BMW 530xd ili Audi A6 3.0 tdi

Da li neko ima iskustva sa ovim kolima?Trenutno vozim A6 2.0tdu i planiram da ga promenim u dogledno vreme,i ovo su mi neki prvi pikovi. Godista od 2005-2008.Svaki komentar i savet je dobrodosao :)

530xd imam, ja sam odusevljen. Doduse prvi put sam seo u auto te sange, i nisam ljubitelj dizel motora, ali ovaj auto me nikad nije izdao presao sam preko 50 000, dinar nije ulozen u znacajnije popravke, motor radi besprekorno. Mislim da je ovo malo sigurnija varijanta od a6, ali tvoj izbor :)
 
ebo audi, bmv je za mene bmw, nisam imao ni jednan ni drugi, ali vozio sam ih, bmw nadji neki sa lepom untra opremom, imaju ruzan enterijer, al audi nema sta da trazi sa bmw, audi je samo za one koji imaju pare li ne i mozga za aute, ebiga izvini al tako ja mislim. Ovaj nije bio xd, bio je obican 530d, i vise volim zadnju vucu da mu ga dajem malo:zskace:, al to je stvar ukusa, 535d neces se pokajati nikako, al taj neznam dali ima to godise. Isto ima 3000 kubika, ali kada das gas, imas oseaj da te nego udari lopatom za sneg u ledja, e takav mu je obrtni momenat. (535 je bio jos i ciopovan i automatic)z:lol:
 
Poslednja izmena:
U Top Giru su debelo nahvalili 535d i rekli su da je imao uzasno dobru potrosnju, oko 13 milja po galonu (oko 20 l po km), sto je za njih bilo neverovatno jer svi obicno zavrse sa po par milja po galonu (sto nije ni cudno kad se uzme u obzir da su oni novinari koji se obicno izivljavaju na kolima i jos TG) i ono sto je bilo najbitnije, kad su zavrsili rekli su da je to bio jedan od retkih auta na kome se nije upalila nijedna lampica se servis ni nista. Odusevio ih je samo tako i ako se nevaram to je bilo bas u ono vreme kad su BMW najvise mrzeli. . . Ako mozes potrazio snimak na youtubu pa se i sam uveri. . .
 
Ne bih znao. . . Da sam na tvom mestu pogledao bih da nije mozda u pitanju isti motor a razlicita zapremina i koje su tacno razlike. Ako je razlika smao u zapremini onda ti to i nije neki problem, ali ako je drugi motor e onda tu vec ide druga prica. . .
 
Da ali serija 3 krece sa E30, preskace E36, vraca se na E46 i od onda je tu stalno. sto se tice konkretno moedela na kabrioletu nije prisutna, dok na kupeu mislim da je prisutna od ove poslednej generacije. Za E46 u kupe varijanti nije imao pogon na svim tockovima. . . Ili bar ne u SAD-u. . . A za E30 nisam siguran, ono sto znam zasigurno je da kabriolet nikad nije imao pogon na sve tockove. . . Za kupe vec ne mogu da tvrdim. . .
Kod serije 5 krece sa E60, kod serije 6 krece sad sa ovom poslednjom generacijom, i tu je prisutna na svim modelima (osim M naravno).
Sto se tice ostalih, recimo 5GT kod njega je isto pirsutan pogon na svim tockovima, dok kod serije 1 krece sa ovom poslednjom generacijom (F20), kod X porodice jedino X1 moze da se nadje sa pogonom pozadi, dok svi ostali imaju pogon na sve tockove. Ako se nevaram kod cele familije X pogon na svim tockovima krece posle 2010-e dok mozda jedino kdo X3-a pogon na sve tockove krece sa F25 (ovom novom generacijom). . ..
 

Back
Top