KAKO POSTATI TURISTICKI VODIC ?????????
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: KAKO POSTATI TURISTICKI VODIC ?????????

milenko50@ptt.yu
    Guest

Podrazumevano KAKO POSTATI TURISTICKI VODIC ?????????

CAO SVIMA!NAJVECA ZELJA MI JE DA POSTANEM TURISTICKI VODIC.ZAVRSILA SAM SREDNJU TURISTICKU I SADA NAMERAVAM DA UPISEM MENADZMENT ZA TURIZAM U NISU.ALI ZA VODICA MI TREBA NEKA LICENCA.MOLIM SVE KOJI SU U TOKU DA MI ODGOVORE. DANICA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ja sam se raspitivala za to i postoji neki kurs sa 11 ispita na Visoj turistickoj u Bg, konkurs izlazi negde u oktobru, polaze se i prakticni deo, a posle dobijes licencu. Najbolje je da pitas na Visoj turistickoj.

guest
    Guest

Podrazumevano

Ja sam zavrsila taj kurs pre 4 godine. U mom slucaju je bilo ovako:
    u novembru je izasao konkurs, rekli su sta ti sve od dokumenata treba, prijemni je bio u decembru i kostao recimo 1000 din. Prijemni je inace test iz jezika koji odaberes, najcesce ljudi uzmu engleski. Nije tezak, ali nije bas ni lak. Ko to prodje, ima pravo da upise kurs.
    U to vreme, kurs je kostao 200 maraka, mada cujem od ljudi da je dosta poskupeo. Uplatis prvu ratu, kupis knjige, mi nismo imali predavanja, nego smo krenuli sa ispitima u februaru. Svaka 3-4 dana imas ispit. Ocene su od 1 do 5, imas pravo 2 ispita da padnes. Ako padnes 3, prekidas kurs, pare ne vracaju. Ako padnes 2, posle imas popravne. Ispita je 11, neki su bas laki, a neki su teski. Neki su jednostavno obimni. Mada ni jedan nije nemoguc.
    Na pola puta uplatis i 2. ratu, i kad ispolazes svih 11 ispita, oni odrede datum prakticnog. To je zapravo ekskurzija po manastirima recimo (opet, moj slucaj) Taj deo se placa odvojeno.Mi smo se svi uplasili od tog prakticnog, a bilo je super. Svaki kandidat izigrava vodica 2 puta, jednom na srpskom, jednom na engleskom. Gradivo spremis unapred, jer znas tacno gde se ide. Mi smo obisli, cini mi se, 6 manastira, spavali smo kod Studenice, bilo je divno! Svi su polozili, bez ikakve drame.
    Na kraju je usledila svecana dodela diploma - licenci. I to je to. Sa tom licencom imas prava da se uclanis u udruzenje tur. vodica.
    Srecno.

Domaćin bigsister (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano

odesh i postanesh...jednostavno...

Slične teme

1. turisticki vodic-jezik
    Autor NECA15 u forumu Škole
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 04.07.2008., 18:07
  2. Potreban turisticki vodic
    Autor bobanms.. u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.01.2007., 03:27
  3. Kako postati...?
    Autor ohmygod u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 02.09.2006., 00:37
  4. Kako doci turisticki,dobiti vizu a proci jeftino?
    Autor _Milanche_ u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.04.2006., 23:09
  5. Kako postati turisticki vodic?
    Autor provincijalka_u_bg u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.03.2005., 18:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku