~NEMA VISE STAROG DOBROG PLATOA~ Vlast=GLUPOST ! ! !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
rastamann:
Verovatno je mislio na prodaju knjiga ispred platoa...Prodaja po ulicama deluje kao najgora ciganija, nema veze da li se prodaju knjige ili majce...
Naravno da sam mislio na prodaju knjiga! Za mene je takav potez gradskih "vlasti" potpuno abnormalan :shock: Seti se gde si,osim naravno jedino tamo,mogao da dodjes u posed nekih zaista zanimljivih knjiga koje inace nisi mogao naci nigde,a o Alan Fordovima i drugim cultnim stvarima da i ne govorim :!: :?: Covek,pa svaka veca metropola ima takav trip jer to je i cini posebnom.Porediti knjige i majce zaista je smesno.Koliko me secanje sluzi tamo bas i nisam video nekakve seljake kako valjaju fus robu dok se umilni zvuci T-folka razlezu krajolikom kao sto to mozes svakodnevno doziveti na buvljaku.
 
CYBERVRAC:
rastamann:
Verovatno je mislio na prodaju knjiga ispred platoa...Prodaja po ulicama deluje kao najgora ciganija, nema veze da li se prodaju knjige ili majce...
Naravno da sam mislio na prodaju knjiga! Za mene je takav potez gradskih "vlasti" potpuno abnormalan :shock: Seti se gde si,osim naravno jedino tamo,mogao da dodjes u posed nekih zaista zanimljivih knjiga koje inace nisi mogao naci nigde,a o Alan Fordovima i drugim cultnim stvarima da i ne govorim :!: :?: Covek,pa svaka veca metropola ima takav trip jer to je i cini posebnom.Porediti knjige i majce zaista je smesno.Koliko me secanje sluzi tamo bas i nisam video nekakve seljake kako valjaju fus robu dok se umilni zvuci T-folka razlezu krajolikom kao sto to mozes svakodnevno doziveti na buvljaku.


Nisi me shvatio...Nisam ja protiv prodaje knjiga, ja sam samo za to da se uzme neki prostor, ne da se prodaju na ulici...
 
Koliko vidim organizovali su se i pisu neku peticiju,mada slazem se sa jednim gore misljenjem: dati im drugo mesto.Po mom misljenju neki deo Kalimegdana bi bio idealan,malo novca za ulaganje,a postalo bi daleko vece kultno mesto zbog cele atmosfere okoline i konkretne namene. Realno, to su uglavnom preprodavci knjiga koji vacare da kupe po maloj ceni da bi zacepili novoj generaciji studenata i extra im odgovara to mesto zbog ogromne koncentracije studenata a i setaca u Knezu...I dalje mi nije jasno kako u gradsku vlast ne udje neko ko razume asfalt i ko bi izmedju ostalog uneo bezbroj tako sitnih promena koje bi pamtili decenijama. Ne kazem da nije bolje nego pre 2000-te ali mnogo novca je od tad baceno na neke gluposti ili se opralo...
 
Ne znam, meni ti likovi kod Platoa nikada nisu smetali, pogotovo ne što su tu gde jesu, u blizini studenskog parka, u blizini više fakulteta, u blizini mnogih kulturnih ustanova... Nekako su se stopili sa gradom, uvek tihi, ne napadni, mladi ljudi; dok su oni likovi iz Kosovske katastrofalni, njih bi trebalo držati u kavezima...

Ne možeš u septembru da prođeš tuda a da ne počnu da iskaču sa svih strana i kao po nekom ne pisanom pravilu, kod njih je uvek sve skuplje nego u Savremenoj (Jer se u Savremenoj čeka na red i to kakav red da bi se kupile knjige školarcima)
 
Ni slucajno na Kalis!! Odakle vam takva ideja?!?!

Izmestili su ih jer iza tih ulicnih prodavaca ostaje gomila djubreta, kartonskih kutija i svakakve hartije, i flasa, itd..
Zar je Kalisu potrebno jos vece prljanje?? Jok , NIJE POTREBNO!!

Jbg, nemamo dovoljno djubretara koliko mozemo da isprljamo ovaj grad :evil:

Te prodavce knjiga treba premestiti negde, na neki zatvoreni prostor, a ne po parkovima :evil:


btw, da se ja pitam--zabranila bih sve te ulicne prodaje---gde god se okrenes u BG-u-- sve buvljak do buvljaka :x Bezistan, Knez, Sremska, itd..na svakom koraku buvljak :x
 
kao sto sam vec pisala, i u nekim drugim svetskim gradovima postoji ulicna prodaja. ogromna razlika je sto posle tih prodavaca (konkretno rim) ne ostaje nikakvo djubre, iako su u centru grada, posle pranja ulica (a pre toga je svako svoj krsh odneo gde treba, a kolica sa robom odvezao takodje gde je predvidjeno) kao da nista nije bilo.
kultura zivota u gradu, to je problem. svest da se djubre koje ostane posle, plasticne case, pikavci, cepovi od piva... nece skloniti samo i zabluda da to neko drugi treba da uradi.
ulicna prodaja ima svoj shmeck, moze svasta zanimljivo da se nadje ali ako ni prodavci ni kupci nece da se ponasaju sa postovanjem prema tom prostoru, onda nema spasa.
 
Gotivno bi bilo da gradski mocnici daju jedan dan u nedelji i pritom izaberu neku ulicu u blizem centru ili kakav prostor pa da se tada okupe potencijalni prodavaci stiva i kupci.Ako bi se sa time jos i uklopili ljudi koji se bave antikvitetima,plocama i hobijima mislim da bi to bio pun pogodak :wink:Slazem se da ovaj nas BGD niposto nije za deponiju ili bilo sta slicno.Kultura je vrlo bitna,a na prvom mestu najnekulturnije su one svinje iz burzujskih cetvrti(mislim da nema potrebe imenovati ih) sirotinji i mogu da progledam kroz prste po tom pitanju.Naravno glasam za to da se tog dana od muzike uglavnom upraznjava stari dobri RNR,DUB i sl. :wink:
 
plavusa ana:
poceli smo da delujemo kao najgora pijaca i ja se slazem isto je da li se prodaju majce ili knjige...
postoje verovatno mesta gde se knjige mogu kupiti a da to nije plato na kartonskim kutijama...
Naravno da postoje ali tamo su cifre katastrofa,a ponuda im je siromasna :( Slazem se da treba pronaci novo mesto za ulicnu prodaju ali moralo bi se potruditi da ima smek. :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top