Kiša u Beogradu

Beograd i kisa....
Da imam vise vremena mogla bih ti napisati strane i strane o tome.
Kada pada kisa u Bgd. ugao Cvijiceve i Zdravka Celara pretvori se u jezero, a pesaci se pretcvaraju u antilope jer samo takvim skokovima mozes da predjes ulicu.
Ne volim sto su vozaci totalni kreteni kada pada kisa i covek stekne utisak da namerno prskaju pesake. A onda mi pesaci kazemo "Da bog da ti se nakvasili kablovi i svecice..." Letos posle nekog pljuska u Penezicevoj kod velike Poste sam videla talase u jezeru. Tramvaji nisu isli, jer su sine bile skroz poplavljene. A kola do pola u vodi. I talasi zapljuskuju grade preko puta poste...
Beograd po kisi... Ne volim kisu pogotovo ne kasno jesenju, novembarsku kada nema vise lisca na drvecu i jos kada duva vetar... Dzaba ti kisobran.
Eto o kisi u Beogradu!
 
d1:
ahhh... ja OBOZAVAM kisu...



Hhhhiiiii....KISA...joj, joj, joj, jel' se to jede, sta je to dovraga, ima li toga na svetu??? Moze meni malo od toga? Menjam pesak za kisu...hocu i ja...i meni, makar malo, jednu malenu tufnicu...pa makar mi posaljite u pismu, miris kise...jelte da mirise???
 
Bjezi kiso s prozora...
Jesen je plakala sa tobom...
Kisne kapi padaju po prozoru...
Oktobar je pocinje sezona kisa...
Vrati se sa kisom...
Pichi kisha ja po kishi pichim...
Rain...
Sinnging in the rain...
Crying in the rain...
 
mishica:
Pisite jos malo o KISI, jesu li krupne kapi, sitne a guste, teske i proredjene, pa ima toliko razlicitih KISA... :(
Nedostaje ti kiša? A ovako nešto:
-uobičajenih pola sata putovanja pretvara se u avanturu od dva tri sata,
-pola grada pliva u vodi, a druga polovina je nema,
-gradski prevoz- bez reči,
-telefoni, kablovska, ...kako je ko imao sreće,
na sve to umobolnici kojima je zabavno da princeze kupaju svojim paklenim mašinama koji su im kopili tate i mame....
 
mishica:
na sve to umobolnici kojima je zabavno da princeze kupaju svojim paklenim mašinama koji su im kopili tate i mame....



Ono prvo sam razumela, ovu recenicu nisam :?

pa misli na one mamine i tatine sinove koji kada prolaze pored devojaka namerno gaze preko bara svojim besnim autima da bi iskvasili te devojke.

nadam se da sam ja dobro ukapirala............
 

Back
Top