Pocetnik

sale78

Početnik
Poruka
4
Ja sam nedavno nabavio racunar a hteo bih da se bavim web dizajnom i programiranjem, pa me interesuje ako neko moze da mi kaze koliko mi vremena treba da bih dostigao znanje od kojeg bih mogao fino zaradjivati-- od 500 evra pa navise, stime da imam na raspolaganju ceo dan i prilicno sam uporan( i sa obzirom na to da sam pocetnik). Hvala
 
Za to ti ne treba znanje web dizajna. Znanje da nadjes posao i zaposlis nekoga ko to ume ce ti vise love doneti. Inace ako hoces sam da naucis, upishi neki kurs.
 
500 ojra je, valjda, 3x prosechna srpska plata.
E sad ovako, ako ti je to "78" godishte, na suvo znanje cesh programiranjem zaradjivati negde oko 30-te.
Bolje ti nadji sebi neku siguricu u medjuvremenu.
 
Sta ga zezate, moze ladno da pocne da radi, i sam je rekao da je uporan, samo je pitanje ima li posla za tebe! Mislim, cela Srbija ce za 1-2 godine biti prepunjena tim zanimanjem, bice niza cena, manja potraznja poslova, prezasiceno (ukratko) - to je samo moja procena, nemojte mi verovati, da ne bude posle, mslav nas izjebao, ali to je neko moje misljenje, ne isplati se to to liko koliko svi misle...
Mislim pogledajte samo srednje skole i njihove smerove vezane za kompove uopste... Srbija je puna njih, taj posao ce uskoro svi zivi znati, jedino mi je toga zao, ono sto ja najvise volim da radim, necu moci da naplatim, naravno nisam ovo mislio bukvalno (100%), ali tako nesto...
8)
 
Srbija je puna njih, taj posao ce uskoro svi zivi znati, jedino mi je toga zao, ono sto ja najvise volim da radim, necu moci da naplatim, naravno nisam ovo mislio bukvalno (100%), ali tako nesto...

Ja bi rek'o da si ti promashio zemlju u svom izlaganju.
Ko u Srbiji zna da programira, koje shkole, o chemu prichamo? :lol:

Chisto radi reda da pomenem, te koji tako izadju iz shkole/faksa i misle da su programeri i da mogu da zaradjuju sa tim u startu, to necu ni da komentarishem
 
Ma kakvi skolski programeri, velika vecina upise tu skolu/fakultet, cisto da ide negdje ili je umislio da je neki veliki programer.
Nemoze svako biti programer, da bi bio dobar u tome ti moras da mnogo radis (kuci).A ako si samo orijentisan na rad u skoli, nista od takvih "programera".
 
Nista sada ali za pet do deset godina cemo videti... Dobro, mozda sam i preterao...
Ne moze bas svako da se bavi programiranjem, odnosno nema svako mozak za resavanje nekih problema...
Bar se nadam :?
 

Back
Top