Korisnici sezampro...

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Dobio sam mail na moj nalog kod sezampro i pise da je od service@genije.com( inace nastavak genije.com je isto sto i sezampro.yu) sa naslovom Your account is suspendet... :arrow:

Stvarno nisam jedno mesec dana uplacivao vreme pa reko da pogledam da li su mi stvarno ukinuli :arrow:

u daljem tekstu poruke pise "We attached some important information regarding your account."
:arrow:

skinem taj attach (information.zip ) i on nece da se otvori, prijavljuje neku gresku ali mi AVG raportira da tu ima virus :shock:
 
znam desava se... mene su tako presli: Kao salje mi e-mail singi inzenjering!? I ono NetSky (brrrrrrr)... Znaci namesti da ti AVg stavlja Attachmente u Virus vault i to je to : Virus u zip-u pocetak i kraj problema (citirao sam jednu osobu sad) ...


m.p. Pazi malo kad primas mailove... sezam valjda ima skeniranje e-mailova pa mi nije bas najjasnije kako je to proslo pored njih... Sa druge strane vidis da AVG obavlja svoj posao ;)
 
ma Avg je fenomenalan, nego samo sam hteo da upozorim korisnike, da paze na ovakve poruke.Nemaju svi AVG :(
Inace poruci sam pristupio sa sajta posto nemam uplaceno vreme da bi ga preuzeo sa mail klijentom i dozvolio AVg da ga predhodno skenira :?

Ipak nemam naviku da kad nesto preuzmem da ga i skeniram, ali i ovako me je zastitio zahvaljujuci onom heuristickom stitu :)
 
Na Sezamu se pri kreiranju naloga dobijaju adrese na
?@sezampro.com , ?@sezampro.yu , ?@sezampro.net , ?@sezam.com, ?@sezam.net , ?@yumail.com , ?@yusport.com , ?@racunari.com , ?@yuok.com , ?@genije.com. Hoću reći može se pisati na i na ove adrese gde je ? korisničko ime na Sezamu. Alex.L
 
Mislim da se radi o "gadu" iz ove porodice...

Preuzeto iz: MikroVesti 2005.06.06. (Godina 7, br. 105)

Više antivirusnih stručnjaka upozorilo je korisnike računara da autori crva Mytob možda rade na novoj verziji "supercrva".

Među tim antivirusnim stručnjacima nalazi se i Kerol Terije, savetnik u kompaniji Sophos PLC, koja smatra da članovi hakerske grupe HellBot dodaju u programski kod nove varijante Mytoba naredbe koje zavaravaju antivirusne stručnjake, navodeći ih da pomisle da se radi o običnim programskim instrukcijama. "Jedino što mogu da zaključim je da oni rade na novom supercrvu", kaže Terijeova.

Mytob se od marta ove godine, kada se pojavila njegova originalna verzija, pojavio u više desetina verzija, koje se neznatno razlikuju jedna od druge.
Za svaku od njih je, međutim, karakteristično da onesposobljava antivirusni softver na napadnutom računaru i preusmerava vezu sa Internetom, kako bi onemogućila korisnika da pristupi Web lokaciji nekog od proizvođača antivirusnog softvera.

Novije verzije crva otvaraju mala vrata na napadnutom računaru, što omogućava napadačima da preuzmu računar. Jednu od ranijih verzija, koju su registrovali stručnjaci kompanije Trend Micro, pratili su i špijunski i reklamni programi, uz čiju pomoć su napadači ostvarivali i materijalnu dobit.

Predstavnici kompanije McAfee smatraju da autori Mytoba "imaju pune ruke posla" objavljujući po nekoliko varijanti crva svakodnevno. Iako je širenje svake od pojedinačnih varijanti sporo i ograničenog dometa, čini se da između njih vlada živa aktivnost. Takvo mišljenje potvrđuju i stručnjaci kompanije Sophos, koji navode da je više od polovine bezbednosnih incidenata registrovanih proteklih dana bilo povezano sa nekom od varijanti Mytoba. U te varijante ubraja se i ona koja zavarava primaoce tako što se u poruci e-pošte koju šalje predstavlja kao IT administrator koji ih obaveštava da im je nalog za pristup Internetu ukinut. Poruke nose naziv "Važno! Molimo vas ažurirajte svoj nalog", ili "Poslednje upozorenje".
 
pa nije fora da ti imas super AV i super firewall ako ti ne znas kako da se ponasas sa takvim mailovima... E sad ima puno radoznalih ljudi koji sve sto dobiju u e-mailovima vole da procitaju pogledaju i eventualno skinu neke attachmente koje prime uz to... Recimo kod mene stigne mail koji ima nepoznatu adresu... Ja samo pogledam SUbject i ako ne pise dovoljno informacija (lupam: Evo ti slika a ne pise nigde u subjectu ime posiljaoca) ja odmah delete i to iz foldera inbox, pa onda iz delete foldera ... I tako si zavrsio sa tim... Ko ume da se cuva od virusa moze slobodno da izbrise Firewall i AV (mada neka zadrzi AV ako cesto barata sa CD-ovima jer ima i tu virusa ;) )... U SP2-ci imas Firewall koji fino radi posao tako da ti nista vise ne treba :P .. E sad samo treba malo uciti i to je to
 
krak:
pa nije fora da ti imas super AV i super firewall ako ti ne znas kako da se ponasas sa takvim mailovima...

Slazem se u potpuosti, znas kako kazu:“Manje znas, manje patis“.


krak:
Ko ume da se cuva od virusa moze slobodno da izbrise Firewall i AV (mada neka zadrzi AV ako cesto barata sa CD-ovima jer ima i tu virusa )... U SP2-ci imas Firewall koji fino radi posao tako da ti nista vise ne treba .. E sad samo treba malo uciti i to je to

Pazi... antivirus pa i zastitni zid (naravno ako je dobro podesen) nece ti dozvoliti da otvoris takav mail, ili ce ga prilikom otvaranja skenirati ili prilikom download-a u inbox... zavisi. Druga stvar je zastita privatnosti na mrezi (naravno da potpuno zastita nije moguca, ali odredjeni nivo jeste), a to pored ostalog podrazumeva i pracenje korisnika na mrezi i upad u sistem. Postoje portovi koje ces ti jako tesko blokirati pored svog znanja kojim raspolazes, koji ce omoguciti povezivanje na tvoj racunar i sve sto sa tim ide... zato razmisli malo.
Sto se tice SP2 i njegovog zida, ne znam zaista... mada opste je poznata prica o Microsoftu i njegovoj bezbednosti.
 

Back
Top