Drvo Zivota?!

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.519
Nedavno sam dobio na poklon drvo zivota pa
me zanima koliko redovno i kako bi trebao da je
zalivam i u kojoj kolicini...jedna casa,pola casa,2
dl...?da li mora da stoji pored prozora?saksija u
kojoj sam je dobio je relativno mala...da li bi trebao
da je presadim u vecu...kako?!:)prebacim zemlju koja
je u manjoj i dodam jos...koju vrstu zemlje bi trebao
da kupim...?nadam se da nisam bio previse naporan:)
hvala puno!!!!
pozdrav!
 
Evo nisam mogao da odolim ,a da nedam savet o biljkama...
Sto se tice drveta zivota,sto se pre svega odnosi na na jednu vrst juke(yucca elephantipes),za nju je najbolje leti,odnosno dok je temperatura napolju iznad 7 stepeni(verovatno moze i nesto nize da izdrzi) da bude napolju na suncanom mestu.Zimi u negrejanoj i svetloj prostoriji,da temperatura bude barem iznad 5,mada mozda je dovoljno i samo da se ne smrzava ???
Sto se tice vode,kad god je povrsni sloj zemlje suv treba zaliti da voda izadje u podlozak,leti manja kolicina vode moze i da ostane u njemu pa ispari,ali ako je hladnije korenje ne valja da stoji u vodi jer bi moglo da truli,odnosno korenje ne bi trebalo da duze stoji u vodi uopste !
Djubrenje kroz zalivanje i to se preporucuje jednom nedeljno ali nesto manju dozu nego sto je naznacena na preparatu,ja dodajem punu dozu ali u nepravilnim vremenskim razmacima,u stvari i negledam vremenski,nekad izmedju dva zalivanja sa cistom vodom ,stavim jedno sa djubrem ,ali i redje!
Presadjivanje ,svake godine u prolece ,samo u jedan broj vecu saksiju,kada biljka postane prevelika onda se menja samo povrsni sloj zemlje!
sto se tice tackica,predpostavljam da mogu da nastanu zbog vode na listovima izlozenim suncu,mada bih trebao da znam i uslove u kojima je biljka ....
 

Back
Top