Koju bi mi SF knjigu preporučili?

Pa ako vec ne znas sta bi dobro mogao da procitas, predlazem ti da krenes sa najpopularnijim knjigama, tj. onim po kojima su snimljeni filmovi. To je za pocetak extra. A i prilicno se razlikuju knjige i filmovi. LOTR se recimo potpuno razlikuje. I neke knjige koje sam citao pre 7-8 godina, za koje su sada snimljeni filmovi kao sto su Sfera ili Autostoperski vodic kroz galaksiju. Lepo je to sto su oni snimili film, ali u filmu ipak ne moze da se nadje ni pola knjige. Pa kada procitas sve to, onda go hard core.
 
_guru_:
Pa ako vec ne znas sta bi dobro mogao da procitas, predlazem ti da krenes sa najpopularnijim knjigama, tj. onim po kojima su snimljeni filmovi. To je za pocetak extra. A i prilicno se razlikuju knjige i filmovi. LOTR se recimo potpuno razlikuje. I neke knjige koje sam citao pre 7-8 godina, za koje su sada snimljeni filmovi kao sto su Sfera ili Autostoperski vodic kroz galaksiju. Lepo je to sto su oni snimili film, ali u filmu ipak ne moze da se nadje ni pola knjige. Pa kada procitas sve to, onda go hard core.
Ja sam tražio pomoć zato što sam pročito skoro sve SF knjige koje mogu da nadjem!LOTR,sferu,AVKG sam pročito odavno.I da volim Space operu!Kakva je ta knjiga koju mi preporučuješ?
 
Miki 13991:
Preporučite mi nešto,molim vas!

U zadnjih 15 godina SF, a posebno epski fantasy su doživeli ogroman porast. Ranije su se hitovi mogli pobrojati, svi su ih pročitali i to je bilo to. Danas je ograničavajući faktor činjenica da se kod nas prevodi jako mali deo napisanog u svetu.
Evo ti par naslova koje nisu baš svi čitali pa ako slučajno naletiš, obavezno pročitaj:
Titan - John Varley
Čarobnica - john Varley
Demon - John Varley
Vatra nad dubinom - Vernor Vinge
Replay - Ken Grimvood
Krhotine časti - Lois McMaster Bujold
Barrayar - Lois McMaster Bujold
Pripravnik za ratnika - Lois McMaster Bujold
Vorska igra - Lois McMaster Bujold
Cetaganda - Lois McMaster Bujold
Granice večnosti - Lois McMaster Bujold
Braća po oružju - Lois McMaster Bujold
Ples ogledala - Lois McMaster Bujold
Vetrovito utočište - George R.R. Martin & Lisa Tuttle
Tigana - Guy Gavriel Kay
Trilogija o tamnim vilenjaku( 3 knjige) - Robert A. Salvatore
Klerički kvintet(5 knjiga) - R.A. Salvatore
Icewind Dale( 3 knjige) - R.A. Salvatore

Toliko za sada, ima toga jako puno, problem je nabaviti... :o
 
ender:
crni djordje:
msch81:
E pa da ti kazem nemas tu sta da puno razmisljas.
Naravno da treba da procitas Odiseju u svemiru od Artura Klarka, sta bi drugo.
Zezno je cetvrti deo.Matori pedofil :roll: .Inace prva tri extra,posebno drugi
Slazem se sa tobom 4 knjiga je previse zbrzana i konfuzna na momente-steta


Meni je gotivna i cetvrta. Sta joj fali. Da niste vi napisali neku bolju? :D :D :D
 

Back
Top