Клуб родитеља који шпијунирају своју децу

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.272
Извинте, ал нисам могла да одолим:zcepanje:
на тему ме је инспирисала расправа са једне друге теме

даклеМ
кад сам послала први пут свог старијег сина да иде сам у школу, нисам могла да одолим пратила сам га на некој пристојној удаљености
још сам понела двоглед
хтела сам да видим како се понаша кад пречази улицу и уопте, дал ће отићи у школу уопште
шта знам хтела сам да будем сигурна
кад сам видела колико је обазрив са које удаљености чека да прођу аутомобили, могла сам мирно да се вратим кући

а кад сам децу послала први пут саме да оду на извор (били смо код бабе у Врњачкој бањи) исто сам их пратилана пристојној удаљености
људи ме гледали оно у стилу ша ти је
а ја оно, ма ништа :manikir:

такође, многи родитељи ми кажу, ех да сам мува, па да уђем у учионицу да видим како се понаша

а знам још неке који су пратили своју децу па бих волела да се јаве :telefon:
 
Posto su moja deca morala da budu odvedena u skolu, jer smo u predgradju, nisam ih pratila.
Ali sina jesam prisluskivala ispod prozora u muzickoj (imao je 7 godina) dok je na zameni bio mladi profesor, a mali ga vozao do besvesti. :lol:
Cisto da vidim saradjuje ili zeza coveka, a priblizavao se i zavrsni koncert za tu godinu, imalo je mnogo da se vezba. :lol:

p.s. moja mama je ispricala kad smo vec bile odrasle devojke sestra i ja, kako nas je pratila do zabavista. Ja imala 6 godina, a sestra mladja i morale smo same da idemo. I tako velike, silno smo se uvredile zbog tog pracenja, bilo je debele rasprave zasto je to radila i kako se usudila da nam ne veruje. :lol:
 
nemam decu mozda bih i ja to radio ali iz ove perspektive mislim da bih uspeo da ih naucim pokazivanjem vise puta i pricom dok sami ne bi nesto radili..mislim toliko godina svakodnevno bi prelazili ulicu..pa bi ih i posle toga u skoli ucili isto..malo mi bzvz i da provalim nesto pa kao e sto si to tako pogresno uradio..bila je i tema spijuniranje na kompu sta rade..kao da se instalira program koji snima sve aktivnosti..mozete i to:roll:ali tek je to besmisleno..jednom im objasnite ako zele na net kako se ponasa i da nema shifara i skrivenih foldera kao sto vi ne krijete nista
 
Jao, ala me nasmeja. :rotf: Dvogled. :rotf:

220px-Danilo_Bata_Stojkovi%C4%87_screen_shot_Balkanski_spijun.jpg

:rotf:
 
Nije poenta da li si ih nauchio na primer da pravilno prelaze ulicu, nego da li ce to da primene kada budu sasvim sami ... :D .. a ja znam da sam i inache nenormalno radoznala, i ovako kad odem negde na par sati, ko god ostao sa malim mora da mi referishe u sitna crevca :zcepanje: ... preraste to svaki roditelj ( bar se teshim :D)
pa evo seti se kad si bila dete..sve je bilo po peesu pa kasnije ode mas u propas kad povuku ostala deca i vidis da ne mora bas ko u vojsci:lol:
 
pa evo seti se kad si bila dete..sve je bilo po peesu pa kasnije ode mas u propas kad povuku ostala deca i vidis da ne mora bas ko u vojsci:lol:

Apsolutno. Svi smo bili dece, i niko od nas nije striktno poštovao pravila prelaska ulice. Svako je zabušio ponekad. Prema tome, to što ćeš jednom, dva put da ga pratiš ne znači ništa. Već trećeg može i on da zabuši.
 
Извинте, ал нисам могла да одолим:zcepanje:
на тему ме је инспирисала расправа са једне друге теме

даклеМ
кад сам послала први пут свог старијег сина да иде сам у школу, нисам могла да одолим пратила сам га на некој пристојној удаљености
још сам понела двоглед
хтела сам да видим како се понаша кад пречази улицу и уопте, дал ће отићи у школу уопште
шта знам хтела сам да будем сигурна
кад сам видела колико је обазрив са које удаљености чека да прођу аутомобили, могла сам мирно да се вратим кући

а кад сам децу послала први пут саме да оду на извор (били смо код бабе у Врњачкој бањи) исто сам их пратилана пристојној удаљености
људи ме гледали оно у стилу ша ти је
а ја оно, ма ништа :manikir:

такође, многи родитељи ми кажу, ех да сам мува, па да уђем у учионицу да видим како се понаша

а знам још неке који су пратили своју децу па бих волела да се јаве :telefon:

....isto sam radila sa starijom, mada sam je mogla mirne duse pustiti i samu bez pratnje i nadzora kako je
bila disciplionovana, pratila sam do i od skole, par 2-3 dana samo...posle je vec bilo skroz bzvz...
...kad je mladja krenula u skolu isle smo zajedno ako su isle ujutro, ako ne, onda su one same, ali
zajedno isle do skole...samo sto je ona sestri bila i obaveza i napor, ide kao "muva u maglu" ne gleda
ni levo ni desno...pa je ova stalno drzala za ruku ili kapuljacu:mrgreen:jer nije htela da da ruku sestri,
"nije ona mala"....i tako do njenog treceg/ sestog razreda.....a onda smo se preselili pa je do skole
mogla i sama, bio je zabranjen prolazak vozila u okolini....

...sve je do deteta, svako je razlicito, iako je od istih roditelja....neko mozes da nadzires 7/24h i dzaba,
napravice nesto sto bas ne volimo, a neko ne....
 
Za malu decu do deset godina pracenje ponasanja na ulici, na putu do skole nije spijuniranje to je nadzor.

O spijuniranju se moze govoriti tek kad deca udju u pubertet.

Tako ja mislim.


Naravno da proverim s vremena na vreme neke stvari koje se daju proveriti a za sve druge se pomolim Bogu da se ne dese. Do sad sam veoma zadovoljna.
 
Za malu decu do deset godina pracenje ponasanja na ulici, na putu do skole nije spijuniranje to je nadzor.

O spijuniranju se moze govoriti tek kad deca udju u pubertet.

Tako ja mislim.


Naravno da proverim s vremena na vreme neke stvari koje se daju proveriti a za sve druge se pomolim Bogu da se ne dese. Do sad sam veoma zadovoljna.



Ja sam tajnu spijunazu usavrsila od moje mame.
Nikada je ni
sam provalila, a kada mi je sve priznala nakon mnoogo godina ostala sam :eek:
Onda uhvatim sebe kako to isto radim. Zasto? Da potvrdim da li mi govori istinu, jer ne bih mogla podneti da me laze, da nesto krije od mene i da nema poverenja u majku.
Kada
sam shvatila nakon niza proveravanja i njuskanja da me nikada nije slagao bila sam zaista ponosna i ne radim to vise.


 
eh moje dete još nije za špijunažu,ali razmišljam najsličnije katarini...do nekih 10 godina treba im nadzor odrasle osobe...iskreno ne bih volela da imam dete koje uopšte nema svoje JA,koja ništa neće uraditi bez pitanja,po svom nahodjenju...ja volim da deca budu vragolasta,naravno do neke mere...a koja je to mera,to treba da se nauči kod kuće...znam po sebi,kada su mi dopuštali neke stvari za koje sam ja mislila da neće da mi dopuste,ja sam bila toliko srećna,da mi ni na kraju pameti nije bilo da pravim neke gluposti...dete treba da bude iskreno, a i roditelj prema detetu...pre godinu dana sam mislila da nikada neće doći trenutak kada ću ga ostaviti samog u igraonici na nekom rodjendanu,ali eto sa nepunih 5 godina on već sam traži tu neku svoju samostalnost,i ja mu ga dajem,a tako izbegavam neke neposlušnosti koja deca njegovog uzrasta imaju...a šta će biti za koju godinu pojma nemam,ali ću pokušati i dalje da se pridržavam svog principa...
 
Mene ovo podseti na ljubomorne devojke koje ne veruju svom momku pa mu citaju poruke, prate ga, i slicno..mozda se moze povuci paralela? :think:
Ne znam, ali kad sam procitala sve postove, ovo mi je bila prva asocijacija

I ja moju bebu spijuniram - gledam je dok spava a ona ne zna :mrgreen: Salim se, ne znam kakva cu biti kad odraste, ali nadam se da je necu spijunirati
 
Mene ovo podseti na ljubomorne devojke koje ne veruju svom momku pa mu citaju poruke, prate ga, i slicno..mozda se moze povuci paralela? :think:
Ne znam, ali kad sam procitala sve postove, ovo mi je bila prva asocijacija

I ja moju bebu spijuniram - gledam je dok spava a ona ne zna :mrgreen: Salim se, ne znam kakva cu biti kad odraste, ali nadam se da je necu spijunirati

Aha, potpuno isto. :roll:

Jos uvek je tvoje dete beba pa verovatno stoga tako pises.

Kako da to bude slicno. Deca su neko koga si ti doneo na svet i ti si duzan da se ono u tom svetu ne pogubi jos na pocetku zivota, moras mu pokazati put, nauciti ga sta je dobro a sta ne, sta donosi zlo a sta je cenjeno i zivot cini srecnim, ono ne zna i ne moze da zna nista o svetu ako ga mi ne uputimo. To je priroda, ne samo kod coveka. Sve majke cine isto. Ipak nema tu garancija, neka deca i pored najbolje brige krenu kud ne treba a neka opet i sa ulice uspeju stici do zvezda ali ne smemo ocekivati cuda. Tu smo da im olaksamoo zivot koji smo im dali.

Sa druge strane muz ili mladic je formiran covek, nismo zasluzni zato sto je ziv niti snosimo odgovornost za ono sto cini, on je zreo, ima svoje stavove, planove, zelje. Mi smo njegov partner i to do onog trenutka dok oboje nas to zelimo. Kad spijuniramo muza razlozi su razliciti ali ni jedan ili sasvim retko je to zbog toga jer se plasimo da ne upadne u lose drustvo, da ne krene putem narkomanije, alkohola, losih ocena. Muz ili decko spijunira se zato sto je sujeta povredjena, sto nam nedostaje neko zadovoljstvo u vezi pa joj trazimo uzroke ili slicno.

Povukla si paralelu izmedju neuporedivih stvari.
 
Aha, potpuno isto. :roll:

Jos uvek je tvoje dete beba pa verovatno stoga tako pises.

Kako da to bude slicno. Deca su neko koga si ti doneo na svet i ti si duzan da se ono u tom svetu ne pogubi jos na pocetku zivota, moras mu pokazati put, nauciti ga sta je dobro a sta ne, sta donosi zlo a sta je cenjeno i zivot cini srecnim, ono ne zna i ne moze da zna nista o svetu ako ga mi ne uputimo. To je priroda, ne samo kod coveka. Sve majke cine isto. Ipak nema tu garancija, neka deca i pored najbolje brige krenu kud ne treba a neka opet i sa ulice uspeju stici do zvezda ali ne smemo ocekivati cuda. Tu smo da im olaksamoo zivot koji smo im dali.

Sa druge strane muz ili mladic je formiran covek, nismo zasluzni zato sto je ziv niti snosimo odgovornost za ono sto cini, on je zreo, ima svoje stavove, planove, zelje. Mi smo njegov partner i to do onog trenutka dok oboje nas to zelimo. Kad spijuniramo muza razlozi su razliciti ali ni jedan ili sasvim retko je to zbog toga jer se plasimo da ne upadne u lose drustvo, da ne krene putem narkomanije, alkohola, losih ocena. Muz ili decko spijunira se zato sto je sujeta povredjena, sto nam nedostaje neko zadovoljstvo u vezi pa joj trazimo uzroke ili slicno.

Povukla si paralelu izmedju neuporedivih stvari.

Slazem se sa boldovanim, ali kakve veze to ima sa spijuniranjem?
 
Slazem se sa boldovanima, ali kakve veze to ima sa spijuniranjem?


Naucices da deca imaju periode u mladosti pa i u detinjstvu kad roditelji deci nisu jedini pa ni najveci autoriteti sa kojim se srecu, ponekad im se ucini da je veci prijatelj i bolji savetnik dvanaestogodisnji decak koji svakog dana na cosku dve ulice pusi tridesetu cigaretu tog dana ili im se ucini da je tako kul sto devojcica u koju su zaljubljeni bezi svake srede iz skole da bi provela dan na obali reke u drustvu deset godina starijih mladica koji dva put dnevno motaju dzoint i nesebicno ga dele sa desetogodisnjacima...
U to vreme ste na poslu, i kad dodjete uhvatite se serpe pa prebirate po frizideru nadajuci se da je ostala jos jedna kesica mesa jer tek je dvadeseti a i ovaj mesec ce plata sigurno kasniti... Posle rucka, ste se setili da je puna korpa vesa koji ceka na peglanje a muz nije od koristi jer odnedavno, od kako je dete pokazalo interes za karate i nemacki, on radi dodatni posao kako bi mu to priustio... I onda pogledate na sat...Rucak jeste spreman, ves opeglan, muz je stigao ali jos domaci je ostao da se uradi, i posle domaceg tus i krevet kao spas od teskog dana.

Ujutro se setite da sa detetom nije niko razgovarao i cvrsto obecate sebi da cete to uciniti cim se vratite danas kuci, ali...Morali ste ostati dva sata prekovremeno, kraj godine, obracuni se rade... Pa onda opet rucak za sutra, fleka na cilimu i ves masina u kvaru.


A u mobilnom vaseg osmaka ili fb nalogu stoje poruke koje otvore oci i nateraju nas da usporimo. Tu nam sve pise samo ako znamo citati. I nije kasno vratiti dete tamo gde mu je mesto.

Ovde ne mislim ni a sebe ni na vas ni na bilo koga licno. Ovo je slika velikog broja porodica koji su barem jednom u toku odrastanja svog deteta imali problem koji je zahtevao resenje, zajednicko resenje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top