Koji DVD ?

veljkolazic:
nec 3520 extra rezac
Uzeo Asus ili Pioneer svejedno ti je, jer je Asus Pioneera stavio u svoje kuciste i oba rade na Nec-ovom skupu cipova.
Nec je dobar rezac i izmedju ostalog moze da cita i malo ostecene diskove.
Za Sony ti ne mogu reci nista konkretno, dobar je i on, pouzdan je takodje, mada moj izbor je NEC, radi besprekorno.
 
Idemo redom

Pioneer DVR-109

Naslednik fenomenalne stoosmice,ovog puta skoro potpuno izradjen u Asusovim fabrikama.
U ovaj model je ubacena veoma losa optika sto narocito dolazi do izrazaja prilikom citanja iole losije narezanih ili blago ostecenih diskova.
Pioneer DVR-109 je vrlo bucan uredjaj zato sto mu je skraceno kuciste i uopste smanjena tezina a nema ugradjenu tehnologiju za smirivanje diska.
Zvuk motora se drasticno menja kada se ubaci disk koji je makar i blago deformisan,a servo mehanika postaje dosta glasna u pokusaju da dovede laser na zeljenu traku.
Sve u svemu vidi se da se Pioneer okrece novim tehnologijama i da gubi interesovanje za trziste DVD snimaca.


Sony DW-D22A

Sony vec dugo vremena pripada klanu proizvodjaca koji prepakuju snimace LiteON-a i prodaju ih pod svojim logom.
To naravno ne mora obavezno da bude lose.
Konkretno ovaj model predstavlja sasvim solidan snimac.
Poprilicno je tih,krase ga solidne brzine citanja i pisanja i na CD i na DVD medije.
Takodje je brz prilikom audio grebovanja i sto je jos bitnije to odradi vrlo kvalitetno.


Nec ND-3520A

Nec je dobio same pohvale za svoje DVD rezace od serije ND-25xx do ND-3500.
I NEC se polako okrece novoj generaciji optickih uredjaja ali za razliku od Pioneera (Asus) nema nameru da svoju proizvodnju DVD snimaca prepusti drugoj kompaniji.
Sto se tice ovog modela konkretno stvari stoje ovako.
Preglasan motor ,narocito prilikom citanja CD-ova kada prelazi 10000o/min.
Optika je losa,sto za posledicu ima izuzetno otezano citanje ostecenih diskova.
Kvalitet DVD-ova snimljenih na brzini od 16x je izuzetno los pa je zbog toga Nec ugradio adaptivnu tehnologiju snimanja,koja veoma cesto vrsi preventivne korekcije brzine snimanja.
Ova adaptivna tehnologija ima veliku manu:cesto prazni bafer snimaca pa se non-stop ukljucuje buffer-underrun zastita.
Izuzetno losa audio extrakcija je zastitni znak opvog proizvodjca pa je tako i ovaj put.


Asus DRW-1608P

Pioneer 109 u malo boljem izdanju-to je otprilike ovaj uredjaj.Asus je u svoj uredjaj za razliku od Pioneera ubacio malo kvalitetniju optiku i laser i za razliku od Pioneera Asus-ov snimac ima ugradjenu tehnologiju za smanjivanje vibracija.To je takozvana tehnologija visecih tegova "DDSSII" koja se pokazala efikasna i u skracenim kucistima.
U svakom slucaju bolji izbor od Pioneera.

Od svih koje si naveo ja bih izabrao Sony-jev model.

Od onih koje nisi naveo moja preporuka je:

Samsung TS-H552U
Fenomenalan snimac.
Optika extra kvaliteta i tiha mehanika su mu glavni aduti uz vrlo nisku cenu.
Samo obrati paznju na oznaku modela,ono u "U" na kraju je vrlo bitno zbog revizije.

Pozdrav
 
Ja sam uzeo prije pola godine nec 3520a i zadovoljan sam. Ja rezem na verbatim dvd-r, dvd+r 8x i pokoji rw koji je 2,4 x. On moze diskove koji su 8x da reze a 12x i one od 4x na 8x (ovo jos nisam probao). Do sad mi je sve diskove dobro narezao. Za 2-3 sekunde je sporije ucitavanje diskova kad ih ubacis u odnosu na ostale. Sto se tice 16x rezanja nisam jos probao jer nisam nasao takve diskove, takodje nisam nasao ni dual layer.
 
Ja ti mogu reci o NEC 3520A.

Kupi sam ga prosle nedelje i vec sam narezao jedno 30 diskova bez problema.
Nije istina da je preglasan,dobro...o zvuku je diskutabilno govoriti jer se
ne zna sta je kome glasno a sta tiho...Na kucistu mi stoji i Asus 522452A,
eeee za njega se moze reci da se glasno cuje,bas glasno sa bilo kojim diskom,
ali mu je i cena odgovarala u to vreme.Da se vratim na temu...Jacina zvuka
mu je kao kod 8mm ventilatora u kucistu kad primaknes glavu,evo sad sam bas
obrno Nerov test i jace se cuje fan od napajanja i kucista nego sam ROM.Ne bi
se slozio ni da mu je losa optika,barem ja nisam do sada primetio;cita sve
diskove cak i neke stare koji pri instalaciji prijavljuju gresku,samo smanjis
brzinu citanja i lako se uradi bekap.

Sto se tice brzine snimanja,16X...hahaha...pa to je veoma daleko.Mislim da je
to generalno problem kod svih rezaca.Pazi ovo porednjenje a ceo DVD 5 koji se
reze na 4X treba oko 13-15 min. a za isti taj disk koji se reze na 8X treba
oko 10-12 min. jer je prosecna brzina rezanja oko 5X a najveca brzina se
postize tek kad se glava priblizi kraju diska.I kod 8X postoji mogucnost da ce
neki stariji DVD romovi imati problema kad ga budu citali.Eeee sad ako nekome
znaci tih 2-3 min. onda nek radi tako. A za 16X takve diskove jos nisam video
kod nas u prodaji,kao ni DL ustvari ima u Pacom-ovim prodavnicama samo su oko
600 din. sto je dosta nerealno ali moraju zbog piraterije.
Sto se tice audio extrakcije za to vec ne znam jer ga koristim samo za DVD
citanje i pisanje.

Rezime:
Za te pare koje sad vredi ovo je odlican izbor,kao sto je i svaki drugi zavisi
samo koliko hoces para da das i koliko "slepo" verujes u neku marku/firmu.
 
Ne bih se slozio sa fatherom u vezi ovoga.
I interesuje me odakle ti sve ovo.
Neki tvoj test ili si negde procitao?
Ja sam testirao prethodnu seriju DVD rezaca(nekih 10 komada), pa na osnovu toga sudim i ovoj seriji koja se zaista ne razlikuje mnogo od prethodne.
Vidim da si jedan od retkih koji je navodi Samsung kao dobra uredjaj.
Istina nema ime kao NEC ili Pioneer ali je pouzdan.
E sadono sto je velika mana benchmark testova je to sto testirajus samo brzinu, a istrajnost i zivotni vek uredjaja stavljaju u drugi plan.
Pa po tom pitanju ja sam ipak za Pioneer/Asus ili NEC.
Ja posedujem NEC 3520 koji je veoma, veoma tih (zbog ovoga sam uzeo njega a ne Pioneer) i zaista ne znam odakle ti podatak da je prebucan.
Jedino sto me nervira je neki cudan zvuk u odnosu na ostale opticke uredjaje, skroz durgaciji, ali primetno tisi.
Koliko mi je poznato ovaj u ovaj uredjaj je ugradjena tehnologija smanjivanja vibracija, tako da sa ostecenim diskovima uspeva da izadje na kraj.
Ono sto mi jos smeta kod ovog uredjaja je to sto mi treba 100 godina da ucita CD. Desava se i da zaboravim da sam ubacio CD dok ga on ucita.
 
Кулиража:
Ne bih se slozio sa fatherom u vezi ovoga.
I interesuje me odakle ti sve ovo.
Neki tvoj test ili si negde procitao?
Ja sam testirao prethodnu seriju DVD rezaca(nekih 10 komada), pa na osnovu toga sudim i ovoj seriji koja se zaista ne razlikuje mnogo od prethodne.
Vidim da si jedan od retkih koji je navodi Samsung kao dobra uredjaj.
Istina nema ime kao NEC ili Pioneer ali je pouzdan.
E sadono sto je velika mana benchmark testova je to sto testirajus samo brzinu, a istrajnost i zivotni vek uredjaja stavljaju u drugi plan.
Pa po tom pitanju ja sam ipak za Pioneer/Asus ili NEC.
Ja posedujem NEC 3520 koji je veoma, veoma tih (zbog ovoga sam uzeo njega a ne Pioneer) i zaista ne znam odakle ti podatak da je prebucan.
Jedino sto me nervira je neki cudan zvuk u odnosu na ostale opticke uredjaje, skroz durgaciji, ali primetno tisi.
Koliko mi je poznato ovaj u ovaj uredjaj je ugradjena tehnologija smanjivanja vibracija, tako da sa ostecenim diskovima uspeva da izadje na kraj.
Ono sto mi jos smeta kod ovog uredjaja je to sto mi treba 100 godina da ucita CD. Desava se i da zaboravim da sam ubacio CD dok ga on ucita.


:)
Pa sad..."odakle mi sve ovo".
Recimo da se poslednjih par meseci intenzivno bavim DVD rezacima.
Silom prilika,u firmi menjamo sve drajvove(cirka 60 kom) i s' obzirom na trenutnu cenu DVD pisaca namecu se kao logican(dugotrajan)izbor a i ja kao glavni baja :lol: u komsiluku za ta sokocala moram da budem u toku.
Naravno da sam ih sve licno probao i da stojim iza svega gore navedenog.

U odnosu na sve ostale predlozene DVD rezace Nec-ov model je po meni ubedljivo najlosiji izbor.
Ne najlosiji u smislu da ne sljaka,nece da reze,cita i sl...prosto mi se nije svideo.
Probao sam par komada i to nije to.
Prosle serije su im bile manje probirljive po pitanju citanja losijih diskova,nekako delovali robusnije u radu i DA,bili tisi.
Ne znam za tebe ali meni je taj model extra bucan,najvise kada ga probam posle jednog Samsunga ili Sony-a.
Prosetaj malo po benchmark sajtovima i videces da je i po njima taj drajv bucan,bar velikoj vecini.
Naravno,najtisi je kada se bavi rezanjem,malo je bucniji kada cita DVD ali zato zvuk kada cita recimo Mp3 disk je ravan poletanju mlaznog aviona.
Meni je to bucno.
Doduse uvek postoji opcija da ti imas neku drugu reviziju,tisu :?: ...sa tim revizijama covek nikada nije siguran.

Druga stvar koja me nervira je sledece:
Udji u radnju koja prodaje hardware i pitaj koji ti DVD rezac preporucuju?
Naravno u 9 od 10 slucajeva odgovor ce biti NEC 3520,e pa ne znam za tebe ali cim nesto postane "nacionalna klasa" "popularno" i sl. ja automatski izgubim interesovanje,neki trip valjda ali sta da radim.

Sto se tice tvoje konstatacije o manama benchmark testova potpuno se slazem.
Medjutim sta da ih nema?
Kako se onda orijentisati...bar za pocetak?
Imaju oni svoju svrhu u to ne treba sumnjati i ako se shvati njihova ogranicenost mogu ispasti veoma korisni.
Takodje se postavlja pitanje da li je covek koji testira komponente potpuno objektivan.
Da li mu je neko iz recimo Asusa tutnuo neku kintu da njihov drajv provuce kao neki "BEST BY" i sl.
Postoji par casopisa i benchmark sajtova koje ja uzimam kao reper,potpuno im verujem i tek ako oni preporuce odredjeni komad hardwarea ja ga uzimam u obzir,kupujem,testiram,preporucujem itd.

Inace Samsungov model me je u pravom smislu te reci ODUSEVIO,najjeftiniji od svih koje sam probao do sada a odlican.
Sta god sam u njega ubacio procitao je bez problema i brzo.
Uspeo je da procita i najproblematicnije diskove koje imam pa sam cak specijalno za njega napravio par novih i dobro ih izgrebao pa ih je opet procitao.
Takodje deluje cvrsto i izdrzljivo sto ja veoma cenim kod optickih uredjaja bilo koje vrste.
Ne cuje se kad radi i reze bez greske.
Po meni ima sve sto jedan dobar rezac treba da ima.

Veliki pozdrav za Kulirazu.
 

Back
Top