Cicoka

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Pre nekoliko dana sam na pijaci videla da prodaju cicoku, pa nisam bila lenja i potrazila sam na internetu (bila sam ubedjena da je rec o articoki al je neko pogresno nazvao:)). Kad ono, biljka ima super svojstva, dobra je za ishranu dijabeticara, puna vitamina.... Inace se jede kao krompir, znaci przi ili kuva, a moze se jesti i ziva, kao keleraba. Da li je neko vec probao ovo "cudo" i ima li neki recept?
 
Trenutno zivim u Italiji i bavim se malom proizvodnjom cicoke. Cicoka moze da se jede sirova , przena , kuvana ili rendisana kao dodatk salatama. Ostale detalje i recepte mozete naci na internetu.

Postovanje,posadili bismo cincoku pa nas interesuje ako znate nekoga ko se time bavi da li mogu negde u Srbiji da je prodam na veliko.
S`postovanjem.Jelena:confused:
 
Pre nekoliko dana sam na pijaci videla da prodaju cicoku, pa nisam bila lenja i potrazila sam na internetu (bila sam ubedjena da je rec o articoki al je neko pogresno nazvao:)). Kad ono, biljka ima super svojstva, dobra je za ishranu dijabeticara, puna vitamina.... Inace se jede kao krompir, znaci przi ili kuva, a moze se jesti i ziva, kao keleraba. Da li je neko vec probao ovo "cudo" i ima li neki recept?
Dosta često je koristim, ali kao dodatak jelima.Možeš je dodati svuda, pa čak i u supu, ali ne mnogo,jer ima specifičan ukus .Veoma je ukusna živa, ali oprez ne sme se mnogo pojesti, jer je ubitačna za stomak(bar meni).
 
moj tata je ne prodaje,seje kod tetke u selu za njihove potrebe zivi u republici srpskoj,a dobio ju je iz hrvatske pre tri godine.Znam samo da je izdasno posaditi je.
 

Back
Top