Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sto si bre tako istripovana..ima ortak bakteriju i pravi jogurt i ima isto takvih identicnih gde hoces se kupe
i...kakve veze to ima sa bezmasnim mlekom i ostalim obradjivanim mlecnim proizvodima? el si ti u opste skonto o cemu je rec ovde missim....znam da mozes sam da prpavis jogurt, i sta sa tim?
a sve kao fin je i dzentlmen, a dziberchina najstrashnija. doduse, ko su mu roditelji i kako je odrastao dobro je i ispao! :))))
a jos ne zna ni kako da kamuflira tu svoju "finocu"
:klap:
Ериу за нобела!!!
nobel :mrgreen: je naucio puno o tome na sopstvenoj kozi. moja krvna slika i holesterol su postali daleko bolji od kako sam prestala da koristim te "zdrave" proizvode. mozda jue slucajnost, al ja bih pre rekla da je globalna prevara u pitanju :))))
 
mekinje su cista celuloza, posto se prave od opne zitarica..
iz zrna je izvucen skrob od kojeg se pravi brasno, pa su zbog toga skoro pa bez kalorija.
i to je razlog zasto neko ima problem sa ubrzanom peristaltikom creva.
to znaci da je sve :ok: i da je samo na taj nacin iscistio sistem za varenje..
 
i...kakve veze to ima sa bezmasnim mlekom i ostalim obradjivanim mlecnim proizvodima? el si ti u opste skonto o cemu je rec ovde missim....znam da mozes sam da prpavis jogurt, i sta sa tim?

a jos ne zna ni kako da kamuflira tu svoju "finocu"

nobel :mrgreen: je naucio puno o tome na sopstvenoj kozi. moja krvna slika i holesterol su postali daleko bolji od kako sam prestala da koristim te "zdrave" proizvode. mozda jue slucajnost, al ja bih pre rekla da je globalna prevara u pitanju :))))
isti je kao kupovni bez obzira jel mleko 0-2,8mm
 
Verujem draga ali pitaj nekog tehnologa na koji način dobijaju taj jogurt bez masti. Džaba što ne uneseš mast ako unosiš nešto drugo što ti ne prija. To ti je fora ko sa lekovima, od jednog te leči, od druge boljke te razboljeva:(

Ma verujem ti ...
Ovo su moje prve informacije vezane za ovakav način ishrane
Još uvek samo sakupljam mišljenja
Što se tiče jogurta ...pijem uvek 1.6 ali samo zato što je pitak , ne volim gust jogurt...nikakvu drugu razliku ja, kao laik, ne primećujem
A ako me pitaš kakav je burek pored jogutra e tu sam ekspert :confused:
 
Ja sam po savetu nutricioniste svako jutro kusala kasiku mekinja i toplu, sto topliju vodu naste srca
i nista
'nije htelo da kakne' sto bi rekla moja bratanica

tek sad, sa onom famoznom intolerancijom mogu da kaknem k'o covek, d'izvinete na izrazu
 
Koje namirnice izazivaju zavisnost?
zavisnost_big.jpg
Kada govorimo o najgorim rečima koje konobar može da Vam uputi, verovatno su to one kojima Vas nudi nečim. Vi znate da ne bi trebalo da posegnete za tom ponudom, ali miris sveže pečenih kolačića koji dopire iz kuhinje ne da Vam mira. Zašto je svakoj super ukusnoj hrani u današnje vreme i toliko teško odoleti? Niko od nas baš ne poleti za spanaćom ili brokolijem, zar ne?

Istraživanja su pokazala zašto zavisimo od nekih vrsta hrane
Lekari i nutricionisti su sproveli mnoga istraživanja kako bi našli odgovor na ovo pitanje i tako došli do prilično zanimljivih otkrića. Među njima smo pronašli i listu hrane koja stvara najveću zavisnost, sa posebnim osvrtom na određene sastojke hrane koji su uzrok zavisnosti. Ti sastojci su se tako pridružili i listi najčešće zloupotrebljavanih supstanci današnjice.
So, šećer i masti - opasna trojka
Pitate se kako Vas kesica čipsa ili neke druge grickalice pretvaraju u zavisnika? Krivci su so, šećer i masti. Naša tela nisu dovoljno evoluirala kako bi se uspešno nosila sa ovim triom. Nekad davno dok se šećer nije tako lako pronalazio kao što ga danas možemo naći na rafovima super-marketa - čovek ga je unosio u većim količinama u organizam skoro isključivo kroz voće. A ono je bilo teško dostupno, na visokom drvetu i često čuvano rojevima pčela.
So, sa druge strane, je bila samo dodatak jelu, redak „ukras“, a za masti smo se morali dobro pomučiti kroz lov na životinje. Danas, sva tri krivca se u izobilju nalaze u vrećici na polici svake prodavnice, a teško se nalaze svi oni sastojci koji bi nam pomogli da se uspešno nosimo sa njima – proteini i vlakna.
Žene, vi se posebno pazite ovih 10 zavodnika...
Stručnjaci su takođe uočili da žene imaju veću šansu da postanu zavisne od hrane nego muškarci. Pretpostavljaju da do toga dolazi zato što se žene prvo ograničavaju u odnosu na hranu, a potom pokleknu i prepuštaju se njenim čarima. To verovatno čini njihov mozak više osetljivim na razvoj procesa zavisnosti i tako se razvija psihološki nezdrav odnos u odnosu sa određenom supstancom.
Dakle, koja hrana je na ovoj listi? Pogledajte listu 10 vrhunskih zavodnika iz sveta hrane, možda će se na njoj naći i Vaša slabost.
10. Beli hleb
Sigurno već znate da je beli hleb jedna od najgorih stvari koju imate u kuhinji. Napravljen je od obrađenog brašna, i oduzeti su mu sastojci koji bi se inače našli u njemu – mekinje i klice. Restorani obično iznose novu korpicu hleba pre svakog jela, ali ne posežite za njom. Ukoliko možete potražitezamenu u vidu čvrstih vrsta hleba - onih koje ne možete stisnuti i tako svesti na veličinu većeg klikera. Tako ćete znati da je napravljen od celih zrna žitarica!
9. Krofne
Šokirani ste? Verovatno ne… Stručnjaci su mišljenja da šećer stvara najveću zavisnost od svega. Možda i poznajete nekog ko kaže da je zavistan od šećera, a možda Vam je taj neko i ispričao kako se proveo kada je probao da se reši svoje navike. Naučnici su uspešno objasnili kako tačno šećer deluje na čoveka, ali ni oni nisu očekivali baš ovakav rasplet... Naime, kada su laboratorijskim životinjama dali da konzumiraju veće količine šećera njihov mozak je proizvodio velike količine dopamina – supstance koja je odgovorna za bolesti zavisnosti kao što su narkomanija ili alkoholizam.
8. Testenine
Danas uglavnom svi jedemo suviše testenina, jer ih jednostavno volimo. Često su i omiljen obrok među najmlađima. Sama po sebi testenina je dovoljno škodljiva, a mi joj pri tome dodajemo još i puter, so i sir. Tradicionalna porcija italijanske testenine nešto je malo veća od onog što bi stalo u šolju za čaj, a naše porcije su bliže prepunom tanjiru. No, nije sve tako crno, ako se odlučite da spremite kvalitetne integralne testenine, obavezno skuvane „al dente“ (testo je kuvano, ali čvrsto) kako bi se smanjilo opterećenje organizma šećerima koji potiču iz testenia. Za kraj jelo prelijte sa malo maslinovog ulja da biste povećali hranljivu vrednost obroka.
7. Torte
Postoji nešto neodoljivo u izdašnoj nabujalosti slatkih torti, a da ne pominjemo one koje se i zamrzavaju na kraju pripreme! Na žalost, ako jedete previše ovog delikatesa, možda nećete uspeti da na tortu naređate baš onoliko svećica koliko biste želeli. Šećer – u mnogim oblicima – kao što verovatno već znate - u sprezi je sa gojaznošću, dijabetesom i metaboličkim sindromom.
6. Čips
Čips suludo obiluje mastima i soli. Ovo se ne odnosi samo na one uobičajene i vrlo ukusne brendove, već na sve čipseve, jer oni često imaju i dodat šećer povrh svega - radi poboljšanja ukusa. Stoga ne budite lenji i kada želite da zadovoljite svoj poriv za grickalicama spremite domaći čips od kelja uz malo morske soli.
5. Kolačići
Postoji razlog zašto tegla ili činija sa kolačićima nikada nije puna. Prema jednom od istraživanja sam pogled na hranu kod ljudi izaziva povećano stvaranje dopamina. Ukoliko još i udovoljite sebi jedenjem te hrane, mozak će proizvesti još više ovog hormona odgovornog za sreću i euforiju. I tako ćete Vi hteti još više i više… i više... Kolačići, opet, sadrže sve tri nevolje u sebi i to u izobilju! A treba imati čeličnu volju pa im se odupreti. Ipak - vi to možete!
4. Čokolada
Pazite šta radite sa ovom moćnom namirnicom, samo jedan zalogaj je dovoljan i njeni ste! Istraživanje od pre petnaestak godina je pokazalo da oni koji su sami sebe okarakterisali kao zavisnike od čokolade su doista i imali puno pravo da to kažu! „Čokoholičari“ su pokazali da imaju fizičke odgovore, emocionalne odgovore i promene u ponašanju koji su izuzetno podsećali na one koji se sreću kodzavisnika od droga. Crna čokolada sa svojim visokim sadržajem kakaa donosi neke dobrobiti za naše zdravlje, ali većina brendova koji se prodaju su bogati pre svega mlečnim i mastima drugog porekla i naravno šećerom. A tu nema ničeg dobrog za nas…
3. Pomfrit
Oduvek nas mirisom zove iz svoje vrele uljane kupke da mu priđemo i probamo. Pomfrit predstavljanoćnu moru za svakog ko je na dijeti i ispunjenje snova za svakog ko zarađuje u industriji brze hrane. Pomfrit je sam vrh trojke šećer-so-masti! Osim što je izuzetno „zarazan“ sadrži i akrilamid koji je dobro poznata kancerogena materija (materije koje su u vezi sa pojavom zloćudnih tumora). To se pre svega odnosi na pomfrit koji pripremaju industrija i lanci restorana brze hrane.
2. Slatkiši
Dovoljno je da Vam kažemo da je jedan od veoma poznatih psihijatara koji se bavi proučavanjem zavisnosti od hrane uspeo da dokaže da već po samom rođenju možemo biti predodređeni da postanemo rob slatkiša. Kako? Čini se da i samo izlaganje bebe visokim nivoima šećera još dok se ona nalazi u maminom stomaku ima veze sa tim. A potom se rodimo i detinjstvo provodimo uživajući u slatkišima… I tako imamo dobru osnovu za pojavu zavisnosti!
1. Sladoled
I tako smo došli do našeg šampiona! Možda i nije čudo što mu pripada prvo mesto, jer predstavlja savršenu kremastu poslasticu za usput, odlično nas osvežava u vrelim letnjim mesecima, a isto tako dobro nas teši tokom hladnih zimskih noći na kauču. Zašto je to tako? Izgleda da sladoled i njemu slične poslastice uspešno istisnu svu konkurenciju iz naših umova. Dakle, ako ste nekada smatrali lubenicu hranom koja je zadovoljavala naš mozak, u poređenju sa sladoledom ona nas više nikad neće dovoljno ispunjavati. Sladoled jednostavno „naštimuje“ naš mozak onako kako to njemu odgovara, a to je da želimo samo još i još sladoleda!
 
:( pocelo je
bozic nova godina su ovde razlog da se zdere bez smisla
a ja se bas trudim da se drzim svog rezima
juce nam snajderka donela paket ferero rocher (uvek nam donese nesto za bozic) a maud kupila haribo neki novi mix,sipala u ciniju i tresnula na moj sto,i juce radim neke analize a one bombone sarene,vesele samo zovu
uzela sam nekoliko a onda sam je proklinjala sto mi je to gurnula pod nos,danas cu da ih vratim u kuhinju :evil:
samo da prodje nova godina,posle ce biti lakse :D
 
sa ovim gore i ja rado gresim :heart: neki dan mi ga dali u restoranu ko poklon jer sam dugo cekala da stigne jelo :heart:

meni su turci u njihovom nacionalnom restoranu isto poklonili desert, jer su nas pre toga izuli :lol:
al neka su, klopa im je bila za nezaborav :aha:
nama su doneli domace kuglice od tek spremljene alve, a u sredini tanjira je bila kuvana dunja u crnom vinu, posuta kandiranom kruskom..
to je bilo tako dobro, da su nas ostavli bez teksta..
nikad mi ne bi palo na pamet da pored kadaifa narucim tako nesto..
 
..ne znam, al' znam da su pantalone pocele da mi se zatezu:evil:

..i danas dorucak nes kafa bez secera i banana..cedjen limun i narandza bez dodavanja secera i vode,
rucak krompir paprikas u malom tanjiru bez hleba, vecera tanko najtanje parce crnog hleba sa 5 vrsta
zitarica namazano sa malo kecapa domaceg jer ajvara nema, a dzem bas ne ide...mada sam mozda
i mogla...i nista vise, a sve to do 18h...

...setala oko sat vremena, ali se bas nisam nesto pretrgla da zurim, vise da napunim baterije...

...sutra cu u malo duzu setnju...i opet od prilike slicne obroke, samo sto cu da napravim domacu pastetu
od tunjevine, pa to mogu za veceru...

...e da kupila sam jogurt, pa ako me bas uhvati glad, on me spasava....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top