ljubitelji akvarela

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

siju i miju

Poznat
Poruka
8.280
Tehnika slikanja koja mi se najviše dopada.U OŠ smo imali dobrog nastavnika koji je slikao tom tehnikom,pa smo i svi mi tako slikali,neko dobro,neko lošije.

Jedini rad koji imam,naslikan na tekstilu,nije nešto,ja sam amater(kamoli sreće i to da sam bar bih nastavila sa slikanjem :) .ovo sam uradila gledajući sliku ......i to na posteljnom platnu :)
hDleB.jpg


Nadam se da ovde na forumu ima dobrih akvarelista,ja bih volela da pišete o tome i stavite svoje radove ili slike omiljenih slikara.
Ujedno,pozdrav svima i srećna Nova godina !
 
bilo je ovde ljudi koji su radili akvarel i četkicom i olovkom. slabo ko dolazi više na forum, a i zamro je pdf. Tol radi super akvarel.
meni je akvarel najteži za rad, posle tempere. ni knjiga "akvarel za početnike" mi nije pomogla :lol:

srećna i tebi nova godina :) i valjda će se neko javiti od starih forumaša i od ovih prisutnih ko radi akvarel...
 
Baš super što si se javio !
Ja mislim da da tu nema neke teorije koja može tako lako da se primeni.
Razmišljam večeras,kada sam otvarala temu koji sve radovi su mi ostali u školi kod nastavnika:a to su svi blokovi od petog do osmog razreda,i baš mi je žao što nemam svoje radove :(
Kao klinka nisam baš bila vešta u crtanju i slikanju,ali vremenom sam videla kako naš nastavnik sa lakoćom slika :) :) :) pa sam ja kopirala njegove radove :)
Kako on stavlja senke,kako boji pozadinu i to mi je super išlo,imala sam i neko takmičenje,dobro sam prošla.

Medjutim,nisam slikala dugo ,baš ništa,jedno vreme iz zezanja sam crtala portrete na papiru,najčešće na novinama,posle na običnom papiru,nisam imala prave vodene boje,ajde to,nego nema dobrog papira za akvarel,ima,ali je jako skup.
Nešto što sam počela da crtam akvarelom,pa to su kao dečiji radovi i jako sam se razočarala u sebe :) gde je nestao onaj moj talenat :( ?

Valjda će se još neko javiti !
 
porasla si i talenat ostavila iza sebe :D svaka umetnost je na prvom mestu zanat. kad naučiš neke stvari (ne mora to da bude ne znam koliko studiozno) onda ponovo moraš da pronađeš ono dete u sebi koje će sada, sa tim znanjem, umeti da uživa u stvaranju. možda nisam u pravu, ali me tvoj slučaj podestio na moj koji je mnogo gori :D
 
porasla si i talenat ostavila iza sebe :D svaka umetnost je na prvom mestu zanat. kad naučiš neke stvari (ne mora to da bude ne znam koliko studiozno) onda ponovo moraš da pronađeš ono dete u sebi koje će sada, sa tim znanjem, umeti da uživa u stvaranju. možda nisam u pravu, ali me tvoj slučaj podestio na moj koji je mnogo gori :D
hahahah...baš si me nasmejao :D :D :D i utešio,pogotovo: talenat ostavila iza sebe :(
Mrzi me da crtam i slikam,a volim da vidim sve te lepe radove,to je stvarno umetnost ! ne smatram da je to talenat,već rad,a ja sam lenja(priznajem ) .
a što si ti mnogo gori,tj,tvoj slučaj ?
Ček da ubacim neki akvarel,da bude lepše :sanke:
mnnwW.jpg
 
hahahah...baš si me nasmejao :D :D :D i utešio,pogotovo: talenat ostavila iza sebe :(
Mrzi me da crtam i slikam,a volim da vidim sve te lepe radove,to je stvarno umetnost ! ne smatram da je to talenat,već rad,a ja sam lenja(priznajem ) .
a što si ti mnogo gori,tj,tvoj slučaj ?
Ček da ubacim neki akvarel,da bude lepše :sanke:

pa o radu - zanatu ti i govorim; stim što svako ko hoće može da nauči zanat, a talenat manje više imaš ili nemaš.
a moj slučaj...da ne dužim sad, ukratko potpuno infomanski sam pristupio tehnologiji slikarstva, da sam sebe u jednom momentu uhvatio kako ja ne slikam već svesno primenjujem to znanje. neka zelena mi nije više bila zelena, nego hrom oksid grimizina ili kobalt fosfat umesto ljubičasta (navodim banalne primere) i u tome izgubiš onu radost koju si imao kad ti je sve bilo prosto, kad si bio mali.

i tako..da ti ne spemujem temu više :hahaha:
super je akvarel
 
Lepi su ovi akvareli. Na njima se jasno vide sve odlike akvarela. Ali šta reći za radove Abe Tošijukija, Stiva Henksa ili Ričarda Torna?!

Abe:
Winter-morning-light-Abi-Toshiyuki.jpg


Stiv:
16396.jpg


Ričard:
Thorn%20Muted%20Colours%20of%20Early%20Spring.jpg


Da nisam video, ne bih verovao da je moguće raditi tako nešto u akvarelu.
 
Meni prva i treća slika liče na fotografiju.a Stiv mi je dobar,mada,čini mi se da radi preko već postojeće fotografije,ili ja grešim ? odakle njemu takve senke ??

dekao,da li ti slikaš akvarelom ? ili si samo ljubitelj ?
 
Ne slikam akvarele ali sam istinski ljubitelj, njihova lepršavost mi je neodoljiva. Za mene je to prebrza tehnika, uhvati me nervoza od njega. Ponekad doduše nabacim neki, čisto da se iskalim, ali daleko sam ja od akvareliste. Ove što sam okačio izabrao sam baš zato da se vidi sva moć akvarela koja mu je osporavana. Ne bih rekao da Stiv Henks slika preko fotografije, samo je savladao zanat do savršenstva.
 
Poslednja izmena:
Amer- Stiv Henks

amazing-aquarelle-paintings04.jpg


lesik Irina

akvareli.jpg


Konstantin Romanov

Konstantin-Romanov.-Peyzazh-v-akvareli.-Aprel.jpg


naš Dušan Djukarić
http://1.***************/-_wTQepZCVYg/T2OC7sWV8jI/AAAAAAAACps/C3lvX3APmss/s640/dusan-djukaricrainy-003.jpg

a gde su tek Kinezi i ceo Istok..Turci, pa Španci..itd...
 
Fixa, probaj uljanom tehnikom(kao najlakšom za rad jer "trpi" mnogo izmena i dopuna) da uradiš neki hiper realizam..neka je minijatura ;)..lazur, naravno ;)

a TO uraditi u akvarelu je x100 teže :)
 
Poslednja izmena:
Fixa, probaj uljanom tehnikom(kao najlakšom za rad jer "trpi" mnogo izmena i dopuna) da uradiš neki hiper realizam..neka je minijatura ;)..lazur, naravno ;)

a TO uraditi u akvarelu je x100 teže :)

kažem da ne razumem poentu hiper realizma bilo da je rađen u akvarelu, ulju, akrilu...
čemu to? da se divim zanatskom umeću slikara. šta će mi to na zidu :D
 
@ Fixa
Slažem se u potpunosti s tobom. Da mogu da priuštim sebi neku od ovih slika, izabrao bih Đukarića ili Šolera, obojica su majstori atmosfere. Ove slike sam okačio samo da bih pokazao šta se sve može akvarelom postići. Lično, nisam ljubitelj hiperrealizma mada ovo što sad radim prilično naginje njemu. Mislim da je to stepenica u razvoju prema ličnom izrazu koju je potrebno savladati. Šta će biti dalje, videćemo :) !

Još jednom, Thomas Schaller:
manhattan-beach-pier.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top