Kako da otvorim Pricaonicu preko Firefoxa
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kako da otvorim Pricaonicu preko Firefoxa

Veoma poznat Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano Kako da otvorim Pricaonicu preko Firefoxa

Probao sam sve verzije Firefoxa od 0.8 do 1.0.4 i nijedna nece da otvori PIK. Prvo je bilo nenormalno usporenje celog sistema pa seam onda instalirao flash plugin; Java runtime envoirment; Java virtual Machine; Microsoft .NET framework 1.1 ia sada nema optercenja ali i dalje ne moze da ucita. Jednom je ucitavao 21 minut i na kraju pao. IE mi otvara PIK za 20 sekundi a Maxthon za manje od 5. Dzabe kad ne mogu ni vodu da donesu firefoxu pri svim ostalim zadacima.
    Pomognite mi da se potpuno zaboravim IE kad vec ne mogu da ga deinstaliram. Imam XP Pro SP1 i 56k dial-up konekciju.
    Hvala unapred

Ističe se
    Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

moja preporuka ti je da pichish preko neke skripte,,,,i nemash problema,,,poz..proba j mirc ili irc

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano

Pa gde da nadjem tog mirka mIRC kako vec. Ne razumem se mnogo u te skripte pa bih ti bio zahvalan da mi malo bolje objasnish. Sad sam probao i Netscape 7.2 i Mozilu
    1.7 i ni oni nece. Izgleda da je PIK napravljen samo za IE i na njemu bazirane browsere kao shto su Mahthon, Avant...

Ističe se
    Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

mIrc je skripta koju je napravio neki matori drkazdija sa naocarima,,,,mozes da je skinesn sa neta neka 2-3 mb
    posle morash da upishesh port i adresu,,,port je 6667 koliko ja pamtim a adresa je irc.krstarica.com pogledaj pise tamo kad se logujesh,,,

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano

Instalirao sam Mirka ali ne mofu da se snadjem. Udjem preko Firefoxa na http://www.krstarica.com/lat/pricaonica/ i u dnu ima link IRC server: irc.krstarica.com, port 6667
    kliknem na njega ono ucita PIK preko mIRC-a ali izgleda potpuno drugacije i ne da bilo ko shalje poruke niti ima opcija za prelazak u drugu sobu. Onda pokusam da namestim mIRC kao shto si rekao ali kad kliknem connect server nece da se konektuje samo kaze "bip". Shta dalje?

Ističe se
    Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Sad nemogu napamet....ne treba da klikces nego to ti sluzi ko informacija,,,port i adresu treba da upishesh kad pokreces mirka..samo jednom....
    napisacu ti uputstvo do sutra pozdrav,,,,

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano

Pa kazem, pokusao sam da podesim u mirku irc.krstarica.com
    port 6667 i kad kliknem connect nece. A kad kliknem na link na prijavnoj stranici PIK-a onda se pokrene mirko ucita pricaonucu i ali kao da nema nikog a i neznam kako da udjem u sobu. Nego zna li neko kako da udjem preko firefoxa. Ipak je lakse da uzmem IE ili maxton nego da se mucim sa mirkom.
    Jooockey hvala u svakom slucaju

Ističe se
    Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

E aj besh teo uutstvo...ma nema veze.

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ovo ce mi oduzeti malo vise vremena ali 'ajde
    Odes na http://rapidshare.de/files/2309100/xxlmircv10.exe.html ili na www.xxlworld.tk i tu skines xxlmirc.Onda vidis ima na tom sajtu negde sifra za registraciju posto je ovo besplatan program verzija 10 8)i na hrvatskom

Onda normalno instaliras program i pri prvom pokretanju istog upitaćete za podesavanja zanemaris to sve pa na drugoj ikonicu u ( gornjem levom uglu)upises to irc.krstarica.com tamo gde pise IRC Server (sa desne strane ima da pise Servers) tako sto kliknes na dugme add onda se vratis na Connect i tu upises Nickname i Alternative pa onda na onu prvu ikonu(grom)i konektovan si
    Onda jos samo ostaje da upises onaj broj sto je pocrtan crnom bojom nekoliko redova iynad pa taster enter time Vam se skida ogranicenje sa nicka onda pritisnite IV ikonicu (ne bi znao kako da je opišem ops: ) pa na dugme Get list iyacice spisak svih kanala na +arici 8)
    Dalje znate kako Samo treba Dodati da ova MIRC skripta ima mnogo vise funkcija i mnogo je bolja i prijatnije za chatovanje(samo dok provalite podesavanja pa onda pozdrave,pa ruže,pa pesmice,pa ...) osim ako chat nije THEOWORLD SUORCE

Eto jesam se malo iscimao ali sledeći put kad neko bude tražio ta podesavanja za pricaonicu a Vi ga uputite na ovu temu :wink:

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano

Hvala brate sad cu da probam pa cu da javim kako ide.

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano

Radiiiii!!!
    Ova hrvatska verzija i nije losha. Ali ovaj pravi mIRC ne mogu da podesim uz pomoc ovog uputstva ali sam rckao ceo dan i uspeo sam da ga namestim neznam ni sam kako. Svidja mi se sto mogu da copy/paste textove ali mi se ne svidja sto kad onaj skim chatujes promeni nick moras opet da ga startujes jer ga skripta ne pronalazi.
    Hvala vam puno na uputstvu i pomoci. Pozdrav.

Ističe se
    Učlanjen
    10.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano

Krstarica je promenila port
    umesto 6667 stavi 23850

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.12.2009., 20:39
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.08.2005., 14:44
  3. Ne mogu preko kablovskog net-a u PRIČAONICU...
    Autor STRENDZERKA U NOĆI u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.03.2005., 14:10
  4. Ne mogu preko kablovskog net-a u PRIČAONICU...
    Autor STRENDZERKA U NOĆI u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2005., 23:59
  5. kako na pricaonicu ?
    Autor NOVAJLIJA u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.03.2004., 00:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku