Masna kosa

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Probala sam sve i svasta... da je perem cesto, retko, farbam i sta sve ne, ali se ona i dalje jednako masti a imam i dosta peruti. Sad je perem svaki-svaki drugi dan, jer sam i dosta niska i bezveze mi je da mi ljudi prvo na meni vide masnu kosu kao da se nisam kupala bar par dana.
Ima li neko slicno iskustvo? Sta da radim?
 
Obavezno kupi neki sampon protiv peruti (ja s' tim nemam problema, nek' ti neka druga forumasica kaze svoja iskustva i koji je sampon dobar) a nista, pomiri se s' tim da ces kosu prati najmanje svaki drugi dan...Licno je perem skoro svaki dan, a i ne osjecam se dovoljno svjeze ako se tusiram/kupam a nisam i kosu oprala...samo je jednom samponiraj....to je dovoljno...
 
Kiss_me:
Probala sam sve i svasta... da je perem cesto, retko, farbam i sta sve ne, ali se ona i dalje jednako masti a imam i dosta peruti. Sad je perem svaki-svaki drugi dan, jer sam i dosta niska i bezveze mi je da mi ljudi prvo na meni vide masnu kosu kao da se nisam kupala bar par dana.
Ima li neko slicno iskustvo? Sta da radim?

Jesi li probala Guhl-ove shampone? Ako nisi preporucujem. Imaju shiroku paletu shampona i regeneratora, maski, itd.Licno koristim shampon za dugu kosu za pojacavanje volumena...odlican je. A i shampon za negu kose nakon dana na plazi mi je prosle godine spasao kosu od standardnog isusivanja i pucanja vrhova usled sunca i morske vode.
 
Ja sam se peruti rijesila pomocu Hemelovog sampona (protiv peruti)...
Ako je u pitanju ona "masna" perut, ima jedan jako dobar medicinski sampon, ali trenutno ne mogu da se sjetim njegovog naziva... :?
 
Nina2:
Kiss_me:
Probala sam sve i svasta... da je perem cesto, retko, farbam i sta sve ne, ali se ona i dalje jednako masti a imam i dosta peruti. Sad je perem svaki-svaki drugi dan, jer sam i dosta niska i bezveze mi je da mi ljudi prvo na meni vide masnu kosu kao da se nisam kupala bar par dana.
Ima li neko slicno iskustvo? Sta da radim?

Jesi li probala Guhl-ove shampone? Ako nisi preporucujem. Imaju shiroku paletu shampona i regeneratora, maski, itd.Licno koristim shampon za dugu kosu za pojacavanje volumena...odlican je. A i shampon za negu kose nakon dana na plazi mi je prosle godine spasao kosu od standardnog isusivanja i pucanja vrhova usled sunca i morske vode.
Ko proizvodi te sampone?Gde ih mogu naci?
 
Idi kod dermatologa da odredi uzrok nastajanja peruti i razlog zasto ti se kosa toliko masti.
Perut je samo posledica necega - na primer neke bakterije ili gljivice ili pak neke dermatoze (poput psorijaze i sl.). Takodje uzroci zbog cega ti je masna kosa mogu, a ne moraju imati veze sa pojavom peruti.Zato ti lepo idi kod specijaliste, pa kada ti odredi terapiju, onda vidi da li je to apotekarsko sto ti zbuckaju odgovarajuce ili kupi neki preparat sa sastojcima koji su indikovani za tvoj slucaj.

U svakom slucaju, ranije je postojao (valjda jos uvek postoji) fenomenalan Neutrogena sampon protiv seboreje i peruti i raznih dermatoza na bazi aktivnog katrana. Samo sa aktivnim katranom koji pomaze u tim slucajevima, moras i jako oprezno - veliki broj ima alergiju na njega...
 
ajkulica:
Nina2:
Kiss_me:
Probala sam sve i svasta... da je perem cesto, retko, farbam i sta sve ne, ali se ona i dalje jednako masti a imam i dosta peruti. Sad je perem svaki-svaki drugi dan, jer sam i dosta niska i bezveze mi je da mi ljudi prvo na meni vide masnu kosu kao da se nisam kupala bar par dana.
Ima li neko slicno iskustvo? Sta da radim?

Jesi li probala Guhl-ove shampone? Ako nisi preporucujem. Imaju shiroku paletu shampona i regeneratora, maski, itd.Licno koristim shampon za dugu kosu za pojacavanje volumena...odlican je. A i shampon za negu kose nakon dana na plazi mi je prosle godine spasao kosu od standardnog isusivanja i pucanja vrhova usled sunca i morske vode.
Ko proizvodi te sampone?Gde ih mogu naci?

Mislim da ih verovatno ima u svakoj boljoj parfimeriji. Raspitaj se. Znaci, firma je GUHL, veoma su priznati na podrucju nege kose. Na netu sam na zalost nasla stranicu samo na nemackom :(
http://www.guhl.de/docs/1home/home.htm
 
Probaj šampon Antiperutin koji proizvodi, čini mi se, Luksor iz Zrenjanina. Šampon je u beloj boci sa zelenim poklopcem. Odličan je, jer ima antigljivično i antibakterijsko dejstvo. I nije skup.
 
Ja bih ti preporucila da kupis neki apotekarski sampon protiv peruti.Oni ne mirisu nesto specijalno,ali pomazu.Sto se tice masne kose,moze da se desi da si pod stresom ili da jedes masniju hranu,pa da ti se tako odrazava na kosu.Da li ti je i lice masno,tj da li ti imas prirodno masnu kozu ili ti je to od skoro? Ako ti je koza prirodno masna,verovatno zbog toga imas problem masne kose.Ali ako ti je to od skoro regulsi ishranu,ili se posavetuj sa dermatologom.U Avalskoj imaju ok kliniku za kozu:tamo mogu da ti naprave sigurno neki preparat da se oslobodis peruti,jer ako to zapustis moze da ti se iskomplikuje.
 
esperanca137:
Ja bih ti preporucila da kupis neki apotekarski sampon protiv peruti.Oni ne mirisu nesto specijalno,ali pomazu.Sto se tice masne kose,moze da se desi da si pod stresom ili da jedes masniju hranu,pa da ti se tako odrazava na kosu.Da li ti je i lice masno,tj da li ti imas prirodno masnu kozu ili ti je to od skoro? Ako ti je koza prirodno masna,verovatno zbog toga imas problem masne kose.Ali ako ti je to od skoro regulsi ishranu,ili se posavetuj sa dermatologom.U Avalskoj imaju ok kliniku za kozu:tamo mogu da ti naprave sigurno neki preparat da se oslobodis peruti,jer ako to zapustis moze da ti se iskomplikuje.

Da i lice mi je masno, i to me jos vise iritira. Kako se zove ta klinika?
Hvala :)
 
Kiss_me:
esperanca137:
Ja bih ti preporucila da kupis neki apotekarski sampon protiv peruti.Oni ne mirisu nesto specijalno,ali pomazu.Sto se tice masne kose,moze da se desi da si pod stresom ili da jedes masniju hranu,pa da ti se tako odrazava na kosu.Da li ti je i lice masno,tj da li ti imas prirodno masnu kozu ili ti je to od skoro? Ako ti je koza prirodno masna,verovatno zbog toga imas problem masne kose.Ali ako ti je to od skoro regulsi ishranu,ili se posavetuj sa dermatologom.U Avalskoj imaju ok kliniku za kozu:tamo mogu da ti naprave sigurno neki preparat da se oslobodis peruti,jer ako to zapustis moze da ti se iskomplikuje.

Da i lice mi je masno, i to me jos vise iritira. Kako se zove ta klinika?

Imam negde zapisan tel.Kad ga nadjem poslacu ti na PP
Hvala :)
 
Neki ljudi su imali bas pozitivna iskustva sa samponom 'Sulfare' koji se moze naci u svakoj apoteci i nije uopste skup, a mislim da postoji posebno za masnu kosu i posebno protiv peruti.
 
pravo da ti kazem ja bi batalila te varijante sa ovim ili onim shamponom imam 25 god. i od puberteta imam kosu koja se cesto masti,u pocetku sam se do JAJA nervirala jos ako pridodam i da sam imala probl.sa licem....UZAS! Lice se i sredilo ali kosa ne... i mislim da nikada nece,zato sam jednostavno prilagodila frizuru mom tipu kose,ili izvucem pramenove( tada mogu da isteram cak i 5 dana a da dobro izgleda) ili je vezujem u rep....ili u krajnjoj varijanti,suvo pranje kose ...utrnjas u teme bebi puder.Znam da te to UZASNO IRITIRA ,ali prihvati to kao deo sebe,mozda imas super grudi,idealnu tezinu ili sl. ali zato imas i masnu kosu!Ni najlepse zene sveta nisu idealne,takve ne postoje!
 
Gazdarica:
Ja sam se peruti rijesila pomocu Hemelovog sampona (protiv peruti)...
Ako je u pitanju ona "masna" perut, ima jedan jako dobar medicinski sampon, ali trenutno ne mogu da se sjetim njegovog naziva... :?

Da nije mozda Mycoseb? Mom muzu je to prepisao dermatolog i odlican je protiv peruti...
 
bilo kakav problem sa kosom da je u pitanju(sem onih mehanickih-ispucali vrhovi i sl) treba leciti skalp.
za perut mogu da ti preporucim rene furterer koji se ne prodaje u yugi ali ima ga u bugarskoj.al ako ne mozes da nadjes uzmi nesto sto ti drugi savetuju i koristi taj sampon 1 nedeljno tokom tri meseca jer kapilarni ciklus traje 3 meseca.cak i ako perut nestane posle mesec dana ti nastavi.moze da se vrati.
razlozi za perut kao i ostale poremecaje mogu biti koriscenje lekova,losa ishrana, stres,neadekvatni proizvodi za kosu(previse jaki npr).
a za masnu kosu jedino sto mogu da ti savetujem je da je dobro operes pri korenu(primetila si da duze traje kad je frizer opere)a balzam stavi samo na vrhove,ne diraj kosu rukama.ova firma koju sam ti preporucila ima tretman protiv masne kose na bazi bele gline pa ne znam kad bi stavila to na skalp pre pranja da li bi ti pomoglo,to sad ja ono razmisljam,nije provereno.jer glina ionako cak i za lice sluzi da upija visak sebuma.ajd javi sta si uradila
 
Kako si navela,mislim da je u pitanju seboreja a ne samo masna kosa.
Ima jedan sampon koji je i lek a ne samo kozmetidko sredstvo,zove se Mycoseb,kupuje se u apoteci i svojevremeno su bile liste cekanja za taj sampon.KOristis ga neko vreme i mirna si 6 meseci.
Odlican je i kod peruti jer kad se prestane sa upotrebom,perut se stvarno ne vraca.Proizvodi ga neka farmacetska kuca,znaci nije nikakva reklama od koje cu ja imati koristi.
Pozdrav !
 
Vragolasta Amfibija:
Kako si navela,mislim da je u pitanju seboreja a ne samo masna kosa.
Ima jedan sampon koji je i lek a ne samo kozmetidko sredstvo,zove se Mycoseb,kupuje se u apoteci i svojevremeno su bile liste cekanja za taj sampon.KOristis ga neko vreme i mirna si 6 meseci.
Odlican je i kod peruti jer kad se prestane sa upotrebom,perut se stvarno ne vraca.Proizvodi ga neka farmacetska kuca,znaci nije nikakva reklama od koje cu ja imati koristi.
Pozdrav !
Jos jedan glas za Mycoseb, moj brat ga koristi. :)
Guda je pomenula Neutrogenin sampon protiv peruti, koliko ja znam tacan naziv je T-gel i za njega sam takodje cula reci hvale.[/u]
 
Odlično sredstvo protiv seboreje i peruti je PANTENOL RASTVOR (ima ga u svim apotekama), koji se u odnosu 50:50 pomeša sa alkoholom i taj losion se utrljava u kosu jednom-dvaput dnevno. Pomaže garantovano!
 
Ja koristim KUTH S+L... Ovaj sampon sluzi za ciscenje temena glave. Posle dva meseca koriscenja, kosu umesto svaki dan, mogu da perem jednom u tri dana, prestala je da mi opada i generalno bolje izgleda.

Ovaj preparat se kupuje preko posebne mreze prodavaca. Prvo se radi pregled, koji je gratis .. Ukoliko ne mogu da pomognu reci ce ... Ukoliko vam je skupo, mozete da platite na rate (cekovima)...valjda, ovo proverite :)

Sampon je oko 20e i za poludugacku kosu traje 1,5 meseci...uz sampon moze da se uzme i ulje, ukoliko je potrebno i ono kosta oko 10e...

Kao korisnik, mogu da ih preporucim...

Ako je neko zainteresovan, neka se javi pp i mogu da dam broj telefona zene koja to prodaje

Puno pozdrava
 

Back
Top