VAZDUHOPLOVNA AKADEMIJA

Juri_Kawaii

Zainteresovan član
Poruka
291
Zdravo svima! :) Pre svega, mislim da vec ima tema vezana za VA, ali nema sve ono sto mene licno zanima. :/ A i od pre Isusa Hrista su..:D
Nameravam da upisem ovu skolu sledece skolske godine, konkretno: Tehnicar vazdusnog saobracaja za bezbednost. Ima li ko da takodje zeli da je upise? Ako da, izvolte moj facebook profil, pa da se bolje upoznamo :D https://www.facebook.com/Julijana99?ref=tn_tnmn Ne skodi imati nekoga koga poznajes u novom okruzenju...:) A i oni koji vec uce, ili su zavrsili, da nam daju informacije o skoli kao skoli :D Gledala sam sve moguce sajtove, tako da se ne mucite sa tim linkovima, trebaju mi informacije iz prve ruke :D Takodje me zanima dom? Postoji li dom samo za tu skolu, ili mora neki drugi? :) Kakvi su nastavnici, nastava, djaci....sve! Sve me zanimaa! ^__^ Hvala unapred!
 
Nadam se da ti i fizicko ide s obzirom da ces imati i specijalno fizicko.
Ja sam opsti tehnicar :)
Predavanja su zanimljiva, zavisi koji profesor zapadne. Koriste se dva dnevnika, ali to verovatno vec znas, kao i da se vecina predavanja odvija tako sto se odeljenje deli na jos manje grupice. Prakse su ugl na Aerodromu NT i Batajnica i nista ne radimo xD
Imas polugodisnja i godisnja testiranja na nivou skole iz mate, srpskog i engleskog, osim sto prva godina ima i fiziku i testiranje na samom pocetku godine. I tako.... :)
E da, dom. Dom koji je u sklopu skole ne postoji. Najblizi skoli i jedan od najboljih ti je Petar Drapsin. Dom je superica, bila sam domac :) Trebace vremena da se naviknes ali nije strasno. Razne aktivnosti kao sto su sport, gluma, pevanje, folklor, likovno. Dom ima i svoj bend barem ga je imao :) Vaspitaci su ugl okej i mnogi ti mogu pomoci oko srpskog, mate i tako. Dobijas razne popuste i to...
 
Da, za fizicko znam, svidja mi se to :D Jesi li ti zavrsila ili ..?
E fiziku ne volim uopste xD Ide mi, al je mrzim. Je l to na pocetku ulazi u ocenu?
Da..za taj dom su mi svi rekli da je najbolji :D Cula sam i za te van nastavne aktivnosti, i drago mi je sto nisu samo prazna prica :D Kakvi popusti su u pitanju? B) xD
Super, meni se ova skola cini fenomenalnom...i sad kad pomislim da sam htela da upisem gimnaziju...samo bih mogla da se slikam. :p Ja sam odlucila, jos mi ostaje da uradim taj prijemni! :D
 
Ne, ja sam 2 godina :)
Pa pazi fizika je preelaka u 1 godini. Sve to ucis u osnovnoj i msm da nije nikakva frka :)
ne, to su samo testovi da se vidi sa kojim ste znanjem dosli u srednju, ali ostali testovi se naravno upisuju.
Najznacajni si u upravo ti polugodisnji i godisnji :)
Pa popusti hm u vidu vaucera za KFC npr , besplatne karte za razne koncerte, predatave. I potrudi se da odes na domijadu (takmicenje domova), to ti je druzenje ;) em dobijas poene za sl godinu, em se super druzis sa ostalim domcima i osvajas medalje. Mnogi danasnji glumci su poceli tako sto su prvo glumili na domskim predstavama jer dosta poznatih glumaca priprema te predstave ;)
Pa sretno :)
 
Ne ne ne, nije mi cilj da te uplasim stv. Nikako :)
Svako to dozivljava drugacije. Meni ta promen nije legla, koncentracija mi je opala i jos svasta nesto. Nisam dobro zavrsila prvu godinu. Dobila sam bolju ponudu od mojih i sad mi je lakse. Ali se i dalje druzim sa starim cimerkama. Kazem svako drugacije gleda na to, ja verujem da ces se lepo uklopiti i zelim ti sve najbolje sto se domskog zivota tice jer je to jedno predivno iskustvo :)
 
Pa sad bih te mogla slagati. Ono sto sam ja cula je da mnogi idu na Masinski, saobracajni i bezbednost. Onda dosta njih ode van. I onako ostatak se odluci da ostane u vazduhoplovstvu. Visa vazduhoplovna je valjda isto tu kod nas, msm srednja i visa sve je to tu ali za to nisam sigurna. I ima kao Vrsac ali on je cas otvoren, cas zatvoren. Msm imamo jedan aerodrom, nesto i ne mozemo da se hvalimo poslom. Pojma nemam kakve su plate. Sve u svemu ne mogu ti dati ni jednu jedinu potvrdjenu informaciju, moraces sa se raspitas kod nekog iskusnijeg :)
 
Pa vidis, na drugom forumu sam procitala da je plata za ovaj moj smer kasnije oko 1100 evra, od nekoga ko je zavrsio cini mi se. E, znam da kod nas nema preterano posla...al sam cula (ne znam koliko je tacno) da VA ima potpisan neki sporazum (valjda) za posao, sa svim zemljama koje su clanice EU. Sad koliko sam ja pogodila xD...Al, vazno mi je da se ne prevarim sto se toga tice :think:
 
Pa ona ima potpisan taj sporazum koji koliko ja znam niko ne fergla i msm da mi je to rekla cura koja je bila 5,00. Jer ti imas predmete za licencu, ali tu licencu niko ne vide. A decko koji je otisao preko kaze da su mu rekli da mu nista ne vredi to i da je to ko da je zavrsio drvnu. Pa je polagao nesto valjda, ne secam se.
 
koliko devojaka primaju u Petru Drapšinu.....kakav je dom..aj malobliže objasni..hvalaaaaaaaaaa
Ne ne ne, nije mi cilj da te uplasim stv. Nikako :)
Svako to dozivljava drugacije. Meni ta promen nije legla, koncentracija mi je opala i jos svasta nesto. Nisam dobro zavrsila prvu godinu. Dobila sam bolju ponudu od mojih i sad mi je lakse. Ali se i dalje druzim sa starim cimerkama. Kazem svako drugacije gleda na to, ja verujem da ces se lepo uklopiti i zelim ti sve najbolje sto se domskog zivota tice jer je to jedno predivno iskustvo :)
 
Cao, upisao sam Vazduhoplovnu akademiju smer Avio-tehnicar za elektro opremu vazduhoplova. Zanima me da li je jos neko upisao taj smer, i informacije od onih koji idu u Vazduhoplovnu kako je. Dobio sam danas ponudu za nove knjige, pa me zanima i da li je potrebno kupovati nove ili je moguce snaci se za polovne i ustedeti neku kintu :). Pozzz svima
 
Ova skola je nenormalno izreklamirana, kad dodjes u prvu godinu sve neke price muvanje ovo ono lozana profesori kao do jaja strogi glume ludilo,druga godina onako kao smire se malo i evo u trecoj ni traga ni glasa svim licencama, obecanjima itd. Moje iskreno misljenje je da je ova skola ocajna ali nije preterano teska ne moras da budes Bog zna koliko pametan da bi zavrsio odlicnim uspehom.
Ne padajte na price prvaci ;))
 

Back
Top