Tesko filozofsko pitanje

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Ovo treba da ide na filozofiju, ali posto tamo mnogo smaraju i nikad ne odgovore na temu, a i kad odgovaraju suvise su ozbiljni (a trazim iskljucivo neozbiljne odgovore) postavio sam je ovde.

Ovo sam danas pokupio od profesora matematike, valjda je izaslo u "tangenti"

Kaze: Da li Bog moze da napravi toliko veliki kamen da ne moze da ga podigne?
 
O količini vere ne može da razgovara neko ko nije imao iskušenja u životu. Ali prava iskušenja, a ne - ostavio me dečko, da li sam se ugojila, oću li na more i sl. Ali život je dugačak i svakoga čeka dovoljno ozbiljnih iskušenja koja ,sigurno, menjaju mišljenja. Mlad čovek to ne može da razme.
U tome je njihova sreca. :wink:
 
Ali ovde nije stvar u veri nego u apsurdu.

Posto je bog svemoguc onda moze da napravi sve, pa i takav kamen. Ali ako ne moze da ga podigne onda nije svemoguc, pa nije ni bog.

Ajd sad...jedino logicno resenje, ako uzmemo da bog postoji, je da bog moze sve, pa i ono sto ne moze.
Ali opet mi je to nekako sumnjivo.
Ako moze ono sto ne moze, onda moze da podigne kamen koji ne moze da podigne, pa to onda nije onaj kamen koji treba da napravi, tj ne moze da napravi takav kamen.
Pogubio sam se.

Ala ce da se veronaucnik obraduje u ponedeljak kad ga spopadnem sa ovim :D
Uf, jedva cekam....
 
Peruzzi, gotivim te i sve, al aj zayebi da se mlatish sa tako idiotskom temom.
Niti postavljash pitanje kako treba, niti mu dajesh iole logichan odgovor. Pre svega, Bog je neshto van nasheg domena dok se taj smeshni primer koristi u nashem okruzenju. I to na traljav nachin.
 
Peruzzi:
Ovo treba da ide na filozofiju, ali posto tamo mnogo smaraju i nikad ne odgovore na temu, a i kad odgovaraju suvise su ozbiljni (a trazim iskljucivo neozbiljne odgovore) postavio sam je ovde.

Ovo sam danas pokupio od profesora matematike, valjda je izaslo u "tangenti"

Kaze: Da li Bog moze da napravi toliko veliki kamen da ne moze da ga podigne?

I ja sam davno ovu temu postavio na Krstarici ako se ne varam, ali su mi je zakljucali.

Ako bih se ugledao na Alexandra koji je znamo kako razvezao Gordijev cvor ja bih moj razvezao ovako- nema Boga dakle nema ni smisla [postavljati takvo pitanje.
 

Back
Top