Sublimacija - vredi li pokušati?

vanja951

Početnik
Poruka
2
Zdravo,
Nameravam da kupim aparat za SUBLIMACIJU kojim se fotografija (voljene osobe, važnog događaja, kućnog ljubimca) preslikava na tanjir, šolju i slične podloge. Mogu da se naprave veoma lepi ukrasni predmeti i suveniri. Interesuje me da li neko od forumaša ima iskustva ili informacija sa radom na ovom aparatu?
Da li, po vašem mišljenju, na tržištu postoji prostor za ovakve proizvode?
Totalni sam početnik u ovoj oblasti, pa računam, ko pita, neskita? Unapred hvala!
 
cekaj, sublimacija je kad je ispod onoga sto vidimo skriveno nesto drugo? napr u filmu koji gledas postoji dodatni frejm koji ne vidis svesno ali ga mozak ipak registruje? ili kad u slici postoji nesto sto nije vidljivo na prvi pogled, vec po dubini itd... jel tako? a ako se prosta slika nanosi na neki predmet npr tvoja fotka na tanjir to je obicna prosta stampa? sitostampa takozvana? jel si ti siguran sta je to tacno sto si napisao tj sto zelis da radis?
 
SUBLIMACIJA je uobičajen naziv za tehniku preslikavanja o kojoj ja govorim: na ne baš posebnom štampaču se odštampa na ne baš posebnom papiru željena fotografija i onda pomoću posebne toplotne prese, preslikavanjem na visokoj temperaturi pod visokim pritiskom fotografija se preslika na ukrasni tanjir. Na tanjiru se nađe slika "bakinog unuka" koji ona onda okači u kuhinji ili dnevnoj sobi, i umesto da gleda sliku "posrnule madone" ili reprodukciju Rembranta, ona gleda sliku svog dragog unuka. "Kačenje" tanjira na zid je uobičajeno na zapadu, posebno u SAD, gde nema kuće koja ne koristi ovaj način čuvanja fotografija i uspomena.
 
to je sad u expanziji, vecina foto radnji ima tu uslugu
i mogu ti reci da je uzas
javljaju se promene boja fotografija koje su meni jako primetne i iritantne
obicnom coveku mogu da promaknu, nekome ko nije naucio oko da vidi te stvari
ja ih vidim na kilometar
sam stampac pravi probleme, ne stampa prave boje...
 

Back
Top