Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ваљда ћемо да смршамо док се ова тема не напуни
а на трећој ћемо да одржавамо :lol:

иначе приметила сам да печене тикве тако лепо засите тренутно
а нису калорине , мислим да су идеалне за дијету
 
n
ваљда ћемо да смршамо док се ова тема не напуни
а на трећој ћемо да одржавамо :lol:

иначе приметила сам да печене тикве тако лепо засите тренутно
а нису калорине , мислим да су идеалне за дијету

nisu za dijetu..pune su skroba..
al su zdrave..pune su i vlakana i beta karotena..
 
Samo da se upisem na temu...
Bolje da ne iznosim svoj jelovnik, krajnje je ekonomican i skadu sa merama stednje...tacnije, neko bi crkao do sad, ali kad hormoncici kolo vode, moze cak i lepo da se ugoji... :roll:
Ovo je vise za rupu...
 
..jesu li tikve sto i bundeve?

..mozda gresim, ali mi se cini da su one kao banane....

..meni je potrebno samo da odrzim ovo kako je sad do proleca....a hocu li moci,
ne znam...videcemo....
ја сам мислила на оно пд чега се прави пита, наранџасте
то је онда бундева јел тако?
n

nisu za dijetu..pune su skroba..
al su zdrave..pune su i vlakana i beta karotena..
а што нису за дијету?
мислим да су оне идеална замена за слаткише
ипак током дијете не ваља да се једу индустријски слаткиши, пуно животињске масти....
скроб ипак није толико штетан....
 
ја сам мислила на оно пд чега се прави пита, наранџасте
то је онда бундева јел тако?

а што нису за дијету?
мислим да су оне идеална замена за слаткише
ипак током дијете не ваља да се једу индустријски слаткиши, пуно животињске масти....
скроб ипак није толико штетан....

nije stetan, dobar je kao izvor ugljenih hidrata, cak odlican..ali nije dijetalan..sa njim neces oslabiti..na zalost..al ces se zdravo hraniti! :ok:
 
moj sestric je danas dobio informaciju da mu je dokumentacija koju je predao kada je konkurisao za posao usla u treci krug selekcije..sad mu sledi lekarski pregled..
svi parametri moraju da budu b.o. da ne bi otapo..
a nabacio je stomacic i dupence..
i danas mu kazem, ajde hrani se kod mene.. :per:
ra rucak imamo corbicu od mahuna i obareni brokoli..
za sada se drzi..do kada, videcemo..
dobar motiv je pola volje!
 
evo i ja da se upišem, ja samo vodim računa da ne preterujem, a da bih trebalo da smršam, trebalo bi i to dosta
ali ja sam od onih tipova koji jedu kad su nervozni, a sad mi je period....:dash::dash::dash::dash::dash::dash: i privatno i poslovno i svakako....
a od jabuka ja najviše volim crveni delišes, ali onaj starinski, mali i nikakav, nikad ne kupujem velike i lepe jabuke...
ako nađem te što ih dive hvali, kupiću da probam, deluju sočno
 
evo i ja da se upišem, ja samo vodim računa da ne preterujem, a da bih trebalo da smršam, trebalo bi i to dosta
ali ja sam od onih tipova koji jedu kad su nervozni, a sad mi je period....:dash::dash::dash::dash::dash::dash: i privatno i poslovno i svakako....
a od jabuka ja najviše volim crveni delišes, ali onaj starinski, mali i nikakav, nikad ne kupujem velike i lepe jabuke...
ako nađem te što ih dive hvali, kupiću da probam, deluju sočno

sto li sam ih hvalila..sad cete sve da pokupujete i opet necu moci da ih nadjem :rida:

salim se bre :lol:
samo probaj, videces sta je jabuka :ok:
 
бокаруки, то је проблем
једемо кад смо нервозни, тужни, љути, усамљени, срећни, несрећни...више не знамо ни кад смо гладни
а јабуке су стварно добра ствар
било које јабуке су тако фине, лепо освежавају, сочне, слатке...:ok:
треба их јести и то не само једну на дан
 
problem s jabukama je sto otvaraju apetit,i kad pojedem jabuku posle nje moram jos nesto
a posle cokoladice ne :mrgreen:
evo jedem dvopek +salatu od jogurta belog luka i krastavaca
pa ako neko hoce da se ljubimo posle moze :rumenko:
 
код мене обрнуто
јабуку кад поједем и на празан стомак, значи и гладна да је поједем , засити ме па одложим "конкретан" оброк за два три сата
а чоколадица ме самотера да једем још и то---још чоколаде
 
problem s jabukama je sto otvaraju apetit,i kad pojedem jabuku posle nje moram jos nesto
a posle cokoladice ne :mrgreen:
evo jedem dvopek +salatu od jogurta belog luka i krastavaca
pa ako neko hoce da se ljubimo posle moze :rumenko:

Fora za beli luk-koji volem do obozavanja. slucajno sam, prvi put ove godine pravila suseni paradajz, u maslinovom ulju i zacinima, plus so i secer, i po zelji ide i beli lukac.
Ne ide nikakav konzervans, a rok trajanja, tako bar pisalo u receptu, 6 meseci u frizu cuvano. Moj je jos u zivotu nepokvaren, 3 meseca ga trosim.
Elem, stavila sam prilicno luka, onako cesanj uzduz na pola. I jedem ga ujutro, obicno zalijem jogurtom/kefirom, i nista...nema uopste onaj uobicajni miris.
A zadrzava sva svojstva. Divota. Kad potrosim paradajz, ima da nafilujem teglu luka u maslinovom ulju za zimnicu. :lol:
A neko je nesto pisao i sa sircetom i uljem za neutralisanje...ne zapamtih, ali provereno deluje. :)
 
:think: ne dijelimo misljenje:). koliko znam ima malu kalorijsku vrijednost. ovo je dobro vrijeme da se bundeva vise koristi.

http://www.vegicept.com/ingridient186.html

http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Bundeva.aspx


jeste.
kao i kod sveze sargarepe.
ali sa termickom obradom gi raste i ne preporucuje se za dijete.
bundeva je izuzetno zdrava namirnica! za one koji ne treba da skidaju visak kilograma..
oni koji su na dijeti ne bi trebalo da je unose cesto dok se viska ne rese..
 
Fora za beli luk-koji volem do obozavanja. slucajno sam, prvi put ove godine pravila suseni paradajz, u maslinovom ulju i zacinima, plus so i secer, i po zelji ide i beli lukac.
Ne ide nikakav konzervans, a rok trajanja, tako bar pisalo u receptu, 6 meseci u frizu cuvano. Moj je jos u zivotu nepokvaren, 3 meseca ga trosim.
Elem, stavila sam prilicno luka, onako cesanj uzduz na pola. I jedem ga ujutro, obicno zalijem jogurtom/kefirom, i nista...nema uopste onaj uobicajni miris.
A zadrzava sva svojstva. Divota. Kad potrosim paradajz, ima da nafilujem teglu luka u maslinovom ulju za zimnicu. :lol:
A neko je nesto pisao i sa sircetom i uljem za neutralisanje...ne zapamtih, ali provereno deluje. :)

:lol:
moje dete za vikend htelo da doruckuje kajganu sa mladim lukom..
spremim joj lepo..lepo se ona narucka..
uvece sedne do mene da mi nesto pomogne, a miris mladog luka je prati kao oblak :malav:
naravno da nisam smela da joj kazem..i onako joj ljubljenje nije bilo u planu sledeca dva dana..taman dok ispari..
 
jeste.
kao i kod sveze sargarepe.
ali sa termickom obradom gi raste i ne preporucuje se za dijete.
bundeva je izuzetno zdrava namirnica! za one koji ne treba da skidaju visak kilograma..
oni koji su na dijeti ne bi trebalo da je unose cesto dok se viska ne rese..

ja sam prosle zime dosta smrsala jeduci svako vece samo corbu od bundeve sa malo pavlake
ljuta,vruca,ukusna,super me je grejala
jela sam uvek dva velika tanjira

kod mene je fora da je manje kalorija imala ta corba nego sendvici,ili przenice,ili pice....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top