Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
а ако после два месеца вратимо то што смо избацили јел се врате и килограми

pokušaj da 1-2 x nedeljno (nakon takvog načina mesne i sa povrćem ishrane bez zrna hleba..šećera i ni m od mleka..i samo crna kafa bez šećera i mleka i čajevi koje hoćeš)
sebi priuštiš jaaaaaaaaaako malene zalogaje ( 2-4) od čokolade...kolača..neku voćku...neku kiflicu integralnu..malo pirinča-koliko
mesto na dlanu..tako i sa pasuljem..graškom ..sočivom...ovo ti pričam o namernicama koje su u prvom periodu zabranjene (može jako lepo sa mesom da se gubi salo)
nije teško jer sve dozvoljene namernice jedeš do besvesti..ako si gladna..i kobasice pržene...ćevape..bareno meso..čvarci slanina..ALI bez h l e b a i krompira! sa puno salate i povrća.
uh...valjda je jasno :hahaha:
 
pokušaj da 1-2 x nedeljno (nakon takvog načina mesne i sa povrćem ishrane bez zrna hleba..šećera i ni m od mleka..i samo crna kafa bez šećera i mleka i čajevi koje hoćeš)
sebi priuštiš jaaaaaaaaaako malene zalogaje ( 2-4) od čokolade...kolača..neku voćku...neku kiflicu integralnu..malo pirinča-koliko
mesto na dlanu..tako i sa pasuljem..graškom ..sočivom...ovo ti pričam o namernicama koje su u prvom periodu zabranjene (može jako lepo sa mesom da se gubi salo)
nije teško jer sve dozvoljene namernice jedeš do besvesti..ako si gladna..i kobasice pržene...ćevape..bareno meso..čvarci slanina..ALI bez h l e b a i krompira! sa puno salate i povrća.
uh...valjda je jasno :hahaha:

...a, kad sam ja jos pre dve godine pricala o tome, skakali oce da mi kopaju neki....mozes i cvarke da jedes kol'ko hoces, samo uz salatu, cakk
se ne mora ni izbaciti mleko (ja nisam nikad) ni secer ne mora totalno (uvek pijem nes kafu zasladjenu) i opet su kg isli dole.....al' sve to pre nego
se pojavio problem sa stitnom...
...ni sad ne jedem hleb, krompir ne volim, pasulj i grasak jedem kao corbu....testo ako i jedem onda je integralno kao danas....i sve stima odlicno...
 
Joj to je sve super, al' ja nisam u sićuejšnu da budem na proteinskoj dijeti, uglavnom probavam sa izbacivanjem hleba i slatkiša, mleko i skrobne biljke ne mogu, na tome mi je bazirano skoro 50% ishrane.
 
...a, kad sam ja jos pre dve godine pricala o tome, skakali oce da mi kopaju neki....mozes i cvarke da jedes kol'ko hoces, samo uz salatu, cakk
se ne mora ni izbaciti mleko (ja nisam nikad) ni secer ne mora totalno (uvek pijem nes kafu zasladjenu) i opet su kg isli dole.....al' sve to pre nego
se pojavio problem sa stitnom...
...ni sad ne jedem hleb, krompir ne volim, pasulj i grasak jedem kao corbu....testo ako i jedem onda je integralno kao danas....i sve stima odlicno...

samo je pitanje imuniteta

probala sam za dve godine razne djete od nutricionista prepisane i NIŠTA..nisam slabila
u medjuvremenu proverila sve funkcije organizma..i sve je ok
da ne kažem koliko sam novca dala na suplemente :( ( mogla sam hladno da odem na G.O. u Grčku :( )

NE VEŽBAM..ne zamaram se...samo razgibavanje jutarnje i, doduše, puno hodam (mada NI TO nije uticalo na gubljenje kg)

mlečna masnoća se lepi na zidove creva i cementira i sužava prohodnost..treba praviti odmora on načina ishrane koji nam GODI
jer je to kamen spoticanja za gubitak težine...a i izgubiti u mišićnopj masi.. u odnosu na gubitak sala..jako je velika razlika

moj savet je da pokušate ovaj način..koji traje cca 2 ms...a potom se uvodi voće u ishranu i sve ostale namernice minimalno
pa se nakon 2 ms opet ponovi mesna djeta i to je to..organizam nauči da apstinira i nema alavosti :)
 
samo je pitanje imuniteta

probala sam za dve godine razne djete od nutricionista prepisane i NIŠTA..nisam slabila
u medjuvremenu proverila sve funkcije organizma..i sve je ok
da ne kažem koliko sam novca dala na suplemente :( ( mogla sam hladno da odem na G.O. u Grčku :( )

NE VEŽBAM..ne zamaram se...samo razgibavanje jutarnje i, doduše, puno hodam (mada NI TO nije uticalo na gubljenje kg)

mlečna masnoća se lepi na zidove creva i cementira i sužava prohodnost..treba praviti odmora on načina ishrane koji nam GODI
jer je to kamen spoticanja za gubitak težine...a i izgubiti u mišićnopj masi.. u odnosu na gubitak sala..jako je velika razlika

moj savet je da pokušate ovaj način..koji traje cca 2 ms...a potom se uvodi voće u ishranu i sve ostale namernice minimalno
pa se nakon 2 ms opet ponovi mesna djeta i to je to..organizam nauči da apstinira i nema alavosti :)

...meni nista ne cementira prohodnost creva, da je do toga ja bi jos uvek imala 55kg, eventualno 58...
...sve je do organizma, genetike, zdravlja i vezbanja.....(fizicke aktivnoti).....

...to sto ti puno hodas je velika stvar, sad da sednes videla bi koliko je imalo efekta iako ti tvrdis suprotno...
 
Ma meni je sve to potpuno jasno i vrlo rado bih ja to tako, čak bi mi sigurno i prijalo jer obožavam meso, ali nemam kintu, pa je tu taj gadni problemčić :))))

Rado bih se ja odrekla i pasulja i krompira i žitarica sa mlekom, realno :lol:
 
Ma meni je sve to potpuno jasno i vrlo rado bih ja to tako, čak bi mi sigurno i prijalo jer obožavam meso, ali nemam kintu, pa je tu taj gadni problemčić :))))

Rado bih se ja odrekla i pasulja i krompira i žitarica sa mlekom, realno :lol:

...sampinjoni su super stvar, a zamenjuju meso i takodje se jedu u tom periodu....od 160 do 200 din., kilogram, a od toliko mogu da se naprave 2-3 rucka....jaja isto,
ne mora meso svaki dan, niti je neophodno...ima nacina da se zameni....a i ne moras, sto se kinte tice bolje da ne pocinjem tu temu ovde.....onda malo probusis
kasiku, krompir ako bas moras jedes kuvan, pecen, ne przen...pasulj jedes kao corbu bez hleba i malo vise hodaj, sve ce se srediti....
...e da ima i ribe jeftine, ne mora da bude skup obrok, da bi bio zdrav....
 
Joj to je sve super, al' ja nisam u sićuejšnu da budem na proteinskoj dijeti, uglavnom probavam sa izbacivanjem hleba i slatkiša, mleko i skrobne biljke ne mogu, na tome mi je bazirano skoro 50% ishrane.

onda izbaci iz jelovnika mesne preradjevine ( sem kobaja koje možeš da jedeš) piletina, ćuretina
( imaš kod Matijevića dimljene batkove koji ti mogu podmiriti dva dana/glavni obroka)
hleb svedi na 2x po 50 gr..jedi kuvano i presno povrće..dijetalne jogurt..tikvice..PEČURKE..kupusi paprika.
jako malo krompira..pirinča..graška i boranije( ako možeš izbaci iz jelovnika barem mesec dana)
..voćka po 2x80 gr dnevno ( ja radije ispržim papriku sa belancima za užinu
a bude i nekada glavni obrok..bez hleba , naravno)
NIŠTA brašna...vegeta (imaš prirodne i sušene biljke za začine)
šećeri--n i š t a slatko!!!!!!!!!!! belooo!!! zaboravi na dva meseca da bi kasnije pojela koji zalogaj bez straha :)
i treba piti zeleni čaj..ili koji voliš..barem 2x po 2 dl..pola litre mlake vode sa pola iscedjenog limuna/dnevno...
magnezijum..i šaka suve aronije.

Srećno!
 
Ma meni je sve to potpuno jasno i vrlo rado bih ja to tako, čak bi mi sigurno i prijalo jer obožavam meso, ali nemam kintu, pa je tu taj gadni problemčić :))))

Rado bih se ja odrekla i pasulja i krompira i žitarica sa mlekom, realno :lol:

2-3x po kutiju ocedjene sardine ( bez povrćki i dodataka) nije skupo..oko 70dindži po kutiji
malo limuna i seckano bareno jaje i brdo kupus salate :)

imaš dve alternative od afro i mene..pa kombinuj :)
 
Hej ma ok, ja šećere svakako ne jedem, ni slatkiše ni ništa.
Ne jedem prženo niti pohovano nikad ništa tako da ni to nije problem.
Hleb takođe lako izbacim, samo mi nije pala na pamet ta ideja sa sardinicama, nekako sam uvek zamišljala to sa šunkom da bi moglo da se zasiti :))))
Možda je poenta upravo u tome što mi nije padalo na pamet na koji način bih mogla kombinovati te namirnice koje lako zasite (kupus salata) i eto sardina, koja je stvarno povoljna a + je i volim.

Enivejz, svakako, treba krenuti, samo bez jabuka ne mogu, ali za toliko, neka crknem, kao afro sa mlekom :lol:
 
Mada sam ja i na moj način (ništa slatko, ništa hleb i testo) smršala prošle zime 5kg.
Letos sam održavala i sad imam još pet da skinem do moje željene težine.
Samo piva da uspem da se odreknem :rida:
 
Mada sam ja i na moj način (ništa slatko, ništa hleb i testo) smršala prošle zime 5kg.
Letos sam održavala i sad imam još pet da skinem do moje željene težine.

možeš prženo sve( bez poha)..ali ocedi od masnoće (tada hranu ne kombinuj sa skrobom ..nego salatama)

kajgane su prelepe sa paprikom, tikvicama..pečurkama..malo peršun i celer lista...ČAK i cimeta..- fantazija uz paradajz (presan ili sok)

Samo piva da uspem da se odreknem :rida:


kakvo pivo???:evil: ničemu ne služi..
čak ni mineralna..već obična voda!!!!
 
Mada sam ja i na moj način (ništa slatko, ništa hleb i testo) smršala prošle zime 5kg.
Letos sam održavala i sad imam još pet da skinem do moje željene težine.
Samo piva da uspem da se odreknem :rida:

pivo jeste problem,ja sam pre neku godinu imala naviku cim dodjem s posla otvorim frizider i cepnem pivo,svaki dan tako
vrlo brzo sam se ugojila :aha: iako nisam menjala ishranu ni navike,znaci samo pivo
sad ga pijem bas u izuzetnim prilikama,uz hranu uz koju bas ide (pica,sarma...)
negde sam procitala da su jabuke jedina kaloricno negativna namirnica,meni zvuci malo neverovatno ali evo sta kazu
jabuka ima ne znam sad tacno koliko kalorija,ali da bi se svarila potrebno je vise kalorija nego sto ona sama sadrzi,tako da jeduci jabuke,zapravo mrsavis :lol:
ne verujem mnogo u to,ali ne bi bilo lose da neko strucan dodje i kaze
 
pivo jeste problem,ja sam pre neku godinu imala naviku cim dodjem s posla otvorim frizider i cepnem pivo,svaki dan tako
vrlo brzo sam se ugojila :aha: iako nisam menjala ishranu ni navike,znaci samo pivo
sad ga pijem bas u izuzetnim prilikama,uz hranu uz koju bas ide (pica,sarma...)
negde sam procitala da su jabuke jedina kaloricno negativna namirnica,meni zvuci malo neverovatno ali evo sta kazu
jabuka ima ne znam sad tacno koliko kalorija,ali da bi se svarila potrebno je vise kalorija nego sto ona sama sadrzi,tako da jeduci jabuke,zapravo mrsavis :lol:
ne verujem mnogo u to,ali ne bi bilo lose da neko strucan dodje i kaze
ЛажеДу бре.
Јабука је као и све воћкице лако сварљива и калоријски незанемарљива тако да јасно је, прокужила си их.
То о негативним калоријама, тј тврдња да се више енергије потроши током пробаве онога што се унесе него што унета храна има калорија важи вероватно за целер и неке друге нискокалоричне поврћке(мада јести пресан целер чак и стручњаку попут мене...:sad2:).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top