INTERESUJE ME MEDICINA!

  • Začetnik teme Buduca Dr.
  • Datum pokretanja
E pa ovako...Ja upisujem medicinu u NI. U BG je bolje jer ima vise uslova za vezbe itd. nego u NI. Sto se profesora tice, zavisi od predmeta, svuda ima i jako kvalitetnih predavaca a i onih uzasnih. Za zivot i snalazanje ti je lakse u NI jer ti je sve blizu. Mislim da to polvlaci i bolji prosek i vise slobodnog vremena. Zato kazu da je bolje u BG jer se ovamo kao propusta sto nije tacno. U KG je ubedljivo najlakse, a u NS slicno kao u NI.
Prijemni je 30.06. svuda i isti je.
Ovo ne pricam bezveze, dobro sam se raspitala, veruj mi!
Srecno sta god odlucili!!!
 
E hvala ti na ovim informacijama mada ja upisujem medicinu tek za dve godine(posto tada zavrsavam gimn.)ali me jako interesuje i zato sam vas pitala! U svakom slucaju hvala puno! I vidimo se za dve godine i ja cu verovatno u Nisu :D :lol:
 
Ja sam na medicini u NS. Ovde kod nas vazi prica da se vise ceni diploma i pecat iz NS. Mada svi uvek pricaju da je njima najteze.Profesora ima svakakvih bilo to u NS, Bg,Nisu…Mislim da je najvaznije uciti i nauciti, a ne samo proci, ma ko te ispitivao, jer ipak jednog dana treba da budes lekar.
 
Buduca Dr.:
E hvala ti na ovim informacijama mada ja upisujem medicinu tek za dve godine(posto tada zavrsavam gimn.)ali me jako interesuje i zato sam vas pitala! U svakom slucaju hvala puno! I vidimo se za dve godine i ja cu verovatno u Nisu :D :lol:
Zasto ne u Nis!??? Pa uvek vazi ona stara:
STO JUZNIJE TO TUZNIJE! A i frljaju se s padezi! Promenices ti misljenje za dve godine! CMOK! 8)
 
Gekon:
Zasto ne u Nis!??? Pa uvek vazi ona stara:
STO JUZNIJE TO TUZNIJE! A i frljaju se s padezi! Promenices ti misljenje za dve godine! CMOK! 8)

ma da tebra sve sami seljaci :twisted: :twisted: :twisted:
SmRdE gLuPi Su RuZnI ma treba ih pobiti MNOGO SU JADNI :!:
kad vidis nisliju pljuni ga u lice bas zato sto je iz niSh
zamisli te budale imaju 10000 nizu prosecnu platu od nas i gledaju nas kao bogove
robovi bez pameti odani nama carevima iz prestonice

extra te gotivim GEKON!!!!!!!! 8) 8) 8)
 
Tabula rasa!:
Ma kakav Nis,samo Bg.!!! Narvno da je bolji u Bg.Sta znaju ti seljaci tamo 8)

ja mislim da je bolji u bg-u, ali ovi komentari tipa 'u nishu sve sami seljaci' su mi za
31.gif
 
AKHENATON:
Tabula rasa!:
Ma kakav Nis,samo Bg.!!! Narvno da je bolji u Bg.Sta znaju ti seljaci tamo 8)

Ovom izjavom jasno pokazujes da si zaista TABULA RASA

Iznenadjujes me stepenom tolerancije :roll: Drugim recima: sta je uopste glupost ako to gore receno nije?

Medjutim, rekao bih da se ne radi o izjavi u bukvalnom smislu, vec se covek verovatno pridruzuje mom parodicnom izlaganju u vezi sa postom (gluposcu) nekog neznatnog lika.
 
Misanthropos:
AKHENATON:
Tabula rasa!:
Ma kakav Nis,samo Bg.!!! Narvno da je bolji u Bg.Sta znaju ti seljaci tamo 8)

Ovom izjavom jasno pokazujes da si zaista TABULA RASA

Iznenadjujes me stepenom tolerancije :roll: Drugim recima: sta je uopste glupost ako to gore receno nije?

Medjutim, rekao bih da se ne radi o izjavi u bukvalnom smislu, vec se covek verovatno pridruzuje mom parodicnom izlaganju u vezi sa postom (gluposcu) nekog neznatnog lika.

Ok, ako ova izjava nije bukvalna, ali ako jeste skroz je praznoglava. Da se razumemo ni ja preterano ne gotivim Nislije, ali nisam sklon ovakvim generalizacijama, jer i medju njima ima zaista divnih ljudi.
 
Tabula rasa!:
Pogresno tumacenje! :oops: :o Izvinjavam se ako sam nekog uvredila.

Oprosti ti, ako sam lose protumacio tvoju poruku, odgovorio sam u afektu jer me nerviraju osobe koje imaju predrasude prema ljudima iz drugih gradova i one koje su upoznale jednog coveka iz nekog grada pa onda misle da je ceo grad takav. Generalizacija je nesto najgore na svetu!

POZDRAV
AKHENATON
 
Naravno.

Ali ne stoji da je generalizacija nesto najgore na svetu, sem ako i nauku uopste smatras necim najgorim na svetu. Istorija moze da postoji bez generalizacije, ali ono sto se tice naucnog misljenja - ne. Od Aristotela, preko Bekona i tako do Popera na generalizaciji zasnovana indukcija predstavlja temelj svih nauka. Nije bas zgodno u jednoj recenici i to bez osecaja za argumentaciju izjaviti indirektno da je citava nauka nesto najgore na svetu.

Naravno, u tvom kontekstu generalizacija nije u redu.
 
Misanthropos:
Naravno.

Ali ne stoji da je generalizacija nesto najgore na svetu, sem ako i nauku uopste smatras necim najgorim na svetu. Istorija moze da postoji bez generalizacije, ali ono sto se tice naucnog misljenja - ne. Od Aristotela, preko Bekona i tako do Popera na generalizaciji zasnovana indukcija predstavlja temelj svih nauka. Nije bas zgodno u jednoj recenici i to bez osecaja za argumentaciju izjaviti indirektno da je citava nauka nesto najgore na svetu.

Naravno, u tvom kontekstu generalizacija nije u redu.


Govorio sam o ovakvim vrstama generalizacije, a ne o generalizaciji u naukama, mada generalizacija i u naukama ne mora uvek da bude bezuslovno tacna, pogotovu ne u drustvenim naukama , pre svega u sociologiji.
 
Ne radi se o tome da li je tacna ili ne, nego o tome da je nekih 2000 godina, gotovo do ovog veka, ona na sceni, i da je na njoj izgradjen citav svet nauke. Namerno sam i naveo da je tako bilo do Popera, koji kritikuje generalizaciju, odnosno indukciju, nevezano za to da li se radi o prirodnim ili drustvenim naukama. Ako studiras istoriju (cini mi se da je tako) trebalo bi da si jedan od onih koji postuju ono iz proslosti, pa ma kakvo to bilo, inace ti istorija ne bi bila tako vazna da bi je studirao.
 
Misanthropos:
Ne radi se o tome da li je tacna ili ne, nego o tome da je nekih 2000 godina, gotovo do ovog veka, ona na sceni, i da je na njoj izgradjen citav svet nauke. Namerno sam i naveo da je tako bilo do Popera, koji kritikuje generalizaciju, odnosno indukciju, nevezano za to da li se radi o prirodnim ili drustvenim naukama. Ako studiras istoriju (cini mi se da je tako) trebalo bi da si jedan od onih koji postuju ono iz proslosti, pa ma kakvo to bilo, inace ti istorija ne bi bila tako vazna da bi je studirao.

Naravno da postujem proslost, i nemam ja nista protiv generalizacije u nauci. Samo sam naveo da ona ne mora uvek da bude tacna, posebno u sociologiji istorije, jer su mnogi primeri iz istorije potvrdili da ne mora bas sve da se odvija po nekom modelu do kog su generalizacijom dosli sociolozo istorije.
I to sam naveo onako usput.

Izvinjavam se sto sam se neprecizno izrazio kad sam rekao da je generalizacija najgora stvar na svetu. Mislio sam pre svega na predrasude i na neke primere koje sam naveo u prethodnim postovima, sto bas i nema neke veze sa naukom.

POZDRAV
AKHENATON

P.S.

I u pravu si, studiram istoriju.
 

Back
Top