Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ludo pile glodje kosku -Daleko od toga.Da je tako ne bi bila na ovoj temi.
Ne mogu da jedem,tuga me ubi.Ovo je na silu - apsolutno na silu jer moram da jedem i znam da moram.

Guarana za posle zurki (nije obicna,jaca je) da ne zaspim,200 grama mini visnji jutros i to je to.Pokusacu da jedem jos jednom nesto kasnije,przene res kobasice i przena jaja.Verujem da cu uspeti.

Guaranu mi ne diraj-neko pusi cigare,neko pije alkohol,neko pije kafu a ja nju konzumiram .
 
Poslednja izmena:
Ti dete koliko malo jedeš, do sada sigurno ličiš na gladno dete Etiopije.
Nemam ništa protiv mršavljenja ali nije penta da naguraš holesterol, oslabiš srce energetskim pićima, povećaš šećer i unakaziš krvnu sliku.
Isto sam se pitala...?...ali posto je tema podrska, precutala sam jer zaista ne mogu da podrzim takav vid ishrane, cemu? Koja je cena po zdravlje?
Iako svako razlicito reaguje, nadam se da njoj organizam ne trpi toliko...

3 dana pirinac, bez soli ulja zacina, voca, secera, mlecnih proizvoda
3 dana povrce, isto tako
3 dana meso, isto tako
sacemo da vidimo dal cu da crknem ili odustanem
2. dan :aha:

Probala ovo davno i smorilo me. :) Generalno me ti jednolicni jelovnici smore. I ogade mi odredjenu namirnicu koaj se forsira.
Ali, nismo svi isti. srecno! Javi rezultate. :)

A tema...preziveh feste bez posledica-1 dan slave, a sledeci kelj na vodi i tako u krug...ali sad me pms nacinje. Danas sam dala sebi malo oduska (pita sa blitvom, bez jaja, kajmaka, sira, only zelenjava, ali testo je...), posto cu veceras u duzu setnju, i bas sam bila gladna.
Sutra opet no no UH.
 
Ludo pile glodje kosku -Daleko od toga.Da je tako ne bi bila na ovoj temi.
Ne mogu da jedem,tuga me ubi.Ovo je na silu - apsolutno na silu jer moram da jedem i znam da moram.

Guarana za posle zurki (nije obicna,jaca je) da ne zaspim,200 grama mini visnji jutros i to je to.Pokusacu da jedem jos jednom nesto kasnije,przene res kobasice i przena jaja.Verujem da cu uspeti.

Guaranu mi ne diraj-neko pusi cigare,neko pije alkohol,neko pije kafu a ja nju konzumiram .

Ne znam koliko će ti značiti ali čitala sam dosta knjiga o hrani i u većini njih se ističe da UH utiču na raspoloženje tj. pogoršavaju ga. Probala sam i sama da par dana zaredom jedem u Meku i bila sam troma, umorna, nervozna. Ne kažem da treba da se odrekneš ugljenih hidrata ali ti toplo preporučujem kombinaciju crna čokolada + suvo voće (recimo smokve ili brusnice) + lešnik, badem, pistaći. Ili umesto čokolade dodaš med. Ova kombinacija će ti dati snagu i mrvu pozitivnosti.

Mini višnje i svako drugo pecivo su ti loša namirnica. Kao i pržena kobasica. Ne zna se šta od navedenog ima više aditiva a manje korisnih elemenata. Bolje probaj da skuvaš neku od Frikom mešavina, pa je baci na malo ulja, dodaj soja sos i gril-piletinu i eto ti ručka.

Ili ooodlična vitaminska bomba od rendane cvekle, rendane šargarepe, seckanih oraha i malo maslinovo ulja. Čisti vitamini.

Od guarane srce trpi. I gruvaš loše šećere u organizam. Tuga + energetsko piće nisu baš dobitna kombinacija za srce.
 

Hvala. :)
Mene zdravlje (stitna) zeki pa iako jedem malo i bas pazim sta, rezultati slabi.
Ne znam koliko imas godina, pretpostavljam da si mlada (mladji organizam ne oseti sto sta). Ali punoleta, pa samim tim odlucujes sta ces i kako.
Ja se ne bih tako igrala sa zdravljem. A unoseci hrpu nitrata, aditiva, trans masti i sl. -rizikujes.
Opet, svakom na volju.
 
Ne znam koliko će ti značiti ali čitala sam dosta knjiga o hrani i u većini njih se ističe da UH utiču na raspoloženje tj. pogoršavaju ga. Probala sam i sama da par dana zaredom jedem u Meku i bila sam troma, umorna, nervozna. Ne kažem da treba da se odrekneš ugljenih hidrata ali ti toplo preporučujem kombinaciju crna čokolada + suvo voće (recimo smokve ili brusnice) + lešnik, badem, pistaći. Ili umesto čokolade dodaš med. Ova kombinacija će ti dati snagu i mrvu pozitivnosti.

Mini višnje i svako drugo pecivo su ti loša namirnica. Kao i pržena kobasica. Ne zna se šta od navedenog ima više aditiva a manje korisnih elemenata. Bolje probaj da skuvaš neku od Frikom mešavina, pa je baci na malo ulja, dodaj soja sos i gril-piletinu i eto ti ručka.

Ili ooodlična vitaminska bomba od rendane cvekle, rendane šargarepe, seckanih oraha i malo maslinovo ulja. Čisti vitamini.

Od guarane srce trpi. I gruvaš loše šećere u organizam. Tuga + energetsko piće nisu baš dobitna kombinacija za srce.

Nisam tuzna zbog hrane ni malo.Ja kad god sam uzasno tuzna ne mogu da jedem.Msm mogu na silu.

Boldovano-danas se ne zna sta je dobra a sta uslovno receno losa hrana jer ne znamo zapravo sta tacno jedemo-koristi se toliko hemije.Nekada je ta prica imala smisla danas nema osim u predelima koji su daleko od civilizacijskih tekovina gde nema zagadjenja ili je pak na nivou statisticke greske a koriscenje hemije je svedeno na minimum minimuma.

Cveklu,sargarepu,orahe jedem kad mi se jedu a maslinovo ulje je za mene preskupo.Inace Pprobala sam ga jednom i to je bilo odvratnog ukusa.

Opet-svako ima nesto sto voli(i ti,garant,jednostavno ljudsko si bice)-neko alkohol,neko cigare,neko kafu a ja guaranu.Ljudski je,da nije bili bi masine.
 
Hvala. :)
Mene zdravlje (stitna) zeki pa iako jedem malo i bas pazim sta, rezultati slabi.
Ne znam koliko imas godina, pretpostavljam da si mlada (mladji organizam ne oseti sto sta). Ali punoleta, pa samim tim odlucujes sta ces i kako.
Ja se ne bih tako igrala sa zdravljem. A unoseci hrpu nitrata, aditiva, trans masti i sl. -rizikujes.
Opet, svakom na volju.

Danas je svaka hrana rizik jer nemamo pojma sta zapravo jedemo i koliko je hemije u tome.

Naravno,svakako.
 
Danas je svaka hrana rizik jer nemamo pojma sta zapravo jedemo i koliko je hemije u tome.

Naravno,svakako.

Nije bas svaka. Jos uvek se moze naci "prirodne" hrane. (tikva/bundeva, maslacak, kopriva, masline, manja riba-tipa srdele, i sl.)
Lako se vidi prava seljacka jabuka i "plasticna" dopingovana, npr.
A i manje je zlo koje unosimo preko voca/povrca nego od mesa nakljukanog hormonima, aditivima, i sl.
I svakako nije isto pojesti mrsavu sniclu na gril, ili virslu/kobasicu u kojoj najmanje ima mesa, npr.
Uvek imas izbor.
 
joj sto volim nebulozu od izgovora koja se zove hemija. kobaje imslican s(h)it je mast + aditivi, pojacivaci ukusa, seceri, boje i sve to je naravno hemijsko-vestacko. ipak kada kupis neku nesretnu vocku ili povrcku koja jeste bila prskana sa njom dobijes i ponesto hranljivo.
za vecinu stvari koje su tolko kolko prirodne mora covek da se navikne na ukus jer ne sadrze hemiju (+ masnoce i secere) pa je zato maslinovo ulje problem tj. fuj ukusa, a ne verujem da bi predstavljalo udar na budzet jer sem da ga neko pije po pola litra dnevno traje bas dugo.

naravno izbor je na nama kako cemo tretirati svoje telo, ali izgovori tipa skupo fuj ukusa i slicno ne piju vodu. bolje je biti covek i priznati vise volim aditive secere i masnoce od voca i povrca...

P.S. hrana za pse sadrzi vise proteina i hranljivih materija od kobasice (mislim na ove kupljene, a ne na kobasice koje ljudi licno prave sebi)
 
maslinovo ulje je za mene preskupo.Inace Pprobala sam ga jednom i to je bilo odvratnog ukusa.

Opet-svako ima nesto sto voli(i ti,garant,jednostavno ljudsko si bice)-neko alkohol,neko cigare,neko kafu a ja guaranu.Ljudski je,da nije bili bi masine.

Maslinovo ulje preskupo, a guarana nije? Plus, sta unosis u organizam sa maslinovim uljem a sta sa guaranom? Maslinu jos zovu i tecno zlato. A ima varijnta i bez mirisa.
Ok, tvoj izbor.
Samo to "preskupo" je izgovor. Linija manjeg otpora.
I sama jedem smece kad mi dodje, ali sam iskrena prema sebi i kazem da ga jedem jer mi (trenutno) prija.
A ne jer mi je kesica badema preskupa a kesica grickalica nije.
 
Maslinovo ulje preskupo, a guarana nije? Plus, sta unosis u organizam sa maslinovim uljem a sta sa guaranom? Maslinu jos zovu i tecno zlato. A ima varijnta i bez mirisa.
Ok, tvoj izbor.
Samo to "preskupo" je izgovor. Linija manjeg otpora.
I sama jedem smece kad mi dodje, ali sam iskrena prema sebi i kazem da ga jedem jer mi (trenutno) prija.
A ne jer mi je kesica badema preskupa a kesica grickalica nije.

a cena je kad sve saberes i oduzmes ista z:poz:
 
joj sto volim nebulozu od izgovora koja se zove hemija. kobaje imslican s(h)it je mast + aditivi, pojacivaci ukusa, seceri, boje i sve to je naravno hemijsko-vestacko. ipak kada kupis neku nesretnu vocku ili povrcku koja jeste bila prskana sa njom dobijes i ponesto hranljivo.
za vecinu stvari koje su tolko kolko prirodne mora covek da se navikne na ukus jer ne sadrze hemiju (+ masnoce i secere) pa je zato maslinovo ulje problem tj. fuj ukusa, a ne verujem da bi predstavljalo udar na budzet jer sem da ga neko pije po pola litra dnevno traje bas dugo.

naravno izbor je na nama kako cemo tretirati svoje telo, ali izgovori tipa skupo fuj ukusa i slicno ne piju vodu. bolje je biti covek i priznati vise volim aditive secere i masnoce od voca i povrca...

P.S. hrana za pse sadrzi vise proteina i hranljivih materija od kobasice (mislim na ove kupljene, a ne na kobasice koje ljudi licno prave sebi)
Ljudi naviknu nepce na neke ukuse i ne mogu da jedu bljutavu hranu.
A nakon prženih kobasica, kuvan prokelj je bljutav.
I treba vremena da se to prevaziđe i usvoji drugačija navika,
Što se maslinovog ulja tiče, mnogima on ima jak miris i ukus. Ja ga jedem tek poslednjih par godina, ranije šanse nije bilo.

Guarana je njen slatki grijeh. Ono šta je nekome koka kola, slatkiši...

Gdje vi nalazite jeftino maslinovo ulje?
 
joj sto volim nebulozu od izgovora koja se zove hemija. kobaje imslican s(h)it je mast + aditivi, pojacivaci ukusa, seceri, boje i sve to je naravno hemijsko-vestacko. ipak kada kupis neku nesretnu vocku ili povrcku koja jeste bila prskana sa njom dobijes i ponesto hranljivo.
za vecinu stvari koje su tolko kolko prirodne mora covek da se navikne na ukus jer ne sadrze hemiju (+ masnoce i secere) pa je zato maslinovo ulje problem tj. fuj ukusa, a ne verujem da bi predstavljalo udar na budzet jer sem da ga neko pije po pola litra dnevno traje bas dugo.

naravno izbor je na nama kako cemo tretirati svoje telo, ali izgovori tipa skupo fuj ukusa i slicno ne piju vodu. bolje je biti covek i priznati vise volim aditive secere i masnoce od voca i povrca...

P.S. hrana za pse sadrzi vise proteina i hranljivih materija od kobasice (mislim na ove kupljene, a ne na kobasice koje ljudi licno prave sebi)

Odlican post. :)
I meni smetaju izgovori. Nemam nista protiv kad neko kaze-jedem jer necu da se odreknem uzivanja, boli me ovo za sve.
A ne, zdrava hrana ne postoji ili je papreno skupa itd, itd.
neko voli cigare neko kafu
Jexy voli koka kolu pa je nije pomirisala mesecima....niti ce

a propos teme....dolazim kad beba poraste z:) posto sad sikimo pa se necemo zezati sa dijetama
pazicemo na klopu, ali nista rigorozno

Kola i sl. napici te lako uzmu pod svoje. Ja je ne pijem, ali kad uzmem casu nema sanse da se na tom zaustavim. :)
A ironija, pijem je "za zdravlje"-kad su neke proslave, da mi zeludac provari "tezu" hranu...

...bebac. :heart:...Kad poraste, bice i trckaranja, tako da... ;)
 
Ljudi naviknu nepce na neke ukuse i ne mogu da jedu bljutavu hranu.
A nakon prženih kobasica, kuvan prokelj je bljutav.
I treba vremena da se to prevaziđe i usvoji drugačija navika,
Što se maslinovog ulja tiče, mnogima on ima jak miris i ukus. Ja ga jedem tek poslednjih par godina, ranije šanse nije bilo.

Guarana je njen slatki grijeh. Ono šta je nekome koka kola, slatkiši...

Gdje vi nalazite jeftino maslinovo ulje?
Nije bljutav, nego mu samo fale pojacivaci ukusa. :) I vreme da se cula naviknu na stvarni ukus. Pa nazove kobasicu bljutavom, a prokelj ukusnim.
Sve je ok, za guaranu, osim izgovora da je maslinovo ulje skupo a guarana nije i da je sva hrana ista, pa udri po smecu. Jer navike su cudo. ("Navika je jedna muka a odvika dve")

Ja maslinovo kupim na vise kad su akcije. A ovako najcesce u Merkatoru, pod njihovom trgovackom markom, uvoz iz Grcke.
U SRB sam uzimala neko grcko u Tempu. Ako se dobro secam, bio je litar nesto manje od 500 din. I dugo mi traje, jer je gusto bas.
Od hladno cedjenih, najpovoljnije je suncokretovo. Litar kosta 3 evra. Ovamo. :)
 
Ljudi naviknu nepce na neke ukuse i ne mogu da jedu bljutavu hranu.
A nakon prženih kobasica, kuvan prokelj je bljutav.
I treba vremena da se to prevaziđe i usvoji drugačija navika,
Što se maslinovog ulja tiče, mnogima on ima jak miris i ukus. Ja ga jedem tek poslednjih par godina, ranije šanse nije bilo.

Guarana je njen slatki grijeh. Ono šta je nekome koka kola, slatkiši...

Gdje vi nalazite jeftino maslinovo ulje?

pa ne nalazim jeftino maslinovo ulje, ali za kuvanje mi je mera pola do cela kasika istog pa onda ono dosta traje. u salate retko stavljam ulje, stavim samo malo soli i limuna, ponekad u zavisnosti od salate stavim i senf i/ili neko fensi sirce :mrgreen: opet u malim kolicinama.
greh su mi przena jaja i kada ih jedem (mozda dva puta mesecno), onda je to na masti.
za "ostala przenja" koristim pekac za sendvice.
 
Nije bljutav, nego mu samo fale pojacivaci ukusa. :) I vreme da se cula naviknu na stvarni ukus. Pa nazove kobasicu bljutavom, a prokelj ukusnim.
Sve je ok, za guaranu, osim izgovora da je maslinovo ulje skupo a guarana nije i da je sva hrana ista, pa udri po smecu. Jer navike su cudo. ("Navika je jedna muka a odvika dve")

Ja maslinovo kupim na vise kad su akcije. A ovako najcesce u Merkatoru, pod njihovom trgovackom markom, uvoz iz Grcke.
U SRB sam uzimala neko grcko u Tempu. Ako se dobro secam, bio je litar nesto manje od 500 din. I dugo mi traje, jer je gusto bas.
Od hladno cedjenih, najpovoljnije je suncokretovo. Litar kosta 3 evra. Ovamo. :)
Al tvoje navike u kuhinji nisu i njene. Žena možda ulje koristi sem za salate i za dinstanja, pečenja.
Kada pogledaš cijenu maslinovog u odnosu na obično suncokretovo... pa nemojmo reći da je jeftinije.
A zašto je nekome to skupo i kako je moguće da jeste... nije baš fino da ulazimo u to.
 
Al tvoje navike u kuhinji nisu i njene. Žena možda ulje koristi sem za salate i za dinstanja, pečenja.
Kada pogledaš cijenu maslinovog u odnosu na obično suncokretovo... pa nemojmo reći da je jeftinije.
A zašto je nekome to skupo i kako je moguće da jeste... nije baš fino da ulazimo u to.

moze sve to da se koriguje, kada se ima volje. pa jbt ne dinstas nesto na liti ulja?
 
Al tvoje navike u kuhinji nisu i njene. Žena možda ulje koristi sem za salate i za dinstanja, pečenja.
Kada pogledaš cijenu maslinovog u odnosu na obično suncokretovo... pa nemojmo reći da je jeftinije.
A zašto je nekome to skupo i kako je moguće da jeste... nije baš fino da ulazimo u to.

Ok za navike-to postujem, ali ne i izgovore.
Cek, koliko kosta guarana? A popijes je odmah. A maslinovo koristis prilicno dugo. Pa na jedinicnoj osnovi dodje i jeftijije.
Plus nerafinisana ulja su gusca, rafinisana su kao voda.
Jeftina stvar, skupa stvar.
 
neko voli cigare neko kafu
Jexy voli koka kolu pa je nije pomirisala mesecima....niti ce

a propos teme....dolazim kad beba poraste z:) posto sad sikimo pa se necemo zezati sa dijetama
pazicemo na klopu, ali nista rigorozno

jexyyyy, stigla beba!!!! izvini, nisam u toku, čestitam!! :veseljaci: jel Bata ili Seka?

i bravo za koka kolu.

Ljudi, sve ste u pravu. Treba se navici na te malo bljutave ukuse, ali može se.
A ja stvarno mislim da se sad u razne te napitke, a možda i hranu (napolitanke) stavljaju neke supstance koje izazivaju zavisnost (kao i u cigarete) pa kad počneš da jedeš ne možeš da prestaneš.
Pogotovo mi slabog karaktera, koji smo godinama na temi bez nekih rezultata. :rumenko:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top