Cirilica ili latinica za nove novine
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Cirilica ili latinica za nove novine

Početnik
    Učlanjen
    15.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Cirilica ili latinica za nove novine

Postovani zemljaci,
    sigurno ce te reci da sam veliki optimista, ali uskoro planiram da pokrenem novi nedeljnik za Srbe u Australiji “Srpske novine”, koje ce se pripremati u Srbiji a stampati u Melburnu, na 40 strana u coloru. Izlazice svakog petka.
    Ne bih sada o koncepciji novina, koja se se bitno razlikovati od Svetskog srpskog glasa, Novosti i Vesti, jer imam veliku dilemu – kako stampati novine u - cirilici ili latinici? I jedno i drugo pismo za primenu u novinama imaju svoje vrline i mane, ali bih voleo da vidim Vase komentare, kao potencijalnih citalaca, koji ce mi biti presudni prilikom donosenja konacne odluke.
    Istovremeno, moram da Vas pitam da li je cena od 3 dolara preskupa za ovakav nedeljnik?
    Hvala na odgovorima i komentarima!

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pozdrav stefanr,
    pre svega bas mi je drago da cujem da cemo i mi ovde imati malo veceg izbora sto se tice nasih novina....i bilo je vreme da to neko uradi. Sto se tiche dileme oko cirilice ili latinice...hm, koliko ja znam samo se glas shtampa chirilice a sve ostale novine i magazine koje dobijamo ovde....makar sto sam ja videla latinice su. Krecem od sebe pa kazem da nemam problem i ne gledam da li su novine shtampane chirilice ili latinice. To da li che biti chirilica ili latinica valjda zavisi od samog koncepta novina i za koga ce biti namenjene. Ako ce to da budu u nekom smislu.... 'srpske' novine onda valjda chirilica jer ovde ipak neka podeljenost izmedju 'srba' i ostalih da kazem.

sto se tice cene, za nesto sto izlazi jednom sedmicno $3 ne mislim da je mnogo kad vec glas koji izlazi dva puta sedmicno je $2.50.

U svakom slucaju, srecno sa namerama koje imas i daj nam malo vise informacija o kada bi se to moglo da vidi ovde u australiji. Jos nesto...da li cemo da vidimo u celoj australiji ili mozda melburn i sidnej, koje se nadam da nije slucaj.

poz
    jeca

Početnik
    Učlanjen
    15.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jeco, novi nedeljnik ce se pojaviti sirom Australije najkasnije polovinom avgusta. Hvala na sugestijama!

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio stefanr
    Jeco, novi nedeljnik ce se pojaviti sirom Australije najkasnije polovinom avgusta. Hvala na sugestijama!
    superishka

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ćirilica ili latinica

Pozdrav srbima u dalekoj Australiji i sve pohvale za pokretača novih novina srpskih.To naravno podrazumeva da iste budu štampane ćirilicom kako naši ,koji je znaju i koriste,nebi zaboravili a oni koji nisu još stigli,mogu da je nauče i čitaju tekstove na najlepšem i najjednostavnijem pismu.Gubitak pisma i potom jezika znači i gubitak nacije.A to sigurno ne želimo.Bravo još jednom.

Početnik
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Svaka cast!

Stvarno svaka cast slazem se sa predhodnikom trebalo bi da bude cirilica iz istih razloga ali i ako bude latinica ja cu da ih kupim i citam jer i cena ce im biti prihvatljiva.
    Cestitam!!!

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

jedno pitanje stefanr, kako ce se zvati novi nedeljnik o kome govorimo ovde?

Slične teme

1. Sothink- ćirilica, browser-latinica ?!?!
    Autor naada u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.03.2008., 23:32
  2. cirilica i latinica u flashu
    Autor peleplay u forumu Web dizajn
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.01.2005., 20:22
  3. Latinica i ćirilica na računaru
    Autor JovanT u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.04.2004., 23:23
  4. Srpska ćirilica i latinica