Jotel kablovski operater

Malo starija tema (skoro pa pola godine), ali ajd' da odgovorim, možda nekome i koristi :) Imam SBB kod roditelja (gde sam i sam živeo do pre godinu dana), a sada gde živim imam Jotel. U osnovnom paketu (analognom) SBB ima malo veći (subjektivno bolji) izbor kanala. Međutim, Jotel ne zaključava svoju digitalnu televiziju, tako da svako ko ima televizor sa ugrađenim DVB-C tjunerom (a skoro svaki noviji TV ga ima) može da gleda bez dodatnog plaćanja digitalne kanale. Ima 4 arene (za razliku od analognog paketa gde ima samo jedna), ima nekih 7-8 HD kanala i sve ukupno oko 122 kanala. Nekima veoma bitna stavka je i cena, gde je Jotel dosta povoljniji od SBB-a, cena Jotela je 720 din, a SBB ako se ne varam oko 1000.
Što se interneta tiče imaju mnogo veći izbor paketa nego drugi internet provajderi. Ja lično sam uzeo najmanji od 2 MB/s (teško mi je palo posle SBB-ovih 10 MB/s, ali razlika u ceni je više nego duplo), mada ima i dosta većih, pa kome šta treba. Uglavnom sve cene su im okačene na sajtu.
 
Imam problem, ako neko moze da mi pomogne (posto oni u Jotelu ne mogu). Ne znam kako da nadjem digitalne kanale na mom televizoru.
U Jotelu su mi dali spisak frekfencija:

1. 602.0 МHz; 2. 610.0 МHz; 3. 618.0 МHz; 4. 626.0 МHz;
5. 714.0 МHz; 6. 746.0 МHz; 7. 754.0 МHz; 8. 762.0 МHz;
9. 770.0 МHz; 10. 778.0 МHz; 11. 786.0 МHz; 12. 794.0 МHz; 13. 802.0 МHz

To znam gde da unesem, ali sledece:

-Symbol Rate: 6952 KS/s
-Modulacija: 256QAM

...to ne znam gde da ukucam... Imam TV Sony Bravia KDL-32R415 i kada udjem u opcijama u Digital Tuning imam 3 opcije:

1)Scan type:
-Full Scan (tu ne nadje nista)
-Quick Scan (izaberem ovo)

2)Frequency (Mhz)
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (tu unosim gore navedene frekfencije)

3)Network ID
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (ne znam sta da ukucam, postoje 5 cife, kad krenem da ukucam 6952 on pokaze 65535, tako da, to nije to...)

I to je to, ne postoje nikakve druge opcije...

Ako moze pomoc, bio bih zahvalan!
 

Back
Top