Anksioznost

Za preskakanje srca kod kardiologa
pije se lek za to
moze ti regulisati preskakanje i sacuvati srce

a za psihiloski problem pricaj sa psihologom...

takodje ne nerviraj se pokusaj da budes stalozen...
suoci se sa problemima i resavaj ih sam...

I niko ti ne moze organizovati zivot...

sam shvati sta zelis sta te muci i radi na tome...

takodje prijatelji ti mogu pomoci...
razgovori sa njima i podrska

prijateljstva su jako bitna stvar...
 
za pocetak ne citaj jako glupo postove bRu zLi ja :lol:

Ne nego ce tvoje gluposti da cita.....

I zayebi vise sa reklamiranjem tog svog leka, to pravilnik krste zabranjuje, jedina glupost ovde si ti. NJEMU NE TREBA KARDIOLOG NEGO PSIHIJATAR, mozda je cak i psiholog nemocan, treba ukljuciti vise psi strucnjaka a na zadnjem mestu je kardiolog KADA SE UTVRDI DA IMA ORGANSKI POREMECAJ SRCA, koji on za sada nema !

Njega kardiolog ne mzoe I NE SME DA LECI, jer ne zna pozadinsku psiholosku pricu njegovog zivota, on nema problema sa svojim srcem, nego ima PSIHICKIH PROBLEMA !
Kardiolog ce pokusavati da izleci BOLEST SRCA I KRVNIH SUDOVA, koju on NEMA, a zapravo treba da se leci DUSEVNI ZIVOT.

Tako da , sta si zapela sa tim kardiologom i sa tim tvojim lekom.....

Dzabe njemu lek taj, dokle god ima ovakvih psihickih problema, simptomatologija ce ukljucivati i tahikardiju .
 
Takodje budio sam se u sred noci a srce mi je lupalo kao ludo. Imao sam paralize u snu. Svestan sam svega a ne mogu da se probudim. imao sam cesto snove u kojima stojim sa ortacima i odjednom nas nesto pojuri i svi pocnemo da bezimo i svi su brzi od mene ne mogu da ih stignem i osecam da su mi teske noge. I cesto sanjam da letim. Mnogo se nerviram. Sta to sve treba da znaci?
Da ćeš živjet 100 g. i da ćeš sve zemaljske probleme prebroditi. :lol: Diši punim plucima! :bob:
 
Imam anksioznost i kao posledicu preskakanje srca koje me strasno nervira. Javio sam se psihologu, odradio sam test licnosti ali jos nije bilo konkretnijeg razgovora jer je phisolog otisao na odmor. Ako ima neko da se lecio od istog problema neka mi kaze sta da ocekujem i koliko traje terapija. Konkretno ja osecam strah i teskocu ni od cega, na primer sedim za kompjuterom i odjednom osetim neku tezinu i strah, takodje imam i gomilu nekih tripova i strahova ali ne bih o tome, ovo je sve pocelo nako strasnog dogadjaja i veliko stresa. Molim za pomoc.

Zašto se ne obratiš neuropsihijatru, mislim da ti psiholog neće mnogo pomoći.
Imam rođaku kod koje su u početku bolesti simptomi bili vrlo slični tvojima. I ona je odlazila kod psihologa ali nije bila sasvim iskrena tako da je psiholog na kraju preporučio lečenje i konsultacije kod neuropsihijatra. Posle nekoliko meseci je konačno ustanovljena dijagnoza F20 nažalost.
 
Ovaj momak je jedan veliki lazov sa masom poremecaja koji ne mogu da idu zajedno.

Nisi na ovom forumu mesec dana, i već lupetaš ovakve gluposti? Kako Te nije sramota? Dečko ima ozbiljni psihički poremećaj koji zahteva lečenje, a Ti si se našla ovde zajebavati?


Zašto se ne obratiš neuropsihijatru, mislim da ti psiholog neće mnogo pomoći.
Imam rođaku kod koje su u početku bolesti simptomi bili vrlo slični tvojima. I ona je odlazila kod psihologa ali nije bila sasvim iskrena tako da je psiholog na kraju preporučio lečenje i konsultacije kod neuropsihijatra. Posle nekoliko meseci je konačno ustanovljena dijagnoza F20 nažalost.

Bilo bi dobro da se javi postavljač teme, nema ga već danima ovde.. Dopisivali smo je još pre par dana, i bio je relativno dobro.. Valjda se nije ništa dogodilo..
 
za pocetak ne citaj jako glupo postove bRu zLi ja :lol:

Mona, može li se šta pametno pročitati od Tebe? Veoma je evidentno da je čovek neuporedivo stručniji od Tebe.
Za preskakanje srca kod kardiologa
pije se lek za to
moze ti regulisati preskakanje i sacuvati srce

a za psihiloski problem pricaj sa psihologom...

takodje ne nerviraj se pokusaj da budes stalozen...
suoci se sa problemima i resavaj ih sam...

I niko ti ne moze organizovati zivot...

sam shvati sta zelis sta te muci i radi na tome...

takodje prijatelji ti mogu pomoci...
razgovori sa njima i podrska

prijateljstva su jako bitna stvar...

Aha, da, za preskakanje srca lek, ukoliko počne da se guši, šta će onda biti, astma? A ukoliko sve to ne pomogne, neka pređe u jehovine svedoke( j obavezno malim) ? Divim vam se kako možete na ovako delikatnoj temi da lupetate ovakve gluposte, bolje nemojte ništa ni pisati.
 
Nisi na ovom forumu mesec dana, i već lupetaš ovakve gluposti? Kako Te nije sramota? Dečko ima ozbiljni psihički poremećaj koji zahteva lečenje, a Ti si se našla ovde zajebavati?




Bilo bi dobro da se javi postavljač teme, nema ga već danima ovde.. Dopisivali smo je još pre par dana, i bio je relativno dobro.. Valjda se nije ništa dogodilo..

Ima ovde puno ljudi koji tuđe probleme nipodaštavaju i blago rečeno, samo se zajebavaju. Možda mu je dosadilo da čita takve postove.
Baš mi ga je žao.
 
Takvo stanje ,u kome si ti sada,upao sam i ja u 25-oj godini zivota.Slazem se to sve dolazi posle velikog sresa.Preskakanje srca ce nestati kada prestanes da mislis na to.Kao prvo pokusaj da mislis pozitivno o sebi i svom problemu u smislu-proci ce.Ako treba ponavljaj to u sebi,kada god se setis a posebno ujutru i uvece(pre i posle spavanja).Ja sam bio slozio recenicu u smislu-potpuno sam zdrav,problemi ce proci.Sve ovo u pocetku ide tesko,ali osetices ubrzo poboljsanje.Postepeno raspolozenje ce ti se popravljati.Okreni se vise ljudima koje volis,druzi se s njima,pomazi im nesto itd.Moze malo i sporta.Mozes otici lekarima(i ja sam bio)proveri sve sto mislis,ali oni meni nisu pomogli lekovima.Borbu protiv ovakvog stanja moras voditi sam u sebi,imati vere u sebe da ces to prevazici.VERUJ DA CES POBEDITI.U takvom stanju od pocetka krize pa dok nisam osetio da sam prevazisao,proslo je skoro 18 meseci.Znaci traje dosta dugo,polako nestaje,ali i polako se oseca boljitak.Jos nesto,kada pobedis to stanje,postajes imun,nikada vise ti se nece ponoviti.Eto ti razlog za borbu.Izvinjavam se ,pisem dosta brzo,nemam puno vremena.Ali ako te jos nesto interesuje,pitaj,ja cu i sutra svratiti na ovu temu.PS.Pokusaj naci knjigu od Emil Kue-Kako gospodariti sobom,meni je mnogo pomogla.Pozdrav
 
kao prvo lekovi vam nisu potrebni za anksioznost,poshto radite to sami sebi,sami sebe mozhete i da izlechite.Drugo ,ako mislite bilo kako pozitivno ili negativno sve jedno hranite anksioznost,jer mislite o tome.Ja sam proshla sve to,napatila sam se,a sad sam odlicno.Po meni je jedini lek prihvatiti to shto vam se deshava i kad nauchite da zhivite sa tim i ne obracate pazhnju na sve te stresne,neprijatne simptome,sami ce polako nestajati.Znam da sve to zvuchi i jeste teshko,ali ja mislim da je to jedan od nachina.Kad mi je bilo najgore,trchala sam,pravila kolutove,igrala ,pevala,pravila origami,igrala se sa psom,bila u gomili situacija gde sam izgledala kao najveca ludacha...Samo skrenite misli,jer vi upravljate njima, ne one vama.Jedini put kad sam bila u bolnici i prichala sa psihijatrom jeste prvi put kad sam dozhivela napad,tada mi se celo telo oduzelo,nisam ni znala shta je to anksioznost.Doktor mi je samo rekao:"to ti je kao kad medved iskochi ispred tebe,neopisivi strah."A sa medvedom se ne vredi boriti,niti bezhati,jdino shto mozhete jeste da prihvatite situaciju u kojoj se nalazite.

Osmeh je lek,a nama treba cela apoteka.
 
-Imas previse vremena za razmisljanje i to ti nije dobro.
Pocni necim da se bavis i zaboravices na probleme.
Ja ti garantujem.

-Idi u recimo teretanu(ako imas fobiju idi ipak i dokazaces sebi da to i nije strasno) i tamo ces na dva nacina resiti problem.
Prvo vezbaces i izbaciti stres iz sebe(stres se vezbanjem najbolje izbacuje) a drugo neces razmisljati o tom problemu.
Tu su i ljudi pa ces progovoriti koju rec.
-Nabavi i neku zivotinju recimo Psa(oni su takodje prijatelji i znaju da umire).
Previse razmisljas o sebi i previse si svestan nelagodnosti.
-Svaka navika se moze promeniti uz vezbu.
Zastani(ovo je bazno zastani!U svakom smislu sastani za par sekundi i donesi odluku da ces uraditi drugacije) i odluci da ces uraditi nesto drugo recimo da ces biti smiren.Ti si svesno bice i to mozes da uradis samo ako znas da imas kontrolu nad tim.
U pocetku ce ti nervi raditi i hteces opet to da uradis ali ti samo zamisljaj sebe i budi smiren.
-Pokusaj da osluskujes zvuke oko sebe,samo osluskuj bez nekog drugog napora(to isto zna da umiri).
-Pi cajeve od Maticnjaka on je bas za nervozu u srcu i kantarion on je dobar za psihu.
-Svaki dan prosetaj po pola sata(obavezno nateraj se).
-Slusaj Klasicnu ili neku drugu opustajucu muziku(ovo jako opusta).
-Cime bi voleo da se Bavis?Recimo svirao gitaru ili slikao....Razmisli.Posveti se tome.Naucnici i umetnici retko su bili bolesni psihicki jer su bili previse zaokupirani svojim poslom.
-Ako letis u snovima pa to je divno!Mnogi to pokusavaju godinama a ti si to uradio bez da pokusavas.Pokusaj da se zabavis i istrazuj prostranstvo u snu.
-Daj jesi li toliko slab da pustis da te gnjave najobicnje misli?
Imas li ti snage?
Ustani i Budi jak!
-Gledaj opustene neke komedije(humor leci coveka)

Moj brat je imao slicne probleme kao ti i pomogli su mu caj od maticnjaka i druzenje.A da takodje mu je jako pomoglo sto je posle toga odma nasao devojku!
Idi nadji devojku ima sajtova za druzenje i upoznavanje sa suprotnim polom na internetu ako ti je tesko uzivo.

Ako konja ili psa hoces da umiris prvo ga dobro umori,isto vazi i za coveka!
Zapamti ovo.

Ja znam da ce ti ovo pomoci ali samo ako probas i Da prestani da panicis.
 
Ja sam dobila na poklon patuljastog pincha.On mi je 80% pomogao da se osecam bolje.Ima sve osobine i dobre i loshe,Pored njega imash vremena samo za njega:)Preporuchujem tu rasu jer su generalno svi slichnog karaktera, malo cete se smejati,malo vikati,bice uvek svuda oko vas,pravice raznorzne gluposti,lako je prenosiv tako da mozhe svuda sa vama... U svakom sluchaju on ce uvek biti u prvom planu hteli vi to ili ne:)
 
Ja sam dobila na poklon patuljastog pincha.On mi je 80% pomogao da se osecam bolje.Ima sve osobine i dobre i loshe,Pored njega imash vremena samo za njega:)Preporuchujem tu rasu jer su generalno svi slichnog karaktera, malo cete se smejati,malo vikati,bice uvek svuda oko vas,pravice raznorzne gluposti,lako je prenosiv tako da mozhe svuda sa vama... U svakom sluchaju on ce uvek biti u prvom planu hteli vi to ili ne:)
Nisam upoznao tu rasu ali generalno svaki pas(sem onih za borbu(iako se i oni mogu prevaspitati)) moze da pomogne coveku.
Najjeftinja solucija mu je da uzme nekog napustenog psa.
Em je uradio humano delo em je sebi pomogao.
Pas je dobar za druzenje a macke fantasticno lece nerve(to je dokazano).
Mada su po meni macke nezgodne zbog svoje dlake koja moze da bude opsana po zdravlje.
 
Ja sam se lečila od meševotio anksizo-depresivnog poremecaja. Puno mi je vremena trebalo da shvatim da uopste imam problem. Imala sam lupanje srca, drhtanje, kočenje donje vilice, igranje misica i velike rane po koži. Sve sam to ignorisala. Dosla sam u fazu kad sam ozbiljno razmišljala da se ubijem, da ne hi saznala šta se opet užasno desilo. Mogla sam da pišem knjigu “Blago Petriji” (Petrijin venac), šta se sve meni nije desilo.
Kupila sam novi povodac za svog psa. Onda sam shvatila da imam ozbiljan problem. Nisam mogla iz glave da izbacim misli kako je taj povodac odličan da se obesim. Snimila sam gde mogu i da se zakačim. Užas.
Otisla sam kod psihijatra. Bila sam tri meseca u dnevnoj bolnici i pila lekove još 15 meseci. Mnogo sam naučila o sebi i drugim ljudima.
Anksioznost je strah koji tvoja psiha pravi jer je navikla na stres, pa kad ga nema valja ga izmisliti. Taj strah sam vremenom naučila da kontrolišem. Moj lekar mi je od prilike objasnio to da sam ja navikla na stresne situacije i tu se odlično snalazim i umem dobro da odreagujem, a lošije se snalazim u mirnom periodio bez stresa pa ga onda sama pravim.
Imao si stresni period, dobro, prošlo je, biće ih još. Ne treba sebe da mučiš, upravo to i radiš, pomalo i uživaš. Idi kod psihologa, neuropsihijatra ispričaj sve baš sve, ništa nemoj da prećutiš. Pravi terapeut se neće ničemu začuditi a tebi će mnogo pomoći, izgovorene muke su uvek manje od prećutanih. Važno je da ti sam sebi hoćeš da pomogneš
 
Ovako druze. Imao sam skoro ista iskustva kao i ti. prosle godine u oktobru sam dobio takve napade anksioynosti da ne mogu da ti opisem, opsti anksioyni poremecaj. Plasio sma se svega i mislio sam da je to kraj moga zivota i bojao sam se da li cu izdrzati.
jednog jutra probudim se iz kreveta i odem da ukljucim kompjuter i prilikom ustajanja pocne srce da mi preskace. Strasno me je uplasilo, imao sam tripove da mi je srce osteceno da radi nepravilno, mislio sam da je gotovo sa mnom.
Preosetljivost na svetlo, lupanje srca, podrhtavanje misca, nemir, trnjenje u misicima.... to su sve posledice anksioynosti. te "tripove" koje pominjes to je verovatno OKP ili ti je moyak radio na 9 000 obrtaja pa sada radi na 2000 pa si svestan nesvesnih procesa u glavi.
Verovatno ti se i dlanovi znoje i imas stezanje u grlu i bolove u vratu..
Ma koliko to izgledalo uzasno, veruj mi, nije opasno i ne treba da se dodatno plasis. Anksioznost 100 posto uspesno lece lekovi ali moras obaveyno da ih pijes onako kako ti to dr kaze.
I moj savet, ne veruj mnogo ljudima na forumu. jedna pogresna informacija moze strasno da istripuje coveka..
trk kod psihijatra
 
ja nisam protiv toga da se potrazhi struchna pomoc,da poprichash sa nekim,ali sam protiv lekova kada je anksioznost u pitanju.Sam si rekao da nije nishta opasno,chemu onda lekovi?Ja sam imala uzhasne glavobolje,bol u vratu,trnjenje i pritisak u glavi,zujenje u ushima,vrtoglavice,pritisak mi je bio 85/55..samo mi je dobro bilo dok sam spavala.Jedino shto 100% lechi anksioznost si samo ti i niko drugi,kada prihvatish stvari onakve kakve jesu sve ce krenuti na bolje.Lekovi ce samo uchiniti da se bolje osecash jedno vreme i opet cesh se vratiti na staro,a da ne pricham shta rade jetri i ostalim organima,u ostalom doktor te upozori o njegovim shtetnim dejstvima,kad se sj*besh da ne bude da ti nije rekao...Moja sestra je psihijatar,ona mi je objasnila kako to sve funkcionishe i samo cu vam reci da mi je rekla da bi lekovi trebali da se uzimaju samo u sluchaju shizofrenije i teshke depresije( to pishe i u knjizi panic away).Ja necu nikog ni na shta da nagovaram,najbolje je da svako radi onako kako misli da je dobro za njega,ako nemate snage najlakshe je piti lekove.Ja sam se samo prijavila na forum da vam pokazhem da mozhete sami sebi da pomognete,proshla sam sve shto ste i vi,nije me niko razumeo kao shto ni vas ne razume,bila sam izgubljena,nisam znala shta mi se deshava,nisam zhivela nego sam prezhivljavala svaki dan isto kao i vi.I evo me sad,otac mi i dalje nije zhiv i dalje nemam posao kao ni para da zavrshim fakultet,ali zato imam divnu porodicu,prijatelje i momka,najbolja dva psa,najlepshe bratanice,imam svoju mladost,ljubav prema plesu i imam sve one sitnice kojima mogu da se radujem i u kojim uzhivam i to sve samo zato shto sam shvatila da ima josh toliko stavri zbog kojih se treba boriti,shto sam prihvatila sve ruzhno shto mi se deshavalo i shto mi je ostala nada da ce sutra biti bolje.
 
Betty, ako smem da pitam, posto ti je sestra psihijatar - kako ona leci anksioznost i anks. poremecaje?

Mislim da gresis kad kazes - najlakse je piti lekove (msm ko ih pije sto hoce, sto ih voli, sto je ''najlakse', itd) ali dobro, to je tvoje misljenje.
 
Betty, ako smem da pitam, posto ti je sestra psihijatar - kako ona leci anksioznost i anks. poremecaje?

Mislim da gresis kad kazes - najlakse je piti lekove (msm ko ih pije sto hoce, sto ih voli, sto je ''najlakse', itd) ali dobro, to je tvoje misljenje.

MA piju to ljudi kao gumene bombone, neki i kojima nista ne fali idu kod psihijatara sto privatnih sto drzavnih i gotovo da izmisljaju sebi poremecaje i lazu samo da bi dobili DROGU.....Bukvalno drogu - kao narkoman kada trazi.....Zeli instant resenje za svoje zivotne probleme pa i kada su najmanji.......Lakse je ici linijom manjeg otpora.
 
Beti, niej bas da niko ne razume te osob, zasto skaces sa obicnih ljudi i prijatelja odmah na psihijatra, a preskaces PSIHOLOGA I PSIHITERAPEUTA? Onis u ti koji su zapravo najjaci u toj karici podrske i pomoci. Oni su ti koji razumeju, koji znaju tu oblast a koji ne daju i ne smeju da daju tablete, tako da postoje osobe koje su bas obucene da razumeju takve ljude i da pricaju sa njima dugo dugo dugo, bas ono sto je potrebno, a ne da samo razdele lek i kazu - Sleeeeedeeeeeciiiii.
 
MA piju to ljudi kao gumene bombone, neki i kojima nista ne fali idu kod psihijatara sto privatnih sto drzavnih i gotovo da izmisljaju sebi poremecaje i lazu samo da bi dobili DROGU.....Bukvalno drogu - kao narkoman kada trazi.....Zeli instant resenje za svoje zivotne probleme pa i kada su najmanji.......Lakse je ici linijom manjeg otpora.

Dobro, ne kazem da nema takvih, ali ja polazim od toga - da normalan covek ne bi pio lek(ove) ako nisu neophodni i ako za to nema potrebe.

Drugo, problem je i sto je dobar deo psihijatara odmah prepisu lek, umesto da pokusaju sa drugim metodama, ali tu pacijenti nisu nista krivi
jer ipak podjes od toga - otisao sam kod dr-a, valjda on zna.
 
kad sam rekla da nas niko ne razume mislila sam na ljude oko nas,bar mene nisu razumeli...Da psihoterapeut je prava stvar,samo treba doci do njega. Iz iskustva ljudi sa kojima sam prichala obichno zavrshe kod psihijatra kome je lakshe da ti prepishe lekove nego da odvoji vreme za tebe.Ja ne zhelim da se raspravljam ,niti sam doshla ovde da bih nekom naudila ili prichala gluposti.Ja samo kazhem shta ja mislim i tvrdim da se mozhsh uspeshno izlechiti bez lekova,jer ja jesam.A shto se teche moje sestre ona radi u bolnici u Nishu,a za anksioznost mi je rekla da ce mi poslati vezhbe disanja i josh par vezhbi koje su uspeshne metode kada dodje do panike.Ja nisam niko da osudjujem i nemam nishta protiv ljudi koji piju lekove,ali imam protiv lekova.Od tri kle lekova koje sam ja dobila da pijem i josh + lekovi koji su mi posle potrebni za odvikavanje od istih (shto mi je i doktorica rekla da cu stvoriti maaaaaaaalu zavisnost) mogla bih da zaradim dobru kintu,ona mi je ladno dala recept sa 10 razlichitih vrsta lekova za 6 meseci konzumiranja,pod pretnjom ako ih ne budem pila da ce morati da intervenishe i da mi nikad nece biti bolje.Toliko o doktorima u Srbiji.Meni je bitno da sam ja sama sebi dokazala da mogu i da sam jaka i da mi je bolje.Samo sam zhelela da pomognem da vidite da mozhe da bude i da ce biti bolje.
 

Back
Top