Blokira mi windows xp
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Blokira mi windows xp

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Blokira mi windows xp

Imala sam problem sa preskakanjem zvuka. To je rešeno. Blokade su se dešavale jednom mesečno, rekoh - ništa strašno. U poslednje vreme mi se to vrlo često dešava i primorana sam da ga grubo restartujem. Šta mu je?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Moze da bude sve... od lose instalacije, preko losih drajvera, do loseg hardvera...

Bolje pozovi nekog ko se razume da to pogleda na licu mesta.

Poz.

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ja nisam imao hrabrosti da to kazem... ops: ops: ops:

Obećava
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Opet Xp problem(cic)

Citat Original postavio Tya
    Imala sam problem sa preskakanjem zvuka. To je rešeno. Blokade su se dešavale jednom mesečno, rekoh - ništa strašno. U poslednje vreme mi se to vrlo često dešava i primorana sam da ga grubo restartujem. Šta mu je?
    XP je "Problemcina" a ne kako Ti kazes problemcic. Ima propuste u bezbednosti, sto je nedopustivo za mrezni softver, bez obzira na service pack. Ima nacin da se uradi kako trebA, ali je procedura duga da bi se objasnjavala preko foruma.
    Kratko resenje je:
    1. Koristi W98 ili W2000 Profesional
    2. :? Koristi XP, ali BEZ service pack-a
    3. ops: Konsultuj strucno lice da Ti instalira XP sa pripadajucim "zakrpama" tj. service pack-ovima.

CIAO :wink:

Aktivan član Lord of Chaos (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano In sweet memory of AxeZ....:)

Ma predji na Linux.... 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano

Ma, zapalicu ga.

stormbringer
    Guest

Podrazumevano

meni je to radio kad sam overklokovao moj celeron...i kad vratim na normalni takt ono je preskakalo i HDD je radio 50% sprorije...lek je formatiranje

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio stormbringer
    meni je to radio kad sam overklokovao moj celeron...i kad vratim na normalni takt ono je preskakalo i HDD je radio 50% sprorije...lek je formatiranje
    XP ima problem sa HDD kontrolerom...
    naime, kada instalirate sistem, hdd radi na najvecem mogucem DMA transferu.
    Medjutim ponekad dolazi do neke vrste greske nakon koje XP postavlja DMA na 1 a u retkim slucajevima prelazi i u PIO mod
    resenje za ovaj problem je, pored formatiranja diska i reinstalacije sistema, deinstalacija celokupne hdd grane iz device managera, sto u principu znaci deinstalaciju HDD kontrolera.
    Nakon restarovanja racunara, XP ponovo instalira HDD kontroler, prvu i drugu granu a zatim i same diskove. Ponovo ukljucuje DMA mod na najvisi moguci.
    poz.

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

predji ti lepo na linux i neces imati tih "problemcica"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio d1
    Medjutim ponekad dolazi do neke vrste greske nakon koje XP postavlja DMA na 1 a u retkim slucajevima prelazi i u PIO mod
    resenje za ovaj problem je, pored formatiranja diska i reinstalacije sistema, deinstalacija celokupne hdd grane iz device managera, sto u principu znaci deinstalaciju HDD kontrolera.
    Nakon restarovanja racunara, XP ponovo instalira HDD kontroler, prvu i drugu granu a zatim i same diskove. Ponovo ukljucuje DMA mod na najvisi moguci.
    poz.

Pri instalaciji XP-a opcija Ultra DMA66 nije aktivirana.Da bi je aktivirao i tako koristio maximalno svoj HDD treba ici u HKEY LOCAL MACHINE\ System\CurrentControlSet\Control\ Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000\ (start/run/regedit pre toga :wink: ) Desni klik na desnoj strani baze, dodaj novu DWORD vrednost i daj joj ime EnableUDMA66, zatim joj daj vrednost 1. Restartuj komp i to je to... 8)

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Citat Original postavio Dedica
    Citat Original postavio d1
    poz.

Pri instalaciji XP-a opcija Ultra DMA66 nije aktivirana.Da bi je aktivirao i tako koristio maximalno svoj HDD treba ici u HKEY LOCAL MACHINE\ System\CurrentControlSet\Control\ Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000\ (start/run/regedit pre toga :wink: ) Desni klik na desnoj strani baze, dodaj novu DWORD vrednost i daj joj ime EnableUDMA66, zatim joj daj vrednost 1. Restartuj komp i to je to... 8)
    Bez starca nema udarca.

Slične teme

1. Blokira na startu
    Autor hari_15 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 07.04.2006., 08:43
  2. Windows mi se blokira
    Autor egoista u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.08.2005., 19:08
  3. Windows se blokira
    Autor dare_987 u forumu Sigurnost i zaštita