Spustanje voltaze CPU

kolik

Zainteresovan član
Poruka
489
pocinju vreli dani,temperature proceSORA idu navise,nesto sam citao po forumima da se spustanjem voltaze moze i temp.cpu spustiti u proseku 5 stepeni ,zavisi za koliko spustam voltazu istog.
e sad,u mom biosu (ploca je A7v333-x) kada odem na podesavanje voltaze najniza granica je 1.65 v.imam amd pa sam hteo da ga malo oladim ali kolko vidim ploca to ne podrzava nista ispod 1.65 navise naravno ima .IMa li tu nekog resenja za spustanje voltaze???!


poz.
 
Da!! Manji napon=manja stabilnst. Ako hoces da sa manjim naponom i dalje radi stabilno onda moras i da ga underclockujes (suprotno od overklokujes) ali onda i ces imati i manje performanse. :cry: Najbolje uzmi dobar cooler :D
 
Ako ti temperature enormno poraste onda bi trebao da razmisljas o svemu tome.
Koliko vidim ti CPU nisi ni klokovo (a ako jesi onda je to neki mali klok) i ne bi trebao da razmisljas o tome.
Naravno bolja solucija je kuler.
A to sto ce ti temperatura skociti za 4-5 stepeni ti ne znaci nista, do 65-70 on moze da radi bez problema (moze i preko, ali ne bi trebalo rizikovati).

Imam druga koji samo redja kulere gde god moze da ih stavi, kaze isto ko i ti - dolazi leto, a kad pali racunar imas osecaj kao avion da polece.
A tempereaturu je skinuo za cela 2-3 stepena.
 
temp ne prelazi pri najzescem przenju igrica ili kompresiji u divx vise od 68 stepeni,mada znam da je prag za ovaj cpu 85 stepeni po specifikaciji.
skinuo sam stranicu i sad se drzi najvise na 60 ,verovatno cu uzeti jos jedan kuler staviti ga nazad da izvlaci vazduh.
u svakom slucaju hvala za odgovore.

poz.
 

Back
Top