Amoksicilin
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Amoksicilin

Aphroditi
    Guest

Podrazumevano Amoksicilin

Vec drugi put primecujem da mi se posle sedmodnevne upotrebe amoksicilina pojavljuje osip po licu i niz vrat do ramena. Prvi put imala sam upalu uveta i kao terapiju dobila amoks. od 1g, sad to isto zbog upale grla. Inace nisam alergicna na penicilin, i nemam uopste nikakve alergije. Iako sam to napomenula mom lekaru, nisam dobila nikakav odgovor o cemu se zapravo radi. Da li je to normalna reakcija na ovaj antibiotik ili....?! Moze li neko da mi pomogne? O cemu je rec? Hvala unapred.

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Amoksicilin i penicilin nisu iste supstance. Moguce da je u pitanju alergijska reakcija, cudi me da lekar nema nikakav komentar.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

U principu na svaku pojavu osipa treba prekinuti ordiniranje leka, hvala Bogu pa nije bilo tezih komplikacija.
    Inace amoksicilin je polusintetski penicilin a za njih je karakteristicno da vrlo cesto daju upravo takve alergijske manifestacije.
    Ubuduce napomenite svom lekaru da imate osip , da obrati paznju na to sta Vam ordinira.

Aphroditi
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    U principu na svaku pojavu osipa treba prekinuti ordiniranje leka, hvala Bogu pa nije bilo tezih komplikacija.
    Inace amoksicilin je polusintetski penicilin a za njih je karakteristicno da vrlo cesto daju upravo takve alergijske manifestacije.
    Ubuduce napomenite svom lekaru da imate osip , da obrati paznju na to sta Vam ordinira.
    Znaci nije bas da nije nista. :? Dobro prekidam sa terapijom i pravac sutra kod lekara. Hvala dr.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •