USB i nokia 6600
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: USB i nokia 6600

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano USB i nokia 6600

Da li se moze ostvariti veza izmedju Nokije 6600 i racunara,i ako moze kako?
    Hvala

ops hops
    Guest

Podrazumevano naravno da moze

ako imas instalacioni cd instaliraj i povezi sa usb sa kompom,ali ako imas memorycard ubaci u komp(ako ima lettore mmc),itd

Aktivan član 123456789 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

usb nemoj da kupujes ni slucajno zato sto je sra*e , car reader moze , ili Bluetooth.

Guest

Podrazumevano

predpostavljam da pod usb mislis na data kabl, zasto mislis da je sranje i kako je raditi sa njim, i koliko su skuplji infra red i bluetooth od njega. i ima li cd-a sa aplikacijama i igrama za nokiu 6600 i koliko kosta. Hvala unapred!

Guest

Podrazumevano Re: USB i nokia 6600

kupi bluetooth,zakon je

Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    predpostavljam da pod usb mislis na data kabl, zasto mislis da je * i kako je raditi sa njim, i koliko su skuplji infra red i bluetooth od njega. i ima li cd-a sa aplikacijama i igrama za nokiu 6600 i koliko kosta. Hvala unapred!
    da pisao sam na brzinu , pa lupih USB , mislio sam na data kabal , sranje je zato sto imas vezu samo sa 6600 npr. kod bluetooth kad kupis i drugi tel koji ima BT mocices da koristis , mozes da koristis razne stvari koji rade na tehnologiji BT-a , ima cd sa aplikacijama i igrama kod jednog sabana ali zasto da dajes , koliko mi se cini 800 dinara kad sve mozes da nadjes na netu.

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

BT je bio i bice uvek inferioran u odnosu na direkt kabl.

Guest

Podrazumevano

Hvala na pruzenim odgovorima, ne uzima mi se BT ili IR jer komp koristim samo na poslu pa mi data kabl dodje kao najjeftinije resenje, samo sam se pitao da li je taj kabal pouzdan za prenos aplikacija , igrica, melodija i svega sta koristi nokia 6600 ali po vasim odgovorima rekao bih da da. Za ostale uredjaje mi ni ne treba BT ili IR jer kao sto rekoh nemam svoj komp. Samo me jos interesuje dje mogu nabaviti cd sa aplikacijama, melodijama..... za nokiu 6600? Unapred zahvalan. (podrucje CG)

Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

bilo je u jednoj prsloj temi njegova , reklama tj. on se reklamirao .

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ja koliko znam N6600 nije predviđen da se povezuje sa kompom preko data kabla, već za komunikaciju koristi BT i IR.

Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Citat Original postavio kiborg
    Ja koliko znam N6600 nije predviđen da se povezuje sa kompom preko data kabla, već za komunikaciju koristi BT i IR.
    ja sam licno preneo neke slike preko data kabla za 6600 , cudno izgleda , MMC ostaje baterija i Sim se vadi i onda tu ulece neik deo a na njega posle naknadno ide sim i baterija , komunikacija radi sasvim normalno preko Nokia Pc suita.

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

kakav sad dio?! I dje "ulece" taj dio kao sto rece... Zar to ne bi trebalo da bude - bocnes kabal u komp (USB) i u telefon i ostvaris vezu za prenos svega i svacega? Tek mi sad nista nije jasno moracu se nakanit da odem u mob. radnju pa na prakticnu nasatvu. Sorry za tezinjanje!

Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Citat Original postavio BorisPG
    bocnes kabal u komp (USB) i u telefon i ostvaris vezu za prenos svega i svacega?
    da trebalo bi , ja sam na vido onaj data kabal , zato uzmes BT i car si , a ako odes u mobil radnju dobices malo morgen pametan odgovor od one devojke sto prodaje tamo , a neverujem ni da ce gazda mnogo bolje objasniti , tako da za svaki problem pitaj na forum ima dosta ljudi koji su upuceni bolje od prodavaca koga zanimju pare a ne telefoni.

Samo mi nije jasno sta ti nije jasno.

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pozdrav! Pa nije mi jasno sta stavljam u tel. kad maknem karticu i bateriju, rekao si da ide neki dio pa me interesuje koji to... Koliko sam shvatio do sad sve je OK imam instalacioni disk imam tel samo jos da nabavim kabal (sto je najjeftinija varijanta kojoj tezim u ovom slucaju) ali me ova diskusija malo odbija od toga, jer ima nekih koji kazu da se cak i ne moze povezati sa kompom preko data kabla. Mislim da si u pravu po pitanju prodavaca zato sam se prvo ovdje obratio iako mi tehnika takve vrste nije jaca strana, no se bojim da ne dosadim narodu, stalno zapitkujuci... Veliki pozdrav i hvala!

Guest

Podrazumevano

Pozdrav! Pa nije mi jasno sta stavljam u tel. kad maknem karticu i bateriju, rekao si da ide neki dio pa me interesuje koji to... Koliko sam shvatio do sad sve je OK imam instalacioni disk imam tel samo jos da nabavim kabal (sto je najjeftinija varijanta kojoj tezim u ovom slucaju) ali me ova diskusija malo odbija od toga, jer ima nekih koji kazu da se cak i ne moze povezati sa kompom preko data kabla. Mislim da si u pravu po pitanju prodavaca zato sam se prvo ovdje obratio iako mi tehnika takve vrste nije jaca strana, no se bojim da ne dosadim narodu, stalno zapitkujuci... Veliki pozdrav i hvala!

Ja sam od onih koji su pokusavali i pokusavali da povezu tel. i komp. preko data kabla, ali bezuspesno... Imam Nokiu 6630, uz nju sam dobio software (PC Suite), data kabl (DKU - 2).
    Postoje 3 vrste ovih kablova:
    DKU - 5 (seral)

DKU - 2 (USB)

CA-42 (serial)

Nakon instalacije PC Suit-a, Windows nije prpoznavao telefon, pa sam cackanjem po HELP file-u, nasao da treba biti instalirani drajveri za tip kabla koji koristite. To nije bio problem jer se sve to moze naci na Nokiinom sajtu, ali....ne mozete instalirati drajvere ukoliko nemate na vasem Windows-u instaliran bar SP 1 (service pack). Nakon instaliranja SP 1 i instaliranja drajvera, Windows je prepoznao telefon kao i PC Suite, ali dosta ograniceno tj. samo modem opciju, takoreci nista!!!
    Ukoliko neko zna resenje za ovo neka javi, mnogi ce mu biti zahvalni, jer je Internet prepun foruma sa ovom tematikom i ovim problemom, ali resenja nigde...
    A ako resis da kupis ovaj kabl vodi racuna jer ukoliko kupis imitaciju (ne original), Nokiini oficijalni drajveri za tip kabla koji budes kupio nece ti biti ni od kakve koristi...

Obećava Scorsese (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano isto, ovog puta samo logged in

Ja sam od onih koji su pokusavali i pokusavali da povezu tel. i komp. preko data kabla, ali bezuspesno... Imam Nokiu 6630, uz nju sam dobio software (PC Suite), data kabl (DKU - 2).
    Postoje 3 vrste ovih kablova:
    DKU - 5 (seral)

DKU - 2 (USB)

CA-42 (serial)

Nakon instalacije PC Suit-a, Windows nije prpoznavao telefon, pa sam cackanjem po HELP file-u, nasao da treba biti instalirani drajveri za tip kabla koji koristite. To nije bio problem jer se sve to moze naci na Nokiinom sajtu, ali....ne mozete instalirati drajvere ukoliko nemate na vasem Windows-u instaliran bar SP 1 (service pack). Nakon instaliranja SP 1 i instaliranja drajvera, Windows je prepoznao telefon kao i PC Suite, ali dosta ograniceno tj. samo modem opciju, takoreci nista!!!
    Ukoliko neko zna resenje za ovo neka javi, mnogi ce mu biti zahvalni, jer je Internet prepun foruma sa ovom tematikom i ovim problemom, ali resenja nigde...
    A ako resis da kupis ovaj kabl vodi racuna jer ukoliko kupis imitaciju (ne original), Nokiini oficijalni drajveri za tip kabla koji budes kupio nece ti biti ni od kakve koristi...

Slične teme

1. Nokia 6630 vs. Nokia 6600
    Autor hazablad u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06.04.2009., 14:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •