Nikola Tesla

i sta sad?

posvetio si mu praznu temu?

mudro.

mozda nekako dodje, nocom, pravo iz filadelfijskog eksperimenta, pa nesto sam dopise. nesto sto se nadovezuje na zapocetu temu.

aj se sakrijemo i cekamo, da vidimo kad ce "najveci ikad" do svojih forumasa doci.
 
Poslednja izmena:
Već kad je otvorena tema Nikola Tesla samo da se podsjetimo u ovom trenutku da je umro sam i siromašan u 87. godini u hotelskoj sobi na 33. katu njujorškoga hotela New Yorker u kojemu je boravio posljednje desetljeće svojega života. Bilo je to 07.01. 1943. godine, prije 70 godina. Tek nakon smrti priznali su svu njegovu genijalnost i zaslužno ga nazvali jednim od najvećih umova 20. stoljeća. Deset Nobelovih nagrada dobili su ljudi za nešto što je on otkrio. Tesla je bio živopisna ličnost, pomalo čudak, no u svakom slučaju genijalac. Njemu je napravljeno najviše nepravdi koje se mogu zamisliti - kazao je fizičar Vladimir Paar.
No nakon njegove smrti savjest znanstvene zajednice ipak je proradila.Europski znanstvenici pate od grižnje savjesti i Nikola Tesla dobio je veliku čast.Čast koju nema niti jedan drugi znanstvenik 20. stoljeća. Postavio je mnoge standarde za buduće elektrane i elektrotehniku. Na slavu mu i na čast.
 
Vi Hrvati ga prisvajate sebi?

Ne znam na što si mislio da ga mi hrvati prisvajamo sebi. Ako misliš na to da ga prisvajamo kao Hrvata po katoličkoj vjeroispovijesti to bi bilo smiješno, sramotno i u krajnjem slučaju bezobrazno. Za njegovo mjesto rođenja i njegovu vjeroispovijest se zna i to ne može nitko, ama baš nitko negirati. To je činjenica. Moja struka je elektrotehnika i kad sam išla u školu i učila o struci, u kojoj i sad radim, bila mi je velika čast i ponos što je čovjek s naših prostora postao genijalac i vizionar. Ja jesam hrvatica i bosanka to nosim po rođenju, ali zar je zabranjeno Hrvatima komentirati nešto o Nikoli Tesli? Da li bi tvoj komentar bio takav da sam napisala svoj komentar na nekom drugom jeziku, recimo engleskom. U mojoj obitelji su ljudska vrijednosti daleko na prvom mjestu od nacionalnosti ili vjere kojoj osoba pripada ili ispovijeda . Bogu hvala na različitosti, a kamo puste sreće da je Nikola Tesla imao materijalno bogatstvo, što bi još svijetu podario. Pozdrav
 
Ne znam na što si mislio da ga mi hrvati prisvajamo sebi. Ako misliš na to da ga prisvajamo kao Hrvata po katoličkoj vjeroispovijesti to bi bilo smiješno, sramotno i u krajnjem slučaju bezobrazno. Za njegovo mjesto rođenja i njegovu vjeroispovijest se zna i to ne može nitko, ama baš nitko negirati. To je činjenica. Moja struka je elektrotehnika i kad sam išla u školu i učila o struci, u kojoj i sad radim, bila mi je velika čast i ponos što je čovjek s naših prostora postao genijalac i vizionar. Ja jesam hrvatica i bosanka to nosim po rođenju, ali zar je zabranjeno Hrvatima komentirati nešto o Nikoli Tesli? Da li bi tvoj komentar bio takav da sam napisala svoj komentar na nekom drugom jeziku, recimo engleskom. U mojoj obitelji su ljudska vrijednosti daleko na prvom mjestu od nacionalnosti ili vjere kojoj osoba pripada ili ispovijeda . Bogu hvala na različitosti, a kamo puste sreće da je Nikola Tesla imao materijalno bogatstvo, što bi još svijetu podario. Pozdrav
Pročitaj moju lokaciju.
 
Nikola Tesla je najveci naucni um koji je Srbija imala.

JEDINI je Srbim po kom je nazvana jedna medjunarodna jedinica mere,jedinica mere za gustinu magnetnog fluksa,Tesla.

Autor je vise od 700 patenata...

Rodjen je u mestu Smiljanu u Lici,od oca Milutina,svestenika Srpske pravoslavne crkve i majke Georgine.

Krsten je u Srpskoj pravoslavnoj crkvi Sv. Petra i Pavla u Smiljanu.

Ime Nikola je dobio po jednom i po drugom dedi.

Preminuo je na jedan od dva najveca pravoslavna praznika,na Bozic u Njujorku u USA.

Za datum rodjena postoje dve opcije,u krstenici mu pise da je rodjen 28. juna 1856. a postoji i podatak da je rodjen 10. jula 1856.
 
U Subotici jedan deo grada, odnosno naselje, koje je nedaleko od fabrike SEVER, gde su podizali puno kuća radnici te fabrike i koje su podizane za radnike od strane fabrike, je dobilo naziv Teslino naselje, a najduža njegova ulica je dobila ime Teslina. Ulica u kojoj se nalazi fabrika elektromotora se zove ulica Magnetna Polja.
 
Tema posvećena najvećem srpskom naučniku ikad.

Тесла је био Највећи Светски научник икад.
Био је Србин и зато му званично не признају да је највећи. Да је којим чудом био Енглез или Немац, онда би био највећи свих времена за исте ствари које је пронашао.
 
Још о Тесли:

Никола Тесла (1856-1943) - научник и проналазач.
геније који је упалио свет

Теслини Главна достигнућа

Обртног магнетног поља - Пронадјен 1882 у Будимпешти, Мађарска
Наизменична струја - расвета цео свет данас
АЦ мотора - један од десет највећих открића свих времена
Тесла Цоил
Тесла је Јединица Т = В / м²
Сви МРИ машине су калибрисани у Теслине јединице
Радио
Неон Лигхтс
Роботика
Бесплатна Енергија
Колумбова изложба - 1893 - Чикаго, Илиноис
светског сајма
Америка слави 400 година од открића
победу наизменичне струје Струја
Нијагарини водопади електрана - 1896
Колорадо Спрингс Лабораторија - 1899
Варденцлиффе Товер (Теслин бежични систем Свет) 1901 - 1905
Пренос електричне енергије без жица
Употреба јоносфере у научне сврхе

Тесла је имао преко 700 патената
http://www.teslasociety.com/
*************************************************************************************

Nikola Tesla (1856-1943) - Scientist and Inventor.
The Genius Who Lit the World
Tesla's Main Achievements

Rotating Magnetic Field - Discovered 1882 in Budapest, Hungary
Alternating Current - Lighting the Whole World Today
AC Motor - One of the Ten Greatest Discoveries of All Time
Tesla Coil
Tesla Unit T =W/m²
All MRI machines are calibrated in Tesla Units
Radio
Neon Lights
Robotics
Free Energy
Columbian Exposition - 1893 - Chicago, Illinois
The World's Fair
America Celebrates 400 Years Since Discovery
Victory of Alternating Current Electricity
Niagara Falls Power Plant - 1896
Colorado Springs Laboratory - 1899
Wardenclyffe Tower (Tesla's Wireless World System) 1901 - 1905
Transmission of Electrical Energy without wires
Use of Ionosphere for scientific purposes

Tesla had over 700 patents
http://www.teslasociety.com/
 
Poslednja izmena:
Reflections on the Mind of Nikola Tesla
1 Introduction

Nikola Tesla was a prodigious genius who benefited mankind immensely. He embodied a strange combination of fiery imagination, more suited to the poet or artist, tempered by the discipline of the engineer, grounded in mathematics and experimental science. The fact that he worked mostly alone and produced baffling inventions has led to his being labelled as both sorcerer and genius. He was superhuman in his will power and in his appetite for work. Yet he was also a frail human being who suffered a nervous breakdown, who had a fixation on the number three, and who, in later life, made bizarre claims which alienated him from mainstream science. Although he was well recognized by his scientific peers and the media in the late nineteenth and early twentieth century, Tesla today remains a largely unknown and unsung hero who has not been accorded his rightful place in history. It is also ironic that although others profited immensely from his inventions, Tesla himself did not enjoy a prosperity commensurate with his abilities or contributions, and died alone and in penury.

It is impossible to review the visionary contributions of Tesla within the compass of one paper, let alone do justice to analyzing his unique mind. Only certain aspects of Tesla’s mind will concern us here; the interested reader is referred to brief synopses and fuller accounts of his life and writings elsewhere [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9]. In this paper, we focus on only four of his documented mental characteristics:

An extremely acute sense of hearing and sight;
A power of visualization so vivid as to mimic reality;
Eccentricities of habit and behaviour; and
Making grandiose claims, some of which remain open until today.

In each case, evidence is furnished from Tesla’s own writings, his biographies, or from the other available literature. Each of these traits is examined in some detail, especially with respect to his creativity. Comparisons are made with other well known scientists with similar characteristics, and speculative comments are made, along with a list of questions worthy of further investigation. Finally, a hypothesis is put forward—based on the idea of mental evolution, as proposed by R M Bucke [10]—as one possible explanation for Tesla’s prodigious and rare mind.


http://www.ee.uwa.edu.au/~chandra/Downloads/Tesla/MindOfTesla.html
 
Најважнији проналасци у Историји Човечанства!!
Читав 20. век је заслуга Николе Тесле!!

Обавезно погледајте овај видео:

 
na današnji dan 1856. se rodio genije! :kpozdrav:

969904_564682176921380_1495089531_n.jpg
 
naletih na tviteru na ovu fotku ispod koje piše: nikola tesla kao instruktor plivanja NY 1900.
da li je ikome poznato da je on bio i instruktor plivanja u tom periodu?
mada se čini da se na ovoj slici orijentisao na nekakve druge instrukcije. :lol:

BcLoGZNIMAE0sKv.png
 

Back
Top