Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam kupila crnu za sve
To mi je za sutra dve kockice ako ista ostane
Razmišljam se da li da jedem onaj moj fitnes ujutru pre posla ionako dzedzim na stanici 20 minuta čekajući jbn bus

- - - - - - - - - -

Sve bih ja to ujutru ali plašim se kasnicu na poso i pobeći će mi jbn bus koji ide na dvadeset minuta a ja da ustanem dvadeset minuta ranije e pa jbg :lol:
Jedva ustanem uopšte

- - - - - - - - - -

Za novu godinu sam spavala do pola pet po podne
Znači jutros nisam primetila da su raskitili jelku noćas :zcepanje:
 
Ja sam kupila crnu za sve
To mi je za sutra dve kockice ako ista ostane
Razmišljam se da li da jedem onaj moj fitnes ujutru pre posla ionako dzedzim na stanici 20 minuta čekajući jbn bus

- - - - - - - - - -

Sve bih ja to ujutru ali plašim se kasnicu na poso i pobeći će mi jbn bus koji ide na dvadeset minuta a ja da ustanem dvadeset minuta ranije e pa jbg :lol:
Jedva ustanem uopšte

- - - - - - - - - -

Za novu godinu sam spavala do pola pet po podne
Znači jutros nisam primetila da su raskitili jelku noćas :zcepanje:

Evo jedan savet: ja uvece stavim u plasticnu posudu nesto tipa tog fitnes i umesam sa 3-4 kasike grckog jogurta, do ujutru to lepo nabubri i spremno je za dorucak koji ponesem na posao. Mogu i ovsene pahuljice, najobicnije tako da se spreme i dodas kasiku meda u njih, super dorucak, spreman uvece.

E sad kad sam pocela da pisem, moram i da se pridruzim temi...

Da se vratim ja na My Fitness Pal, odlicna aplikacija, kao dnevnik da pises, broji ti kalorije, oduzima potrosene, pa vodis lakse racuna da ne se drzis u granicama i normalnije hranis...

I da krenem sutra na bazen ponovo...
 
...meni rekose da ova nova terapija utice negativno na apetit, sto bi moglo znaciti da cu skinuti neko kilce od ovih sto sam nabacila od kad sam pocela sa terapijama, i nije mi ni do izgleda, ni do ne znam ti cega, nego vise nemam kud dalje, jaknu jedva zakopcavam, a jedem sasvim normalne kolicine...bas sad kad mi je bila Cupavica ovih par dana kaze prija, pa zeno ti jedes manje od mene i to prilicno...od cega si ti tolika....od terapija izgleda...mada nije da nisam jela, jesam, ali je to bilo letos kad sam imala jedan pravi obrok oko 03h jer nisam mogla da prespavam noc od gladi :(

..ajde srecno vam skidanje kg, pratim ja vas uredno...a kako ce ovo sa mnom ici znacete, mada mi je bas komplikovano sa telefona da ulazim na Krstu.nesto mi se pobrkalo sa starog telefona mi je bilo lakse, ova NOkia nesto zeza..
 
...meni rekose da ova nova terapija utice negativno na apetit, sto bi moglo znaciti da cu skinuti neko kilce od ovih sto sam nabacila od kad sam pocela sa terapijama, i nije mi ni do izgleda, ni do ne znam ti cega, nego vise nemam kud dalje, jaknu jedva zakopcavam, a jedem sasvim normalne kolicine...bas sad kad mi je bila Cupavica ovih par dana kaze prija, pa zeno ti jedes manje od mene i to prilicno...od cega si ti tolika....od terapija izgleda...mada nije da nisam jela, jesam, ali je to bilo letos kad sam imala jedan pravi obrok oko 03h jer nisam mogla da prespavam noc od gladi :(

..ajde srecno vam skidanje kg, pratim ja vas uredno...a kako ce ovo sa mnom ici znacete, mada mi je bas komplikovano sa telefona da ulazim na Krstu.nesto mi se pobrkalo sa starog telefona mi je bilo lakse, ova NOkia nesto zeza..

:zag:
 
...meni rekose da ova nova terapija utice negativno na apetit, sto bi moglo znaciti da cu skinuti neko kilce od ovih sto sam nabacila od kad sam pocela sa terapijama, i nije mi ni do izgleda, ni do ne znam ti cega, nego vise nemam kud dalje, jaknu jedva zakopcavam, a jedem sasvim normalne kolicine...bas sad kad mi je bila Cupavica ovih par dana kaze prija, pa zeno ti jedes manje od mene i to prilicno...od cega si ti tolika....od terapija izgleda...mada nije da nisam jela, jesam, ali je to bilo letos kad sam imala jedan pravi obrok oko 03h jer nisam mogla da prespavam noc od gladi :(

..ajde srecno vam skidanje kg, pratim ja vas uredno...a kako ce ovo sa mnom ici znacete, mada mi je bas komplikovano sa telefona da ulazim na Krstu.nesto mi se pobrkalo sa starog telefona mi je bilo lakse, ova NOkia nesto zeza..

prati ti temu i ja je pratim, to znaci da se nismo potpuno opustile i zapustile, da razmisljamo o tome...
a prvo gledaj da skroz ozdravis, lako ces posle za kilazu
ja danas isla na bazen, htela da plivam, ali cvrc - bazen se renovira, ici cu veceras na drugi, ima popust od 9-10 uvece.
ovaj mi je bio super zgodan jer ne placam nista, ali ga renoviraju i farbaju do 21. januara, posle cu tamo da se vratim...
 
evo me zvanicno na temi
sutra se merim i stavljam startnu kilazu

elem danas nisam doruckovala jer sam sinoc tj nocas zdrala kao stoka, da se oprostim kako valja od prezderavanja
rucala kineze sa pirincem, planiram za uzinu jabuku, za veceru tj oko 18-19h lanenu i kim plocicu i solju jogurta
u medjuvremenu cajevi, limunade i magnezijum
 
evo me zvanicno na temi
sutra se merim i stavljam startnu kilazu

elem danas nisam doruckovala jer sam sinoc tj nocas zdrala kao stoka, da se oprostim kako valja od prezderavanja
rucala kineze sa pirincem, planiram za uzinu jabuku, za veceru tj oko 18-19h lanenu i kim plocicu i solju jogurta
u medjuvremenu cajevi, limunade i magnezijum

:lol: i ti si od onih sto se prvo oproste sa starim, ja moram da sredim prvo baklavu iz frizidera
pa cu po novom od nedelje..a mozda i od subote
nova ja :)
danas sma procitala neki tekst, ako ga nadjem postavicu ga ovde, sta nam fali u organizmu kad jedemo hranu nekog odredjenog ukusa
za slano, kiselo, gorko, i naravno slatko
ja sam pre par dana isla kod prijateljice koja je dr da mi uradi kvantni pregled
za godinu i po dana pojela sam toliko secera, da sam bila ubedjena da mi je se aktivirao negde neki rak..u najbolju ruku da mi pankreas otisao u q
i sem onog virusa koji mi je tad bio u telu a buknuo je sutradan i mentalnog povisenog energetskog polja, sve ok
ja joj kazem da ne mogu da verujem zbog svega slatkog sto sam pojela, a ona kaze da mi je nervni sistem bio tako napadnut i iscrpljen i da je organizam zato trazio toliko secera
najludje od svega sto ja godinu i po dana nemam bas nikakvih fizickih aktivnosti, cak ni setnju..i kazala mi je da zbog ogromnog stresa koji sam pretrpela organizam sam povecava masu kako bi kolicina streca po kvadratnom cm bila slabija
u onom tekstu stoji da kad nam se jede slatko, razlog je uvek nervna iscrpljenost
zato treba da ispratimo signale koje nam nas organizam salje i da ih ispostujemo
ima razloga zasto nesto mora da bude tako
u ovom periodu sam pokusla da budem fizicki aktivna, jer za mene ovo nije normlano stanje..smeta mi, nisam svoja
i tad sam dobijala za najmanju aktivnost, obicna lagana setnja od 5km po ravnom sa psom, takve upale da sam bila u neopisivim bolovima sledecih 20 dana
to nisu bile reakcije kao upale misica, nego bukvalno reakcija citavog tela do toga da kad spavam i ako ne lezim mirno na ledjima nego npr na boku sa rukom ispod glave, posle 15min dobijem neopisive grceve u laktu da jedva ispruzim ruku
posto se sad osecam bolje, nadam se da ce moje telo da bude sa mnom u simbiozi i da cemo polako da se vratimo na svoje

ovo sam htela i afro da kazem, s obziorm da ima mali unos hrane a povecanu masu
time se samo telo stiti zbog stresa koji prozivljava
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce napravila salatu od manjeg kupusa i 5-6 sargarepa. Mogla sam sve pojesti sama, cini mi se. Ali sam ostavila sinu pola da ima danas za rucak uz pilav.
Moja sreca je sto su mi salate oduvek glavne. Ona MORA. Ostalo moze a ne mora. Ali bez salate ne mogu i ne sedam da jedem.
Danas nisam nista jela, ni pila sem vode. Bas je bilo turbo na poslu. Sada pijem kafu pa cu krastavac i jaje, to mi se jede.
 
:lol: i ti si od onih sto se prvo oproste sa starim, ja moram da sredim prvo baklavu iz frizidera
pa cu po novom od nedelje..a mozda i od subote
nova ja :)
danas sma procitala neki tekst, ako ga nadjem postavicu ga ovde, sta nam fali u organizmu kad jedemo hranu nekog odredjenog ukusa
za slano, kiselo, gorko, i naravno slatko
ja sam pre par dana isla kod prijateljice koja je dr da mi uradi kvantni pregled
za godinu i po dana pojela sam toliko secera, da sam bila ubedjena da mi je se aktivirao negde neki rak..u najbolju ruku da mi pankreas otisao u q
i sem onog virusa koji mi je tad bio u telu a buknuo je sutradan i mentalnog povisenog energetskog polja, sve ok
ja joj kazem da ne mogu da verujem zbog svega slatkog sto sam pojela, a ona kaze da mi je nervni sistem bio tako napadnut i iscrpljen i da je organizam zato trazio toliko secera
najludje od svega sto ja godinu i po dana nemam bas nikakvih fizickih aktivnosti, cak ni setnju..i kazala mi je da zbog ogromnog stresa koji sam pretrpela organizam sam povecava masu kako bi kolicina streca po kvadratnom cm bila slabija
u onom tekstu stoji da kad nam se jede slatko, razlog je uvek nervna iscrpljenost
zato treba da ispratimo signale koje nam nas organizam salje i da ih ispostujemo
ima razloga zasto nesto mora da bude tako
u ovom periodu sam pokusla da budem fizicki aktivna, jer za mene ovo nije normlano stanje..smeta mi, nisam svoja
i tad sam dobijala za najmanju aktivnost, obicna lagana setnja od 5km po ravnom sa psom, takve upale da sam bila u neopisivim bolovima sledecih 20 dana
to nisu bile reakcije kao upale misica, nego bukvalno reakcija citavog tela do toga da kad spavam i ako ne lezim mirno na ledjima nego npr na boku sa rukom ispod glave, posle 15min dobijem neopisive grceve u laktu da jedva ispruzim ruku
posto se sad osecam bolje, nadam se da ce moje telo da bude sa mnom u simbiozi i da cemo polako da se vratimo na svoje

ovo sam htela i afro da kazem, s obziorm da ima mali unos hrane a povecanu masu
time se samo telo stiti zbog stresa koji prozivljava

Ja uopste nemam stres, skoro pa i ne znam sta je stres, nekako to sve regulisem u svojoj glavi, oduvek je bilo tako, takav mi je genetski kodz;)
Hvala Bogu da nisam imala neke teske zivotne situacije ( bolest, gubljenje posla i takve stvari, a stres na poslu ne uzimam za ozbiljno jer to sve ide
u rok sluzbe). Secer ne jedem, a pod secerom podrazumevam i hleb i sve sto ima veze sa ugljenim hidratima ukoliko nije neko povrce ili manje slatko voce.
Vrlo se cudno ( jednostrano) hranim ( salata neka, parce mesa ili sir i crni leba, paradjaz, paprika, shaka oraha) i savrseno se dobro osecam.
Mogla bih svakog dana da predjem i 10 km, al me mrzi, predjem 4. Mislim da cela prica ide iz glave, nikako zbog nekih okolnosti na koje nemamo uticaja.
 
:lol: i ti si od onih sto se prvo oproste sa starim, ja moram da sredim prvo baklavu iz frizidera
pa cu po novom od nedelje..a mozda i od subote
nova ja :)
danas sma procitala neki tekst, ako ga nadjem postavicu ga ovde, sta nam fali u organizmu kad jedemo hranu nekog odredjenog ukusa
za slano, kiselo, gorko, i naravno slatko
ja sam pre par dana isla kod prijateljice koja je dr da mi uradi kvantni pregled
za godinu i po dana pojela sam toliko secera, da sam bila ubedjena da mi je se aktivirao negde neki rak..u najbolju ruku da mi pankreas otisao u q
i sem onog virusa koji mi je tad bio u telu a buknuo je sutradan i mentalnog povisenog energetskog polja, sve ok
ja joj kazem da ne mogu da verujem zbog svega slatkog sto sam pojela, a ona kaze da mi je nervni sistem bio tako napadnut i iscrpljen i da je organizam zato trazio toliko secera
najludje od svega sto ja godinu i po dana nemam bas nikakvih fizickih aktivnosti, cak ni setnju..i kazala mi je da zbog ogromnog stresa koji sam pretrpela organizam sam povecava masu kako bi kolicina streca po kvadratnom cm bila slabija
u onom tekstu stoji da kad nam se jede slatko, razlog je uvek nervna iscrpljenost
zato treba da ispratimo signale koje nam nas organizam salje i da ih ispostujemo

ima razloga zasto nesto mora da bude tako
u ovom periodu sam pokusla da budem fizicki aktivna, jer za mene ovo nije normlano stanje..smeta mi, nisam svoja
i tad sam dobijala za najmanju aktivnost, obicna lagana setnja od 5km po ravnom sa psom, takve upale da sam bila u neopisivim bolovima sledecih 20 dana
to nisu bile reakcije kao upale misica, nego bukvalno reakcija citavog tela do toga da kad spavam i ako ne lezim mirno na ledjima nego npr na boku sa rukom ispod glave, posle 15min dobijem neopisive grceve u laktu da jedva ispruzim ruku
posto se sad osecam bolje, nadam se da ce moje telo da bude sa mnom u simbiozi i da cemo polako da se vratimo na svoje

ovo sam htela i afro da kazem, s obziorm da ima mali unos hrane a povecanu masu
time se samo telo stiti zbog stresa koji prozivljava

sve se slazem
zato se bacam na dijetu i psihologa : ))
prosla god mi je bila hbno stresna, svesno i nesvesno sam zdrala na nervnoj bazi, dostigla sam tacku gde nema dalje sto se kilaze tice i kvrcnulo mi je
 
evo me zvanicno na temi
sutra se merim i stavljam startnu kilazu

elem danas nisam doruckovala jer sam sinoc tj nocas zdrala kao stoka, da se oprostim kako valja od prezderavanja
rucala kineze sa pirincem, planiram za uzinu jabuku, za veceru tj oko 18-19h lanenu i kim plocicu i solju jogurta
u medjuvremenu cajevi, limunade i magnezijum

Ne znam kakve su te pločice, ja sameljem lan u el.mlinu za kafu, i tako ga umešam u jogurt.
 
ma nisu neki izvor zdravlja, kupujem ih u zdravoj hrani i ok su mi
super su mi i one tonus plocice i tonus hleb, samo ga tostiram, sve to volim u kombinaciji sa soljom jogurta ili mladim sirom, za tu neku ranu veceru, oko 18h
 
Pa ja mislim da je razlog mog gojenja u poslednjih 6-7 godina stres a donekle i usporen metabolizam
Na minus tri i dalje
Danas sam bila više manje ok samo je bitno da ne legnem rano da se potroši večera
Sad ću biti tri dana kod kuće pa ću imati prilike da vodim računa
Ima dana kad ne mogu da odolim nečemu
Juče npr
Morala sam pojesti dva cherry - ja i malo projare uveče
Svesna sam da me to usporava ali zato nisam željna ničeg
Za sad sam zadovoljna ali će biti ok kad bmi bude ispod 25
Za to mi tehnički fali 3,5 kg ali realan višak je 5
 
prati ti temu i ja je pratim, to znaci da se nismo potpuno opustile i zapustile, da razmisljamo o tome...
a prvo gledaj da skroz ozdravis, lako ces posle za kilazu
ja danas isla na bazen, htela da plivam, ali cvrc - bazen se renovira, ici cu veceras na drugi, ima popust od 9-10 uvece.
ovaj mi je bio super zgodan jer ne placam nista, ali ga renoviraju i farbaju do 21. januara, posle cu tamo da se vratim...

Evo pratim i iz bolnice :)
Juce doktorka rwkla da malo smanjim unos uh, da hleb smanjim na minimum dve tostirane kriske sto inace i jedem vec dugo. Uz rucak hleb ni ne jedem. Da povecam unos povrca (ne znam kog to vise al ajde).
Sve to zbog kako rece moje sitnije kistane gradje jer cu opteretitu kicmu ako bas ne moram, a i zbog ove operisane noge.
Tako da videcemo sta ce biti. Necu drzati dijetu ne pada mu na pamet iako u svom zivotu nikada nisam imala ovu kilazu, ali cu poceti sa kuvam vise corbe/supe sa puno povrca, a da ykunem peceno.
Nadqm se da ce se to regulusati kad pocne lepo vreme, mada cu se potruditi da i sada cesce izlazim i vise hodam.
Videcemo kako ce to sve ici.
 
Kad ste vec spominjale lan, a i na dijeti ste, imam dobru muckalicu za detox.
Dve kasike nemlevenog laka prelijte sa litar vode koja je prokuvala i ostavite u frizideru 24h.
Posle to procedite i pijuckate 3 dana. Trebalo bi tako jedno 10tak dana.
Nemoj da vas plasi sto lan malo nabubri i postane sluzav.
Muckalica nema los ukus.
Btw, vec nakon par dana cete malo cesce ici u wc... ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top