Tablete za poboljsanje koncentracije
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Tablete za poboljsanje koncentracije

Obećava
    Učlanjen
    09.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Tablete za poboljsanje koncentracije

Da li neko zna jesu li opasne po zdravlje,kako deluju, da li ih treba koristiti...I ako neko zna neke dobre da preporuci...Ja sam cula za neke na biljnoj osnovi...Hvala unapred

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Čula sam za tablete "ACUTIL FOSFORO", nisu opasne ali ne znam koliko su efikasne. Šumeće ili obične tablete magnezijuma se takođe preporučuju za bolju koncentraciju. A limunada od celog limuna je provereno izvrsna.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Limun i limunada - da, ali oprez: usled preceste upotrebe stradaju zubi (vrlo!).
    Acutil Fosforo vec dugo postoji na trzistu, i to je ziva glupost, samo bacanje para (probala na fakultetu vise puta - verujte: nista!)

Ekstrakt Ginka (Ginko Biloba) definitivno 'radi' (generalno pospesuje koncentraciju, preporucuje se osobama sa progresivnim oboljenjima mozga, neuroloskim bolestima, ugrozenim mozdanim krvotokom itd) ali funkcionise samo ako se uzima dugotrajno i kontinuirano - kad jednom prestanes sav efekat se u potpunosti gubi......

Dobar odmor - to je moja preporuka za poboljsanje koncentracije. Ako se uci, praviti pauze na najvise sat vremena, po 5-10 minuta, posle 3 sata napraviti duzu pauzo (od bar pola sata), najboje prosetati, odvezbati, izigrati se uz glasnu muziku, ne premarati se fizicki.

Ako se radi, posebno uz kompjuter, dovoljan broj pauza je prosto neophodan, dobra rehidracija, neko voce pod obavezno (banane su idealne).

Pozdrav.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ja sam poslednje ispite spremala iskljucivo uz acutil fosforo! Svi u mojoj okolini su ga koristili i stvarno je super, ali ako ocekujes da popijes carobne tabletice od kojih ces bas pozeleti da sednes za knjigu, odmah zaboravi na to!
    Ja sam acutil pila uglavnom uvece kada sam vec jako umorna ili kad mi je mozak prebukiran informacijama a nemam vremena da napravim pauzu. Davao mi je osecaj "ciste glave", kao kad se probudis ujutru i odmah pocnes da ucis, ali nista vise od toga (i ovo mi je mnogo znacilo). Uz jednu do dve tabletice mozes da ucis 2 do 3 sata duze.
    Ali, opet ponavljam, dejstvo se primecuje samo dok sedis i ucis, a onaj pocetni deo, da sednes pred knjigu moras sama da odradis svojom snagom volje! Acutil ima vrlo jasan mehanizam dejstva za nekoga ko poznaje metabolizam aminokiselina.

Srecno u ispitnom roku! :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.12.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Fosfor na biljnoj osnovi

Jedi jagode ( sada im je sezona) - eto ti fosfor i to na cistoj " biljnoj osnovi"

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Za svakog ko poznaje bar pomalo farmakodinamike, i bar pomalo neurofiziologije mozga i centralnog nervnog sistema uopste, jasno je i logicno zbog cega pilula kao sto je acutil fosforo ( na bazi tri neesencijalne kiseline glutamina, aspargina o serin-fosfata uz dodatak b6 vitamina) ne moze da ima opisani efekat u kratkom vremenskom roku, kao sto je ispitni rok i uzimanje kad se oseti 'intelektualni premor' od previse ucenja.
    Ali je zato moc autosugestije fenomenalna stvar, poznato je sijaset cudesnih izlecenja i poboljsanja patoloskih stanja upotrebom cistog placebo-efekta. Moc sopstvenog sistema da sam sebi pomogne nezamislivo je velika, a sposobnost mozga da se oporavi od 'intelektualnog praznjenja' jednom tabletom neesencijalnih aminokiselina prosto je smesna postavka za bilo koga ko ista o funkcionisanju fiziologije i biohemije mozga zna.

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Ja bogami sam prethodna 3 dana ucila od ujutru do uvece

Jutros popijem 2 acutil fosfor-a, i nisam ucila ni pola sata ceo dan

meni to i inace nista ne pomaze, ne primecujem razliku, kao da nisam nista popila..

Ama nema to veze sa tabletama, mrzelo me breee

Najteze je sesti i zapoceti ucenje, posle sve ide lako

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Tirozin+ginkgo+kofein to je steroid za mozak

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Ma ljudi, kad vam kazem: trenutni 'boost' za mozak moze da bude samo secer, ili amfetamini (koji su srecom zabranjeni. Sve drugo trazi jako mnogo vremena i kontinuiteta za bilo kakav znacajan (eventualni i pod znakom itanja) efekat.

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Tablete za poboljsanje koncentracije

cini mi se d aje koncentracija super kad se ustane bash rano..tipa pola sedam sedam.. iako sam ja stalno budna nocu i mislila sam da sam "nocni tip"
    to ako neko spava do podne npr pa uchi

Slične teme

1. poboljsanje igre...
    Autor kiko_car u forumu Košarka
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.03.2009., 22:48
  2. Smanjivanje koncentracije ozona - Ozonska rupa
    Autor ~Stella~ u forumu Ekologija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22.12.2008., 12:09
  3. Poboljsanje graficke kartice
    Autor C-H-O-T-Y u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.12.2005., 20:59
  4. Test koncentracije(only za mushkarce)
    Autor Vragolasta Amfibija u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.06.2005., 14:16
  5. Sta mislite o kapsulama za poboljsanje pamcenja?
    Autor andrija-st u forumu Zdravlje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 13.06.2004., 21:47

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •