5,10,15 godisnjica mature

Ja sam prošle godine išla na 10 god mature i mogu ti reči da je baš bilo lepo.Te ljude nisam videla skoro toliko.Nisu se mnogo nešto specijalno promenili osim što su neki muškarci oćelavili,a žene zaokruglile - imaju bar po jedno dete.
Imala sam tremu.Želela sam da ih vidim sve na okupu posle toliko godina.I svoju simpatiju iz klupe-naravno.
Ma bilo je divno.Ne trebate to da propustite nizašta.
:D
 
Nisam imala ni cestitu maturu... :? a mislim da se necemo nikad vise okupiti...deset godina je vec proslo...i nista... :) Bilo bi zanimljivo vidjeti neke osobe,posle toliko godina,cisto informativno...ali nemam bas neku posebnu zelju da vidim bilo koga...Inace,generacije mojih roditelja su se redovno okupljali za 5,10,15 ,20 god. ali to je bilo bas organizovano,sa pozivnicama i slicno...
Ja cak nemam ni sliku sa mature... :?
 
Bila sam proslog vikenda na 5 godina mature.Nije bilo lose ali mislim da je 10 godina malo bolji dozivljaj posto smo se do sada vidjali barem leti kad svi dodju kuci posle ispitnog roka. Jos uvek niko nije diplomirao, udatih 1, dece 0.
Isti vikend je moja mama isla na 30 godina, cini mi se da se ona mnogo bolje provela od mene. :)
 
Ja sam negde izmedju 5 i 10 godisnjice.Ooops, sledece godine bice deset... :roll: Kad pre?!
Na proslavi pet godina nisam bila, a zasto nemam pojma?! A i nije bilo organizovano na nivou cele generacije, vec samo nase odeljenje, i od toga se skupilo samo njih desetak. Vec tada smo se svi rasuli kojekuda, a sad posle deset godina?! Hmmm, bice nas tesko okupiti. Mada, volela bih da sretnem sve te ljude i vidim gde smo i kako zavrsili. Naravno, ako budem uspela da dodjem do Bgd. u to vreme. :? Ehh, dzebi ga :(
 
Auuu.....sad se dadoh u racunanje i kad sam shvatila da je proslo 20 i slovima dvadeset godina od mature :shock: :shock: :shock: , mal' na dupe nisam pala!!! Stvarno sam u soku.....iiijjjuuuu...tolike godine prodjose a ja jos uvek blentava kao sa 13 8) ...
Lepo bi bilo zaista da vidim sve te drage ljude al' sumnjam...ko ce nas pohvatati i okupiti..slavili smo samo pet i nista vise...gre'ota..
 
jao, kakav blam :lol:
Na 5 godina nisam i[la jer je bilo u sred ispitnog roka (a maturirala samu jednom vojvođanskom mestašcu, ne predaleko do Bgd, al ipak).
10 godina beše prošli vikend, opet nisam otišla - zaboravila :mrgreen:
Mislila sam odraće me živu drugarica koju sam nagovorila da ide jer, pobogu, idemo i ja još neke (koje idu jer ide ona, iako u tom momentu nije još bila konačno odlučila :wink: ). Međutim, stretnemo se juče i shvatimo d anijedna nije otišla, i da je strepila u fazonu "jao, a obećala sam joj". :D
Savršeno, znači.
Ah, da - pola ekipe (do koje nam je stalo i viđali se svih ovih godina) se muvalo tamo oko sat vremena i zapalilo u NS, tako da...ništa propušteno. Pitam se da li ću otići na 15 godina...čisto sumnjam.
Ma ne mogu da zamislim svog razrednog (koji liči na Tita) kako me proziva (čita moja ime), grrrr... :twisted:
I to da ponovo sedim u pkolskoj klupi - ma nema šanse.
Kumila sam i molila da ne bude proslava u petak nego u subotu...fizički je nemoguće stići, radni je dan, nedeljama smo u gužvi.
A kad je nešto prepuno prepreka, ja to nekako smetnem s uma, i nije mi važno. Tako da sam zaboravila zbog čega ono treba da se mučim i cimam, i nisam otišla.
I NIJE MI ŽAO
8)
 
Moje, uglavnom muško društvo iz srednje škole (devojke su u razredu bile manjina) se okupilo sasvim slučajno u subotu na nekom mestu... Bilo nam je fenomenalno. Stvarno je lepo kad vidiš da su ti prijatelji odrasli u uspešne ljude... i profesionalno i privatno.
A opet, ostali su isti oni ludaci i sanjari kao kad smo imali petnaest i ostale su iste one veze među nama od onda.
Veze u kojima te neko zna do kraja.
Zna te oduvek i zauvek.
I ti njega isto tako znaš.
 
Na desetoj godisnjici mature bila sam opsta atrakcija jer sam bila trudna(7 mjesec)sa trecim djetetom.Prosto nisu mogli da vjeruju(narocito razredna)da sam se "uozbiljila".Taman kad su povjerovali dokazala sam im da su u zabludi! :lol: :lol: :lol: Bilo je divno,kao da se nismo razdvajali.A sto su zenske bile zgodne-prosto su me odusevile!U subotu prave 15 godina a ja sam u inostranstvu. :cry: :cry: :cry:
 
E, Calimero, ja sam neke devojćice sretala tu i tamo po ulici...istripuju se da smo se zaboravili, da se ne prepoznajemo više...c, c, c.
Pa onda, ako se baš moramo sresti (npr.isti kafić, zajednički poznanici, svi stojimo zajedno dok se ispozdravljamo) maksimalno foliranje - sa onim utanjenim odjednom odnekud stvorenim sopranima, nja, nja,nja... grozno. Kao da mene interesuje, pa da ih nešto gnjavim...ne, baš kulturno i možda malo kurtoazno se raspitam - sve u okviru društvenih normi - nikad ništa privatno ih ne pitam (muž, deca, posao, razvodi), nego ono ..leto, kiša, kuda na more, pošto sad biciklovi, i tome slično.
A one CIČE dok se smeju, pretvorile se od one fine dece u neke...ne znam kakve, neke sitne duše. U svakom slučaju, njima je neprijatno kad sam ja tu, a onda ni ja nisam opuštena, a onda na kraju - pa bolje stvarno da se ne prepoznamo na ulici nego da mučimo jedne druge...
Naravno, takvih je na prste jedne ruke, ali eto kuda ode taj fini gimnazijski svet...
Sa ostalima - kao da se nismo ni rastajali, najnormalnije.

e, ova opisana situacija je baš laloška - u malom mestu ceo život se srećeš, s nekima si išao u školu, neko ti je (bio) komšija, neko dečko od tvoje sestre itd, ali kad ste u istom kafiću - ne poznajete se, ne javljate...to je valjda neki manir :?
 
Betty... hoćeš da kažeš devojke iz razreda, a prave se da se ne poznajete??? Uhh. :? No, ako ciče dok se smeju, jasno mi je.

Muškarci su bolji, I guess. Ja nikada nisam imala ono što se zove "žensko društvo"... Imam nekoliko prijateljica, ali su to druženja 1-1.

Zašto je to laloški način ponašanja? Jel bi ti ljudi da budu neki koji nisu pa tako ... foliraju nepoznavanje? Mi u BG siti se obradujemo kad se sretnemo, moguće i zato što je većina nas u Americi i Zapadnoj Evropi već godinama.
 
Moji dragi snobovi :shock: :shock: :shock: iz razreda su za 20 god.mature rezervisali cistu exklusivu sa naravno i exklusivnom cenom.Standardno su nalickani,upeglani i markirani kao i u skoli.Ne ja ne idem ja sam samo prosecna,zaposlena od 7-14 i volim da ne volim izvikana mesta i kvazi intelektualna foliranja.Svim onima koji su se ili ce tek lepo da se provedu na godisnjici mature zelim srecu .Pozdrav :wink:
 
Tek sad kapiram koliko sam mlada 8) :) Pretprošle godine bila na 5 god. Ali, bilo je organizovana cela generacija - 8 odeljenja od po 40-ak učenika :shock:
I bilo je kao na nekoj svadbi :roll: Mislim, volim ja svadbe, ali kad to i jesu - ovo je bila čista katastrofa :? Ako se nešto i pričalo, bila su dva tabora - jedni su pričali isključivo o ispitnim rokovima, a drugi o muževima i deci. A ja nisam baš ni u jednom od ta dva fazona :? Neprilagođena :(
Kao što neko već reče - koga želim da vidim, njih i viđam, ako me zanima šta ima novo kod nekoga uzmem telefon pa nazovem...
Mislim da ću desetogodišnjicu propustiti. Osim ako se ipak bude skupljao samo moj razred, to bi bilo podnošljivo.
 
heh,meni sledece godine 10g mature :oops: ...
mi smo se bas lepo okupili za 5g.nista snobovsko,miran,fin,restoran u kome se osecas k'o kod kuce.onako,svedski sto varijanta da mozemo da razgovaramo i cirkulisemo,a da nas ne smaraju konobari dovlacenjem supe,salate...i skontali smo da se nismo promenili uopste,osim po izgledu.tada smo samo nas 2 u razredu imale zavrsen fax,a dece smo imali komada 1.sad je situacija vec naprednija :D .jedva cekam da ih sve vidim ponovo :P !ni za sta na svetu ne bih propustila to okupljanje :x ! :P obozavam moj razred i mnogi od tih ljudi su mi ostali prijatelji za ceo zivot,a ceo taj period od 15-19 gogine zivota pokaze se ipak kao kljucan za razvoj covekove licnosti...da ne smaram:i'te na svako obelezavanje mature! :wink:
 
peach:
heh,meni sledece godine 10g mature :oops: ...
mi smo se bas lepo okupili za 5g.nista snobovsko,miran,fin,restoran u kome se osecas k'o kod kuce.onako,svedski sto varijanta da mozemo da razgovaramo i cirkulisemo,a da nas ne smaraju konobari dovlacenjem supe,salate...i skontali smo da se nismo promenili uopste,osim po izgledu.tada smo samo nas 2 u razredu imale zavrsen fax,a dece smo imali komada 1.sad je situacija vec naprednija :D .jedva cekam da ih sve vidim ponovo :P !ni za sta na svetu ne bih propustila to okupljanje :x ! :P obozavam moj razred i mnogi od tih ljudi su mi ostali prijatelji za ceo zivot,a ceo taj period od 15-19 gogine zivota pokaze se ipak kao kljucan za razvoj covekove licnosti...da ne smaram:i'te na svako obelezavanje mature! :wink:


Isto ce biti i za 10, 20 godina.....spolja :evil: unutra 8) :lol:
 
CaLiMeRo:
Betty... hoćeš da kažeš devojke iz razreda, a prave se da se ne poznajete??? Uhh. :? No, ako ciče dok se smeju, jasno mi je.

Muškarci su bolji, I guess. Ja nikada nisam imala ono što se zove "žensko društvo"... Imam nekoliko prijateljica, ali su to druženja 1-1.

Zašto je to laloški način ponašanja? Jel bi ti ljudi da budu neki koji nisu pa tako ... foliraju nepoznavanje? Mi u BG siti se obradujemo kad se sretnemo, moguće i zato što je većina nas u Americi i Zapadnoj Evropi već godinama.

Ma da, da ne poverujes!
Ne poznajemo se, gistro, a sedela iza mene u klupi. a druga u istoj u kojoj ja, samo red do prozora :?
Laloški je, pitaj svako će ti isto reći.
E, druga je stvar kad se sretnemo u Bgd ili na moru - onda, iako se nIKAD nismo poznavali /tipa, momci "iz grada", poznanici neke moje daleke drugarice, nikad ni reč razmenili/, odjednom ZDRAVO, a onda i osmeh plus KAKO SI.
Wierd & wicked, indeed :!:

A šta što ciče, šta je tu jasno?
Meni nije jasno. Malo mi je infantilno, nisu cičale u gimnaziji.

btw. žensko društvo je društvo, a ostali iz razreda su ostali. Društvo ima mejl, telefon, negde živi i nešto mu se dešava, pije kafu i ide na partyje, dolazi na rođendane, a ostali ne postoje, a kad ih sretneš prave se da nikad nisu ni postojali.
Hmmm...tužno. :?

A kako onda da se obraduješ...probala ja, kad ono...baš loše iskustvo. Kao, smor im je (o te dve pričam, srela ih prošlog leta) da kažu GDE su bilena moru (bile smo za dva stola, ja i neko muško društvo, i jedna drugarica što ih često viđa jer je ostala tamo, a viđa i mene uvek kad dođem, i te dve "drugarice"),
al pazi fol: pokazuju slike s mora, svi gledaju (pa i ja) i kad pitam a gde su bile - ništa, nisu me čule :shock:
ja ponovim,
duga pauza...
pa kroz zube - u Turskoj.

Mislim :?: :!:
isam pitala koliko im cm muž ima štafetu i koliko im traje predigra :lol:
 
SAPUTNIK

Na granici sam bio posle ponoći.
Mrak je moja boja i tu nema pomoći.

Carinik, još dečak,
klimnuo mi glavom zvaničan i krut
i samo lupio pečat:
"Sve u redu, laku noć i sretan put".

Put se odmotava k'o dugi sivi šal.
Sutra će se stare koke picnuti za bal.

Takav dan se pamti,
petnaest godina u vetar poslatih,
dolaze svi maturanti
al' će neki neke teško poznati.

Dosadne proslave mi dodju kao kazna,
ali svejedno,
idem, možda najzad saznam:

Gde je moja Pegava? Dugo me izbegava.
Nije mi se javila nikad više.
Magija je prestala, negde mi je nestala
kao leptiri pre kiše.

Gde je moja Pegi Su? "Nije ovde", rekli su,
"Oni su odselili, nemoj zvati".
Ostao je samo lik, mali verni saputnik,
mali svitac srebrni da me prati.

Promiču dani kao jablani uz drum.
Jutro već miriše na vanilu i na rum.

Gde su? Kako se drže?
Baš da vidim šta je s dobrim djacima.
Oni se potroše brže,
mi smo nekad bili generacija.

Dosadne proslave mi dodju kao kazna,
ali svejedno,
idem, možda najzad saznam:

Gde je moja Pegava? Dugo me izbegava.
Nije mi se javila nikad više.
Magija je prestala, negde mi je nestala
kao leptiri pre kiše.

Gde je moja Pegi Su? "Nije ovde", rekli su,
"Oni su odselili, nemoj zvati".
Ostao je samo lik, mali verni saputnik,
mali svitac srebrni da me prati.
 

Back
Top