Sve o Kritu

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.004

Bilo bi lepo da sa mnom podelite vaša iskustva sa letovanja na ovom grčkom ostrvu. Posebno me zanima surf, jer planiram da tamo provedem 3 nedelje ovog leta, sa društvom , koje godinama tamo letuje. Volim da čujem nepristrana mišljenja, oni su oduševljeni.. :wink:
 
Ja sam doduse bio prilicno davno na Kritu pa ti ne mogu govoriti o cenama sada jer je sve daleko skuplje nego 1994. kada sam tamo proveo 4,5 meseca radeci u jednom hostelu u mestu Herssonissos nekih 30-tak km od luke Iraklion, to je severo-istocni deo ostrva. Cuo sam od jednog poznanika koji radi na Kritu vec 8 godina i rece mi skoro da je sve dosta skupo tako da moras pripremiti debeo budjelar :-(.
Ako vec planiras da ostanes 3 nedelje, produzi ako mozes jos jednu vise pa onda rentiraj neki apartman, bice ti jeftinije.

Ne znam za mesta za surf na Kritu ali mogu ti preporuciti jako lepo mesto na krajnjem istoku, Agios Nikolaos, predivno je mada ne tako zivo i bucno kao Herssonissos tokom jula i avgusta kada je tamo prava ludnica. Sve zavisi sta volis.
Preporucio bih ti da ides brodom od Atine ako volis da putujes, avionom je naravno mnogo jednostavnije ali nije ni blizu takav uzitak. Ok, busom od BG-a do Atine treba nekih 17-18 sati ali putovanje brodom od Atine do Krita je nezaboravno. Mada imas jos jednu mozda bolju soluciju, ja sam se sa Krita vratio brodom ali sve do Soluna pa onda busom do Bg-a. Krit-Solun brodom je putovanje od nekih 24 sata, izvanredno, brod staje na 6 ostrva, Santorini, Ios, Mikonos, Skjatos, ....ne mogu da se setim svih u ovom momentu.....predivno iskustvo
A ako nadjes vremena dok si na Kritu, OBAVEZNO otidji na par dana do Santorinija, to je svega 2 sata brodom iz Irakliona.

Srecan put i uzivaj!
 
hi klika,i ja sam iste godine bila sezonu,u ierapetri :P
slazem se za agios nikolaos,super je!
ja bih uzela svakako motor,ali za odredjene destinacije je dobro imati auto.
cula sam da je dosta skup krit ovih par sezona...ali sigurno je jeftiniji od atine :P
nezna za surf,na rodosu je super,ali nisam znala za krit.
i nije losa ideja za firu,santorini.stvarno jutarnjim ferijem do negde oko22h ako iznajmite motoric! pa celo ostrvo da prodjete! i naravno slazem se za put do atine,samo sto bih ja isla vozom...solun oko 8 ujutru ste tamo,pa do atine vozom ,zapravo do pireja...pa na feri...mislim da je karta oko 70 evra sa kabinom!
moze se rezervisati i preko neta.
ako mi jos nesto padne na pamet....eh davno je bre bilo!
11 godina!
kuku...ala sam matora
:?
 
Moja preporuka za Krit je svakako grad Chania(Hanja) na samom severozapadu ostrva. Ovo je bukvalno grad iz bajke, neverovatna mešavina Venecije i Turske(budući da su tamo vladali Mleci i Turci).Ovo je vec drugi put kako odlazim na ovo ostrvo(upravo sam se vratila) i naravno sutra bih ponovo otisla. Prosle godine sam presla celo ostrvo(bilo je potrebno punih 10 dana,rentiranje automobila je obavezno), od Agiosa preko Matale, Retimna do Chanie.Plaza koja se MORA videti je Elafonissos(kao reklama za Pils pivo),sela su im predivna, klopa se topi u ustima(probati sir raviera), ljudi su neverovatno ljubazni.....Da i nikako ne propustiti klisuru Samaria(jedna od najlepsih u Evropi).Obavezno iskoristiti priliku za Santorini pri čemu NIKAKO ne ostati samo jedan dan. Postoji mogućnost da turistička agencija sredi prenoćiste i da te brod pokupi sutra uveče......
Jedva cekam da ponovo vidim Hanju.
 

Hvala klika, pajamaco i đibiđi. Putujemo u drugoj polovini jula, i znam da ne može da mi bude nezanimljivo. Grčka mi je omiljena letnja destinacija, trudiću se da ostanem 4 nedelje, ako ikako budem u prilici. Bio sam na Santoriniju, i na Iosu, na Krit putujem prvi put i vrlo sam znatiželjan. A je l' znate, kojim slučajem, u kom mestu je sniman "Grk Zorba"?
 
Ja sam na Kritu bila pre dve godine.Kolima do Atine onda trajektom do Irakliona.
Prvih par dana smo proveli u mestu koje se zove Plakias i nalazi se na juznoj obali,tridesetak km juzno od Retimnona.
Uopsteno receno juzna strana ostrva je mnogo opustenija od severne gde na potezu od Irakliona do Ag.Nikolaosa caruje odvratni mass turizam. Ako ti je zabavno da po ceo dan gledas pijane engleske tinejdzere i natpise Pizza, English breakfast onda biraj severo-istocni pravac.
Obavezno idite na plazu ispod tvrdjave Frangokastelo!
Ona nije bas dusu dala za surf, ali tako nesto lepo odavno nisam videla.Beli ali bukvalno beli pesak i more neverovatno toplo i plitko
(ovo je takodje jugo-zapad ostrva)
Oko Plakiasa ima nekoliko fenomenalnih manje vise pustih plaza za surf.Raspitaj se u mestu ili u Retimnonu.Doduse ja sam bila u septembru kada ima mnogo manje turista.
Poslednjih 7 dana smo proveli u mestu Sitija na samom istoku ostrva.Obavezno videti manastir Toplou u blizini.
Plakias je zgodan jer je odlicna baza.Bl
 

Back
Top