zasto ste tako ubedjeni da bog postoji

g-rock

Aktivan član
Poruka
1.272
....citam ja tako vasee postove, vidim nacitani ste, branite swoje stavove malo zesce, ali boze moj......ali kako ste sigurni da taj bog kome se klanjate jeste, i da sve sto pripovedate nije izmisljotina nekog pametnog coveka ko je odlucio da iskoristi(pre svega materijalno, kao npr. crkva) istoriju i price o mogucim cudima.
cak i sada kada je dokazano da u bibliji dosta toga jednostawno izmisljeno.
da i ste mnogooo ocajni pa vam treba bilo sto da se uhvatite, ili .......
molim samo za iskrene odgovore.
ja sam i krsten i idem u crkvu, ali svaki put vidim samo da neki od toga profitiraju....naravno na muci drugih.

pOz.


g.
 
Hey G,

Ne kapiram…

Kad je to dokazano da je u Bibliji 'dosta toga jednostavno izmišljeno' :?: :shock:
Kakve yebeno ima veze i da jeste :?:
Zašto Biblija mora da ima veze sa postojanjem ili nepostojanjem Tvorca, u situaciji kad hrišćana ima manje od četvrtine populacije Planete :?:
Zašto ti onda uopšte ideš u Crkvu :?: ako već ne veruješ :shock: :?:

Meni je isto tako potpuno nejasno i neshvatljivo da postoje ljudi koji nisu svesni da Tvorac (Bog, Jehova, Hrišna, Pera, Djoka...) postoji, ali poštujem invaliditet umova, stvarno nisu krivi. To je kao kad bi slepcu zamerio što ne vidi... Ne vredi... I džabe mu je objašnjavati šta to ima da vidi. Uzaludno je pričati nekome ko veruje da je njegova svest direktan proizvod suvoparnih, sivih ćelija mozga i ko veruje da ta svest odumire onog trenutka kad glavna pumpa prestane da ubacuje svež kiseonik u taj deo...
Nekako mi se čini da je i ovaj post uzaludan, ali svejedno...
 
kapiram ja da ljudi moraju da se udruze, pa makar to bila i vera, ali neki se isuvise strogo ogranicevaju nekim granicama zapisanih u jednoj knjizi, koja je bog zna kako napisana.
a vidim mnogi nisu ni glupi ni nesposobno za zivot.

i reci iskreno da li ti verujes da jr bog stworio coveka? pa ne mora da bude za jedan dan neka bude i vek!

a u crkvu idem jer postujem nasu kultirnu bastinu i da ce to ubrzo ostati jedino sto ce biti samo nase. mislim na globalizaciju swega.
 
NatasaNatasa:
Ja u Boga ne verujem .... ateista sam ... verujem samo u sebe i svojih 10 prstiju.
A danas je malo IN verovati u Boga, kao svi nesto veruju, idu u crkvu, poste ... a da pri tom prave decu u vreme posta :o smesno .... kao veliki vernici a nemaju pojma o osnovnim pravilima hriscanstva, religije itd.

kod nas je kao sto sam gore naveo odzavanje kulturne bastine, koja se ne moze radvojiti od crkve.........pa zbog toga
iskreno ni je ne verujem u boga, pogotovo ne onakvog koji se seta svemirom i pravi experimente.
ali zeleo bi da cujem malo vise od bivsih posetilaca foruma religija.....samo neo ono bog je jedan i sve je njegovo itd.
 
zato sto sam ubedjena da postoji dusa,to je bar ocigledno...mi smo sastavljeni iz fizickog tela i duhovnog.E,sad,ne moze taj duh da nestane tek tako..telo se lako povredi,stari,umre...ali duh ne stari,menja se tokom zivota,ali on ne moze tek tako nestati...moramo negde zavrsiti kad otegnemo papke!
E,sad je l mi posle toga idemo na neki visi astralni nivo,ili se vracamo na Zemlju i vidu sledece inkarnacije-pojma nemam.A,neko je morao stvoriti tu dusu,ako je tacna teorija Velikog Praska,opet se postavlja pitanje-kako je nastala ta prva cestica?
Logicna je sva nauka,verujem da smo nastali od majmuna (mislim,ako neko veruje da nas je direktno stvorio Bog,onda stvarno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ),a i ako nismo nastali od majmuna-nastali smo od neceg drugog,ali to nije ni bitno.To je valjda fizicki svet,a u nauci se ne pominje sta je sa duhom.
 
g-rock:
kapiram ja da ljudi moraju da se udruze, pa makar to bila i vera, ali neki se isuvise strogo ogranicevaju nekim granicama zapisanih u jednoj knjizi, koja je bog zna kako napisana.
a vidim mnogi nisu ni glupi ni nesposobno za zivot.


tacno,pa te knjige su pisali ljudi,ja sam pokupila razne stvari iz razlicitih religija,najvise iz Paganizma i modernog Satanizma..nisu lose ni osnove onog pravog Hriscantsva,ali ljudi su toliko unistili to dobro,pravo,staro Hriscanstvo i napravili odvratnu organizaciju punu mrznje,greha,besa i zelje za osvetom,i sve to pod ruhom 10 Bozjih zapovesti,koje krse svaki cas...
i ne svidja mi se sto je Hriscantstvo izuzetno netolerantno prema svim drugim religijama,vekovima se isuvise mesaju u politiku,tako da su izgubili onu car pravog Hriscanstva..

npr. Katolici su pocinili vise zlocina u Inkviziciji,nego Satanisti otkad postoje..Vatikan je pun greha i nemorala (a samom tim i licemerja)...citala sam da je nekoliko Papa veoma cenilo Satanizam,i da je jedan digao neki hram posvecen Satanistima,da su izdali vise knjiga posvecenih Satanizmu (2 Pape pogotovo,ako treba,pronaci cu imena)...pa,secate se kako se Grgur svadajao sa nemackim carem (ili je bio kralj,ne znam tacno) Henrihom!?Kako mu se samo svetio!Bas su se mrzeli.Pa,na kraju ga je Henrih proterao iz Vatikana!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cini mi se da su Pape oko 70 godina boravile u Spaniji (ili je ipak,Francuska)...
A,ove nase Pravoslave bogomolje su mi mnogo odbojen...svako im je sektas,a ako Pakao postoji-vecina njih ce prvi tamo goreti.
 
Је л' причате сад овде о цркви или о вери? То није исто.

И како питаш ''зашто смо убеђени?''...па то се зове ВЕРА...што значи да верујемо, а не да смо убеђени! И то није исто.
 
to me je zapravo i interesovalo....kako mozes da verujes u nesto sto niko nije video(postoje price, za koje mi nismo najsigurniji ko i kako ih je napisao), osetila, dozivela.........a razmisli samo primera radi da nisi u pravu? da je ipak moguce da bog ne postoji?
srecom to nikada neces saznati...
pOOz.

g
 
pa dobro, ako nema boga, shta je iza? shta je pocetak? veliki prasak? mozes da objasnis na recima i metodama koje su nama dostupne (vreme, mesto, trajanje...)? ne mozes - e pa to bi bio bog. sad ja tebe ubedjujem u to, ali to je vlajda ideja...

sto ce tice crkve, meni je crkva trip, u crvki se meditira na neki nacin, ja se posle uglavnom osecam bolje i celovitije i manje mrzim ceo svet hahaha.
crkva ti je neka uzdanica, jer ti nemas za sta da se pridrzis, ti si "slab", i drugi je "Slab"
ja lupam a nije mi jasno...
to sto se krade i ovo i ono. crkva je iznad toga i biblija valjda.. kao shto ako jedan doktor zafuseri neces opljunuti medicinu. ovo je jako sve ostrasceno, ja ne znam de spadam ali u crkvi je hladno i to treba ceniti leti

e toliko sad svi na molitve amin
 
U jednoj knjizi o Budizmu ( valjda , tako nesto ) kaze pisac : " Pita me jedan covek kako da veruje u Boga kada ga nije nikada video ? Odgovorih mu da me je jedan slepac pitao nesto slicno nedavno " Kako da verujem da je trava zelena kada to nisam nikada video svojim ocima , niti tu boju osetio pod svojim prstima ? " Pitanje za nevernike : " Da li verujete samo u ono sto vidite " ? Ako je tako, onda ste vi gospodo
oboleli od teskog slepila !

Citiracu Vladiku Nikolaja Velimirovica , koji je svu sustinu stavio u jednu rec " VERUJ " . Ja mislim da necete izgubiti nista time ako verujete , mozete samo dobiti !

POzdrav
 
U jednoj knjizi o Budizmu ( valjda , tako nesto ) kaze pisac : " Pita me jedan covek kako da veruje u Boga kada ga nije nikada video ? Odgovorih mu da me je jedan slepac pitao nesto slicno nedavno " Kako da verujem da je trava zelena kada to nisam nikada video svojim ocima , niti tu boju osetio pod svojim prstima ? " Pitanje za nevernike : " Da li verujete samo u ono sto vidite " ? Ako je tako, onda ste vi gospodo
oboleli od teskog slepila !

Citiracu Vladiku Nikolaja Velimirovica , koji je svu sustinu stavio u jednu rec " VERUJ " . Ja mislim da necete izgubiti nista time ako verujete , mozete samo dobiti !

POzdrav
 
g-rock:
to me je zapravo i interesovalo....kako mozes da verujes u nesto sto niko nije video(postoje price, za koje mi nismo najsigurniji ko i kako ih je napisao), osetila, dozivela.........a razmisli samo primera radi da nisi u pravu? da je ipak moguce da bog ne postoji?
srecom to nikada neces saznati...
pOOz.

g

Шини прст у штекер и осетићеш нешто што нико није видео.
 
PAC-PAC:
g-rock:
to me je zapravo i interesovalo....kako mozes da verujes u nesto sto niko nije video(postoje price, za koje mi nismo najsigurniji ko i kako ih je napisao), osetila, dozivela.........a razmisli samo primera radi da nisi u pravu? da je ipak moguce da bog ne postoji?
srecom to nikada neces saznati...
pOOz.

g

Шини прст у штекер и осетићеш нешто што нико није видео.

aaaaaaauuuuuuuuuuuuu doziveo sam prosvetljenje, ovo stwarno nisam video....<:lol:
@stonex> slepac oseca travu i veruje da je zelena...ok
da li ti osecas boga? ikako i ikada? i zasto si siguran da JESTE bog u koga ti verujes?
 
POMAZE BOG BRACO ATEISTI.

VRLO JEDNOSTAVAN DOKAZ DA BOG POSTOJI - SAMO PRATI UPUTSTVO!

USTANI SA STOLICE
OKRENI LEDJA MONITORU
I ZAPITAJ SE DA LI VIDIS MONITOR
ZAPITAJ SE ZBOG CEGA NISI U STANJU DA VIDIS MONITOR
TO JE JER SI MU OKRENO LEDJA
ISTO TI JE I SA BOGOM
AKO SI MU OKRENO LEDJA NECES GA VIDETI

MI VERUJEMO DA BOG POSTOJI
A VI VERUJETE DA GA NEMA I NI VI SAMI NEMOZETE BITI SIGURNI U TO. JEL MOZES TI DA DOKAZES DA BOGA NEMA.

ODAKLE ONDA UOPSTE I POJAM O BOGU U LJUDSKOM RODU. KAKO BI SMO MOGLI DA IMAMO REC I PREDSTAVU O NECEMU CEGA NEMA
 
jedno zanimljivo tumacenje..

ne znam kako se zvanicno prepricava tajna vecera..shta je isus njima dao da jedu??


..sad napishite odgovor


e sad kao on je njima dao da jedu stvarno svoju krv i meso!!! a ne hleb i vino..!! zasto.. zato sto je to magijski obred, mesanja krvi u bratstvu... da bi se ostalo u kontaktu sa astralnim telom!

posto se znalo da ce umreti
ha! ali ne verujem ja verujem u crkvu

// MRZIM MAJU I IVU I CELU PORODICU NEK SE TERAJU !!!!!!!!!!!!!!1
 
g-rock:
....citam ja tako vasee postove, vidim nacitani ste, branite swoje stavove malo zesce, ali boze moj......ali kako ste sigurni da taj bog kome se klanjate jeste, i da sve sto pripovedate nije izmisljotina nekog pametnog coveka ko je odlucio da iskoristi(pre svega materijalno, kao npr. crkva) istoriju i price o mogucim cudima.
cak i sada kada je dokazano da u bibliji dosta toga jednostawno izmisljeno.
da i ste mnogooo ocajni pa vam treba bilo sto da se uhvatite, ili .......
molim samo za iskrene odgovore.
ja sam i krsten i idem u crkvu, ali svaki put vidim samo da neki od toga profitiraju....naravno na muci drugih.

pOz.


g.
Da ne otvaram posebno temu na ono sto me zanima a ima veze sa ovom temom...Vaspitavana sam tako da verujem u Boga, moji slave dve krsne slave nasledjene od dedova i tu je sve jako pozitivno i lepo dogod se sve to obavlja onako kako treba...nekada posto pripadam starijoj generaciji kao detetu mi je u skoli pricano da Bog ne postoji da su to prazne price i sl. pogadjate vreme komunizma, pa se secam kako sam zbunjena dolazila kuci a otac me ubedjivao opet u suprotno...naravno ostajem vernik i smatram da je pripadnost veri nesto sto nas moze odrzati spasiti i pomoci da se suocimo sa mnogim problemima...Ipak u pravoslavlju me nesto opet jako zbunjuje i nisam bas presrecna zbog toga...Povredjivana kao i svi iskreni ljudi uostalom, od mnogih osoba uvek sam govorila kad bi se rastuzila ima Boga...dozivljavala sam jako teske momente da ne pisem o tome nadugo ali uvek bi sa verom u Boga izlazila sa tom tugom na kraj...Kaze molite se oprostice vam se gresi...pa ne zelim ja ni dalje nekom zlo ali se pitam sta to znaci? Da sad napravim neko zlodelo da se izivljavam da sam jednostavno losa kao osoba i da se tako jedan dan pomoilim pricestim i nikom nista...Bojim se da to neki ne shvate bukvalno jer kuda ode onda ovaj svet...A sto rece postavljac ove teme o profitiranju da i ne govorim...crkve organizuju putovanja kao agencije...koliko se tu uzme nek mi Bog oprosti ne znam ali je ova pojava nesto sto me razocarava ...
 
CIKLON B:
POMAZE BOG BRACO ATEISTI.

VRLO JEDNOSTAVAN DOKAZ DA BOG POSTOJI - SAMO PRATI UPUTSTVO!

USTANI SA STOLICE
OKRENI LEDJA MONITORU
I ZAPITAJ SE DA LI VIDIS MONITOR
ZAPITAJ SE ZBOG CEGA NISI U STANJU DA VIDIS MONITOR
TO JE JER SI MU OKRENO LEDJA
ISTO TI JE I SA BOGOM
AKO SI MU OKRENO LEDJA NECES GA VIDETI

MI VERUJEMO DA BOG POSTOJI
A VI VERUJETE DA GA NEMA I NI VI SAMI NEMOZETE BITI SIGURNI U TO. JEL MOZES TI DA DOKAZES DA BOGA NEMA.

ODAKLE ONDA UOPSTE I POJAM O BOGU U LJUDSKOM RODU. KAKO BI SMO MOGLI DA IMAMO REC I PREDSTAVU O NECEMU CEGA NEMA
A ti se opet okreni i utripuj da vidiš Boga.
A uputsvo ti je inače simpatično. Na isti način radi i Crkva i vi se pecate kao ribice. Jednom vas upecaju, a vi ne shvatite da je ispod parčeta hleba udica, iako vas je probola jednom već. I tako u krug vekovima...
 
amene su preskochili :(

hmmm ono za prichest...pa mozda je to uloga popa, mozda da te ne prichesti ako imas neki veliki greh nego da ti pomogne da to okajesh pa onda. a tvoje je da se ispovedish, jer je to put ka spasenju. tako bi valjda tumacili. ili...nije nikom nishta, ali pricest i molitve su put da budes bolji..teroetski
a sto naplacuju e cvrc..
moguce da je ova crkva jedna laz, cak i da je hrist postojao, da je ovo sve tako izmenjeno da to vise nije to, kao pokvareni telefoni...ali crkva je i pravljena za ljude takvi kakvi su
ali ne znam bar smiruje hehe
a je l ste probali molitve, ja imam neku knjizicu i jesam kao citala to naglas..hahah i moguce da smire?? ali me mrzi svako vece..ima ih podosta!! ne hznam sta bi bilo da to radim bash stalno.. da li ovo djavo iz meen progovara
 
E MENI JE SUPER!!!

JA VERUJEM U BOGA I ZNAM DA POSTOJI.
A VI ATEISTI STO NEMATE SVOJ SMISAO ZIVOTA KO VAM JE KRIV.

E A DA VAS PITAM NESTO?
AKO BOGA NEMA ZASTO ONDA NEBI OBIJALI KOLA I TRAFIKE, KLALI LJUDE OKOLO I SL. AKO BOGA NEMA I NEPOSTOJI KAZNA ZA GREHOVE. ZASTO SE MUCITE UOPSTE I ZASTO STE DOBRI KAD CE KAD UMRETE DA NEBUDE NICEGA ZA VAS.
 

Back
Top