda znati koliko imam slobodne memorije,ako on ne ponistava,kad ja nesto obrisem? a npr. kad ga napunim i obrisem nesto da bih mogao ubaciti nesto drugo,hoce li mocu. Da li samo vizuelno pise da nema vise memorije,posto ne ponistava,ili stvarno ne mogu ubaciti nista dok ne formatiram
 
cuje se kad se ukljucuje i iskljucuje, lampica gori,medjutim nema ga na spisku u disc managementu vec imam samo 1 - sistemski hard...koje su mi opcije jos moguce,jel postoji neki servis ili?
- Uđi u BIOS i pogledaj da li se vidi. Ako treba ponovo podesi BIOS na defolt.... Proveri sva podešavanja, pogotovo Usb...

- Ako koristiš Windows, uđi u kontrol panel- administrative tuls- Computer management- disk management. Tu pogledaj da li se vidi DISK, i na licu mesta ga formatiraj. Ne zaboravi da ga IMENUJEŠ. :lol:


XP_Disk_clip_image001.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj sa drugim usb kablom. Moguce je ali nije verovatno. Ako hard radi i ne cuju se neki abnormalni zvukovi verovatno je problem u fiokici za hard, a ne samom hardu. Najverovatnije se polomio vod kod konektora za usb, ali ovi nazovi serviseri, nece da se bakcu sa takvim stvarima, a verovatno ne znaju ni lemilocu da drze tako da ti je najbolja varijanta da kupis drugu fijokicu
 
- Uđi u BIOS i pogledaj da li se vidi. Ako treba ponovo podesi BIOS na defolt.... Proveri sva podešavanja, pogotovo Usb...

- Ako koristiš Windows, uđi u kontrol panel- administrative tuls- Computer management- disk management. Tu pogledaj da li se vidi DISK, i na licu mesta ga formatiraj. Ne zaboravi da ga IMENUJEŠ. :lol:


Pogledajte prilog 291613

Probaj sa drugim usb kablom. Moguce je ali nije verovatno. Ako hard radi i ne cuju se neki abnormalni zvukovi verovatno je problem u fiokici za hard, a ne samom hardu. Najverovatnije se polomio vod kod konektora za usb, ali ovi nazovi serviseri, nece da se bakcu sa takvim stvarima, a verovatno ne znaju ni lemilocu da drze tako da ti je najbolja varijanta da kupis drugu fijokicu

Poželjno bi bilo da pročitate i ostale postove a ne samo prvi post. Problem koji pokušavate riješiti je vjerovatno riješen još u januaru....:D
 
Poželjno bi bilo da pročitate i ostale postove a ne samo prvi post. Problem koji pokušavate riješiti je vjerovatno riješen još u januaru....:D

Možda bi bilo dobro da se na " Lepljivim " otvori tema za pretragu tema na kojima je problem [REŠEN] sa nazivima tema i linkovima koji vode do njih. :D
Kad imam vremena pregledam malo stare teme i ima dosta sličnih ako ne i istih kvarova koji se ponavljaju i na novim temama :think:
 
Komp ne prepoznaje externi hard, na njemu lampica gori, komp pusti zvuk za usb ali ga ne prepoznaje.
Moze li mi iko reci u cemu je problem i sta da radim? :(
Ne radi ni kada promenim komp...

Imam i ja isti problel samo sto mi je do jutros prepoznavao (imam windows 7) a kada sam htela da ga otvorim onda mi je dugo ucitavao i nije se nista desavalo..a sada ima zvuk, gori lampica ali ga komp ne prepoznaje a isto tako je i na apple MAC :(
a na njemu mi je ceo zivot ostao!:dash:
 

Back
Top