ATI RADEON 9250,256 mb-POMOC
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: ATI RADEON 9250,256 mb-POMOC

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ATI RADEON 9250,256 mb-POMOC

Interesuje me nesto vise o grafickoj kartici ATI RADEON 9250 , 256 mb.KAKO DA PODESIM TV IZLAZ NA GRAFICKOJ I POVEZEM KOMP I TV.Probao sam preko s-video izlaza i skarta,ali imam crno-bijelu sliku na tv aparatu,a sada ni to,vec crno-bijelu sliku desktopa.Probao sam i sa vise modela tv aparata.Kablovi su kvalitetni-Hamini.Konfiguracija takodje.Sve igre rade bez greske.Monitor na kompu mi je SAMSUNG 793 DF.Instalirao sam neke Omega,i ATI drajvere,ali nista.Pomagajte

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ATI RADEON 9250,256 mb-POMOC

Citat Original postavio LUKAVAGO
    Interesuje me nesto vise o grafickoj kartici ATI RADEON 9250 , 256 mb.KAKO DA PODESIM TV IZLAZ NA GRAFICKOJ I POVEZEM KOMP I TV.Probao sam preko s-video izlaza i skarta,ali imam crno-bijelu sliku na tv aparatu,a sada ni to,vec crno-bijelu sliku desktopa.Probao sam i sa vise modela tv aparata.Kablovi su kvalitetni-Hamini.Konfiguracija takodje.Sve igre rade bez greske.Monitor na kompu mi je SAMSUNG 793 DF.Instalirao sam neke Omega,i ATI drajvere,ali nista.Pomagajte
    Genije suvi genije.
    A jesi li probao da promeniš format izlaza jer ti najverovatnije trenutno stoji NTSC promeni ga na PAL-B i dobićeš kolor sliku.

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "GENIJE" ponovo

Probao sam da promjenim format izlaza,ali PAL_B sistema jednostavno NEMA u ponudi.Bez zezanja.Ima u jednom folderu svih mogucih boja,ali prave ne.Ne znam zasto.Probao sam sa "DRAJVER KLINEROM",pa sa raznim drajverima,jednostavno nece.Skinuo sam sa internetan ATI Catalyst control centar ali nece nikako da ga otvori,vec pokazuje gresku-"CLI.exe-Application Error-The application failed initialize propertly (0x0000135).Click on OK to terminate the aplication.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Promeni rezoluciju na TV-u.
    Da bude 800x600 ili 1024x768 i 32-bitna paleta boja, postavi PAL_B ili PAL_G

Zainteresovan član AsSaSs1n (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: "GENIJE" ponovo

Citat Original postavio LUKAVAGO
    pokazuje gresku-"CLI.exe-Application Error-The application failed initialize propertly (0x0000135).Click on OK to terminate the aplication.
    To ti javlja jer nemas Microsoft .NET ! Pise lepo na sajtu ATi-ja da ti treba .NET za tu verziju Control Panela. Pravac na WIndows Update pa skini .NET ili jos bolje nadji Digital od pre nekih 2-3 meseca na njemu ima.

Primećen član El Muerte (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ne treba mu Microsoft.NET
    Microsoft.NET je jedino potreban kada se sa ATI Driverima instalira CATALYST CONTROL CENTER zbog automatskog update-a :?
    No, posto je CATALYST CONTROL CENTER nasminkano DJUBRE koje ne donosi nista novo.........ne treba mu ni gore pomenut program.

Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Mislim da gresis. Ja nisam imao instaliran .NET i kad sam probao da instaliram OBICAN(tada Catalyst Control Panel nije ni postojao) Contol Panel nekih novijih drivera istu tu gresku sam dobijao, i morao sam da drzim Control Panel drivera sa diska koji sam dobio uz graficku a da instaliram samo Display Driver. Cim sam instalirao .NET proradio je Control Panel tih novijih driver-a. Slazem se da Catalyst Control Panel nista novo nije doneo i da je samo ulepsana verzija obicnog, zato ga ni ja ga ne drzim.

Poz

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio AsSaSs1n
    Mislim da gresis. Ja nisam imao instaliran .NET i kad sam probao da instaliram OBICAN(tada Catalyst Control Panel nije ni postojao) Contol Panel nekih novijih drivera istu tu gresku sam dobijao, i morao sam da drzim Control Panel drivera sa diska koji sam dobio uz graficku a da instaliram samo Display Driver. Cim sam instalirao .NET proradio je Control Panel tih novijih driver-a. Slazem se da Catalyst Control Panel nista novo nije doneo i da je samo ulepsana verzija obicnog, zato ga ni ja ga ne drzim.

Poz
    Imao sam i ja greske ali sam na kraju shvatio da je zbog tog djubreta. Treba samo inastalirati catalyst i dispaly drivere i miran si. Bez ovog CONTROL CENTRA, sto me dovodi do sledeceg:
    Pazi...pricam o CATALYST CONTROL CENTER-u a ne o CATALYST CONTROL PANEL-u.......
    Ja imam instaliran CATALYST CONTROL PANEL bez Microsoft.NET-a i radi savrseno.

Evo sta imam:
    CATAYST VER: 05.3
    2D VERSION: 6.14.10.6517

Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ma ok razumeli smo se.

Ja imam:
    CATALYST Version: 05.5
    2D Version: 6.14.10.6546

Jel namerno nisi skinuo novi ili sta ?

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ma ok razumeli smo se.

Ja imam:
    CATALYST Version: 05.5
    2D Version: 6.14.10.6546

Jel namerno nisi skinuo novi ili sta ?
    Ma da...nesto nisam bio zadovoljan kako rade...mislim da su ovi prethodni bolji.
    BTW imas sada i 05.6 ako oces da skines

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano da se i ja malo umijesam

Momci,molim bez svadje Meni povezivanje kompa i tv_a nikako da uspije.Mogu da instaliram drajvere sa CD_a sto sam dobio uz komp i tek nakon toga neke drajvere.Ali vecinu drajvera nece da mi instalira,vec trazi se instalacija obicnog display drajvera.A CATALYST CONTROL CENTRE instalira ,ali nece da ga otvori,uz prijavljivanje greske uvijek,cak i kada podizem sistem.Nego pomagajte.Gdje cu najlakse skinuti tu stariju verziju drajvera,a ako ne pomogne,kao rezervu taj "famozni" NET.Inace mi je veza prilicno spora.Drug,koji radi u kompijuterskoj firmi mi je preporucio C.C.Centre,jer tako rade njegove kolege.

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Na www.ati.com mozes skinuti drivere koji ti trebaju od starijih do najnivijih...pa ti biraj
    Microsoft.NET skidas sa www.microsoft.com :?
    A komentar na savet tvog drugara glasi : C,C,C :wink:

Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

c,c,c lol
    Nego, sa skidanjem .NET-a ces se namuciti i jos da skidas driver-e, uuu mnogo ako imas dial-up. Rekao sam ti vec i reci cu ti ponovo NABAVI Digital od pre nekih 2-3 meseca na njemu imas i .NET i driver !
    I nismo se svadjali samo je doslo do malog nesporazuma

Poz

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Imao sam isti problem...Jednostavno sam povezao ATI sa TV preko kabla S-video--Scart.Time sam dobio boju.

Iskusan GrimReaper (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

c,c,c lol
    Nego, sa skidanjem .NET-a ces se namuciti i jos da skidas driver-e, uuu mnogo ako imas dial-up. Rekao sam ti vec i reci cu ti ponovo NABAVI Digital od pre nekih 2-3 meseca na njemu imas i .NET i driver !
    I nismo se svadjali samo je doslo do malog nesporazuma

Poz
    Zasto da se namuci. Ja sam sa dial-upom skinuo driver od 24MB za jedno pola sata.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.12.2008., 01:33
  2. Pomoc oko drajvera za graficku Ati Radeon 9600
    Autor lacky_BN u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.11.2007., 19:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku