Vujanović: Dogovor, pa referendum

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Vujanović: Dogovor, pa referendum
23. maj 2005. | 15:05 | Izvor: B92
Beograd -- Predsednik Crne Gore Filip Vujanović ubeđen je da će za referendum u Crnoj Gori animirati dovoljan broj glasača.

Vujanović je u "Kažiprstu" Radija B92 rekao da crnogorski predlog o razdvajanju Srbije i Crne Gore podrazumeva prvo dogovor svih strana, a potom održavanje referenduma.

Vujanović navodi da uprkos tome što je na predsedničkim izborima izabran iz trećeg puta, što pokazuje problem s brojem glasača opredljenih za nezavisnu Crnu Goru, na referendumu o nezavisnosti ne treba očekivati probleme. Vujanović je naveo i da očekuje da će odgovarajuća kampanju za referendum, koji će biti zakazan u februaru iduće godine, animirati dovoljan broj glasača koji će se opredeliti za nezavisnu državu.

"Novi motiv"

"Mi smo prihvatili očuvanje vrlo strogog standarda u našem zakonu o referendumu iz 2001, koji zahteva da referendum obezbedi izlaznost od 50 odsto plus jedan. Sada će izvesno na referendumu učestvovati više partija, sasvim sigurno Liberalna partija i Liberalni savez, koji u prva dva kruga predsedničkih izbora nisu učestvovali, a uveren sam da je u međuvremenu iskustvo funkcionisanja unije sa Srbijom postalo dobar motiv nove izlaznosti", kaže on.

Šta je sukob interesa

Vujanović je kritikovao premijera Srbije Vojislava Koštunicu, koji i tokom vršenja funkcije premijera pokazuje svoju opredeljenost za zajedničku državu Srbije i Crne Gore. "Mislim da je apsolutno legitimno da imate želju i prirodno je da imate želju i nužno je da imate želju za nekim odnosom, ali ne možete da budete pokrovitelj neke aktivnosti, što je on prihvatio činjenicom da je kao predsednik Vlade primio predstavnike Pokreta za državnu zajednicu Srbije i Crne Gore, pošto su oni imali svoj forum u Beogradu. Mislim da bi u Srbiji bilo vrlo negativno primljeno kad bih ja razna udruženja formirana u Srbiji primio i bio njihov pokrovitelj za vođenje kampanje u Srbiji", kaže Vujanović.

Na opasku da su njegova funkcija predsednika svih građana Crne Gore i stavovi o nezavisnosti u nekoj vrsti sukoba interesa, Vujanović je rekao da je uveren da je kao predsednik dužan da kaže šta je najbolji interes Crne Gore.



Da li je krajnje vreme da se vec jednom rotosiljamo Crnogorske fukare, ja mislim da ako vec nece sa nama ,bolje sto pre da se rastanemo, pa nek zive u svojoj sverc-drzavi. Samo ne verujem da ce svet da tolerise njihove kriminalne aktivnosti(sverc cigareta, narkotika, belog roblja itd.)nekaznjeno.Cim dobiju nezavisnost postace neciji protekrorat, jer sami niti hoce niti mogu da se izbore protiv mafije koju cini sam vrh drzave....
 
Neka ih vala nek idu s milim Bogom! Ovakvo maltretiranje, već 5-6 godina Milo svake naredne godine obećava referendum o nezavisnosti CG - e ja većeg LAŽOVA od MILA davno ne videh! A to dal će oni posle biti protektorat ili mafijaška državica - to sa nama više nema nikakve veze! ĐEKNA JOŠ NIJE UMRLA, A KAD ĆE NE ZNAMO...
 

Back
Top