FIFA 13, komentari o igri

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Skoro sam je skinuo i mogu reci da sam skoro pa potpuno razocaran.
Osim onog prvog kontakta sa loptom ama bas nista nije bolje u FIFI 13 u odnosu na FIFU 12.
Dobro, bolje je to sto se vise ne ceka toliko na pocetku kada igra trazi EA SPORTS online servis.
Grafika u FIFA 12 je MNOGO bolje nego u 13-ici.
GAMEPLAY takodje.
Kada igram FIFA 13 imam osecaj kao da opet igram mali fudbal na FIFA 2009 ili -8 odnosno -10.
Ono sto mi NAJVISE smeta su 4 stvari:

1.Previse lako se lopta dokotrlja od jednog do drugog gola, kao da ne igram FUDBAL vec FUTSAL.

2.Tereni, senke i opste rendering je losiji u odnosu na fifa 12, kvalitet grafike dresova i igraca je ostao isti.
Kada u FIFI 12 igram sa Dortmundom na Valenu, stvarno imam osecaj kao da gledam tacnije ucestvujem u prenosu utakmice na EUROSPORTU 2, isto je i sa Salkeom i mojom omiljenom ekipom, Rosenborg, stvarno i onaj stadion lici an Lerkendal ali su pre svega: boje, senke, prelamanje svetlosti... realnije i teren samim time izgleda MNOGO realnije i lepse nego u FIFA 13.

3.Kompijuter je moram tako reci gluplji, u odnosu na fifa 12, promasuje go sa 5 metara u svakom 2-om pokusaju na Legendary nivou i to Huntelar. To je nerealno, Huntelar moze jednom u 10 puta da ne da go sam sa 5 metara ali ne moze 4 ili 5 puta.

4.Vise nemam mogucnost finog usmeravanja lopte kada saljem pas. U FIFI 12 sam pored 4 osnovna imao i 4 dodatna pravca kada sutiram ili saljem pas. Dakle , posto volim da igram na sve MANUAL(manual pas, manual shut...) u FIFI 13 mog da dodajem lopte direktno samo igracima koji stoje pod 45 stepeni u odnosu na igraca koga trenutno vodim, u FIFI 12 sam mogao i onima izmedju.

Sve u svemu, FIFA 12 je MNOGO bolja igra od FIFA 13 ma da cu opet naravno igrati FIFU 13 jer nije bas toliko smece da nije za igranje.
PES 2013 sam probao samo kratko i rekao bih da je bolja igra od FIFA 2013 a losija od FIFA 2012, dok je PES 2012 u rangu FIFE 13.
 
Poslednja FIFA koju sam igrao bila je FIFA 06. Tek sad sam rešio da joj se vratim, i zaigrao FIFU 13, ali nisam oduševljen. Najviše mi ide na živce što većinu modova ne mogu da pokrenem i što ne mogu da podešavam komande po svojoj volji.
 
Poslednja FIFA koju sam igrao bila je FIFA 06. Tek sad sam rešio da joj se vratim, i zaigrao FIFU 13, ali nisam oduševljen. Najviše mi ide na živce što većinu modova ne mogu da pokrenem i što ne mogu da podešavam komande po svojoj volji.

Pocni sa FIFA 12, FANTASTICNA je, SIGURNO najbolja simulacija fudbala do sada, bolja od svih prehodnih FIFA-a i PES-ova ali i od FIFA i PES 2013.
Vec sam pisao o njoj. Razlika izmedju FIFA 10 i FIFA 12 je i vise od neba i zemlje. Videces, imas na NET-u, skini je a imas i patcheve za ONLINE igranje.
MENI za sada deluje JAKO teska, do sada sam odigrao 20-ak celih utakmica i pobedio samo jednom. LEGENDARY nivo. S tim da ja stavljam sve kontrole na potpuni MANUAL. Ako igras sa automatskim pasom i drugim parametriam an AUTOMATIC, laksa je, poprilicno. Grafika je PRELEPA, bar meni, posebno na nekim stadionima i za neke klubove, bas one koje najvise i simpatisem trenutno. Rosenborg, Salke, Dortmund, Panatinaikos,Korintijans,... jedino za Spartak m is ene svidja grafika ali trenutno ne volim bas ni igrace koji igraju tamo tako da za mene nije neka katastrofa to. GAMEPLAY je STVARNO dobar, i vise od toga ma da naravno uvek ima mesta za doradu, ne bih sada... Sve u svemu, skini igru i patcheve, SIGURAN sam da ce ti se dopasti, NAJVEROVATNIJE cak vise i od PES 2013 i ako volim i igram i PES.Pozzz. Znam da volis NBA2K ,igras li 13-icu i kakvi su ti utisci, nisam jos poceo pa zato pitam?.
 
Dodao bih i da imas sajtove an kojima mozes da skines nova lica za igrace. iskreno, ja se time vise bavim nego samim igranjem. Lica iz FIFA 12 su u potrebljiva i u FIFA 13. Juce i prekjuce sam se celo popodne bavio time, da prebacim lica sa 12 na 13, posto za 13 za razliku od 12-ice ne postoji PROGRAM EDITOR pomocu koga se to moze uraditi ali moze rucno. U principu 95% vremena provedenih u vezi sa FIFOM koristim za FACE i GAME update, sada nemam vise vremena zbog ispita ali ako budes zeleo, mogu da ti posaljem lica koja sam ubacio u 13-u sa podesenim parametrima, tako da mozes samo da kopiras neke fajlove i FIFA 13 direktorijum i imaces oko 300-500 novih lica dodato. Imama jos lica sa 12-ice koaj nisam prebacio ali nemam vremena zbog spremanja ispita pa cu to ostaviti za kasnije. Lica u FIFI su neupredivo realnija i bolja nego u PES-u i APSOLUTNO su vredna ubacivanja u igru.
 
kristiansand, ili neko drugi: postoji li neki peč ili nešto slično da mogu da se podese komande na 360 džojpadu? Konkretno, da igrače kontrolišem krstićem a ne analognom palicom?

Takođe, da li postoji neki peč koji omogućava igranje online ako nemaš "Origin", ili bar pokretanje modova koji ne mogu da se pokrenu ako nemaš original?
 
kristiansand, ili neko drugi: postoji li neki peč ili nešto slično da mogu da se podese komande na 360 džojpadu? Konkretno, da igrače kontrolišem krstićem a ne analognom palicom?

Takođe, da li postoji neki peč koji omogućava igranje online ako nemaš "Origin", ili bar pokretanje modova koji ne mogu da se pokrenu ako nemaš original?

To kod mene radi samo p osebi. Mogu i krsticem i palicom da ih kontrolisem odjednom. Nije ti dzojstik ili kako se vec to zove kompatibilan potpuno. Porbaj da skines najnovije drajvere.

- - - - - - - - - -

1. NBA2K13- UBEDLJIVO NAJREALNIJA kosarka do sada

2. FIFA 13 ali i 12-ica o kojoj sam govorio vec pa cu sada o 13-ici uz poredjenja sa 12-icom.

PRELEPE animacije i pokreti igraca, potezi pri primanju lopte, driblinzi uopste mehanika pokreta je sjajna,

Uvodne animacije su prelepe, mislim na kadrove sa stadiona, predstavljanje sastava,..

Igra je poprilicno teska jer CPU igra vrlo inteligentno i mastovito napad.

Odbrana se vise ne svodi na puko drzanje tastera B ili koji je vec kod vas vec se mora maloi rucno koordinsati odbrambeni igrac da sto vise skrati manevarski prostor igracu u napadu i eventualno mu se dovoljno priblizi da bi oteo loptiu.

Takodje je JAKO bitan i tajming uskoku, posle kornera ili bilo koje visoke lopte. Za sada sam MNOGO golova primio iz kornera bas zbog toga.

Kontranapadi CPU-a su fantasticno brzi i mastoviti, cesto CPU koristi sitvaciju spori bekovi brz napadac pa sa sredine terena ubacuje visoke lopte iza moje odbrane i to za sada takodje uspeva ali se moze donekle spreciti promenom taktike i rasporeda-postavke igraca an terenu.

ALI!!!. Ima puno svtvari koje su gore nego u FIFA 12.
Ona koja mi najvise smeta je ta sto je u FIFA 12 igra bila TACNO ONOLIKO brza da se ima utisak da su igraci na pravom terenu za fudbal u vremensko-brzinskom smislu.FIFA 13 se tu vratila korak u nazat pa lici na STRIKER iz 94-e kada igrac ocas predje ceo teren itd.

S druge strane, jedna stcar je popravljena u odnosu na FIFU 12 a to je dodavanje napadacke ekipe oko sesnajterca odbrambene. U FIFA 12 je to delovalo kao VIKTORIJE na terenu za mali fudbal, previse brzo i kratko, kao da lopta i ne ide po zemlji vec po prostoru bez trenja. U FIFI 13 to vec deluje nesto bolje, jos uvek ne kao u praom fudbalu ali je napredak vidan.
Ljudi iz EA su rekli da ce FIFA 14 biti nesto sporija od 13-e jer se dosta ljudi zalilo na to.

Grafike u obe igre su lepe na svoj nacin. Nekada mi se vise svidja 12-ica a nekada 13-ica, parcijalno. Zavisno od stadiona na kome se igra, dresova koji se koriste, vremenu po kome se igra... Ma da MENI, vecina ekipa lepse deeluje kada s eigra po snegu, tu je FIFA 12 PRELEPA kojom god ekiom da se upravlja.
I u 13-ici je WINTER dobro odradjen ali ne tako dobrokao u 12-ici.
Opet po suncu na 12-ici neke ekipe deluju fantasticno npr. Lion,Nancy,Ren,Salke,Dortmund... RAJNSKI DERBI na VELTINS-u ili WESVALENU deluje SUPER-MEGA-PRO na 12-ici dok na 13-ici i ne bas toliko dobro, posto je VELTINS dosta izmenjen u smislu svetlosti i senki pa sada vise deluje kao crtani film nego kao pravi stadion.

Ima ekipa i stadiona koji su bolji na 13-ici ali ne bih duzio o tome.

Sve u svemu, ako poredim 12 i 13 mogu staviti znak jednakosti uz mali plusic 13-ici jer je ipak nesto teza igra i mehanika igraca je dosta unapredjena, deluju stvarno kao pravi fudbaleri na terenu sa lepezom nacina primanja , propustanja lopte, uopste bilo kakvim manipulacijama loptom, sve su realno prelepe.
FIFA 12 iam nesto lepsu grafiku, NESTO MALO lepsu da budem tacniji i bolje je izbalansirana kad aje u pitanju paralela sa potrebnim vremenom da se pretrci pravi stadion od strane pravog prosecnog igraca. Kod FIFE 13 je to vreme prekratko i nerealno.
 
3. PES 2013.
Prva stvar koaj mi opet BODE OCI kod SVIH PES igrica je kolorit i boje. Lica igraca su i dalje KREM-COKOLADA boje, na FIFI igraci sve vise lice na prave bar u licu pa cak kada su u pitanju i texture na kozi. Pitanje je samo koliko je vest onaj koji pravi nova lica za FIFA koja se mogu rucno-naknadno dodati. Tako da ima lica koja deluju BUKVALNO KAO PRAVA. Rooney, Fletcher, Matta,Ronaldo,Ronaldinho, ... ima bar par stotian igrac akoji deluju kao pravi dok je PES po tom pitanju malo toga menja pa su texture ostale iste kao i boje koze. Na stadionima PES je takodje nedovoljno boja i previse su tamne. Japanci imaju malo drugaciji osecaj za lepo od zapadnjaka i mislim da je tu kljuc zasto se to ne menja. Japan, Kina, Vijetnam, Tajvan, Tajland, Kazakstan itd... su velika trzista sa slicnom kulturom i osecajem za lepo kao i u Japanaca pa tako Japanci vole da im sve bude u duhu MANGI pa cak i fudbalske simulacije.

Druga stvar koja mi smeta je JAKO LOSA PUBLIKA. Zvuci smesno an momente. Neko zvizdanje i besomucno ponavljanje istih nejasnih fraza.To me opet podseca an KICK OFF. Jedina pozitivna stvar u svemu tome je ta da je osecaj daljine i dubine glasova iz publike kevivalentan onom sa pravih stadiona. Ali ni FIFA ne zaostaje mnogo potom pitanju.

Treca stvar. PES je u jednoj stvar bolji od fife a to je borba za loptu i tzv remplovanje. Ima nesto toga i uFIFI ali nije toliko izrazeno irealisticno kao sto je na PES 13-ici.

Cetvrto. MNOGO MI SE SVIDJA to sto na PES 13 postoji CUP LIBEERTADORES i latino maericke ekipe koje OBOZAVAM. Hocu u FIF da vidim i druge argentinske velikane tipa: San Lorenzo-omiljna mi ekipa u Argentini(ima ogromnu hordu navijaca sirom Argentine i dalje), Velez(takodje ga volim), Estudiantes,
Lanus i Indenpendiente. To bi bilo dovoljno za pocetak.
Ljudi iz EA SPORTS-a podcenjuu Latino Americke klubove boduju ih poprilino niskim brojem zvezdica zaboravljajuci da latino-americki klubovi imaju vise titula prvaka Sveta od evropskih.
Konkretno. Internacional, Sao Paolo, Flamengo, Santos i Korintijans MORAJU imati BAR 4,5 zvezdica kao sto ih imaju recimoEverton, Totenhem u 13-ici, Lazio,NJu Kastl itd... Internacional je izbacio Barsu i postao prvak sveta, Boka koja ima samo 3,5 zvezdice je u vise navrata pedalirala italijanske, spanske i engleske klubove sa trona sveta itd... Boka mora imati bar 4 zvezdice posto je sada u krizi i nije bas tako jaka kao pre. River, Lanus, Racing,Kruzeiro... mogu da imaju po 4 kao sto i imaju.
I ako u PES postoje argentinski klubovi i tamo su degradirani niskim ocenama, sto nije realno.

Peto. FLUIDNOST u FIFI 13 a posebno FIF 12 je VECA i BOLJA nego u PES 13 a jos vise PES 12.

Sesto. Odnos jacine centarsut tastera i toga koliko i u kom pravcu celopta nakon stiska ici je realniji u PES nego u FIFI ali ni FIFA nije losa po tom pitanju.

Sedmo. Za razliku od PES 13. Santos-u i jos nekim ekipama u FIFI fale 3-i komplet dresova. Konkretno SANTOS ima u FIFI BELU i NEBO PLAVU kombinaciju koja ne odudara bas previse od ove bele, a kompleti se prave tako da boja jednog odudara od bije drugog da bi se ekipa uvek razlikovala mod protivnicke. Dakle dale tradicionalni CRNO-BELI dresovi Santosa, govorim o FIFI.

Osmo. EDITING i LICENCIRANJE igraca u PES-u 13 je previse komplikovano, duga je to prica da bi se objasnilo sta en valja, uglavnomd a vrate to kao sto ej bilo uPES 09. I u FIFI 13 i 12 ne znam da li postoji opcija da s eigraci koji igraju za neku reprezentaciju ali ne i za neki klub, prekomanduju da istovremeno igraju i za neki klub i reprezentaciju.

Deveto. Opet kazem. FLUIDNOST u igri i KOLORIT kao i ZVUK NAVIJACA su JAKO losi u PES i to treba popraviti.
PES je od fife bolji samo u segmentu realnosti fizickog kontakta dva igraca, remplovanja, gurkanja, zadrzavanja itd, ma da je tu i FIFA dostra iznapredovala takod a razlika nije velika.

PO MENI, PES ce morati da zasuce rukave da bi se vratio na PRVO MESTO gde je bio sve do FIFA 12-ice.

- - - - - - - - - -

i DESETO. KONAMI da omoguci da se mogu igrati EGZIBICIONE utakmice i sa LATINO klubovima a da nisu BRAZLISKI.
Takodje da vrati neke klubove iz odeljka OTHERS. Zvezdu, Partizan, Steauu, AEL,... Da doda jos neke velike argentinske kluboove i ako nisu u LIBERTADORESU te godine itd....
 

Back
Top