Hriscanske yapovesti vs Satanisticke zapovesti
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Hriscanske yapovesti vs Satanisticke zapovesti

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Hriscanske yapovesti vs Satanisticke zapovesti

Aj,koje su bolje?

zapovesti Hriscanstva1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene,
    2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im služiti.
    3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.
    4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.
    5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
    6. Ne ubij.
    7. Ne čini preljube.
    8. Ne kradi.
    9 Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.
    10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Zapovesti modernog Satanizma (moderni Satanisti ne veruje da Satanče postoji,on im je neka vrsta idola,jednostavno se trude biti poput Satane)

1. Ne daji svoje misljenje osim ako te neko nije pitao za njega.
    2. Ne govori o svojim problemima drugim osim ako nisi siguran da zele da to cuju i slusaju.
    3. Kada ste na tudjem teritoriju pokazite respektovanje ili inace ne idite tamo.
    4. Ako gost na vasem teritoriju vam ide na zivce budite okrutni i bez milosti. 5. Ne iskoristavaj seksualno osim ako ti nije dat znak.
    6. Ne uzimaj ono sto ne pripada tebi osim ako to nije nekome teret i moli te da mu pomognes.
    7. Priznaj snagu magije ako si je uspjesno koristio da bi ispunio neke svoje zelje ili potrebe. Ako budes poricao snagu magije nakon sto si imao uspjeha s njom, izgubit ces sve sto si postigao.
    8. Ne zali se ni na sta sto se ne odnosi na tebe.
    9. Ne ucini zlo djeci.
    10. Ne ubijaj zivotinje osim ako si napadnut ili da bi prezivio zbog hrane.
    11. Kada se kreces po otvorenom teritoriju, ne smetaj nikome. Ako ti neko smeta opomeni ga da prestane. Ako ne prestane, unisti ga.

avaj,ako vam se ne svidja ,nemojte citati

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Previse brutalno, to za Sataniste :?

Previse naivno to za Hriscanje?

Ipak treba razmisljati gde ce ti dusa kad umres, zato zivi kao hriscanin i neces imati problema.

Mnogi ljudi koriste neko od tih Satanistickih zapovesti koje si ti ovde navela, pa ipak ne smatraju sebe satanistima, sto je sasvim normalno :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Zapovesti modernog Satanizma (moderni Satanisti ne veruje da Satanče postoji,on im je neka vrsta idola,jednostavno se trude biti poput Satane)

Мало им што су нико па се труде да постану ништа.

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

hmm pa i ima smisla u satanisticim zapovestima...iako najbolje je ziveti po svojim pravilima

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio loop

Ipak treba razmisljati gde ce ti dusa kad umres, zato zivi kao hriscanin i neces imati problema.

Mnogi ljudi koriste neko od tih Satanistickih zapovesti koje si ti ovde navela, pa ipak ne smatraju sebe satanistima, sto je sasvim normalno :wink:
    nije previse brutalno ali je previse ovozemaljsko.cemu dusa da tezi ako je sve dostigla na ovom svetu a to ipak nije savrsenstvo?
    covek bez teznje je kao cvet koji nikad ne zeli da procveta vec vecno da bude zatvorenih latica.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio joGooOOD
    hmm pa i ima smisla u satanisticim zapovestima...iako najbolje je ziveti po svojim pravilima
    jes dok te ne uvati milicija

pa ima smisla nisam znala da su vegetarijanci : ))

haha ono za sex iskoriscavanje..sta je sex ZNAK, da je neko glup. e sad pogledamo neke druge prirucnike i tmao pise kako radis tako ti se vraca i sl.

inace kazu da je hriscanin samo onaj koji poshtuje pravila, pricest, ispovest svete tajne itd. ostalo je jeres. to je iz hriscanskog ugla. ne znamo da li je to izvorni ugao i da li je tacan. mozemo da verujemo ili ne da jeste.

to je moral za danas

Guest

Podrazumevano

kako da ga unishtim ako je jaci...onda automatski ne postujem zapovest...sta bude onda..idem u raj : ))) poshto sam zgresila

Obećava Obi-wan (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ima podjednako dobrih na obe strane, ali i podjednako bleskastih. Satanističke mi vuku na amerikanštinu.

Zainteresovan član Majesty Of The Nightsky (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Satanisticke su ok, mada im zameram onu gde se svete bez milosti, mislim sto bas tako ekstremno...
    I mislim da je 7. jedna od najboljih...

Sto se hriscanskih tice, neke su skroz ok i pridrzavam ih se iako nisam hriscanka. 2. je skroz naskroz kontradiktorna, samo mi nije jasno kako to oni ne shvataju no dobro... Smesna mi je ona "Ne lazi" come on, mislim.......

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Majesty Of The Nightsky
    Satanisticke su ok, mada im zameram onu gde se svete bez milosti, mislim sto bas tako ekstremno...
    I mislim da je 7. jedna od najboljih...

Sto se hriscanskih tice, neke su skroz ok i pridrzavam ih se iako nisam hriscanka. 2. je skroz naskroz kontradiktorna, samo mi nije jasno kako to oni ne shvataju no dobro... Smesna mi je ona "Ne lazi" come on, mislim.......
    Kontradiktorna u odnosu na sta ?

Domaćin -Eva- (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano

Citat Original postavio PAC-PAC

Мало им што су нико па се труде да постану ништа.
    Idi, crkoh od smijeha!

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Pa satanističke zapovesti su i nastale kao reakcija na lažni moral hrišćanskog puritanskog društva u kom su nastale. Uvek kažem: da nema hrišćanstva, satanisti bi ostali bez posla. Vidi se da su sastanističke zapovesti modernije i prilagođenije savremenom društvu, mada je ona sedma potpuno nebulozna i van konteksta, barem u odnosu na ostale...

Aleksej_BASO
    Guest

Podrazumevano

Boze, cime se ovaj lik puca!?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Citat Original postavio Aleksej_BASO
    Boze, cime se ovaj lik puca!?
    Hajde pokušaj nešto mudrije, za promenu. Ili se vrati u sanduk.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Citat Original postavio Sizif
    Pa satanističke zapovesti su i nastale kao reakcija na lažni moral hrišćanskog puritanskog društva u kom su nastale. Uvek kažem: da nema hrišćanstva, satanisti bi ostali bez posla. Vidi se da su sastanističke zapovesti modernije i prilagođenije savremenom društvu, mada je ona sedma potpuno nebulozna i van konteksta, barem u odnosu na ostale...
    ЈЕРЕТИЧЕ ДОЂИ СЕБИ ДОК ЈОШ ИМАШ КОМЕ

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Највећи успех сатане је тај да је убедио мутаве да непостоји.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Citat Original postavio Бл
    Ah kako samo volim te visprene dosetke. Možeš li ti išta u životu da posmatraš analitički umesto navijački? Umesto ovih uzvika iznad, da recimo analitički razložiš i objasniš zašto nešto misliš? Mislim da ne možeš, jer te niko nije učio da misliš, već samo da ponavljaš uzani skup činjenica koje su ti utuvili u glavu. "Sekta - loše, ua Muslimani, ua Hrvati, ua bilo-ko-ko-nije-naš, jeretici na lomaču..." - kao na fudbalskoj utakmici. To i jeste taj intelektualni nivo, doduše... samo kičma ti je dovoljna, mozak je sasvim redundantan.

Takođe, ti si eklatantan primer da neuki često pišu velikim slovima jer je to najlakši način da svoje izjave učine upečatljivima (kad već ne mogu kroz sadržaj)

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Vragolasta Amfibija
    Citat Original postavio loop

nije previse brutalno ali je previse ovozemaljsko.cemu dusa da tezi ako je sve dostigla na ovom svetu a to ipak nije savrsenstvo?
    covek bez teznje je kao cvet koji nikad ne zeli da procveta vec vecno da bude zatvorenih latica.
    Citajte njen odgovor i mislitee o tome

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Ah kako samo volim te visprene dosetke. Možeš li ti išta u životu da posmatraš analitički umesto navijački? Umesto ovih uzvika iznad, da recimo analitički razložiš i objasniš zašto nešto misliš? Mislim da ne možeš, jer te niko nije učio da misliš, već samo da ponavljaš uzani skup činjenica koje su ti utuvili u glavu. "Sekta - loše, ua Muslimani, ua Hrvati, ua bilo-ko-ko-nije-naš, jeretici na lomaču..." - kao na fudbalskoj utakmici. To i jeste taj intelektualni nivo, doduše... samo kičma ti je dovoljna, mozak je sasvim redundantan.

Takođe, ti si eklatantan primer da neuki često pišu velikim slovima jer je to najlakši način da svoje izjave učine upečatljivima (kad već ne mogu kroz sadržaj)
    Али ја стварно на такве глупости које изјављују јеретици и секташи нисам у стању гледати озбиљно, то је тако наивно да је смешно.

Aktivan član Joliva (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

NEEEE!!!
    To nije hriscanstvo!
    Totalno lose shvaceno!!!!Hriscanstvo je LJUBAV iznad svega...Ljubav "od svih i za sve"!I za Muslimane i za Budiste,pa i za sekte!Bog je ljubav,a ja u ljubav verujem!!

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Citat Original postavio jane_va

NEEEE!!!
    To nije hriscanstvo!
    Totalno lose shvaceno!!!!Hriscanstvo je LJUBAV iznad svega...Ljubav "od svih i za sve"!I za Muslimane i za Budiste,pa i za sekte!Bog je ljubav,a ja u ljubav verujem!!
    Јете љубав прма људима, али и осуда њиховог Јеретичког учења.
    ;и треба да волимо људе али не Јерес, против ње треба да се боримо.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano .......

izmedju ova dva pisanja.....satanizam definitivno....no nije penta u tome.......ne treba slediti nokoga....svaka dogma je dogma....shto li ja posetjujem ovake gluposti....ljudi su glupi i ti tu nishta ne mozhesh mirko budalo

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Zaposvesti su dobar osnov covecanstvu 8) ali napominjem osnov

Slične teme

1. SPC: Kletve nisu hrišćanske
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 03.09.2008., 00:46