upala nerava

Gost
:shock: da li neko zna neki dobar,zaista dobar caj za upalu nerava?da li znate neko uspesno iskustvo u lecenju ove bolesti cajevima?


za doktora: DA LI JE MOGUCE POTPUNO IZLECENJE UPALE NERAVA ILI SAMO ZALECENJE?HVALA :roll:
 
Ja ne znam za lecenje cajevima,ali sto se tice upale nerva samo izlecenje zavisi od uzroka upale,dakle da li je to nastalo u sklopu nekog infektivnog procesa ili je u pitanju ososba koja boluje od secerne bolesti ili alkoholizma ili porfirije...U tom slucaju stanje oko upale se poboljsava regulisanjem osnovnog oboljenja.Jesi li sigurna da je bas upala da nije ukljestenje nerva?
 
u pitanju je promena na perif.nervima...sensorimotor.polineutopastija axanalno demijelinizacionog karaktera umerenog stepena na DE.
treba da se uradi i LIKVOR pa Vas molim da mi kazete
-koliko sam postupak moze da bude rizican?
-sta on podrazumeva preciznije?
-sta se pomocu toga utvdjuje?da li moze i bez toga*likvora, dobiti potrebne inf.

veeeeliko hvala!!!!!
 
Uzorak likvora se uzima lumbalnom punkcijom izmedju L4 i L5 prsljena.(lumbalnih prsljena).Sam postupak se radi rutinski,pacijent nakon postupka mora da lezi 2 sata u bolnici inace se moze javiti nezeljeni efekat uzasno jaka glavobolja,koja naravno prodje nakon par sati.Na zalost kod neuritisa i neuropatija nije tako lako postaviti dijagnozu pa se mora raditi lumbalna punkcija,verovatno lekar mora da iskljuci postojanje virusnog,bakterijskog ili parazitarnog uzroka pojave neuritisa.To je sve sto Vam mogu reci na osnovu podataka koje ste mi dali.
 
postovana Dr javljam se na ovu temu sa slicnim pitanjem,radjen mi je EMNG koristila sam OHB 12 mesec dana ali na kontroli mi je receno da nema poboljsanja sto se tice neuroloskog pregleda.Dat mi je Berlithion 300 2x1 ali dr koji me je lecio rekao je da bi bilo bolje da me posalju negde na ispitivanje a ne da mi daju sve lekove za polineuropatije(naravno da ce jedan odgovarati al dok dodju do njega...),on je rekao da trazim od neurologa da me konzilijum posalje za Beograd u Neurolosku kliniku na ispitivanje i iskljucuje bilo kakvu vezu polineuropatije i mog problema sa stitnom.

Interesuje me preporuka za nekog od Neurologa sa klinike i sta bi od ispitivanja mogli da mi rade jer postoji sumnja da je od upale pluca ostao virus koji hara i dalje
 
Neuroloska klinika je referentna ustanova u zemlji, ne znam koga bih posebno preporucila, zaista su sjajni lekari u pitanju.
I ja bih se slozila da je bolje da se ispita sta je tacno u pitanju.
 

Back
Top