par mojih radova...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

moler

Zainteresovan član
Poruka
195
actress7zf.jpg
 
hvala na komentaru! jeste akademija ali nazalost tamo nisam mogao da naucim ono sto me zanima; recimo da je napor koji sam ulozio da sam izucim realizam bio test da li sam zaista odabrao pravo zanimanje. ostali, sta mislite o mojim radovima?
 
Slusaj nemoj nikada da pitas ljude koje ne poznajes za misljenje o svojim radovima. Napisi sto puta u svesci:
*ebe mi se za bilo cije misljenje.

Tako deset dana.
Moze i celi zivot.

Savladavanje tehnike je jedno a umetnost je drugo.
Kao sto jedan radnik (blagosloven bio) na skeli moze cigle da postavi pod konac (zato ga placas) ali ne moze da bude arhitekta. Pa onda medju arhitektama ima Resavaca (da su zivi i zdravi) i inovatora, eksperimentatora i pravih umetnika. Ima na hiljade gradjevinara ali jedan je Korbizije i F.L. Wright. Njihova se vrednost ne meri po logici "dal' im je prav konac ispred cigle".

Vezbanjem tehnike stigne se do tog konca.
Dalje ne.
Ali svi veliki slikari u jednom periodu u zivotu kopirali su stare majstore, cisto da razrade ruku, oko, duh a i da se malo takmice i nauce nesto od njih. Tako da to ima opravdanja ali nije "plafon".
Idi pisi...
 
Супер, одлично, феноменално. И ја сам на сличном факултету, ФУ у Нишу, али тако не радим, тешко ми је, веруј ми. Ко бре још ради реализам? Узми фотоапарат па фотографиши. И шта те боли дупе за моје или било чије мишљење? С овим једино можеш да прођеш код тетке или комшинице малограђанке. Покажи нешто своје.
Турчина бих издвојио као добру скицу. Он обећава. Биће од тебе рестауратор!

Шалим се, неће
 
ja lično nevolim realizam (pogotovo današnji takozvani fotorealizam) jer tu čovek nemože da se iskaže ka individua jer to što uradi jeste to to.. al to je zantski tj naučeno i nema tu duše i emocija tj nema emocionalnog naboja.....
 
(A, bre) narode, (a, b`e,) Posetioc iz Nis, (a, bre) Pedja (`ajd` dobro, ti si mlad), kace naucite ova` srpski. Chovek, kako si ti doso na FU, pa makar i u Nis, a da nisi naucio da se kaze posetilac? I, pustite molera. On je sebe nasao. Svoju licnost je zadovoljio slikajuci staromajstorski. Verovatno covek ima filing za taj stil i ne mu kvarite sevap. On si i nije trazija da ga slavimo kao umetnika. Sam si je dao ime - moler. Skroman co`ek (sa akcentom na e). Pregazil` ga vreme (opet akcenat na zadnje e). Poznaje istorija moleri koji su svet menjali. Ne se znaje.
Moler, samo si ti slikaj. Uz`i si malo neku vecu cetku i sve ce bude potaman. Crtez ti nije los, ako je tvoj.
Pozdravlja te Medikamentova svastika jer Medikament nije tu. Ce se vidimo neki dan. Ja sam ti slobodna devojka.
 
TanjaLinija:
Slusaj nemoj nikada da pitas ljude koje ne poznajes za misljenje o svojim radovima. Napisi sto puta u svesci:
*ebe mi se za bilo cije misljenje.

Tako deset dana.
Moze i celi zivot.

Savladavanje tehnike je jedno a umetnost je drugo.
Kao sto jedan radnik (blagosloven bio) na skeli moze cigle da postavi pod konac (zato ga placas) ali ne moze da bude arhitekta. Pa onda medju arhitektama ima Resavaca (da su zivi i zdravi) i inovatora, eksperimentatora i pravih umetnika. Ima na hiljade gradjevinara ali jedan je Korbizije i F.L. Wright. Njihova se vrednost ne meri po logici "dal' im je prav konac ispred cigle".

Vezbanjem tehnike stigne se do tog konca.
Dalje ne.
Ali svi veliki slikari u jednom periodu u zivotu kopirali su stare majstore, cisto da razrade ruku, oko, duh a i da se malo takmice i nauce nesto od njih. Tako da to ima opravdanja ali nije "plafon".
Idi pisi...

genijalan odgovor.
 
Ljudi prošlo je vreme kopiranje starih majstora tj radjenja u njihovom stilu.. ovo vreme dnašnjice zahteva snagu današnjice.....
a niko mu ne brani da radi šta ćoće ... nek samo nastavi jer to je komercijala i ništa drugo....
 
Схвати човече да неко може да слика из властите потребе. Није уметност, не конкурише на изложбама, није ни комерцијала... Као што неко прави фруле и лепо се осећа због тога. Ми би одмах да сврстамо у правац, категорију, комерцијалу, авангарду...
Човек само воли то што воли. Све ће доћи на место у своје време. Оно што не може бити оспорено је - има брате, четкицу у рукама. Слуша га и око и рука. Са тим занатом може шта хоће и кад хоће. Мене брину они што ни овцу не нацрташе у животу, а продају авангарду транжирану на перформансе и себе зову уметником само зато што га боли глава цео дан до подне од лошег вина.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top