Gde izvaditi vizu za Peru?

zico94

Početnik
Poruka
35
:bye: Pozdrav svima, nov' sam na Krstarici i ovo je moja prva tema tako da ne zamerite ako gde šta zabrljam. ;)

Ja sam iz Bosne i imam devojku u Lima, Peru. Zajedno smo evo već godinu ipo a još uvek se nismo videli. Vidjamo se i pričamo preko skype-a non-stop. Znam da ovo zvuči patetično al' kako kažu "Ljubav ne zna za granice".

Nego da vam ne oduzimam dragoceno vreme. :D
Mene zanima da li neko zna gde mogu izvaditi Vizu za Peru i šta mi je potrebno za nju (koji papiri).

Ako iko zna gde je Ambasada Perua koja je pokriva Republiku Sprsku, molim da mi pomogne.
Takodje imam još jedno pitanje (pun sam pitanja, znaam) pošto će mi trebati garantno pismo, zanima me da li je u redu da ona napiše kako je ona moja devojka, kako dolazim tamo samo zbog nje. I da li treba da mi posalje original garantnog pisma ili može fax-om. :D

Nadam se da će neko imati vremena da ovo pročita i da ponudi neku pomoć. Častiću ko pomogne. :D hehe
 
Pozdrav :bye::D
Nisam bas od pomoci za informacije, ali mi je ovo veoma simpaticno i zelim vam puno srece da budete zajedno :D :heart:
Malo sam proguglala i izgleda da za BiH drzavljane ne treba viza za Peru (90 dana), a najblizi konzulat je u Budimpesti.
To je sve sto sam na brzinu pretrazila a usput sam naisla i na ovaj forum pa mozes malo procitati iskustva za avio karte i slicno, dok ti se neko ne javi.
http://www-forum-hr/showthread.php?t=316724&page=14 (pre i posle reci ''forum'' izbrisi crtice - a ubaci tacke, morala sam tako napisati jer mi izbacuje zvezdice ***)

Sve najbolje i srecno! :zpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Florrie, hvala ti puno na podršci. :ok: :heart:
Ja kad sam guglao uvek sam nailazio na to da mi treba viza kao drzavljaninu Bosne, a za drzavljane Srbije nije potrebna viza, vec mogu sa biometrijskim pasošem i garantnim pismom ući na 90dana. Kontaktirao sam konzulata u Budimpešti baš danas, i on mi je rekao (citiram) :
" Dear Mr. Zico Joksic,

The Bosnian nationals need to get tourist visa for Peru.
Visa must be obtained in the Consular Section of the Embassy of Peru in Romania, complying with the following requirements:

•Valid passport
•One (1) Visa Application form fully filled in and signed (attached)
•One (1) color photograph (passport size, white background)
•Return ticket or reservation stating dates of arrival and departure to and from Peru.
•A fee of US$ 30.
•Hotel reservation and/or tourism package confirmation in Peru.
•Proof of solvency (the 3 latest months statements)
•Police record (with Spanish translation)


E sad, meni je daleko da ja idem njemu čak tamo u Budimpeštu da mu nosim pasoš i sve ostale papire i da kupim avionsku kartu BEZ ikakve garancije za vizu :

" Please be advised that the application for a visa does not guarantee the visa will be granted. The fees correspond to the paperwork of the application, not to the visa itself. "

Ne znam šta da radim. :sad2: :dash:
 
Florrie, hvala ti puno na podršci. :ok: :heart:
Ja kad sam guglao uvek sam nailazio na to da mi treba viza kao drzavljaninu Bosne, a za drzavljane Srbije nije potrebna viza, vec mogu sa biometrijskim pasošem i garantnim pismom ući na 90dana. Kontaktirao sam konzulata u Budimpešti baš danas, i on mi je rekao (citiram) :
" Dear Mr. Zico Joksic,

The Bosnian nationals need to get tourist visa for Peru.
Visa must be obtained in the Consular Section of the Embassy of Peru in Romania, complying with the following requirements:

•Valid passport
•One (1) Visa Application form fully filled in and signed (attached)
•One (1) color photograph (passport size, white background)
•Return ticket or reservation stating dates of arrival and departure to and from Peru.
•A fee of US$ 30.
•Hotel reservation and/or tourism package confirmation in Peru.
•Proof of solvency (the 3 latest months statements)
•Police record (with Spanish translation)


E sad, meni je daleko da ja idem njemu čak tamo u Budimpeštu da mu nosim pasoš i sve ostale papire i da kupim avionsku kartu BEZ ikakve garancije za vizu :

" Please be advised that the application for a visa does not guarantee the visa will be granted. The fees correspond to the paperwork of the application, not to the visa itself. "

Ne znam šta da radim. :sad2: :dash:

Prijatelju,povratna karta ( kad se sabere sve) ti je sigurno oko 1500 evra...Ako ne mozes do Budimpeste kako ces do Juzne Amerike onda ?
 
Petar BSK , druze nije mi problem otići to Budimpešte. Problem mi je to što oni traže avionsku kartu a nedaju nikakvu garanciju da ću dobiti Vizu.
Šta ću ja posle sa avionskom kartom ako mi ne odobre vizu ? :confused:

Druze opusti se, ne ides u USA, nego u Peru, sto ti ne bi odobrili vizu? Ako se sve kockice sklope planiram i ja u Peru na jedno godinu dana, ne iz istih razloga doduse :)
 
a i to sto kazes, nije ko da ides u sjedinjene drzave, australiju ili koju god vec od tih drzava...

inace sve se mislim da li da kazem il ne posto nisu moja posla, al bolje da kazem nego da ne kazem...peruanci su ti posebna sorta naroda, potpuno drugaciji od nas a i ostalih juznoamerikanaca (osim mozda bolivijanaca posto su to slicni narodi), kulturoloski a posebno po vrednostima i cuvaj ih se i budi proracunat sa njima jer su jako neiskreni i lazni kao ljudi, i generalno su pokvaren narod - uvek ce pokusati da te prevare za novac, za uslugu, da te slazu bez problema gledajuci te u oci i slicno...posebno ako si beo :) peruanke samo gledaju kako ce da se priudaju, a posebno ako je u pitanju beo covek a pritom su vrlo koristoljubive i manipulativne, a ni muskarci nisu nista bolji jer uvek imaju skrivene motive, nepouzdani su kao ljudi, macisti su i takodje balave za belim zenama jer misle da su lakse od ovih njihovih, posto ti je za prosecnog peruanca biti beo simbol uspeha u zivotu. ko god se mesa sa njima, moj krajnje prijateljski savet je da ide sa dvostrukim oprezom nego sto bi inace radio jer su ko narod vrlo drugaciji od evropljana i srba. a pritom su zatucani do zla boga u religioznom smislu, te to daje jos grdju kombinaciju fuzije najgorih osobina koje su povukli od spanaca i inka. npr brazilci i argentinci su tipicni latinoamerikanci, koje takodje ne treba uzimati bas previse za ozbiljno jer su nepouzdani, njihova rec nema tezinu i slicno, ali su bar latinosi u pravom smislu reci, mada ajde zemlje su im prevelike da bi se mogla praviti tolika generalizacija. peruanci su ko najzatucaniji brdjani sa hiljadama suludih verovanja, potuljeni a pritom nemaju nista lepo od latino kulture, samo lose stvari su pokupili i ta inkaicka kultura im je vrlo duboko usadjena, a to je ko da su ih vanzemaljci doveli na zemlju. nemojte me pogresno shvatiti, samo budite oprezni.
 
Druze opusti se, ne ides u USA, nego u Peru, sto ti ne bi odobrili vizu? Ako se sve kockice sklope planiram i ja u Peru na jedno godinu dana, ne iz istih razloga doduse :)

hehehe, joj drug moj lako je tebi. Ti si sigurno (kao što kažu) "Proputovao sveta" pa ti je tako lako opustiti se.
Ja po prvi put vadim vizu, i sve moram sam. Nemam nikoga da me posavetuje.
Plašim se da mi neće dati vizu ako kažem da tamo idem kod devojke. :(
Kad budem išao na razgovor pitaće me kod koga idem i zašto I da dokažem da ću se vratiti, e sad ja ne znam kako da mu objasnim kako sam upoznao devojku i da idem kod nje samo da provedem njihov Božić i Novu Godinu, posle se vraćamo zajedno ovamo da proslavimo Našu Novu Godinu i Božić.
Jbg teško mi je sve kad' sam neiskusan. :(
 
aek a pritom su vrlo koristoljubive i manipulativne, a ni muskarci nisu nista bolji jer uvek imaju skrivene motive, nepouzdani su kao ljudi, macisti su i takodje balave za belim zenama jer misle da su lakse od ovih njihovih, posto ti je za prosecnog peruanca biti beo simbol uspeha u zivotu. ko god se mesa sa njima, moj krajnje prijateljski savet je da ide sa dvostrukim oprezom nego sto bi inace radio jer su ko narod vrlo drugaciji od evropljana i srba. a pritom su zatucani do zla boga u religioznom smislu, te to daje jos grdju kombinaciju fuzije najgorih osobina koje su povukli od spanaca i inka. npr brazilci i argentinci su tipicni latinoamerikanci, koje takodje ne treba uzimati bas previse za ozbiljno jer su nepouzdani, njihova rec nema tezinu i slicno, ali su bar latinosi u pravom smislu reci, mada ajde zemlje su im prevelike da bi se mogla praviti tolika generalizacija. peruanci su ko najzatucaniji brdjani sa hiljadama suludih verovanja, potuljeni a pritom nemaju nista lepo od latino kulture, samo lose stvari su pokupili i ta inkaicka kultura im je vrlo duboko usadjena, a to je ko da su ih vanzemaljci doveli na zemlju. nemojte me pogresno shvatiti, samo budite oprezni.

Izvini što ti nisam ranije odgovorio, nisam imao kada. Ja sam ih pogrešno razumeo, mislio sam da mi traže da "kupim" kartu a ne da je "rezervišem".
Ipak, meni je to opet problem zato što ne znam gde mogu da rezervišem povratnu kartu, da li možda neko od Vas zna ? :think:
Nadam se da mi nećete zameriti što ovoliko pitam, znam da izgledam "zatucano" al' nikada nisam išao na neki daleki put, tj nikada nisam vadio vizu. Ovo mi je prvi put tako da nemam blage veze gde-šta-kako. :(
 
Izvini što ti nisam ranije odgovorio, nisam imao kada. Ja sam ih pogrešno razumeo, mislio sam da mi traže da "kupim" kartu a ne da je "rezervišem".
Ipak, meni je to opet problem zato što ne znam gde mogu da rezervišem povratnu kartu, da li možda neko od Vas zna ? :think:
Nadam se da mi nećete zameriti što ovoliko pitam, znam da izgledam "zatucano" al' nikada nisam išao na neki daleki put, tj nikada nisam vadio vizu. Ovo mi je prvi put tako da nemam blage veze gde-šta-kako. :(
sa rezervacijom je uglavnom dovoljno, recimo kad su nam pre trebale vize za evropu, uvek sam tako radila i nije bilo problema, a mislim da ne bi trebalo da bude ni za peru. sto se karata tice obidji nekoliko agencija koji su i predstavnici razlicitih avio kompanija...ne znzam kad planiras da ides, ali sto pre rezervises to bolje....i obavezno obidji vise mesta i razmotri razlicite putanje i presedanja, jer cene mogu dosta da variraju. u principu su ti iz nekog razloga varijante koje idu preko amsterdama/pariza za taj deo juzne amerike uvek najjeftinije, dakle klm/air france, a za brazil argentinu itd je uglavnom najpovoljnije preko madrida ili lisabona...dakle proveri nekoliko kombinacija, i nemoj leteti iz beograda vec sedi na voz autobus i gledaj budimpestu, minhen, frankfurt itd kao polaznu tacku...pa onda trazi odatle vezu preko amstertama ili pariza, ali nemoj iskljuciti mogucnost avio kompanija iberia, eurostar (Valjda ne secam se imena), lan to je cileanska kompanija itd....u agencijama koriste sistem koji se zove amadeus koji ima pristup bazi podataka svih letova raznih kompanija, ali obidji vise njih da uporedis cene. povratna karta je uvek jeftinija.
 
Pa nege oko marta su avio karte generalno jeftinije...

Mmm, ja sam našao kartu preko eDreams.
Let je 15.1.2013 iz Beča. Planiram da letim odatle jer imam tetku tamo, pa imaću negde da prespavam i sa kim' da odem na aerodrom. :)
Evo pogledaj ovde let. http://prntscr.com/mudi8
Samo još ga nisam rezervisao, još uvek se informišem "kako, gde" :$ jbg prvi put
 
Poslednja izmena:
Mmm, ja sam našao kartu preko eDreams.
Let je 15.1.2013 iz Beča. Planiram da letim odatle jer imam tetku tamo, pa imaću negde da prespavam i sa kim' da odem na aerodrom. :)
Evo pogledaj ovde let. http://prntscr.com/mudi8
Samo još ga nisam rezervisao, još uvek se informišem "kako, gde" :$ jbg prvi put

Ne znam da li mozes direktno...Imas agencije u Srbiji,kao sto je Fly Fly. Sad ,ne znam kolika im je provizija...
 
Mmm, ja sam našao kartu preko eDreams.
Let je 15.1.2013 iz Beča. Planiram da letim odatle jer imam tetku tamo, pa imaću negde da prespavam i sa kim' da odem na aerodrom. :)
Evo pogledaj ovde let. http://prntscr.com/mudi8
Samo još ga nisam rezervisao, još uvek se informišem "kako, gde" :$ jbg prvi put
oprezno sa kartama i ne kupuj sam ako nemas iskustva!ova karta ti ima dva presedanja u londonu i u majamiju, a tako neces moci da ides jer ce ti u tom slucaju trebati i tranzitna viza za britaniju i ameriku!!! osim toga let traje 27 sati i 40 minuta...gledaj karte iz pariza ili amsterdama uglavnom su najpovoljnije, direktno ides i let traje oko 14 sati. ako letis sa presedanjem moze da ziadje jeftinije, ali onda obavezno vodi racuna o tranzitnim vizama u slucaju da ti trebaju!!!
 
Mmm, ja sam našao kartu preko eDreams.
Let je 15.1.2013 iz Beča. Planiram da letim odatle jer imam tetku tamo, pa imaću negde da prespavam i sa kim' da odem na aerodrom. :)
Evo pogledaj ovde let. http://prntscr.com/mudi8
Samo još ga nisam rezervisao, još uvek se informišem "kako, gde" :$ jbg prvi put

Pobogu dete imas li ti roditelje.Nisam hteo da se mesam ali posto imam dva sina,jedan je prosao zemljinu kuglu vise puta,ja sam ...nre znam ni ja koliko...
Znas li ti gde ides?Ne znas!
Vidim da si siskreno dete,naivno do zla boga,verovatno i zaljubljen...Ali ti ne znas da su to marsovci u odnosu na ljude sa kojima ti zivis tu gde zivis.Pa zar nisi mogao da se skrasis negde u evropi,imas tetku u becu,gde ces bre mecki na rupu.Peruanci su narod stoka,imam drugara koji u chiklaji ima fabriku ribljeg brasna,bio sam kod njega dosta puta.To nije drugi,to je osamnaesti svet u odnosu na evropu.Gde ces bre pobogu i zaboga sam u tu vukojjebinu.
 
Pobogu dete imas li ti roditelje.Nisam hteo da se mesam ali posto imam dva sina,jedan je prosao zemljinu kuglu vise puta,ja sam ...nre znam ni ja koliko...
Znas li ti gde ides?Ne znas!
Vidim da si siskreno dete,naivno do zla boga,verovatno i zaljubljen...Ali ti ne znas da su to marsovci u odnosu na ljude sa kojima ti zivis tu gde zivis.Pa zar nisi mogao da se skrasis negde u evropi,imas tetku u becu,gde ces bre mecki na rupu.Peruanci su narod stoka,imam drugara koji u chiklaji ima fabriku ribljeg brasna,bio sam kod njega dosta puta.To nije drugi,to je osamnaesti svet u odnosu na evropu.Gde ces bre pobogu i zaboga sam u tu vukojjebinu.

Drugar, znam gde idem i uopšte mi se ne čini naivnim što hoću da se "oprobam" u ovome.
Šta mi fali ako odem tamo na 6meseci, vidim kakav je život pa ako mi se svidi. Niko mi nije rekao da ja moram tamo ostati. :)
Imam majku, otac mi je preminuo (počeo je da pije nakon razvoda). Od braće i sestara imam samo mladju sestru. Ima 13god.
Njih dve me podržavaju, žele mi sve najbolje pa kako bude.
Jesam zaljubljen, kao što kažu "do ušiju". :$
Btw, ona živi u Lima, Miraflores. To je deo Peru-a koji nije NI BLIZU Chilea. Chile je veoma siromašan deo Perua, to znam.
Kako god, hvala što brineš i sve najbolje. :zpozdrav:
 
Pobogu dete imas li ti roditelje.Nisam hteo da se mesam ali posto imam dva sina,jedan je prosao zemljinu kuglu vise puta,ja sam ...nre znam ni ja koliko...
Znas li ti gde ides?Ne znas!
Vidim da si siskreno dete,naivno do zla boga,verovatno i zaljubljen...Ali ti ne znas da su to marsovci u odnosu na ljude sa kojima ti zivis tu gde zivis.Pa zar nisi mogao da se skrasis negde u evropi,imas tetku u becu,gde ces bre mecki na rupu.Peruanci su narod stoka,imam drugara koji u chiklaji ima fabriku ribljeg brasna,bio sam kod njega dosta puta.To nije drugi,to je osamnaesti svet u odnosu na evropu.Gde ces bre pobogu i zaboga sam u tu vukojjebinu.

Pa dobro,nije on napisao gde ce oni da zive,mozda je dovede ovde :lol:

Ja isto sumnjam da je prevara u pitanju...Pazi se momak ako odes.
 
oprezno sa kartama i ne kupuj sam ako nemas iskustva!ova karta ti ima dva presedanja u londonu i u majamiju, a tako neces moci da ides jer ce ti u tom slucaju trebati i tranzitna viza za britaniju i ameriku!!! osim toga let traje 27 sati i 40 minuta...gledaj karte iz pariza ili amsterdama uglavnom su najpovoljnije, direktno ides i let traje oko 14 sati. ako letis sa presedanjem moze da ziadje jeftinije, ali onda obavezno vodi racuna o tranzitnim vizama u slucaju da ti trebaju!!!

Auuu za to nisam znao. :O
Uradio sam ovako kako mi je Petar BSK predložio.
Zamolio sam druga koji stanuje u Bg da priupita u nekoliko Turističkih Agencija oko ovog leta.

Dobio sam jednu ponudu koja izgleda ovako (pa sad' ako vama nije mrsko pogledajte i recite mi jel' to po vama Ok) :

Beograd - Budimpesta (With Bus)

Budimpesta - Amsterdam (Airplane)

Amsterdam 12:55h - Lima 19:10h (Their time, with Airplane)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Departure -
21:12:2012
23:12:2012
24:12:2012
(Cena karte je1495€ + Autobuska do Budimpeste 30€ = 1525€ ( All taxes, fees and bags included)
Rekli su mi da će biti letova i posle Nove Godine, al' da za njih pitam posle.

FIBULA AIR TRAVEL AGENCY

Zorica Karaferović : +381 11 36 12 143 *-* +381 11 36 12 039 *-* +381 11 36 11 614 *-* Mob. +381 64 5961 343

Adress : Terazije 20
Beograd - Srbija : avio@fibula.rs www.fibula.rs
Radno vreme : Pon - Pet od 12pm
 
Poslednja izmena:
Pa dobro,nije on napisao gde ce oni da zive,mozda je dovede ovde :lol:

Ja isto sumnjam da je prevara u pitanju...Pazi se momak ako odes.

heheh, nije prevara ljudi. z:)
Ah da, moram je dovesti malo u zemlju Srbiju. Rekla je da ima želju da ode na Guču, voli trubu izleda z:P
Al' čuvaću se, naravno. Opreza nikad' dosta, ni kući nisam siguran. z:D

Al' kad' odem tamo i sve bude ok, svima ću da vam pošaljem po neku uspomenu. Kad se budem vraćao pitaću vas sve za adresu gde stanujete, pa da vam svima pošaljem po neki suvenir. Neće to biti nešto baš veliko al' samo eto da me se setite. Ludog Bosanca koji je završio u Peruu. z:D
 
Poslednja izmena:

Back
Top