skidanje skremblovanja
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: skidanje skremblovanja

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano skidanje skremblovanja

listao sam malo forum i sve sto ima o tome -procitao.Cim pitam, znaci da nisam nasao odgovor.
    pitanje je-dali postoji mogucnost da se softverski odkljucaju kanali na KABLOVSKOJ TV.Pretpostavljam das e radi o zakljucanim kanalima, jer im je ton odlican, kanal stabilan, ali slika razmazana.Koji program, koja opcija, gde da trazim dalje i sl.Sve je dobrodoslo.Pozdrav.

Guest

Podrazumevano

Moguce je pomocu risivera FTA(free to air) ili nekim modelom sa CL slotovima.Potreban je samo odgovarajuci emu.Moze i sa modulom.Princip je isti a kodovi se ubacuju preko daljinskog .Pozdrav

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Moguce je pomocu risivera FTA(free to air) ili nekim modelom sa CL slotovima.Potreban je samo odgovarajuci emu.Moze i sa modulom.Princip je isti a kodovi se ubacuju preko daljinskog .Pozdrav
    Daaa,Daaa.... i mali mrmot zamota cokoladu...
    Postovani gost nemoj da lupas.
    Razlika izmedju FTA i risivera sa CL slotom je DRASTICNA.
    DA, postoji razni emu za neke FTA risivere(Samsung Ehostar...) ALI kakve to veze ima sa kablovskom TV.
    Kakvu sad ulogu igra ovde modul? i gde ga utaknuti kada signal ne ulazi u risiver vec direktno u TV.(malo se razlikuju frekvencije TV signala i signala iz LNB)
    Mozda je problem do distributera ili do kablova ili do TV uredjaja...

Guest

Podrazumevano

Postovani zokky pitanje je bilo da li je moguce pratiti kablovske kanale.Na to sam i odgovorio.Sta mislis kako kablovsi operateri inace pustaju kanale sa satelita u svoju kablovsku mrezu.I to sa mrmutom je star fazon.Pozdrav

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Postovani zokky pitanje je bilo da li je moguce pratiti kablovske kanale.Na to sam i odgovorio.Sta mislis kako kablovsi operateri inace pustaju kanale sa satelita u svoju kablovsku mrezu.I to sa mrmutom je star fazon.Pozdrav
    Sto se tice mrmuta, slazem se sa Gostom, sto se tice teme nemam pojma, samo mi je bilo zanimljivo da udjem! :wink:

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

pitanje je bilo "OTKLJUCATI KANAL KOJI JE VEC DISTRIBUIRAN PREKO KABLOVSKE MREZE".
    A u vezi kako distribuiraju: znam ,a i sam koristim "nesto" a da ne placam bas puno :wink:

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio zokky
    pitanje je bilo "OTKLJUCATI KANAL KOJI JE VEC DISTRIBUIRAN PREKO KABLOVSKE MREZE".
    A u vezi kako distribuiraju: znam ,a i sam koristim "nesto" a da ne placam bas puno :wink:
    Pa verovatno moze, ali da ti don Korleone obezbedi majstora!

Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

ma lepo, ostadoh ja kratkih rukava.Znaci, pinnacle je tv kartica i preko nje primam signal u racunar.Treba mi varijanta kako se otkljucavaju skremblovani kanali.Mislim, necu ja to da radim nego me cisto interesuje

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ono sto je preko kablovske distribuirano mozes da gledas sa TV karticom u compu (e sad sve zavisi od softvera i kartice kakav ti je kvalitet slike.
    Ti kanali nisu kodirani.
    Za otvaranje skremblovanih kanala treba ti SkyStar kartica i tanjir povezan sa kompom i nema nikakve veze sa kablovskim sistemom.
    Pomocu ProgDVB(MyTheater..i slicnih) programa sa ubacenim programom (emulatorom) i validnim kljucevima mogu se otvoriti "neki" (svakim danom sve manje!)kanali.
    Naravno da je ovo nelegalno i da ti posto si lepo vaspitan neces raditi i sve ovo sluzi samo u edukacijske svrhe,posto je zakonom kaznjivo gledanje PPV kanala.
    Druga mogucnost je nabavka risivera,modula,... ali ovo je mnogo skuplja varijanta.
    Cena pretplate na hrvatski paket programa (legalno) je oko 170E za godinu dana koja obuhvata kanale tipa Animal.,Disco.,NationalG.,xx,...Sport.

Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

opet ja.Ponavljam, signal dobijam na racunar i tv i preko 50 kanala je otvoreno, i oni su savrseni.Ima jos oko 20 kanala, ciji kanal je vrlo stabilan i zvuk savrsen, ali je slika namerno ispomerana, sto znaci da su skremblovani.Ako platis dodatno, dobijas i dekoder za to.Znaci, pitanje je dali neko zna za softverske mogucnosti dekodiranja.Obzirom na vreme koje tema provodi na forumu i dobijene odgovore, zakljucujem da to nije slucaj i pozdravljam sve koji su se odvazili da ovde napisu nesto, sa zeljom da mi pomognu.

civi
    Guest

Podrazumevano descrembler

Koliko ja znam postoje neki kodeci ili su to celi programi za to sto tebi treba. Probaj na googlu da nadjes CABLEDESCREMBLER ili tako nesto slicno takvih programa ima mnogo samo se malo vise potrudi i budi uporam. Moj brat je uspeo da otkljuca te kanale ali u crno beloj varijanti da je bio malo vise uporan verovatno bi uspeo i da ih oboji!!!!!!

Slične teme

1. Skidanje
    Autor Cherry81 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.08.2005., 13:28
  2. skidanje
    Autor sinbad u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 18.07.2005., 01:31
  3. skidanje
    Autor gost 36952 u forumu Žene
    Odgovora: 30