Smrt hedonista

Da li se treba odreci dekadentnog shvatanja svijeta?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Koliko god ti je stalo do teme, toliko ti je stalo i do istine. Ponizujes spasioca ljudske vrste na nivo "poezije"! Kolika mrznja samo kljuca u tebi!

Sugavo je to sto se svuda jos samo nudi smrt kao najbolje rjesenje za bliznjeg. Kako je bijedno to sto neki misle da im zivot ima smisla zato sto imaju djecu, a vec djecu svog strica posmatraju kao neprijatelje.
Razumljivo je što u tome ne možeš da se snađeš i što se braniš od toga mržnjom i odbojnošću...strah od ništavila je u pitanju...
Nisi samo ti u pitanju-velika većina filozofa ne može dalje od apsurda!
Koliko puta da ponovim da je besmisao neosmišljenost i da se smislenost postojanja i čega hoćeš-osmišljava...
To što ljudska vrsta evoluira u bezosećajna bića-tek samo razumna,ali i nešto više od toga (nije ovde tema) vređa
naš sadašnji psihološki sklop,klikće na prekidač amigdqale i izaziva jake oprečne emocije! Valja se pripremiti
da su takvi vanzemaljci koji do nas i ne mogu stići ako su emotivni! Umesto emocija imaju CILJNOST koja ih motiviše...
Primer jednog Hokinga s IQ preko 170 (kako mu izmeriti kad ima trenutne odgovore -u istoj psi.sekundi...)koji na svako
pitanje o emocijama jasno odgovara o ciljevima,kad odgovara...je svakako veoma indikativan...
A za Ničea...Also sprache Zaratustra jeste poezija i nije dovoljna karakteristika "ozbiljna"-svakako je tu Nče pokazao da
je najveći pesnik među filozofima i najveći filozof među pesnicima! Hočeš veću kvalifikaciju?!Pa izvoli-slobodno mu se divi
-i ja sam od moje 16 pa do dvadeset i neke...Posle je to ozbiljna nauka zasenila tu.ipak,poeziju...I pokazala mi koliko je
minorno ljudsko znanje spram nesaznatog...
 
Razumljivo je što u tome ne možeš da se snađeš i što se braniš od toga mržnjom i odbojnošću...strah od ništavila je u pitanju...
Nisi samo ti u pitanju-velika većina filozofa ne može dalje od apsurda!
Koliko puta da ponovim da je besmisao neosmišljenost i da se smislenost postojanja i čega hoćeš-osmišljava...
To što ljudska vrsta evoluira u bezosećajna bića-tek samo razumna,ali i nešto više od toga (nije ovde tema) vređa
naš sadašnji psihološki sklop,klikće na prekidač amigdqale i izaziva jake oprečne emocije! Valja se pripremiti
da su takvi vanzemaljci koji do nas i ne mogu stići ako su emotivni! Umesto emocija imaju CILJNOST koja ih motiviše...
Primer jednog Hokinga s IQ preko 170 (kako mu izmeriti kad ima trenutne odgovore -u istoj psi.sekundi...)koji na svako
pitanje o emocijama jasno odgovara o ciljevima,kad odgovara...je svakako veoma indikativan...
A za Ničea...Also sprache Zaratustra jeste poezija i nije dovoljna karakteristika "ozbiljna"-svakako je tu Nče pokazao da
je najveći pesnik među filozofima i najveći filozof među pesnicima! Hočeš veću kvalifikaciju?!Pa izvoli-slobodno mu se divi
-i ja sam od moje 16 pa do dvadeset i neke...Posle je to ozbiljna nauka zasenila tu.ipak,poeziju...I pokazala mi koliko je
minorno ljudsko znanje spram nesaznatog...

Malisa, prestani da ponavljas i da brbljas! Nisi htio da razumijes sta sam pisao, pa nema potrebe da se vise pojavljujes!

Ja cu ti vec pokazati put kojim ide to vase izumiranje, korak po korak, kako se blizim kraju ove knjige.

Vec sam dosao do feminizovanog grckog orjenta (dijadohe) na kojem se spominju "zenskasti muskarci" i u vezi njih spominju parfeme i sminku! Bice sigurno u tom stilu jos istorijskih cinjenica!

Nice je jos 1875 govorio da ce zene mozda da preuzmu nauku a muskarci duh, pa ti si se izgleda vec odavno opredijelio.
 
OK!

Što toliko kukaš na propast Sveta.
Mnogo se vraćaš unazad, a sadašnjost je većini diskutantima nejasna
Svi smo konstatovali na više tema da nam nema spasa i da smo otišli predaleko da bi sistem vrednosti ponovo ušao u ravnotežu
Tzv. Zapadna civilizacija je izvršila debalans Svetskih posuda iz nekapiranja mudrosti i preteranog kapiranja alhemije.
Iz posuda su nepovratne količine iscurele i vrednosti i vrline !
I o tome smo pričlali i diskutovali...

Šta ćemo sada da plačemo što nizbrdo jurimo 300km/h i treba da se svi survamo i zveknemo, zbog malobrojne kretenizovane superklase

Svi pokreti i revolucije pokušavaju da uspore (samo uspore) i odlože kolaps i konačan udar.
Da privremeno učine smrzavanje kolapsa. (i prekomernih ljudskih aktivnosti i suvislih troškova PV, energije i materije)

Kako bis e učinio predah u pregrupisavanju nove ideologije, mišljenja, shvatanja i nove religije održivog harmonizovanog Kosmosa ???

Knjiga će ti doživeti fijasko, ako imaš samo osvrt u 2500 i/ili 200 godina unazad.
---
Predlažem ti pre izdavanja i publikovanja još malo konsultacije o sadašnjosti i budućnosti
Srdačan pozdrav i srećan rad u NG 2013
;)
Ja
 
Poslednja izmena:
»Socijalizam — kao do kraja smišljena tiranija najnižih i najglupljih, površnih, zavidnih i tročetvrtinskih glumaca, u stvari je zaključak modernih ideja i njihovog latentnog anarhizma: ali u mlakom vazduhu jednog demokratskog blagostanja uspavljuje se sposobnost, za zaključke ili čak za dolaženje do zaključka. Slijedi se, ali se više ne zaključuje. Zbog toga je socijalizam u cjelini jedna beznadežna, kiselkasta stvar; i ništa nije veselije za pogledati od protivrečnosti između otrovnih i očajnih licâ koja danas prave socijalisti — i o kakvim bijednim sputanim osjećanjima svjedoči čak njihov stil! — i o bezazlenoj sreći jaganjaca njihovih nada i željivosti. Pa ipak može na mnogim mestima Evrope doći do povremene tuče i prepada sa njihove strane: sledećem stoljeću će tu i tamo temeljno "biti bučno" u tijelu, i Pariska komuna, koja i u Njemačkoj ima branioce i zagovornike (npr. u filozofskom krojaču grimasa i daždevnjaku iz močvare Eugenu Düringu u Berlinu) bila je možda samo jedan laki probavni problem u poređenju s onim, što dolazi. Uprkos tome biće uvijek previše posjednika, da bi socijalizam mogao značiti više od jednog napada bolesti: a ovi posjednici su kao jedan čovjek jedne vjere »mora se nešto posjedovati, da bi se nešto bilo«. A to je najstariji i najzdraviji od svih instinkata: ja bih dodao »mora se htjeti imati više nego što se ima, da bi se postalo više«. Tako naime glasi nauka, koja svemu, što živi, kroz sam život biva propovjedana: moral razvitka. Imati i htjeti imati više, jednom riječju rast — to je sâm život. U socijalističkom učenju skriva se rđavo jedna »volja za poricanjem života«; moraju biti neuspjeli ljudi i rase koji izmisle jedno takvo učenje. Ustvari, želio bih, kad bi se kroz nekoliko velikih pokušaja dokazalo, da u jednom socijalističkom društvu život samog sebe negira, samom sebi otsijeca korijene. Zemlja je dovoljno velika, i čovjek još uvijek dovoljno neiscrpljen, da mi praktična lekcija ove vrste i svođenja do apsurda, čak ako bi bila postignuta i plaćena jednim ogromnim gubitkom ljudskih života, ne bi morala izgledati poželjnom. Najzad, već kao nemirna krtica ispod tla jednog u glupost kotrljajućeg društva moći će socijalizam da bude nešto korisno i ljekovito: on odlaže »mir na zemlji« i cjelovito odobrodušnjavanje demokratske stadne životinje, on prisiljava Evropljane, da sačuvaju višak duha, to jest lukavstva i opreza, da ne poreknu sasvim muške i ratničke vrline, i da zadrže jedan ostatak duha, jasnosti, suhosti i hladnoće duha više, — on čuva Evropu jedno vrijeme od njemu prijetećeg feminističkog venjenja.« Niče, Zaostavština jun-jul 1885.

Čuvaj se Američkih floskula o komunistima i socijalistima, da ne zagadiš i neusmrdiš svoju publikaciju.
Jer, tu glupu propagandu i zamku čini samo njihova alavost i pohlepnost.
Mit o progresu koje Zapad donosi Istoku je najgora po lukavosti i prepredenosti propaganda, bez imalo mudrosti i održivosti.
Upravo tu se očekuje propast Sveta u propasti tzv njihovog ekspanzionog suda.
Rastočiće sopstveni sud i svi će im biti krivi
Nezajažljivost resursima i vulgarnog materijalizma glupog, neoliberalnog imperijalizma, kojoj služi srednja klasa tehnologa alhemičara, janjičara iz celog sveta, finansirano ratovima za resurse je vrzino kolo, uz medjunarodnu sistemsku prevaru nije i ne može biti ključ kojim se otvara prava brava sopstvenog civilizacijskog održanja.
Nauka je crkla, degradirajući se u tehniku. Isto onako kao i Religija. Isto kao i magija i šamanizam.
Nažalost špekulanti preuzimaju sve što bi trebalo da služi kao dobro čovečenstvu, ruinirajući involutivno i distopijski liberalizmom

Sve te faze ljudskog duha bi morale da se čuvaju u korpusu tradicije da bi ušli u održivi genetsko-informativni sistem koji se bavi nadgradnjom i harmonizovanjem sa okruženjem, a ne rušenjem i ruiniranjem.
Kapitalizam je došao silom i puškom, tako će i da ode (a možda i svi mi sa Planetom zajedno)
Biće to opšta svesna pobuna pretnjom brze smrti bilo protiv mrcvarenja, gladi, bolesti i/ili termodinamičkog izumiranja i odvratno spore smrti
A, Oni to dobro znaju i samo odlažu.
--
"Varvari su pred kapijama"
 
Poslednja izmena:
Čuvaj se Američkih floskula o komunistima i socijalistima, da ne zagadiš i neusmrdiš svoju publikaciju.
Jer, tu glupu propagandu i zamku čini samo njihova alavost i pohlepnost.
Mit o progresu koje Zapad donosi Istoku je najgora po lukavosti i prepredenosti propaganda, bez imalo mudrosti i održivosti.
Upravo tu se očekuje propast Sveta u propasti tzv njihovog ekspanzionog suda.
Rastočiće sopstveni sud i svi će im biti krivi
Nezajažljivost resursima i vulgarnog materijalizma glupog, neoliberalnog imperijalizma, kojoj služi srednja klasa tehnologa alhemičara, janjičara iz celog sveta, finansirano ratovima za resurse je vrzino kolo, uz medjunarodnu sistemsku prevaru nije i ne može biti ključ kojim se otvara prava brava sopstvenog civilizacijskog održanja.
Nauka je crkla, degradirajući se u tehniku. Isto onako kao i Religija. Isto kao i magija i šamanizam.
Nažalost špekulanti preuzimaju sve što bi trebalo da služi kao dobro čovečenstvu, ruinirajući involutivno i distopijski liberalizmom

Sve te faze ljudskog duha bi morale da se čuvaju u korpusu tradicije da bi ušli u održivi genetsko-informativni sistem koji se bavi nadgradnjom i harmonizovanjem sa okruženjem, a ne rušenjem i ruiniranjem.
Kapitalizam je došao silom i puškom, tako će i da ode (a možda i svi mi sa Planetom zajedno)
Biće to opšta svesna pobuna pretnjom brze smrti bilo protiv mrcvarenja, gladi, bolesti i/ili termodinamičkog izumiranja i odvratno spore smrti
A, Oni to dobro znaju i samo odlažu.
--
"Varvari su pred kapijama"


Ti opet dosao na temu bez vrlina tvojih predaka? Ne pisem nikakvu knjigu, nego citam ovu ispod pseudonima. Vi nemate pojma koliko je Nice pisao o buducnosti, samo sto nije objavio ni 10%.

Ne znam ima li ista vaznije od toga da se pronadje na koji nacin je dosao do svojih zaljucaka.

A ima li ista nadljudskije nego moci predvidjeti tok razvoja ljudskog drustva na zemlji?
Toliko stvari se danas podudara sa onim kroz sta su Grci prosli da mi se cini da gledam u buducnost citajuci Grcku proslost...
 
Ponizujes spasioca ljudske vrste na nivo "poezije"!

Procitaj moj aforizam. Nice nije nikakav spasilac "ljudske vrste" -- boli njega racku za "vrstu" i za "covecanstvo" (stavise, on jasno kaze da "covecanstvo" i ne postoji!) Ako je spasilac necega onda je spasilac natcoveka i niceg drugog. Bilo kakva prica o problemima "vrste", "covecansta" i "sveta" je samo projekcija licnih zelja i pokusaj da se te zelje ostvare putem manipulacije drugih ljudi, sto samo po sebi nije lose, kao i sve ostalo na svetu, ali takav potez funkcionise samo ako si vladar, ako su tvoji ljudi verni tj. ako su sastavni deo tvog ega; ako nisi, ako si samo crv, ako si ti sastavni deo ega drugog coveka, onda je to gubljenje vremena (a mozda i nije jer na svetu ne postoji "gubljenje vremena" lol "gubljenje vremena" je samo vrednosni sud kojim jaca osoba zlostavlja slabiju ili dokazuje slabijoj da je jaca -- tako da..)

A svi mi imamo svoje jedinstvene zelje koje niko drugi nema i zivot nije nista drugo nego rat da se te zelje ostvare -- da oblikujemo buducnost onako kako mi zelimo. Svi ostali nemastoviti likovi su crvi koji mogu da opstanu samo ako sluze mastovite.

Valja se pripremiti
da su takvi vanzemaljci koji do nas i ne mogu stići ako su emotivni! Umesto emocija imaju CILJNOST koja ih motiviše...
Primer jednog Hokinga s IQ preko 170 (kako mu izmeriti kad ima trenutne odgovore -u istoj psi.sekundi...)koji na svako
pitanje o emocijama jasno odgovara o ciljevima,kad odgovara...je svakako veoma indikativan...

"emocije" i "ciljnost" lol. koja podela. vrti mi se u glavi.

ajde prvo ovako: reci su uproscene misli a misli su uproscene emocije. drugim recima, covek ne razmislja nicim drugim nego emocijama. ajde sad to da objasnimo glupim naucnicima koji i dalje razmisljaju u fragmentima..
 
Procitaj moj aforizam. Nice nije nikakav spasilac "ljudske vrste" -- boli njega racku za "vrstu" i za "covecanstvo" (stavise, on jasno kaze da "covecanstvo" i ne postoji!) Ako je spasilac necega onda je spasilac natcoveka i niceg drugog. Bilo kakva prica o problemima "vrste", "covecansta" i "sveta" je samo projekcija licnih zelja i pokusaj da se te zelje ostvare putem manipulacije drugih ljudi, sto samo po sebi nije lose, kao i sve ostalo na svetu, ali takav potez funkcionise samo ako si vladar, ako su tvoji ljudi verni tj. ako su sastavni deo tvog ega; ako nisi, ako si samo crv, ako si ti sastavni deo ega drugog coveka, onda je to gubljenje vremena (a mozda i nije jer na svetu ne postoji "gubljenje vremena" lol "gubljenje vremena" je samo vrednosni sud kojim jaca osoba zlostavlja slabiju ili dokazuje slabijoj da je jaca -- tako da..)

A svi mi imamo svoje jedinstvene zelje koje niko drugi nema i zivot nije nista drugo nego rat da se te zelje ostvare -- da oblikujemo buducnost onako kako mi zelimo. Svi ostali nemastoviti likovi su crvi koji mogu da opstanu samo ako sluze mastovite.



"emocije" i "ciljnost" lol. koja podela. vrti mi se u glavi.

ajde prvo ovako: reci su uproscene misli a misli su uproscene emocije. drugim recima, covek ne razmislja nicim drugim nego emocijama. ajde sad to da objasnimo glupim naucnicima koji i dalje razmisljaju u fragmentima..

Iz tebe govori samo Niceova kritika hriscanstva.
A sjecas se da je rekao "toplo srce+hladna glava=spasitelj"
 
Ti opet dosao na temu bez vrlina tvojih predaka? Ne pisem nikakvu knjigu, nego citam ovu ispod pseudonima. Vi nemate pojma koliko je Nice pisao o buducnosti, samo sto nije objavio ni 10%.

Ne znam ima li ista vaznije od toga da se pronadje na koji nacin je dosao do svojih zaljucaka.

A ima li ista nadljudskije nego moci predvidjeti tok razvoja ljudskog drustva na zemlji?
Toliko stvari se danas podudara sa onim kroz sta su Grci prosli da mi se cini da gledam u buducnost citajuci Grcku proslost...

Tako je!
To je suština današnjice, samo što treba gledati kroz novonastali moderni kontekst, koji je mnogo komplikovaniji.

Previše se brzo odvijaju stvari u svetu da ih niko više ne predviđa i planira.
Ogromne pare danas neki troše (pentagon) u analizi i projekciji, da gubi smisao, kao i ulaganje u bezbednost koja ekonomski 100x više izjeda društvo, nego napad na kule bliznakinje.
Dekadencija ne može imati održivi razvoj.
Pređe se granica i onda čekamo kraj (ovog ciklusa)

Dalje, varvari nemaju dekadenciju, oni se malo uspavaju ili opuste - ulenje, kidišući svojom prilikom i šansom
Čekaju pad Rima da malo drpe, sistema državne uprave, ukalupe svoju upravu, prikupe malo u svoju arhivu itd... da se malo "nacionalizuju "... itd

Varvarin ne misli sitemski, jer ima genetsku intuiciju, prekogniciju i predikciju svojih predaka

Čekamo našeg Nerona ....
 
Ti opet dosao na temu bez vrlina tvojih predaka? Ne pisem nikakvu knjigu, nego citam ovu ispod pseudonima. Vi nemate pojma koliko je Nice pisao o buducnosti, samo sto nije objavio ni 10%.

Ne znam ima li ista vaznije od toga da se pronadje na koji nacin je dosao do svojih zaljucaka.

A ima li ista nadljudskije nego moci predvidjeti tok razvoja ljudskog drustva na zemlji?
Toliko stvari se danas podudara sa onim kroz sta su Grci prosli da mi se cini da gledam u buducnost citajuci Grcku proslost...

Upravo suprotno... Poučen svojim precima
A, To će biti obrazloženo, kada Ja procenim, pa ćeš videti koliko sam dosledan sistemu kojeg izgrađujem ...
 
Elita je po meni kao Istina

1.) Relativna Elita je u odnosu na narod je puko proglašenje rukovodoćih, normativnih, birokratskih, ...bla,bla ... demokratskih protokola, izgovor od odgovornosti ...(Tope sistem vrednosti, stvara se veći narodni mulj i talog, uz smanjenje bistrine gornjih slojeva, doka se i to ne pomuti

2.) Apsolutna Elita je u odnosu na transcendentno, nezemaljsko, apsolutno , istinito..etc,etc..... (nadgradnja sistema vrednosti, takve Elite stvaraju bistrinu gornjih slojeva, čiste donje slojeve -mulj i talog - vuku društvo-naciju, tako što se prvo oni popnu stepenik na gore, pa povlače ispod sebe sledeći sloj, očekujući tako redom u društvu ...

---

Ove 2 grupe Elitnog shvatanja je Krucijalni problem, kada učestvujem u Kolegijumu , radnim grupama, po institucijama u pisanju i donošenju novog propisa, zakona, akta i sl....novog projekta, nove društvene inicijacije...
Ovde čovek ne može grupno mnogo da deluje, već samo arhetipski, hiperborejski, gorštački-varvarski uz pomoć svog korpusa drevnih vrlina i plemenitosti
 
Poslednja izmena:
Ti opet dosao na temu bez vrlina tvojih predaka? Ne pisem nikakvu knjigu, nego citam ovu ispod pseudonima. Vi nemate pojma koliko je Nice pisao o buducnosti, samo sto nije objavio ni 10%.
Ne znam ima li ista vaznije od toga da se pronadje na koji nacin je dosao do svojih zaljucaka.

A ima li ista nadljudskije nego moci predvidjeti tok razvoja ljudskog drustva na zemlji?
Toliko stvari se danas podudara sa onim kroz sta su Grci prosli da mi se cini da gledam u buducnost citajuci Grcku proslost...

Ne bih se bas slozio sa tim da je Niceova zaostavstina nepoznata. Pedantni Nemci su to vec priveli kraju. No, problem je Niceove zaostavstine druge prirode - da se ocisti zito od kukolja. Dakle, da se sklone svi oni ( poput Niceove sestre, recimo ) koji su Nicea falsifikovali. Zato ce mnogi filozofi, upuceni u Niceovo delo, reci - tzv. Volja za moc.

Drugo. Tvoja odbrana Nicea na Mystic- ova zapazanja ne pogadja sustinu njegove kritike. Iako nemam vremena da sve detaljno procitam i razumem, pa mozda moja primedba nije ni opravdana, mislim da Mystic-ova kritika sadrzi u sebi znacajne primedbe. Nice, iduci za Sopenhauerom, bar tu oko shvatanja pojma prakse i narocito prakticke izmene sveta, poput ovoga,ne razumavajuci taj pojam ( bolje put ! ), nije, osim kritike, dobre, istina, dao i resenje - tacnije, nacin kako se prevazilazi to sada i ovde. Tako da mi se cine opravdane primedbe nekih filozofa da je on i pored htenja da prevazidje metafiziku, verovatno ostao u okvirima metafizike.
Problem u stvaranju boljeg, primereno ljudskom, sveta, po meni, opet da istaknem, je sto on nije razumeo pojam prakse, narocito kako ga misle nemacka klasicna filozofija, i tek ( NB ! ) kako ga je mislio njegov savremenik - Marks.

I jedan i drugi ( Marks i Nice ) su kritikovali postojece - status quo . Ali je Marks i dao bolju, za coveka, ponudu. Mogucnost da sam covek stvara i menja svoj svet. Praktickim delovanjem, dabome.
 
Ne bih se bas slozio sa tim da je Niceova zaostavstina nepoznata. Pedantni Nemci su to vec priveli kraju. No, problem je Niceove zaostavstine druge prirode - da se ocisti zito od kukolja. Dakle, da se sklone svi oni ( poput Niceove sestre, recimo ) koji su Nicea falsifikovali. Zato ce mnogi filozofi, upuceni u Niceovo delo, reci - tzv. Volja za moc.

Drugo. Tvoja odbrana Nicea na Mystic- ova zapazanja ne pogadja sustinu njegove kritike. Iako nemam vremena da sve detaljno procitam i razumem, pa mozda moja primedba nije ni opravdana, mislim da Mystic-ova kritika sadrzi u sebi znacajne primedbe. Nice, iduci za Sopenhauerom, bar tu oko shvatanja pojma prakse i narocito prakticke izmene sveta, poput ovoga,ne razumavajuci taj pojam ( bolje put ! ), nije, osim kritike, dobre, istina, dao i resenje - tacnije, nacin kako se prevazilazi to sada i ovde. Tako da mi se cine opravdane primedbe nekih filozofa da je on i pored htenja da prevazidje metafiziku, verovatno ostao u okvirima metafizike.
Problem u stvaranju boljeg, primereno ljudskom, sveta, po meni, opet da istaknem, je sto on nije razumeo pojam prakse, narocito kako ga misle nemacka klasicna filozofija, i tek ( NB ! ) kako ga je mislio njegov savremenik - Marks.

I jedan i drugi ( Marks i Nice ) su kritikovali postojece - status quo . Ali je Marks i dao bolju, za coveka, ponudu. Mogucnost da sam covek stvara i menja svoj svet. Praktickim delovanjem, dabome.
Koliko je to šarlatanski jadno govori suprotstavljena logika!Naime:DETERMINACIJA DIJALEKTIČKIH PROCESA KOJI SU NEMINOVNI PO MARKSU ISKLJUČUJE AGITACIJU NA REVOLUCIONARNU PRAKSU
ISKAZANU MANIFESTOM! ! ! Ovo je briljantno zaključio B.Russelll u "Mudrosti zapada"(sličnim rečima...),ali je propustio da napomene da se ista kritika može primeniti i na Hegelovo učenje...Čak je i on respektovao
lukavog švabu...
 
problem je Niceove zaostavstine druge prirode - da se ocisti zito od kukolja. Dakle, da se sklone svi oni ( poput Niceove sestre, recimo ) koji su Nicea falsifikovali. Zato ce mnogi filozofi, upuceni u Niceovo delo, reci - tzv. Volja za moc.

bodrijarova filozofija je ko da su je desetorica pisala, svaki od njih u sukobu sa svakim drugim lol. i sta s tim? da li to znaci da bodrijarove ideje ne vrede?

realno, zabole me ku rac da li se pod pseudonimom "bodrijar" vodi Zan Bodrijar ili je pak u pitanju kolektiv francuskih filozofa ili su pak u pitanju Bodrijarove rascepljene licnosti.

Problem u stvaranju boljeg, primereno ljudskom, sveta, po meni, opet da istaknem, je sto on nije razumeo pojam prakse, narocito kako ga misle nemacka klasicna filozofija, i tek ( NB ! ) kako ga je mislio njegov savremenik - Marks.

zato sto po tvojoj definiciji rec praska znaci "fegetska praksa" iliti "teorija koja koristi fegetizmu". ALI NICE NIJE PISAO ZA FEGETE. nice nije koristan fegetima, nauka nije korisna hriscanima, mojoj babi nije korisna fizika, a crvima nije korisna niti jedna teorija.

nije razumeo pojam prakse lol.

i dokle vise s ovim fegetizmom da je moguc "bolji svet"? "bolji svet" je relativna stvar. meni je, recimo, "bolji svet" onaj svet u kome sam ja vrhovni komandant i u kome me svi vi, jeste VI, sluzite. sve manje od toga jednostavno nije "bolje" vec vnogo prepakovano.

dalje, cak i kada gledamo sa tacke gledista pojedinca "bolji svet" ne moze da traje stalno vec mora da dolazi periodicno jer da bi nesto bilo "dobro" mora prvo da znamo za "lose". klasicni Heraklit.
 
bodrijarova filozofija je ko da su je desetorica pisala, svaki od njih u sukobu sa svakim drugim lol. i sta s tim? da li to znaci da bodrijarove ideje ne vrede?

realno, zabole me ku rac da li se pod pseudonimom "bodrijar" vodi Zan Bodrijar ili je pak u pitanju kolektiv francuskih filozofa ili su pak u pitanju Bodrijarove rascepljene licnosti.



zato sto po tvojoj definiciji rec praska znaci "fegetska praksa" iliti "teorija koja koristi fegetizmu". ALI NICE NIJE PISAO ZA FEGETE. nice nije koristan fegetima, nauka nije korisna hriscanima, mojoj babi nije korisna fizika, a crvima nije korisna niti jedna teorija.

nije razumeo pojam prakse lol.

i dokle vise s ovim fegetizmom da je moguc "bolji svet"? "bolji svet" je relativna stvar. meni je, recimo, "bolji svet" onaj svet u kome sam ja vrhovni komandant i u kome me svi vi, jeste VI, sluzite. sve manje od toga jednostavno nije "bolje" vec vnogo prepakovano.

dalje, cak i kada gledamo sa tacke gledista pojedinca "bolji svet" ne moze da traje stalno vec mora da dolazi periodicno jer da bi nesto bilo "dobro" mora prvo da znamo za "lose". klasicni Heraklit.


I mene bas zabole ! Ali , sta je to fegetizam ? A to, periodicno...mani me te metafizike. Ljudski svet, ma kako mislili, ima napredak.
 
Necete vi (fishi&user) da izadjete izvan okvira univerzitetskog brbljanja! Vama je bitno da ima mnogo toga napisanog, kako biste to mogli ponavljati sve do penzije, a istina i buducnost - tandarabroc.



Uništioci su to, koji postavljaju klopke za mnoge i nazivaju ih država: oni vešaju mač i stotine požuda iznad njih.
Mnogi se Premnogi rađaju: za suvišne pronađena je država!
Gledajte mi samo, kako ih ona k sebi mami, te Mnoge-Premnoge! Kako ih guta i žvaće i prežvaće!
Da, umiranje za mnoge je tu izumljeno, koje sebe samo veliča kao život: zaista, od srca usluga svima propovednicima smrti!
Državom nazivam ja ono, gde su svi pijači otrova, dobri i loši: državom, gde svi sebe same gube, dobri i loši: državom, gde se lagano samoumorstvo sviju – »životom« zove.
Gledajte mi samo te suvišne! Oni kradu za sebe dela pronalazača i blaga mudraca: obrazovanošću zovu oni svoju krađu – sve im se pretvara u bolest i nesreću.
Gledajte mi samo te suvišne! Uvek su bolesni, bljuju svoju žuč i to zovu novinama. Gutaju jedan drugog i nisu u stanju ni da se svare.
Gledajte mi samo te suvišne! Stiču bogatstva i time postaju siromašniji. Moć hoće oni i pre svega polugu moći, mnogo novca – ti nemoćnici!
Braćo moja, zar hoćete da se ugušite u pari njihovih gubica i požuda? Ta radije razbijte prozore i skačite u slobodu!
Ta uklonite se s puta tom lošem zadahu! Idite od isparenja tih ljudskih žrtava!


Tako je!
To je suština današnjice, samo što treba gledati kroz novonastali moderni kontekst, koji je mnogo komplikovaniji.

Previše se brzo odvijaju stvari u svetu da ih niko više ne predviđa i planira.
Ogromne pare danas neki troše (pentagon) u analizi i projekciji, da gubi smisao, kao i ulaganje u bezbednost koja ekonomski 100x više izjeda društvo, nego napad na kule bliznakinje.
Dekadencija ne može imati održivi razvoj.
Pređe se granica i onda čekamo kraj (ovog ciklusa)

Dalje, varvari nemaju dekadenciju, oni se malo uspavaju ili opuste - ulenje, kidišući svojom prilikom i šansom
Čekaju pad Rima da malo drpe, sistema državne uprave, ukalupe svoju upravu, prikupe malo u svoju arhivu itd... da se malo "nacionalizuju "... itd

Varvarin ne misli sitemski, jer ima genetsku intuiciju, prekogniciju i predikciju svojih predaka

Čekamo našeg Nerona ....

Varvari nisu niko i nista. Moze se reci da su i Stari Grci pa i Rimljani bili varvarizovani kad su postali dekadenti. Kod Rimljana se primjecuje u periodu 172-160 pne da su ratove vodili sve nepravilnije, sve okrutnije i sve duze, a stanovnistvo pokorenih gradova su poceli da ubijaju i prodaju u roblje, sto do tada nije bio slucaj. isto tako se moze reci da su svjetski ratovi 20. vijeka, zbog svoje okrutnosti bili dekadentni. Najzad, svi tirani i komunisti su bili okrutni ljudi i dekadenti!

Bili su Etolci(negrci) varvari i pobili su i porobili i opljackali pola dekadentne (demokratske) stare Grcke, ali su ih Rimljani bili suzbili i onda su sami sebe unistili iznutra.

Mozda si ti neki Slovenofil, pa se nadas Ruskom Uskoku, ali Rusi nisu ni nalik Etolcima, nego vise Rimljanima. Samo, vremenom mi se cini da ni oni nece moci prezivjeti demokratiju, mada se tjese da je "Ruska demokratija" njihov vlastiti izum. I kod njih opada naglo broj stanovnika, mada im je drzavni dug relativno mali te ne bi trebao da izaziva ocajanje.

Covjek koji je spreman sve da zrtvuje samo da se ne zaduzuje, njemu je danasnji strah smijesan i on mora da posmatra sve moderne strasljivce kao kukavice!


https://www.youtube.com/watch?v=LLs-JP5FGAg

Izgleda da su se Grci drzali unisono principa da im melodija ne bi naskodila dusi.
 
Poslednja izmena:
Necete vi (fishi&user) da izadjete izvan okvira univerzitetskog brbljanja! Vama je bitno da ima mnogo toga napisanog, kako biste to mogli ponavljati sve do penzije, a istina i buducnost - tandarabroc.
O kojoj budućnosti mlatiš? Pa i Niče o Feniksu postojanja samo sada ! ! !
Ja ti govorim o algoritamskim nizovima,a ti o budućnosti...Šta ti je to "budućnost"? :zelenko3:
 
Necete vi (fishi&user) da izadjete izvan okvira univerzitetskog brbljanja! Vama je bitno da ima mnogo toga napisanog, kako biste to mogli ponavljati sve do penzije, a istina i buducnost - tandarabroc.
O kojoj budućnosti mlatiš? Pa i Niče o Feniksu postojanja samo sada ! ! !
Ja ti govorim o algoritamskim nizovima,a ti o budućnosti...Šta ti je to "budućnost"? :zelenko3:

Je li moze opklada, Jeso?
 
Jeste,našao sam i ja posle Ničeovo lupanje o budućnosti mada je prethodno rasčistio s tom budalaštinom...
Prošlost više nije,znači-ne postoji,budućnost još nije,znači ne postoji-postoji samo ŠTA?
Eto ti od ješe malo obićne logike ,već koja ti lepo kaže šta i kako postoji postojanje...
A da ne pričam o mehanici,fizici i procesima iz kojih kad izbaciš "t" imaš vektorsko kretanje,ali i tenzore u tim vektorskim prostorima,
samo što filozofija tu nije baš dovoljna...Mora se ponešto i znati...
 
Nista ti ne brini, ja cu ti objasniti sta je filozofija poslije opklade. Mozemo uzeti strucni ziri kao nepristrasno tijelo da odluce pobjednika. Malo agona nikom ne skodi! - Sve za cast i slavu.
 

Back
Top