Izbegnite vojni rock!

Poruka
19.925
Sta sve ljudi cine, ne bi li se oslobodili vojske!
Ovo je istinito pismo koje je napisao jedan regrut da bi se oslobodio sluzenja vojnog roka u Italiji:

"Postovani gospodine ministre odbrane!
Dozvolite mi da Vam iznesem neke cinjenice, koje ce Vam mnogo stosta objasniti u resavanju mog
slucaja. Trenutno cekam poziv za odsluzenje vojnog roka u italijanskoj vojsci.
Imam 24 godine i ozenjen sam 44-godisnjom udovicom, koja ima 25-godisnju cerku. Tu cerku je
ozenio moj otac. Tako je otac postao moj zet, jer je ozenjen cerkom moje zene. Istovremeno je
cerka moje zene postala moja maceha.
U januaru smo moja zena i ja dobili sina, postao sam otac. To dete je brat zene moga oca, dakle
surak moga oca. Ali istovremeno je i moj ujak, jer je brat moje macehe, to jest moj sin je
istovremeno i moj ujak.
Dva meseca kasnije je i zena moga oca dobila sina, koji je moj brat, posto je sin moga oca, ali pak
takodje i moj unuk, posto je sin zenine cerke. Dakle, ja sam brat moga unuka i posto je muz majke
neke osobe istovremeno njen otac, iz toga sledi da sam otac cerke moje zene, to jest i brat njenoga
sina. Dakle, ja sam svoj sopstveni deda!
Ovim obrazlozenjem, postovani gospodine ministre, Vas molim da me oslobodite vojne obaveze,
posto po zakonu, otac, sin i unuk ne mogu istovremeno da sluze vojni rok.
Molim za razumevanje i povoljno resenje mog slucaja!"

(U aktima ovog mladica je pisalo: Osoba je razresena vojne obaveze zbog psihickih poremecaja i
mentalne nestabilnosti, koji su posledica nesredjenih porodicnih odnosa!)
 
Molba za civilno sluzenje vojnog roka:

radza.com_molba.jpg
 

Back
Top