SAMO KO SE STVARNO RAZUME U G.KARTICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geniusss

Početnik
Poruka
15
Ne mogu vise! Odustajem! neam pojma o racunarima! aj jedna mala pomoc od onih koji se razumeju u graficke puno!!!

Imam oko 150-170eura za graficku karticu! AGP! neko kaze
Ati radeon 9600XT saphhire 256mb,128bit - ne znam koliko para!

neko kaze:
ati radeon 9800pro 128mb,256bit - 170eura!

neko kaze

AGP ATI Radeon9600XT 256Mb Tvout/DVI DDR Sapphire 128bit FullPack - 155eura!!!

ako neko zna koja je najbolja,neka bude za igrice,ili ako ima neki savet koji ce me kostati do 170eura,nek pomogne oko moje odluke! hvala puno,i nek objasni sto ta kartica koju ce mi predloziti!!!
 
Lord British:
Ma daj, koji drajveri... Btw, FX5700 je neshto najgore shto je nVidia ikad izbacila.

ati radeon 9800pro 128mb,256bit - 170eura!
To uzimaj odmah, necesh se pokajati!

verujem vise tebi(vama),nego decku koji je rekao da cu se mucit sa drajverima,jer je malo neiskusan zbog svojih godina: 88godiste!

p.s. ati radeon 9800pro 128mb,256bit - 170eura --- koja? asus,saphhire...???
 
Ne znam cene kartica dole, pogotovo nVidia serije 6.

Ako govorimo o prethodnoj seriji (FX vs Ati 9x00, a to su modeli u trazhenom rangu cena, mislim) pobednik je odavno odluchen, a to je ATi. 9800pro je kartica koja ce josh dugo trajati (skoro sam je ovde video i za manje od 100 evra, novu), a i dalje je bolja od nVidia 6600.
Ja stvarno ne bih razmishljao ni minut ako je 9800pro jedna od opcija.
 
Кулиража:
Firma koja izbacuje kartice je manje-vise nebitna.
Najveca razlika je u nalepnici i kuleru, ostalo je isto.
Ja nekako najvise volim Ati by ATi, ali je u sustini sve isto.

Da sam ja na tvom mestu uzeo bih 9800 ili ako imas jos koji evro da dodas ona GF 6600GT, naravno AGP.

Moze li mi neko reci nesto o 5700Ultra?

Ja sam svojevremeno imao dilemu Ati 9600xt ili nVidia 5700ultra,yebiga 9800pro je tada kostao papreno...nema se.
Nego...probao sam i jednu i drugu i odlucio se za Ati.
I nisam se pokajao.
Vidno lepsa slika kod 9600xt je jedan od razloga sto sam se odlucio za nju,naravno uz tada odlicne performanse u igrama i velikoj overklokabilnosti.
Daleko od toga da je 5700U spora ili da daje losu sliku,jednostavno prevagnule su nijanse.
Cini mi se da su se u 3DMarku 03 gadjale za 100 poena,ali sam Asusa 9600xt uspeo da nasviram vise pa se na kraju odlepio za preko 500.
Mislim da sada i da hoces da pazaris 5700Ultru ne mozes jer nemas gde,bar je ja odavno nisam video po radnjama,i onda je bila veoma retka.

@Geniusss
Ako mozes da se iscimas do 200 oira pazari 6600GT,ako ne mozes 9800Pro je i dalje veoma brza kartica i procice dugo vremena pre nego sto ces morati da je menjas.

A da,i ako pazaris Ati-ja mojne da se brines za lose drajvere...to su davno prosla vremena.

Pozdrav
 
6600GT je 128-bit i ima 128 MB memorije (svaki AGP model) koja radi na 900 mhz a GPU (NV43)radi izmedju 400 i 550 mhz u zavisnosti od proizvodjaca. Ima 8+4 Vertex/Pixel Pipelane-a i to je otprilike to (ostali dopunite me i/ili ispravite). I pored izuzetnih tehnickih karakteristika ne preporucujem ti GF 6 seriju zbog toga sto je ona napravljena originalno za PCI-e magistralu a da bi radila na AGP koristi se cip-prevodilac a to naravno pomalo smanjuje performanse. Zbog pomenutog chipa AGP verzija je skuplja od PCI-e a ima oko 10% losije performanse. Moja preporuka ti je ili ati 9800 ili FX5900 koja je 256-bit ali potrazi model sa 256 MB mada ga je u poslednje vreme teze naci
 
father:
Ja sam svojevremeno imao dilemu Ati 9600xt ili nVidia 5700ultra,yebiga 9800pro je tada kostao papreno...nema se.
Nego...probao sam i jednu i drugu i odlucio se za Ati.
I nisam se pokajao.
Vidno lepsa slika kod 9600xt je jedan od razloga sto sam se odlucio za nju,naravno uz tada odlicne performanse u igrama i velikoj overklokabilnosti.
Daleko od toga da je 5700U spora ili da daje losu sliku,jednostavno prevagnule su nijanse.
Cini mi se da su se u 3DMarku 03 gadjale za 100 poena,ali sam Asusa 9600xt uspeo da nasviram vise pa se na kraju odlepio za preko 500.
Mislim da sada i da hoces da pazaris 5700Ultru ne mozes jer nemas gde,bar je ja odavno nisam video po radnjama,i onda je bila veoma retka.
Neki lik je daje za 150€ sa sve garancijom.
Sto se mene tice sigurno ne bih uzeo tu karticu, skupljam pare za neki PCI-e graficku i plocu.
 
geniusss:
hvala na vremenu i trudu.....ali ovo zbunjuje svi kazu 6600GT onda,9800 pro i slicno ne znam ni ja ima da ostanem na G.force 4 mx440 koliko vidim....puna mi glava vasih ponuda,a sve razlicite...!!!
:)
Nemoj tako lako da odustaješ izbor je vrlo jednostavan barem za mene. Ali ja znam jednu stvar ja novu nVidiu nebi uzeo ni da mi je neko poklanja. :twisted:
Što se tiče 6600GT zašto je neko ne isproba malo dugoročnije, nego što samo gledaju koliko je postigla ovih ili onih 3DMark-sa.Provereno znam da na dosta ploča posle dužeg korišćenja neće da radi kako treba, dešavalo se dosta upucavanja programa.
:roll:
Ako baš hoćeš GeForce uzmi neku proverenu tipa 5700 ili 5900.
Ali ako hoćeš karticu sa kojom ćeš provereno biti zadovoljan uzmi ATi-ja 9800Pro 256bit nećeš zažaliti.
Ja samo jednu stvar mogu da ti kažem 9800Pro mi je radio perfektno godinu dana (dok ga nije spalio EPS),a sada imam X800XT-PE AGP i nemam nameru da je menjam.

P.S. Veruj mi imam iskustva :)
 
BioHazard:
geniusss:
hvala na vremenu i trudu.....ali ovo zbunjuje svi kazu 6600GT onda,9800 pro i slicno ne znam ni ja ima da ostanem na G.force 4 mx440 koliko vidim....puna mi glava vasih ponuda,a sve razlicite...!!!
:)
Nemoj tako lako da odustaješ izbor je vrlo jednostavan barem za mene. Ali ja znam jednu stvar ja novu nVidiu nebi uzeo ni da mi je neko poklanja. :twisted:
Što se tiče 6600GT zašto je neko ne isproba malo dugoročnije, nego što samo gledaju koliko je postigla ovih ili onih 3DMark-sa.Provereno znam da na dosta ploča posle dužeg korišćenja neće da radi kako treba, dešavalo se dosta upucavanja programa.
:roll:
Ako baš hoćeš GeForce uzmi neku proverenu tipa 5700 ili 5900.
Ali ako hoćeš karticu sa kojom ćeš provereno biti zadovoljan uzmi ATi-ja 9800Pro 256bit nećeš zažaliti.
Ja samo jednu stvar mogu da ti kažem 9800Pro mi je radio perfektno godinu dana (dok ga nije spalio EPS),a sada imam X800XT-PE AGP i nemam nameru da je menjam.

P.S. Veruj mi imam iskustva :)

sta je to ESP????
 
Od toga sto si naveo ja isto kazem ATi Radeon 9800pro. A prica sa problematicnim driverima je tacna. Problem ce mozda imati sa nekim starijim igrama/3Daplikacijama, pod DirectX-om narocito, ako koristis (a normalno da hoces) najsvezije drivere. S'tim problemom ATi jos nije uspeo da se sasvim dogovori.
Tako da ako si nostalgichar i stalno pikas neku matoriju igru, ATi moze da ti napravi neprijatno iznenadjenje i da te natera da malo "zonglirash" sa driverima :lol:
A da je ATi jachi od ekvivalentne nVidie, u toj generaciji, je chinjenica.
 
Pogledaj ovako: Ja imam FX 5200 64-bit a moj drug
GF4Ti 128-bit. One ne moze da pokrene 3D Mark 2005 a ja mogu ali imam uzasno nizak skor. 3D Mark 2003 mozemo da radimo obojica i on ima cak malo bolji rezultat od mene. Kako to? Pa njegova kartica je najaca u generaciji ali je starija generacija dok je moja nova generacija (i ima nove vertex shadere) ali najslabija u njoj. 3D Mark 2005 trazi noviju verziju vertex shadera a 3D Mark 2003 ne. On ima bolje rezultate u 3D Mark 2003 jer je njegova karttica brza nego moja. Slican scenario predvidjam i sa FX5900 i ATi9800 vs GF6600 za nekih dve godine kad izadje 3D Mark 2007 i igrice koje nece da rade bez nekog novog pixel/vertex shadera.
PS: Sada bi sve igre trebale da rade bolje na ATi 9800 ali sa 6600 senke i objekti bi trebali ba budu malo realisticniji u novim igrama.
 
Evo ti pogledaj ovde kakve performanse izvlaci R9800pro, a kakve GF5900:
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041004/vga_charts-04.html#3dmark_2003
U sushtini su jako slicne, u nekim igrama/testovima dobija nVidia u nekim ATi, pa ti sad ceni. Podsecam te na pricu o driverima.
Ja bi tu izabrao nVidiu kao stvar s'kojom sigurno neces imati nikakav drivereski problem. A to kolko je ko od koga bolji sad je savrsheno nebitno jer su obe karte na zamaku karijere i uskoro ce doci do opshte smene generacija.
 

Back
Top