ljubitelji akvarela

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su ovakvi akvareli super :) Nenad Corelj
4yQ8r.jpg


xEoO8.jpg


MgZ3f.jpg


Z90MR.jpg
 
@siju i miju
Rade je ovladao tehnikom akvarela, to se vidi. Ali izbor motiva je malo "deja vu". Mogao bi sa takvom tehnikom i više, a možda već i jeste više. Nije mi poznat, da budem iskren.

@Don Evil
Spusti loptu, omalovažavanje tuđeg rada nije plus. Osim toga radovi su zaista lepi, ne zaslužuju takav tretman.
 
@siju i miju
Rade je ovladao tehnikom akvarela, to se vidi. Ali izbor motiva je malo "deja vu". Mogao bi sa takvom tehnikom i više, a možda već i jeste više. Nije mi poznat, da budem iskren.

.
Pa ne znam iskreno rečeno šta su dobri motivi za slikanje,možda će neko i napisati,mada je sve to individualno,zar ne?
Meni se to dopada,pogotovo zimski pejsaž.
Da li ti znaš da nacrtaš takve slike ? verne kopije ? po kojoj ceni,mogu ti dati 300 gramski akvarel papir da meni ne stoji za džabe :) jer dok ja ne savladam tehniku akvarela :) ima da prodje dosta vremena :) ili ponudi od akvarela šta imaš,što da ne ?
izmedju ostalog ,ako se meni ne dopada,možda se nekome svidi i kupi !jel tako ? :D
 
...ne omalozavam samo kazem, vidjao sam mnogo bolje...
...i nije bila poenta da sebe stavim ispred nego ako su meni ovi akvareli lagani, a pocetnik sam, mogu misliti kad ih vidi neko ko radi samo akvarele kakva ce mu reakcija biti...
 
...ne omalozavam samo kazem, vidjao sam mnogo bolje...
...i nije bila poenta da sebe stavim ispred nego ako su meni ovi akvareli lagani, a pocetnik sam, mogu misliti kad ih vidi neko ko radi samo akvarele kakva ce mu reakcija biti...

Nisu uopšte lagani! Probaj da ih naslikaš i videćeš o čemu pričam! Ta lakoća je ono što vara!

"Ovo bih i ja mogao!"

Koliko puta smo izgovorili ovu rečenicu?! Koliko puta smo je čuli od drugih?

Dobar je ovaj Rade, samo da malo bolje savlada svetlost. A opet, u svetlost je teško gledati, a kamoli je slikati!
 
od ponudjenog (dotičnog Radeta) tu ima radova u različitim "stilovima" i pokušaja kombinovanja
recimo , ovaj zimski pejsaž bih izdvojila
4sZus.jpg


nema lakih radova..i kroki treba da poštuje odredjena pravila

grafit, krejon, pastel..tuš..ma bilo šta mora da ima dobru podlogu u crtežu
CRTEŽ je baza i to je početak za svakoga-LINIJA, perspektiva, slaganje boja zlatni presek itd...

ko voli da se igra i nije nestrpljiv - svaki novi potez dobija na dimenziji slobode i sigurnosti :)
 
Dimitrije Kolarević rođen je u Kralupima (BiH), 14. marta 1951. godine. Srednju školu za likovne tehničare završio je u Novom Sadu 1972. godine. Višu pedagošku – odsek likovne kulture u Novom Sadu 1974, a Akademiju umetnosti – slikarski odsek u Novom Sadu završio 1978. godine. Živi u Bačkom Jarku. Učesnik je mnogih likovnih kolonija i dobitnik mnogih nagrada. Član je udruženja likovnih umetnika Vojvodine. Trenutno je zaposlen u Ministarstvu prosvete Republike Srbije kao prosvetni savetnik za Južnobački i sremski okrug – Školska uprava Novi Sad.

Slikarstvom se bavi od 1972. godine

cA97x.jpg


XzGhi.jpg


yISMA.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top