Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:lol:
moje dete za vikend htelo da doruckuje kajganu sa mladim lukom..
spremim joj lepo..lepo se ona narucka..
uvece sedne do mene da mi nesto pomogne, a miris mladog luka je prati kao oblak :malav:
naravno da nisam smela da joj kazem..i onako joj ljubljenje nije bilo u planu sledeca dva dana..taman dok ispari..

Juh. :lol:
Crveni samo kuvan...retko mogu svez, bas zbog tezine mirisa koji se naknadno "oslobadja"...
Jednom me prevarilo u nekoj mesanoj salati, a i bila prehladjena, i nadjem se sa drugom posle rucka, zima, pricamo, setamo, kaze on-cini mi se da neko negde dinsta luk. :rumenko:
 
Fora za beli luk-koji volem do obozavanja. slucajno sam, prvi put ove godine pravila suseni paradajz, u maslinovom ulju i zacinima, plus so i secer, i po zelji ide i beli lukac.
Ne ide nikakav konzervans, a rok trajanja, tako bar pisalo u receptu, 6 meseci u frizu cuvano. Moj je jos u zivotu nepokvaren, 3 meseca ga trosim.
Elem, stavila sam prilicno luka, onako cesanj uzduz na pola. I jedem ga ujutro, obicno zalijem jogurtom/kefirom, i nista...nema uopste onaj uobicajni miris.
A zadrzava sva svojstva. Divota. Kad potrosim paradajz, ima da nafilujem teglu luka u maslinovom ulju za zimnicu. :lol:
A neko je nesto pisao i sa sircetom i uljem za neutralisanje...ne zapamtih, ali provereno deluje. :)
kako to pravis,sama susis paradajz?
mada ne smeta meni beli luk,to ovi oko mene :malav:
 
kako to pravis,sama susis paradajz?
mada ne smeta meni beli luk,to ovi oko mene :malav:

Probala prvi put i uspjelo. :)
Recept je sa coolinarike...
A susila sam onaj mali duguljasti, taj ima najmanje vode, pa najbrze bude gotov. Probala sam obicni, ne ide bas. :neutral:
Nikakva mudrost, isjeci po duzini i na pek papir, u pleh, onaj veliki, i susenje (orginalno dalmatinski je susenje na Suncu :malav:)...zacini po zelji-ja stavila suvi persun, origano, bosiljak, ruzmarin, tucanu ljutu papriku, so, secer, biber, djumbir...i kad se osusi, pravac u tegle i red toga, red belog luka, maslinovim zaliti...
Evo, po ovom...samo ja nisam 8h, vec oko 3h, na malo jacoj temp. I nisu mi bas skroz dehidrirali kao ovi na fotki, meni tako ukusniji...
coolinarika.com/recept/susene-pomadore/
 
....citam malo sta pisete i moram da vas malo podsetim nemoj da mi se neka ovde ljuti,
ali dzaba je sve to ako nema fizicke aktivnosti....ovo ne pricam napamet, vec iz licnog
iskustva.....ako se ne potrudite po tom pitanju "dzaba ste krecili"...
 
....citam malo sta pisete i moram da vas malo podsetim nemoj da mi se neka ovde ljuti,
ali dzaba je sve to ako nema fizicke aktivnosti....ovo ne pricam napamet, vec iz licnog
iskustva.....ako se ne potrudite po tom pitanju "dzaba ste krecili"...

tacno,bez gibanja nece ici. primjereno godinama moze i setnja,ali ne ispod 4-5 kilometara. provjereno.
 
A kad sam ja bila kod nutricioniste
pa kad me izmerila, premerila, izracunala one silne procente svega u organizmu
rece mi lepo "tebi bi bila korisnija pojacana fizicka aktivnost od dijete" kao zbog ocuvane misicne mase, "nisi masna"

nego, bila sam na slavi...jela ribu, :roll: i krompir i pecene paprike...dosta
 
to ti je u horoskopu :malav:
meni je moj astrolog rekao - ti mrsavis jedino u kuhinji..
mislim, ja se ubih od akcije..al mi je i unos za medalju..
restrikcija dive, restrikcija..
sad mi zavija stomak..tako bih maznula makar jabuku..al necu..bicu karakter :aha:
pa jeste :)
od sporta se zategnem i dobijem energiju,ne treba sad neko to da mi prica
ali gubitak kg od kad znam za sebe samo restrikcija,i nema tajne
samo sto treba je motivacija
 
A kad sam ja bila kod nutricioniste
pa kad me izmerila, premerila, izracunala one silne procente svega u organizmu
rece mi lepo "tebi bi bila korisnija pojacana fizicka aktivnost od dijete" kao zbog ocuvane misicne mase, "nisi masna"

nego, bila sam na slavi...jela ribu, :roll: i krompir i pecene paprike...dosta

ovo vazi za osobe koje imaju manji procenat misicne mase od potrebnog..misici su ti koji trose energiju za razliku od sala..
oni koji je imaju, mogu visak masti da se rese jedino restriktivnim unosom..
 
dobro jutro. :zag:
jutros zeleni caj, a za dorucak pahuljice sa jogurtom.(onom sto mu je i dusa iscjedjena:zcepanje:)
za rucak imam rastiku(ostalo od juce) i kriska hljeba,(dozvoljeno mi je 3,5 dkg dnevno) a za veceru....ima supe i kuhana puretine od juce...e sta uz meso to cu odluciti kad dodjem kuci.mozda sataras(zamrzivac,mikrovalna i gotov prilog.:)
 
A bre, dijetalci, nema me jedan dan, a vi zaključali temu, otvorili novu i ispisali 4 strane (kod mene tako izgleda).
Ja sam juče bila na dve slave, preterala, ali manje nego što imam običaj.
Ali sam puno i hodala. Prvo smo pre podne išli da kupujemo nameštaj, jes da je šetkanje i više stajanje i merkanje u prodavnici, ali nije razvlačenje po krevetu i grickanje ponečega. Posle ručka sam išla po gradu u potraza za "onim za ono", nije bitno koje, nego da sam opet hodala, a nisam ništa jela izmedju dve slave.
Jutros, naravno, +2 kg, ali nadam se da ću to opet brzo da skinem.


ja sam prosle zime dosta smrsala jeduci svako vece samo corbu od bundeve sa malo pavlake
ljuta,vruca,ukusna,super me je grejala
jela sam uvek dva velika tanjira

kod mene je fora da je manje kalorija imala ta corba nego sendvici,ili przenice,ili pice....

Jabuke sam od prekjuče počela da jedem za užinu na poslu, pošto sam pojela svo groždje. Šta kod ko kaže da su jabuke/bundeva/groždje (i ostalo voće i povrće) ovakvi ili onakvi, ja mislim isto kao Smokva, jer i meni je alternativa gore pomenuto (i ostalo iz pekare).
Zlatni delišes ne volim jer su moji uvek tokom mog detinjstva i mladosti kupovali po nekoliko gajbi tih jabuka za zimu, pa se one onako smežuraju, a i dosade mi te jedne te iste mesecim.
Sad kupim na Zelenjaku (kao i Bokaruki) neke sitne i neugledne, stavim na poslu u frižider, pa svaki dan po dve.
 
nemoj da mi je neko rekao šta ćeš ti na ovoj temi:evil:
od kad mi se odselila cimerka(a ima tome više od 2 meseca), pa onda neizvesnost i stres oko posla, ja opet dobila epizode neuroznog noćnog jedenja:dash:
znači probudim se noću, ne mogu da zaspim i onda moram nešto da pojedem:rida:
i tako, malo po malo namakla sam višak
nije to nešto strašno, ali navikla sam se na ovu manju kilažu koju sam imala poslednjih godinu i po i sad mi je teško :(
a nemam motivaciju, mrzovoljna sam jako:confused:
msm znam šta treba, da prestanem da jedem noću:evil:
 
Majche, tako i treba. Čim se pojavi prvi višak da se preduzmu mere i da se to suzbije. Pa ne moramo da imamo 50 ili 100 kg viška da bismo bile na temi.
Jes da nemam baš neki naročit savet kako da prestaneš da jedeš noću, ali podržavam tvoju nameru da se toga oslobodiš. Ne znam da li bi moglo da ti pomogne, ali pij vodu.
 
pijem vodu :)
al onda ustajem noću i da piškim
pa se razbudim, pa onda odem i do kuhinje iako mi nije usput:neutral:
ne mogu da se setim kako sam prestala prošli put kad sam imala ove epizode:think:

edit:
jedina dobra stvar u svemu ovome je što su mi se zaokruglile i

:lol:
 
pijem vodu :)
al onda ustajem noću i da piškim
pa se razbudim, pa onda odem i do kuhinje iako mi nije usput:neutral:
ne mogu da se setim kako sam prestala prošli put kad sam imala ove epizode:think:

edit:
jedina dobra stvar u svemu ovome je što su mi se zaokruglile i

:lol:
joj i meni, tako mi zao da mrsavim zbog toga,al salce na stomaku sve vece
a prvo cu da izgubim gde ne treba :(
 
Moja supruga je skinula 10kg sala za dva meseca
i što je važnije, popravila zdravstveno stanje.
O njenom ličnom zadovoljstvu da i ne pričamo.
Da se ne shvati kao reklama,
rešenje je Herbalife

Obidjite sajt Srbije i okruženja, Hrvatska, Makedonija, Bosna...

Najbolje da se učlanite, jer dobijate popuste od 10-50%
i ako se malo potrudite, to vaše vam može ostati vrlo jeftino.
Možete mi se obratiti s PP da vas uputim na najbližeg distributera
gde možete ostvariti taj popust.
 
Moja supruga je skinula 10kg sala za dva meseca
i što je važnije, popravila zdravstveno stanje.
Da se ne shvati kao reklama,
rešenje je Herbalife

Obidjite sajt Srbije i okruženja, Hrvatska, Makedonija, Bosna...

Najbolje da se učlanite, jer dobijate popuste od 10-50%
i ako se malo potrudite, to vaše vam može ostati vrlo jeftino.
Možete mi se obratiti s PP da vas uputim na najbližeg distributera
gde možete ostvariti taj popust.


shvatilo se kao reklama
moja je skinula koristeci biomed i zelenu kafu :))))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top