Saveti iskusni(ji)h novopečenim vozačima

Мени је казао човек који има милионске километраже аутобуса и аутомобила иза себе, да очи колико год гледају кроз ветробранско стакло исто толико морају бити и на ретровизору. Увек се мора пратити и шта се дешава иза тебе да можеш реаговати адекватно у свакој прилици. Мислим да је ово посебно битно за возаче скутера и мотоцикла.
 
Мени је казао човек који има милионске километраже аутобуса и аутомобила иза себе, да очи колико год гледају кроз ветробранско стакло исто толико морају бити и на ретровизору. Увек се мора пратити и шта се дешава иза тебе да можеш реаговати адекватно у свакој прилици. Мислим да је ово посебно битно за возаче скутера и мотоцикла.

A, meni, Sima, iskusni vozač iz firme
"Ne vozi se samo napred ! Vozi se i nazad. Podjednako su važna oba smera !"
Svodi se na ovo što si rekao....
 
Vozi tako da sto manje trosis kocnice .Mozda je i malo licemjerno da ja nesto kazem . Sa kolima sam savrsen vozac , a sirenu mozda upotrijebim jednom godisnje
ali motor vozim prilicno blesavo . Kao doktor Dzekil i mister Hajd . I da nesto ne zaboravim , okanite se telefonirnja u voznji , mnogima ce to biti zadnji telefonski razgovor !
 
ja sam relativno skoro pocheo da vozim,imam dozvolu 2 ipo godine,ali imam jedan savet,iz lichnog iskustva...
kada vozite vecu rutu,tipa 3 sata i vishe,obavezno stanite negde da se odmorite jer simptomi umora nisu kao
kad radite neshto drugo,potpuno su drugachiji...ja zamalo da se istumbam ko budala,jer nisam prepoznavao simptome
a suvozach (inache dugogodishnji vozach) je spavao i nije bio tu da mi sugerishe shta i kako...
dakle,bolje je stajati i odmarati dok se potpuno ne savlada vozhnja,za shta su potrebne godine,nego da se izgubi zhivot,
pa makar putovali i sat vremena duzhe!
 
ne vozi po tramvajskim sinama kad je mokro pa cak ni jednim tockom
takodje kad dodje ovo vreme jesen/zima/mokro,ne prelazi preko gomile opalog lisca,to je gore od ulja na putu,skoro je jedna zena prevrnula auto na krov dole kod kalemegdana zbog njega
budi svestan onoga sto se desava iza i oko sebe koliko si i ispred
seti se povremeno da pogledas u nivo ulja,rashladne tecnosti,tec. za vetrobran i pritisak guma ,naravno nemoj da ostanes ni bez goriva :)
 

Back
Top